PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک اختصاصی برد ارزان و بسیار کاربردی E8 Mini-PC

dariush_ab
15-03-2014, 11:20
سلام.
در این تاپیک به امید خدا و کمک همه دوستان به بررسی برد بسیار کامل E8 Mini-PC خواهیم پرداخت.
در این تاپیک به امید خدا لینک ویکی آموزشهای اولیه برای راه اندازی برد قرار داده خواهد شد.
برای خرید برد می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :
You can see links before reply

برای منظم و یکپارچه بودن مطالب و سوالات این برد دوستان لطف کنند سوالات خود را با ذکر شماره آموزش در همینجا بپرسند.
پیشنهادات و نظرات و انتقادات خود را نیز در همین تاپیک می توانید اعلام کنید.
مطالبی که سوال اکثر افراد باشد به اولین پست این تاپیک اضافه خواهد شد تا نیازی به مرور همه پست ها نباشد.این موارد زیر شماره آموزش مربوطه اضافه می شوند.
برای آموزشهای ویکی به لینک زیر مراجعه کنید:
برد E8 Mini-PC - ویکی ایران میکرو (You can see links before reply)
لینک مستقیم آموزشهای اولیه :
1- معرفی برد E8 Mini-PC (You can see links before reply)
2- اولین تجربه با E8 Mini-PC (You can see links before reply)
قابلیت استفاده از نرم افزار putty به جای SecureCRT وجود دارد ولی فکر می کنم دومی راحت تر باشد.
3-نصب Linux+Qt روی E8 Mini-PC با استفاده از USB – قسمت اول (You can see links before reply)
4- نصب Linux+Qt روی E8 Mini-PC با استفاده از USB – قسمت دوم (You can see links before reply)
5-مراحل لازم برای آماده سازی SDCard مناسب برای E8 Mini-PC (You can see links before reply)
6-نصب Android روی E8 Mini-PC توسط SDCard (You can see links before reply)
7-نصب Ubuntu-Desktop روی E8 Mini-PC توسط SDCard (You can see links before reply)
8- روش تغییر زبان Ubuntu-Desktop برد E8 Mini-PC (You can see links before reply)

جدید :
User Manual انگلیسی و ترجمه شده برد را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:
پسورد:
kavirelectronic

dariush_ab
18-03-2014, 00:28
سلام و خسته نباشید
می شه بجای استفاده از برنامه SecureCRT از برنامه putty پورت سریال استفاده کرد و همین مراحل رو انجام داد . ؟؟
ممنونم از اموزشتون

سلام.
بله می شود.تفاوتی نمی کند.
موفق باشید.

ممنون از اموزش خوبتون .
میشه بجای استفاده از این اینوکس که زبان چینی هست از ubuntu اونم destop استفاده کرد؟ . فایل کدام فایل rootfs_linux_v1.4.ex4 وzImage_E8_linux_20130823.bin باید تعقیر داد .؟ فایل انگلیش و مناسب برای دانلود سراغ دارید ؟
و السیدی ۴٫۳ LCD اینچ با تاچ اسکرین از فروشگاه کویر همراه برد خریدم و تنظیمات lcd اولین گزینه {۱} انجام دادم اما lcd روشن نمیشه ؟ میدونید چرا ؟؟

سلام.
خواهش می کنم.
لینوکس خیلی کاربردی تر هستش و خیلی هم سبک تر.نمیشه از مینی برد ها انتظار معجزه داشت.
ubuntu desktop حتی برای دو هسته ای ها هم سنگین است و فقط شاید برای 4 هسته ای ها مناسب باشد البته این برد همانطور که می دانید قابلیت نصب ubuntu desktop را دارد ولی سنگین است.
با این روش خیر.اولن شما فایل ex4 ابونتو رو ندارید ثانیا به دلیل حجم بالا قابلیت نصب از این طریق وجود ندارد.
تنها روش نصب ابونتو از طریق SDCard است که در آینده بررسی می شود.
این نکته رو هم بدانید که ubuntu desktop هم احتمال دارد دارای قسمتهای چینی باشد چون من فقط نصب کردم و واردش نشدم.
در مورد چینی بودن سیستم عاملها هم نگران نباشید به امید خدا و به کمک همکاران و دوستان در سال آینده نسخه های بازبان غیر چینی را آماده خواهیم کرد ولی توجه داشته باشید که این مستلزم زمان است.
در مورد السیدی هم من در قسمتی که برد را معرفی کردم گفتم که السیدی درست است که 40 پین است اما به طور مستقیم شما نمیتوانید آنها را به برد وصل کنید.
این سوکت السیدی مربوط به السیدیهای ساخت خود شرکت embedsky می باشد.
برای السیدی هم به امید خدا در سال آینده تمهیداتی صورت خواهد گرفت.
با تشکر.
موفق باشید.

