PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست پروژه arm

hosseinict
02-09-2009, 18:55
سلام...من تازه توی سایتتون عضو شدم...کارتون عالیه...خودم دانشجوی مخابرات هستم و در زمینه برنامه نویسی میکرو arm با کامپایلر keil فعالیت میکنم...الان به چند تا پروژه اجرا شده با keil نیاز دارم که توی proteus هم اجرا شده باشه...میشه ...میشه توی سایتتون برای دانلود بزارین. :roll:

kavir
02-09-2009, 20:00
سلام...من تازه توی سایتتون عضو شدم...کارتون عالیه...خودم دانشجوی مخابرات هستم و در زمینه برنامه نویسی میکرو arm با کامپایلر keil فعالیت میکنم...الان به چند تا پروژه اجرا شده با keil نیاز دارم که توی proteus هم اجرا شده باشه...میشه ...میشه توی سایتتون برای دانلود بزارین. :roll:
سلام
به جمع ما خوش امدید
دوست عزیز نظر به اینکه میکروهای فیلیپس تو ایران پایداری ندارند (بیشتر اتمل می پسندند)و اکثرا به خاطر شبیه سازی در پروتئوس به دنبالش می روند ما چندی قبل تصمیم به تولید برد آموزشی برای سری 7x اتمل گرفتیم و در اوایل هفته آینده بردها می رسند و آموزش های کاربردی در شماره 2 مجله منتشر میشه
پس این چند روز دیگه هم روش :wink:

hosseinict
03-09-2009, 04:52
دمتون گرم... :o مشکلی نیست صبر میکنم فقط یادتون نره چند تا برنامه از keil و proteus توی این سایت قرار بدین مثل :ارتباط USB و طرز شبکه کردن این میکرو...ووووو... aa)

hosseinict
03-09-2009, 05:08
ببخشید 8O . . .گفتین فیلیپس مورد پسند نیست و اتمیل بهتره... ii998) . . .اونو که خودم میدونم بهتره.... ولی متاسفانه توی proteus ما میکرو از اتمیل نداریم تا شبیه سازی کنیم :?or:( . . خوب پس باید چیکار کنیم... :k01:

kavir
03-09-2009, 12:27
ببخشید 8O . . .گفتین فیلیپس مورد پسند نیست و اتمیل بهتره... ii998) . . .اونو که خودم میدونم بهتره.... ولی متاسفانه توی proteus ما میکرو از اتمیل نداریم تا شبیه سازی کنیم :?or:( . . خوب پس باید چیکار کنیم... :k01:
خوب بالا هم گفتم برد آموزشی تنها راهه و شبیه سازهای داخلی خود keil
خودم به شخصه علاقه مند به میکروهای جدید شدم و بعد از آرم همگی می ریم سراغ XMEGA

hosseinict
06-09-2009, 04:45
آقا اول هفته شد . . .پس چی شد این مجله(شماره 2 رو میگم)..ما که به شدت علاقه مند به دیدن این مجله هستیم مخصوصا اگر داخل اون از ARM هم چیزی باشه...اصلا باید یه مجله تخصصی ARM هم راه اندازی کنیم اگر خواستین این کارو بکنین من هم بهتون کمک میکنم... :wink: البته اگه ما رو قابل بدونین :mrgreen:

hmdfar
06-09-2009, 07:54
خوب بالا هم گفتم برد آموزشی تنها راهه و شبیه سازهای داخلی خود keil
خودم به شخصه علاقه مند به میکروهای جدید شدم و بعد از آرم همگی می ریم سراغ XMEGA[/quote]

سلام
خب اگر Xmega هم مثل بقيه ميكروهاي اتمل مشكل نويز و ناپايداري داشتند چي ؟
البته اگر همه چيز در حد آزمايشگاه بخواد باشه مشكلي نيست ولي ...

hosseinict
06-09-2009, 16:14
فکر کنم جواب بالا رو برام اشتباهی فرستادی.من که در مورد xmega سوال نپرسیدم.... ii998)

