PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ssh

shahin
21-03-2014, 22:24
سلام به همه دوستان. عید همه مبارک باشه و ایشالا سال خیلی خوبی برای همه باشه!
تو این تعطیلات عید دیدم فرصت مناسبی هست که برم سراغ کابی برد و یه کم باهاش کار کنم.
ایمیجی که روی برد ریختم cubian هست . با usb2ser به برد وصل میشم و مشکلی نیست ولی امروز نمیدونم چرا usb2ser یکم قاطی کرده بود و وسط کار یهو چند تا کاراکتر بیخود میندازه و کار رو خراب میکنه (فکر کنم پیرشده :brk:). خلاصه گفتم برم سراغ ssh که از دست این راحت بشم. اومدم با همون تبدیل openssh-server رو نصب کنم که دیدم خدارو شکر میگه نصب هست دیفالت.
ip برد رو هم گرفتم. وقتی تو ویندوز پینگ میکنم کامل جواب میده. از توی برد هم گوگل رو پینگ میکنم مشکلی نداره. لپ تاپ رو هم پینگ میکنه. بعد اومدم با putty با پورت 22 به برد وصل بشم که ارور میده و میگه terminal refused . نمیدونم کجای کار رو اشتباه میکنم که نمیتونم درست وصل بشم؟؟
چند بار امتحان میکردم اتصال رو. یه بار برد لپ تاپ رو موقع پینگ میزد destination host unreachable . ولی ویندوز برد رو بدون مشکل پینگ میکرد.ii998) جالبه گوگل رو هم پینگ میکرد ولی 30% خطا میداد .کابل رو کشیدم و دوباره زدم درست شد.نمی دونم اتفاقی بود یا به مشکلم مربوطه!

hamidak
22-03-2014, 02:21
سلام
عید همگی مبارک
ببین از ترمینال خود برد netstat -ntpl اجرا کن ببین پورت ۲۲ اصلا در حال لیسینینگ هست یا نه ؟! چون ممکنه پورت پیشفرضش رو عوض کرده باشن
سرویس sshd رو هم ببین در حال اجراست یا نه
فکر کنم از
/etc/init.d/sshd status
میتونی استفاده کنی اگه سوییچ status خطا داد با start امتحانش کن
مورد بعدی یوزری هست که باید وصل بشی...
بعضی ایمیجها به صورت پیش فرض root رو اجازه نمیدن و با یوزر ضعیفتر باید وصل بشی بعدا با sudo -i قویش کنی

shahin
23-03-2014, 04:49
ممنون آقای فتاحی.
sshd رو چک کرده بودم و فعال بود. برای انتخاب یوزر هم اصلا به اون مرحله نمیرسه که بپرسه چه یوزری میخوای! رفتارش مثل این هست که کلا یه IP پرت وارد کنی و بخوای به اون وصل بشی.
الان که خیلی دیر وقت هست. فردا قضیه پورت رو چک کنم ببینم چی میشه. خبرش رو میگم فردا....

shahin
23-03-2014, 22:08
آقا درست شد:oدستتون درد نکنه.
پورت دیفالت برای SSH توی cubian پورت 36000 هست.با همون دستور netstat پورت هایی که در حال گوش کردن بودند رو چک کردم. همون اول 36000 رو زدم درست وصل شد و با همون اکانت cubie لاگین کرد.
اینم یه اسکرین شات.(ترمینال usb2ser پورت ها رو نشون میده به همراه یه سری کاراکتر بیخود :D سمت راست هم ssh هست که با موفقیت لاگین شده.)
7397