10sshahab
18-03-2014, 17:29
لینوکس خیلی کاربردی تر هستش و خیلی هم سبک تر.نمیشه از مینی برد ها انتظار معجزه داشت.
ubuntu desktop حتی برای دو هسته ای ها هم سنگین است و فقط شاید برای 4 هسته ای ها مناسب باشد البته این برد همانطور که می دانید قابلیت نصب ubuntu desktop را دارد ولی سنگین است.

ممنون از راهنایی شما
خوب ورژنی از ایمیج ubuntu که سبک باشه نیست ؟ و برای این برد embedd مناسب باشه ؟

با این روش خیر.اولن شما فایل ex4 ابونتو رو ندارید ثانیا به دلیل حجم بالا قابلیت نصب از این طریق وجود ندارد.
تنها روش نصب ابونتو از طریق SDCard است که در آینده بررسی می شود.

فایل ex4 برای هر سیستم عامل ها فرق می کنه یا برای هر سری بورد ؟ منظورم اینه که نمیشه ما این فایل ها رو که برای برد های دیگه هست دانلود کرد و استفاده کرد ؟
تو روش sd من تست کردم ارور داده انشاله در اینده به کمک شما راه اندازی کنم

در مورد السیدی هم من در قسمتی که برد را معرفی کردم گفتم که السیدی درست است که 40 پین است اما به طور مستقیم شما نمیتوانید آنها را به برد وصل کنید.
این سوکت السیدی مربوط به السیدیهای ساخت خود شرکت embedsky می باشد.

باید نرم افزاری کانفیگ کرد یا رابط سخت افزاری ؟
و سوال اخر اینکه cpu شما همون s5pv210 بورد شما خیلی داغ میشه ؟ یا فقط واسه ما اینطوریه !!

ممنون از اموزش خوب و ساده و روانتون
موفق باشید

dariush_ab
18-03-2014, 17:46
ممنون از راهنایی شما
خوب ورژنی از ایمیج ubuntu که سبک باشه نیست ؟ و برای این برد embedd مناسب باشه ؟

سلام.
خواهش می کنم.
در حال حاضر خیر ولی وقتی ubuntu روی سیستم بالا می آید بقیه لینوکس ها هم میشود برای برد آماده کرد.
به امید خدا سال آینده باید خودمون روی آماده سازی نسخه هایی چون debian و linaro کار کنیم.
موفق باشید.

10sshahab
18-03-2014, 18:17
ببخشید که انقدر سوال می پرسم اخه من تازه واردم تو این فیلد .
تا جای که من متوجه شدم برای تسلط رو می نی پی سی ها اول سخت افزار مربوطه و بعد سیستم عامل (به عنوان مثال لینوکس ) که خودش کرنل - دستورات ترمینال - ماژول و درایو نویسی و یه برنامه برای کارهای کاربردی (که qt انتخاب کردم ) باید فراگرفت .
چیزی رو که فراموش نکردم و یا اشتباه نگفتم که ؟

dariush_ab
18-03-2014, 18:26
ببخشید که انقدر سوال می پرسم اخه من تازه واردم تو این فیلد .
تا جای که من متوجه شدم برای تسلط رو می نی پی سی ها اول سخت افزار مربوطه و بعد سیستم عامل (به عنوان مثال لینوکس ) که خودش کرنل - دستورات ترمینال - ماژول و درایو نویسی و یه برنامه برای کارهای کاربردی (که qt انتخاب کردم ) باید فراگرفت .
چیزی رو که فراموش نکردم و یا اشتباه نگفتم که ؟

خواهش می کنم.
به نظر من خوبی این برد ها این هستش که کاربر را از درگیری مستقیم با چگونگی سخت افزار مستقل می کند و این یکی از مزایای بزرگ این مینی کامپیوتر ها هستش و اگر شما مثلا یاد بگیرید چگونه با python برنامه بنویسید به راحتی می تونید این رو روی بردهای دیگر و با تغییرات اندک پیاده کنید. اما به نظر من اولویت اول یادگیری کلیات لینوکس و آشنایی با نحوه کار با لینوکس و ساختار آن بعد یادگیری یک زبان و پلت فرم هستش و در نهایت هم کرنل و درایور نویسی.

