PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک فوری درباره ی وصل کرد

gandi
04-09-2009, 21:11
اقا سلام
من قبلا هم عضو بودم ولی یه چندوقتی نبودم ببخشید من می خواستم بدونم شما یه سری اطلاعات در مور سنسور pirدارین؟خروجیش کدوم پایه است؟چه جوری بدون قطعه ی اضافی میشه وصلش کرد به میکرو ؟اگه مدار وصل کردن به میکروش رو دارین برام بی زحمت بذارین در ضمن بسکام کار میکنم اگه میشه سورسش basic باشه.یا کد هگزش رو بذارین .اگه ساده هم توضیح بدید ممنون میشم.یه سوال دیگه هم این بود که چه جوری میشه با یک سنسور التراسونیک یه مانع رو تشخیص داد ؟(فقط مانع نه فاصله)در ضمن سنسور التراسونیک نقشش با میکرو باشه دستتون درد نکنه اگر حتاامکان قطعه ی اضافی نداشته باشه فقط سنسور و میکرو.اقا تو رو خدا نقشش با atmega8باشه اگر نبود با همین سری مگا باشه avrچاکریم
با تشکر از همه ی دوستان :D : :k04:

alialaee
25-11-2009, 21:09
در مورد سنسور التراسونیک نمیتونید مستقیم به میکرو وصل کنید
هم برای ارسال هم برای دریافت نیاز به تقویت دارید .
اول یه موج مربعی با فرکانس 40k (بسته به فرکانس کاری سنسور)با میکرو درست کنید
بعد تقویت کنید و با سنسور فرستنده ارسال کنید.
در قسمت گیرنده بعد از سنسور گیرنده باید یه تقویت کننده (یه اپ امپ) بزارید و بعدش
یه ای سی فیلتر تا فرکانس 40k رو جدا کنه به این ای سی ها (ای سی تن میگن) که خروجیش یا صفره یا یک خروجی رو بده به مثلا وقفه میکرو حلا بهش بگو اگه فاصله بدست اومده از یه عددی کمتر بود اونو مانع در نظر بگیره