hmdfar
06-09-2009, 16:56
سلام
نه اشتباه نيست
من اين سؤال رو از مدير پرسيدم

hosseinict
07-09-2009, 03:05
سلام من برگشتم...خوب یه مشکل خیلی جالب توی برنامه نویسی keil وجود داره.. :cry: ..مشکل اینه که یه سری از header files (هدر فایل ها) داخل keil وجود نداره..موضوع از این قراره که هر میکرو توی keil برای خودش یک سری هدر فایل داره که متاسفانه نرم افزار موجود توی بازار و اینترنت به دلیل کرک شدن قسمت خیلی زیادی از هدر فایل ها رو از دست داده .. :?or:( جالب اینجاست که در keil هدر فایلها به صورت اختصاصی تعریف شده 8O ...میپرسین یعنی چی؟ ii998) ...یعنی اگه قرار باشه یه برنامه RTC با َمیکرو آرم سری ATMEL بنویسید باید هدر فایل RTC.h برای ATMEL وجود داشته باشه و اگه همون برنامه رو برای LPc2131 بنویسید باز هم باید RTC.h رو include کنید جالبه که بدونین هر دوی این هدر فایلها برای هر دو میکرو به یک اسم هستن ولی در اصل این طور نیست چون keil تشخیص میده که باید از کدوم استفاده کنه..میپرسین چطوری؟... خوب هر کدوم از این هدر فایلها توی آدرس محل نصب میکرو در keil وجود داره دیگه... :roll: بازم متوجه نشدید ...!!!برید به محل نصب نرم افزار keil توی کامپیوتر خودتون...بعدش برید به این آدرس:
Program Files\kail\ARM\INC توی این قسمت هدر فایلهای هر میکرو وجود داره که بعد از کامپایل کردن..... keil رجوع میکنه به این آدرسها اون موقع هستش که میبینه هدر فایل مورد نظر در دست رس نمیباشد... :lol: از مدیر این سایت و دیگر اعضا میخوام که اگه مجموعه هدر فایلها رو دارن برای دانلود قرار بدن یا اینکه آدرس بدن ما بریم بگیریم ..در ضمن کمترین هدر فایلها مربوط به ATMEL هستش با این اوضاع دیگه برد پروگرمر هم دیگه فایده نداره ...

1nafar
07-09-2009, 11:14
سلام
تمامی کامپایلر ها همین جور هستند ( توی مجله شمراه 2 که فردا منتشر میشه توضیح دادیم و یه مثال هم گذاشتیم ) و توی اونا نحوه برنامه نویسی میکرو کنترلر شرکت های مختلف فرق داره .
توی مجله لینک دانلود یکی از ورژن های kiel وجود داره ، توی این ورژن هدر های زیر وجود داره :
ADC.h و WD.h ( سگ نگهبان ) و USART.h و TC.h و ST.h و SPI.h و SF.h و PS.h و PMC.h و PIO.h و EBI.h و DAC.h و AIC.h و چند تا مورد دیگه .
بقیه هدر ها رو هم از یه جایی گیر میاریم ( این مشکل برای تمامی کامپایلر ها وجود داره )

hosseinict
09-09-2009, 21:23
سلام..اول تشکر میکنم از دوستان محترمی که در انتشار مجله شماره 2 کمک کردن aa) چه از لحاظ فکری و علمی و چه از لحاظ مالی.... :roll: ..خوب من مجلتون رو خوندم اطلاعات خیلی خوبی توش بود ولی چرا اینقدر تکراریه...منظورم مثال های LED چشمکزن هستش...وقتی میشه یه LED رو خاموش روشن کرد پس حتما دیگه هر جور LED که بخواهیم رو میتونیم خاموش روشن کنیم حالا به هر شکلی...اون چیزی که این میکرو را از بقیه میکرو ها مجزا میکنه
LED,7-segment,LCD,keybord,keypad,این جور چیزا نیست ...
پروژه هایی مثل ارتباط USB,ارتباط I2c,I2s,ارتباط با هارد کامپیوتر,ارتباط LAN,CAN و نحوی IP دهی به این میکرو هستش که باعث متفاوت بودن این میکرو میشه...تازه مهمتر از همه سیستمهای مخابراتی این میکرو وحشتناکه که اصلا قابل مقایسه با Xmega,AVR,PIC,8051,tiny,....
این جور چیزا نیست.. :D به هر حال بازم تشکر میکنم از دوستان محترم..امیدوارم قابلیت های این میکرو هر چه زودتر برای ما و شما بهتر آشکار بشه.

hosseinict
11-09-2009, 20:45
سلام ...یه سوال در مورد ارتباط i2s میکرو آرم دارم...از دوستان محترم میخوام که هر گونه اطلاعاتی در مورد این ارتباط و نحوه برقراری ارتباط و یک مثال از اون توی keil و proteus دارن برای دانلود قرار بدن ...تشکر :D

hosseinict
14-09-2009, 01:01
سلام...چطور میشه بوسیله برنامه نویسی keil یه صفحه کیبرد با آرم اجرا کنیم...