10sshahab
30-03-2014, 17:46
خواهش می کنم.
به نظر من خوبی این برد ها این هستش که کاربر را از درگیری مستقیم با چگونگی سخت افزار مستقل می کند و این یکی از مزایای بزرگ این مینی کامپیوتر ها هستش و اگر شما مثلا یاد بگیرید چگونه با python برنامه بنویسید به راحتی می تونید این رو روی بردهای دیگر و با تغییرات اندک پیاده کنید. اما به نظر من اولویت اول یادگیری کلیات لینوکس و آشنایی با نحوه کار با لینوکس و ساختار آن بعد یادگیری یک زبان و پلت فرم هستش و در نهایت هم کرنل و درایور نویسی.
سلام ، سال نو شما مبارک . ممنون از اموزشای عالیتون .
پس با روال فوق میشه از این برد ها تو صنعت استفاده کرد . (یعنی با یک پلت فرم مث qt کارهای رابط کاربری و نرم افزاری سطح بالا و با همون qt و کرنل برنامه نویسی سطح پایین یا همون سخت افزار استفاده کرد )؟ تو صنعت (اتوماسیون )چطور این بورد ها ؟
من خودم میخوام باهاش کار مانیتورینگ انجام بدم ؟
ایندش چطوره؟
و نهایتا میشه به جای استفاده از میکرو از این برد استفاده کرد ؟(سخت افزاری )

با سپاس فراوان ؟

dariush_ab
30-03-2014, 19:18
سلام ، سال نو شما مبارک . ممنون از اموزشای عالیتون .
پس با روال فوق میشه از این برد ها تو صنعت استفاده کرد . (یعنی با یک پلت فرم مث qt کارهای رابط کاربری و نرم افزاری سطح بالا و با همون qt و کرنل برنامه نویسی سطح پایین یا همون سخت افزار استفاده کرد )؟ تو صنعت (اتوماسیون )چطور این بورد ها ؟
من خودم میخوام باهاش کار مانیتورینگ انجام بدم ؟
ایندش چطوره؟
و نهایتا میشه به جای استفاده از میکرو از این برد استفاده کرد ؟(سخت افزاری )

با سپاس فراوان ؟

سلام.
خواهش می کنم.
امیدوارم مفید باشد.
بله امکان استفاده از این بردها برای مانیتورینگ انتخاب خیلی خوبی است به ویژه این برد که از نظر تنوع سیستم عاملها واقعا عالی است.
در مورد کاربرد در صنعت هم به احتمال زیاد میشود از این بردها استفاده کرد البته یک سری تمهیدات لازم است.
استفاده از این برد ها به جای میکرو ممکن است همیشه امکان پذیر نباشد.بالاخره هر کدوم کارایی های خاص خودشون رو دارند.
نکته خوب این برد همانطور که گفتم تنوع سیستم عامل است و به نظرم این برد یکی از بردهایی است که تا حدود زیادی می توان به جای میکرو هم به کار برد.هم قیمت خیلی خوبی دارد هم به عنوان مثال شما حتی می توانید ucOS II را بکار ببرید هرچند که خودم هنوز تستش نکردم!
موفق باشید.

10sshahab
03-04-2014, 12:51
سلام و خسته نباشید .
وقتی مراحل نصب ubuntu برای برد انجام دادم مرحله بروز رسانی میشه پروگرس بار نمایش داده میشه ؟ اخه برای من چیزی نشون داده نمیشه و در ضما برد خاموش نمیشه .
به نظر شما مشکل از کجاست ؟
ممکنه این مشکل به خاطر دست انجام ندادن مراحل اماده سازی کارت usd باشه ؟

dariush_ab
03-04-2014, 15:34
سلام و خسته نباشید .
وقتی مراحل نصب ubuntu برای برد انجام دادم مرحله بروز رسانی میشه پروگرس بار نمایش داده میشه ؟ اخه برای من چیزی نشون داده نمیشه و در ضما برد خاموش نمیشه .
به نظر شما مشکل از کجاست ؟
ممکنه این مشکل به خاطر دست انجام ندادن مراحل اماده سازی کارت usd باشه ؟

سلام.ممنون.
خیر چیزی به شکل Progress bar وجود ندارد شما اگر به عنوان مثال از SecureCRT استفاده می کنید یک سری TEXT رو مبنی بر ریختن فایلهای مختلف رو می بینید.
در ضمن برای ابونتو زمان لازم زیاده فکر کنم حدود 45 دقیقه یا حتی بیشتر. برد حتما باید خودش خاموش بشود.
در ضمن دقت کنید که به محض انتخاب [۵]
Set RAMFS boot parameter for Recovery mode انتقال اطلاعات شروع می شود.
بله ممکن است اشکال از ساخت SD هم باشد.
بازم تست کنید اگر مشکلی بود بگید تا با هم مجدد بررسی کنیم.
موفق باشید.

10sshahab
04-04-2014, 14:31
بله ممکن است اشکال از ساخت SD هم باشد.

درضمن نکته که فراموش کردم اینه من کارت usd 2 گیگ بوده که که سیستم عامل ubuntu نمیشد توش کپی کرد یعنی با 2گیگ برای فرمت مشکلی نداشتم ولی به دلیل حجم زیاد ubuntu کارت 4گیگ خریدم ولی با این کارتی که گرفتم وقتی fat232 و 512 برای فرمت تنطیم میکنم error میده و حتی تو ویندوز 7 که 512 نداره از1024 شروع میشه .
ممکن است مشکل از این باشه ؟ اخه تو manage و disk management میرم (البته بعد فرمت با اون برنامه چینی ) اون پارتیشن مخفی رو میسازه .

راستی نمیشه با tftp server ، برای انتقال ubuntu استفاده کرد ؟
ممنون از راهنمایی شما
سپاس فراوان

dariush_ab
04-04-2014, 15:33
درضمن نکته که فراموش کردم اینه من کارت usd 2 گیگ بوده که که سیستم عامل ubuntu نمیشد توش کپی کرد یعنی با 2گیگ برای فرمت مشکلی نداشتم ولی به دلیل حجم زیاد ubuntu کارت 4گیگ خریدم ولی با این کارتی که گرفتم وقتی fat232 و 512 برای فرمت تنطیم میکنم error میده و حتی تو ویندوز 7 که 512 نداره از1024 شروع میشه .
ممکن است مشکل از این باشه ؟ اخه تو manage و disk management میرم (البته بعد فرمت با اون برنامه چینی ) اون پارتیشن مخفی رو میسازه .

راستی نمیشه با tftp server ، برای انتقال ubuntu استفاده کرد ؟
ممنون از راهنمایی شما
سپاس فراوان

سلام.
بله حتما باید 512 باشه و در آموزش هم دقت کنید گفتم از ویندوز xp استفاده کنید. دقیقا مطابق با آموزش عمل کنید.
خیر ubuntu به دلیل حجم بالا فقط از طریق sd قابل انتقال است.
موفق باشید.

mzelecom
06-04-2014, 10:50
سلام
من یه مشکل دارم قبلا بوردم مشکلی نداشت.ولی الان دکمه پاور رو که میزنم led پاور روشن میشه وقتی دکمه رو رها میکنم خاموش میشه و بورد روشن نمیشه.
خواستم ببینم به نظرتون مشکل از کجا هست.جامپر ها رو باید چجوری قرار بدم.؟

dariush_ab
06-04-2014, 20:10
سلام
من یه مشکل دارم قبلا بوردم مشکلی نداشت.ولی الان دکمه پاور رو که میزنم led پاور روشن میشه وقتی دکمه رو رها میکنم خاموش میشه و بورد روشن نمیشه.
خواستم ببینم به نظرتون مشکل از کجا هست.جامپر ها رو باید چجوری قرار بدم.؟

سلام.
یعنی قبلا سیستم عامل روی برد داشتید و یک دفعه اینجوری شده؟
برای بوت از روی eMMC باید دو تای وسطی کلاهک داشته باشند یعنی OM2 OM3 باید اتصال کوتاه باشند.

mzelecom
06-04-2014, 21:00
سلام.
یعنی قبلا سیستم عامل روی برد داشتید و یک دفعه اینجوری شده؟
برای بوت از روی eMMC باید دو تای وسطی کلاهک داشته باشند یعنی OM2 OM3 باید اتصال کوتاه باشند.
آقا مشکل حل شد.
مشکلش این بود که آداپتور رو با مولتی متر اندازه گرفتم دیدم 6.5 ولت هست.جالبه که نسوخت.بعد با 5 ولت عوضش کردم درست شد.

حالا فقط یه سوال من میخوام روی اندروید از پورت سریالش استفاده کنم ولی مشکل اینه که باید اندروید روت باشه و درایور پورت سریال توی پوشه پرمیشن باشه که اصلا نداره.باید چکار کنم .سیستم عامل رو عوض کنم یا میشه درستش کرد.

dariush_ab
06-04-2014, 21:12
آقا مشکل حل شد.
مشکلش این بود که آداپتور رو با مولتی متر اندازه گرفتم دیدم 6.5 ولت هست.جالبه که نسوخت.بعد با 5 ولت عوضش کردم درست شد.

حالا فقط یه سوال من میخوام روی اندروید از پورت سریالش استفاده کنم ولی مشکل اینه که باید اندروید روت باشه و درایور پورت سریال توی پوشه پرمیشن باشه که اصلا نداره.باید چکار کنم .سیستم عامل رو عوض کنم یا میشه درستش کرد.

مواظب باشید این بردها با اتصال به 12 ولت راحت میسوزن.
خوب با نرم افزارهای موجود تو اینترنت روت کنیدش.من هنوز وارد سریال و ... نشدم.تست نکردم ببینم چه جوری هستش. این اندروید اصلی روی خودش از اول بوده هستش؟ اگر این روت نیست پس به احتمال زیاد دوباره هم بریزید روت نخواهد بود.
موفق باشید.

mzelecom
06-04-2014, 21:53
مواظب باشید این بردها با اتصال به 12 ولت راحت میسوزن.
خوب با نرم افزارهای موجود تو اینترنت روت کنیدش.من هنوز وارد سریال و ... نشدم.تست نکردم ببینم چه جوری هستش. این اندروید اصلی روی خودش از اول بوده هستش؟ اگر این روت نیست پس به احتمال زیاد دوباره هم بریزید روت نخواهد بود.
موفق باشید.

بله شما درست میگید.ولی مشکل اینجاست که روت رو برای هر دستگاه جدا میدن حتی نرم افزار هم گرفتم ولی باز دستگاه رو نشناخت.
اندروید خیلی راحتتر هست ولی چون پورت سریال نیاز دارم فکر کنم برم روی لینوکس بهتر باشه.
در ضمن من lcd 7 اینچ با تاچ خازنی بهش مستقیم وصل کردم مشکلی نداشت فقط تاچ کار نکرد.

dariush_ab
06-04-2014, 22:00
در ضمن من lcd 7 اینچ با تاچ خازنی بهش مستقیم وصل کردم مشکلی نداشت فقط تاچ کار نکرد.

راست میگید.در مورد روت اگر به جایی رسیدم شما رو هم در جریان میذارم.
باید دنبال یک برنامه برای تبلت ای با همین تراشه sumsung گشت.
خیلی خوبه.میشه بگید از چه السیدی استفاده کرده اید؟ السیدی رو از کجا گرفتید؟

mzelecom
07-04-2014, 13:02
راست میگید.در مورد روت اگر به جایی رسیدم شما رو هم در جریان میذارم.
باید دنبال یک برنامه برای تبلت ای با همین تراشه sumsung گشت.
خیلی خوبه.میشه بگید از چه السیدی استفاده کرده اید؟ السیدی رو از کجا گرفتید؟
ال سی دی 7 اینچ با درایور.مال بورد فرندلی آرم بود.

یه سوال من میخوام ابونتو رو نصب کنم همه مراحل رو انجام میدم اون قسمتی که میزنم 5 بعدش این خط رو مینویسه

Enter your selection: 5
bootargs: initrd=0x30A00000,6M root=/dev/ram0 rw init=/linuxrc console=ttySAC0 mem=512M
bootcmd: movi read kernel C0008000; movi read ramdisk 30A00000 600000; bootm C0008000 30A00000

و چیزی کپی نمیکنه.چکارش کنم؟

dariush_ab
07-04-2014, 13:13
یه سوال من میخوام ابونتو رو نصب کنم همه مراحل رو انجام میدم اون قسمتی که میزنم 5 بعدش این خط رو مینویسه

Enter your selection: 5
bootargs: initrd=0x30A00000,6M root=/dev/ram0 rw init=/linuxrc console=ttySAC0 mem=512M
bootcmd: movi read kernel C0008000; movi read ramdisk 30A00000 600000; bootm C0008000 30A00000

و چیزی کپی نمیکنه.چکارش کنم؟

کارت sd رو با WIN XP درست کرده اید؟
در زمان ساخت کارت ERROR نداده؟

mzelecom
07-04-2014, 13:16
نه حتی توی اندروید خود بورد هم چک کردم sd رو شناخت و نشون داد.
نیازی به ubonto kernel نیست؟توی سی دی این فایل رو گشتم چیزی ندیدم .

ویندوز 7.

dariush_ab
07-04-2014, 13:59
نه حتی توی اندروید خود بورد هم چک کردم sd رو شناخت و نشون داد.
نیازی به ubonto kernel نیست؟توی سی دی این فایل رو گشتم چیزی ندیدم .

ویندوز 7.

آیا شما دقیقا مطابق آموزش عمل کرده اید؟
این که تو اندروید میشناسه دلیلی بر درست بودن برای ریختن ابونتو نمیتونه الزاما باشه.
ویندوز 7 که allocation size 512 نداره؟ این مورد حتما باید 512 باشه.
کرنل ابونتو تو دی وی دی ها موجود هستش.اسمش رو هم تو آموزش نوشتم.
چون برد قبلا اندروید داره و نتیجتا کرنل اندروید -- نیازی به ریختن مجدد کرنل قاعدتا نیست ولی فایل کرنل رو تو پوشه images بذارید باشه.
موفق باشید.

mzelecom
07-04-2014, 14:04
آیا شما دقیقا مطابق آموزش عمل کرده اید؟
این که تو اندروید میشناسه دلیلی بر درست بودن برای ریختن ابونتو نمیتونه الزاما باشه.
ویندوز 7 که allocation size 512 نداره؟ این مورد حتما باید 512 باشه.
کرنل ابونتو تو دی وی دی ها موجود هستش.اسمش رو هم تو آموزش نوشتم.
چون برد قبلا اندروید داره و نتیجتا کرنل اندروید -- نیازی به ریختن مجدد کرنل قاعدتا نیست ولی فایل کرنل رو تو پوشه images بذارید باشه.
موفق باشید.
آره دقیقا طبق آموزش
ببخشید منظورتون رو از
ویندوز 7 که allocation size 512 نداره؟ این مورد حتما باید 512 باشه. نفهمیدم.میشه بیشتر توضیح بدید؟
اون کرنل هم اسم فایلش رو توی آموزش ندیدم.

dariush_ab
07-04-2014, 14:29

بله حتما با xp باید ساخته بشود چون ویندوز 7 اصلا 512 رو در هنگام فرمت ساپورت نمیکنه.
در زمان فرمت و ساخت نباید خطایی دریافت کنید.
دقیقا مطابق آموزش داده شده عمل کنید.باز اگر مشکلی بود بگید تا با هم بررسی کنیم.

آره دقیقا طبق آموزش
ببخشید منظورتون رو ازویندوز 7 که allocation size 512 نداره؟ این مورد حتما باید 512 باشه. نفهمیدم.میشه بیشتر توضیح بدید؟
اون کرنل هم اسم فایلش رو توی آموزش ندیدم.

zImage_E8_linux_20130822.bin
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید allocation size در هنگام ایجاد کارت بایستی 512 باشد.

mzelecom
07-04-2014, 15:52
آقا یه مشکلی هست.
فایل zImage_E8_linux_20130822.bin داخل سی دی نیست ولی این هست zImage_E8_linux_20130823.bin چکار کنم؟

dariush_ab
07-04-2014, 17:19
آقا یه مشکلی هست.
فایل zImage_E8_linux_20130822.bin داخل سی دی نیست ولی این هست zImage_E8_linux_20130823.bin چکار کنم؟

خوب این دو یکی هستند فقط ورژنهای متفاوت دارند.
فقط دقت کنید که نام این فایل کرنل در فایل EmbedSky.ini هم دقیقا همین باشد.بد نیست نام فایلهای دیگر رو هم تطابق بدهید.

mzelecom
08-04-2014, 13:00
سلام بالاخره نصب شد.
توی آموزش 2 تا نکته وجود داره که باید تصحیح بشه.
1-فایل EmbedSky.ini رو که ویرایش میکنیم موقع تعیین آدرس فایل های نصب بک اسلش برعکس خورده بود که باید درست شود.به این صورت درست هست.
kernel=images/zImage_E8_linux_20130823.bin
rootfs=images/ubuntu1204_20130821_camera.tar.bz2

2- شما توی آموزش گفتید(با انتخاب [۰] Set the boot parameters وارد منوی بوت شده و سپس با انتخاب [۵] Set RAMFS boot parameter for Recovery mode انتقال اطلاعات از روی کارت حافظه به برد شروع می شود.)در صورتی که بعد از این کار عملیات انتقال انجام نمیشه بلکه بعد از این مرحله باید q را زده تا به منوی اصلی رفته و بعد 8 را بزنیم تا دستگاه بوت شود بعد از این حالت شروع به نصب میشود.
این قسمت برای اندروید هم صادق هست.

فقط نصب که کردم به نظرم فایده نداره چون سرعتش پایینه و هم اینکه زبان چینی هست و هم اینکه باید حتما به دستگاه کیبورد و موس رو وصل کنیم.
به نظرم همون اندروید فعلا بهتر باشه.اگه نسخه سبکتری از لینوکس هم باشه خیلی خوب میشه.

در مورد راه اندازی lcd شما باید از درایور lcd استفاده کنید .و برای نشان دادن از طریق منوی بوت 0 را بزنید و بعد از آن C تا به قسمت انتخاب نوع نمایشگر وارد بشید.اونجا میتونید رزولوشن های مختلف رو انتخاب کنید.
برای اندروید و همچنین مانیتور 17 اینچ من روی vga1024768 گذاشتم که با این حالت دکمه بک و منو هم ایجوری ظاهر میشه.چ.ن قبلا نداشت نمیشد هیچ کاری کرد.
اینم بگم که touch کار نکرد ولی با مبدل touch به usb توی اندروید جواب داد ولی کالیبره نبود.

10sshahab
10-04-2014, 18:17
فقط نصب که کردم به نظرم فایده نداره چون سرعتش پایینه و هم اینکه زبان چینی هست و هم اینکه باید حتما به دستگاه کیبورد و موس رو وصل کنیم.
به نظرم همون اندروید فعلا بهتر باشه.اگه نسخه سبکتری از لینوکس هم باشه خیلی خوب میشه..

یعنی لینوکسی نی که به شه تو تمام arm نصب شه ؟

یعنی باید از خلاص شدن از این زبان چینی باید خودمون یه کرنل کامپایل کنیم ؟

در مورد راه اندازی lcd شما باید از درایور lcd استفاده کنید .و برای نشان دادن از طریق منوی بوت 0 را بزنید و بعد از آن C تا به قسمت انتخاب نوع نمایشگر وارد بشید.اونجا میتونید رزولوشن های مختلف رو انتخاب کنید.
برای اندروید و همچنین مانیتور 17 اینچ من روی vga1024768 گذاشتم که با این حالت دکمه بک و منو هم ایجوری ظاهر میشه.چ.ن قبلا نداشت نمیشد هیچ کاری کرد.
اینم بگم که touch کار نکرد ولی با مبدل touch به usb توی اندروید جواب داد ولی کالیبره نبود.
میشه درایوری که vga به تاچ مقاومتی تبدیل کنه استفاده کنیم ؟ اصلا چنین مبدل وجود داره ؟

dariush_ab
12-04-2014, 21:59
با سلام.
ما تمام تلاش را برای پیشبرد این برد خواهیم کرد.
این برد یکی از کاملترین بردهای فروشگاه هستش و برنامه های زیادی برای آن در نظر گرفته شده است.
مشکل زبان هم به امید خدا حل خواهد شد.
موفق باشید.

mzelecom
13-04-2014, 12:07
سلام
الان در حال حاظر به نظرم همون اندروید از همه بهتر هست.چون تمامی زبان ها رو داره حتی زبان فارسی.
فقط الان تنها مشکل lcd هست.که البته lcd با بورد راه انداز فرندلی آرم کار میکنه فقط مشکل توی تاچ هست.
اگه بتونید lcd مخصوص رو وارد کنید عالی میشه.
فقط lcd رو هم مقاومتی بیارید و هم خازنی چون من بررسی کردم این بورد قابلیت پشتیبانی از هر دونوع تاچ رو داره و فقط باید پشت بورد یه تغییر جزئی داده بشه.
بورد به طور پیش فرض برای تاچ خازنی تنظیم شده است.

dariush_ab
13-04-2014, 22:24
سلام.
بله.در حال حاضر فعلا اندروید بهترین گزینه هستش.
دوستانی که اندروید اصلی روی بردشون هست یک لطف کنن ببینن آیا مثال led در اندروید هستش؟
در مورد السیدی هم جناب مهندس زارعی باید تصمیم بگیرند.
با تشکر.

dariush_ab
23-04-2014, 22:44
1-فایل EmbedSky.ini رو که ویرایش میکنیم موقع تعیین آدرس فایل های نصب بک اسلش برعکس خورده بود که باید درست شود.به این صورت درست هست.
kernel=images/zImage_E8_linux_20130823.bin
rootfs=images/ubuntu1204_20130821_camera.tar.bz2

سلام.
این مورد که اشاره کردید رو من هر چی نگاه میکنم فرقی نمی بینم!
لطفا یک بار دیگه ببینید اگر فرق میکند بگید اصلاحش کنم.
مورد دوم هم اصلاح شد.من مدتی از زمان تستم گذشته بود گزینه q و 8 رو فراموش کرده بودم.
با تشکر.

10sshahab
25-04-2014, 14:54
سلام به همه دوستان . خوب همانطور که دوستان اطلاع دارن این ایمیج ها مخصوصا (ubuntu ) به زبان چینی هستش .و نه میشه فهمید کجا هستیم و میشه فهمید چی میگه و خوب نمیشه ازش استفاده کرد . :x:x:x
اول اینکه هر بردی ایمیج خودشو داره درسه ؟ یعنی هیچ ایمیجی دیگه نیست برای برد دیگه که به e8 بخوره . اصلا چیزی وجود داره که به تمام معمار ی arm بخوره . ؟؟:0013:

و اگر هم نیست باید خودمون کرنل ubuntu کامپایل کنیم .
خوب میشه بگید چطور باید این کارو کرد ؟ چه نوع ایمیج های میشه دانلود کرد و تنظیم کرد . اصلا اموزشی مناسب که برای ما مبتدیا باشه که بتونیم سیستم عامل خودمونو متناسب با arm انجام داد . ؟؟:mrgreen:
اگه فارسی باشه چه خوب ؟:wink:
ممنون از همه دوستان .

10sshahab
25-04-2014, 14:59
و نکته که فراموش کردم اینه که الان تمام windows ها به تمام کامپیوتر ها مچ ها نصب میشه یعنی سخت افزار و نرم افزار برای تمام پردازنده اینتل دارای یک استانداد خاصیه . تو پردازنده که بر مبنای arm اینطور نی ؟

و چرا اصلا برای هر برد ایمیج مخصوص خودشو داره ؟
چرا اصلا از ایمیج استفاده میشه ؟
ببخشید دوستان حق بدین ما الکترنیکی هستیم !!!!:mrgreen:
ممنون از همه دوستان .

mzelecom
25-04-2014, 18:35
شما ابونتو برای چی میخواید.
سرعتش خیلی پایینه.بعدشم برای ورود باید حتما کیبورد و موس وصل کنید.
در مورد زبانش.خب داخل تنظیمات میشه به انگلیسی تغیرش بدید من این کار رو کردم ولی اینقدر طول کشید که من پشیمون شدم.
بهترین گزینه همون اندروید هست که منوی فارسی هم داره.

dariush_ab
25-04-2014, 19:31
سلام به همه دوستان . خوب همانطور که دوستان اطلاع دارن این ایمیج ها مخصوصا (ubuntu ) به زبان چینی هستش .و نه میشه فهمید کجا هستیم و میشه فهمید چی میگه و خوب نمیشه ازش استفاده کرد .
:x:x:x

اول اینکه هر بردی ایمیج خودشو داره درسه ؟ یعنی هیچ ایمیجی دیگه نیست برای برد دیگه که به e8 بخوره . اصلا چیزی وجود داره که به تمام معمار ی arm بخوره . ؟؟
:0013:

و اگر هم نیست باید خودمون کرنل ubuntu کامپایل کنیم .
خوب میشه بگید چطور باید این کارو کرد ؟ چه نوع ایمیج های میشه دانلود کرد و تنظیم کرد . اصلا اموزشی مناسب که برای ما مبتدیا باشه که بتونیم سیستم عامل خودمونو متناسب با arm انجام داد . ؟؟
:mrgreen:

اگه فارسی باشه چه خوب ؟
:wink:

ممنون از همه دوستان .

سلام.
نگران زبان زیاد نباشید.به امید خدا حل میشود.:wink:
کرنل ربطی به زبان ندارد تغییرش راحت تر از این حرفاست.
هر armای که مثل هم نیست.

و نکته که فراموش کردم اینه که الان تمام windows ها به تمام کامپیوتر ها مچ ها نصب میشه یعنی سخت افزار و نرم افزار برای تمام پردازنده اینتل دارای یک استانداد خاصیه . تو پردازنده که بر مبنای arm اینطور نی ؟

و چرا اصلا برای هر برد ایمیج مخصوص خودشو داره ؟
چرا اصلا از ایمیج استفاده میشه ؟
ببخشید دوستان حق بدین ما الکترنیکی هستیم !!!!

ممنون از همه دوستان .

هر برد به دلیل داشتن سخت افزار خاص خودش نیاز به داشتن ایمیج خاص خود دارد.

در مورد زبانش.خب داخل تنظیمات میشه به انگلیسی تغیرش بدید من این کار رو کردم ولی اینقدر طول کشید که من پشیمون شدم.

سلام.
اندروید شما اندروید اصلی اولیه هستش یا دوباره ریختید؟
مشکلی باهاش ندارید؟ این السیدی که دارید تاچش تو اندروید خوب کار میکنه؟
میشه بگید السیدیتون دقیقا مال کدوم برد هستش؟

10sshahab
26-04-2014, 21:07
اخه من لینوکس ubuntu نیاز دارم نه اندروید و این ابونتو تنظیماتی برای تاچ نداره ؟ .بعد شما منو فارسی اندروید رو از کجا تنظیم کردین ؟

mzelecom
28-04-2014, 22:53
اخه من لینوکس ubuntu نیاز دارم نه اندروید و این ابونتو تنظیماتی برای تاچ نداره ؟ .بعد شما منو فارسی اندروید رو از کجا تنظیم کردین ؟
در مورد تنظیم تاچ اصلا گزینه ای وجود نداره.
در مورد منوی فارسی برید داخل تنظیمات بعد قسمت زبان بعد فارسیش کنید.
اگه یه گوشی اندروید داشته باشید میتونید از اون کمک بگیرید و با توجه به شکل وارد قسمت تنظیم زبان بشید.

dariush_ab
01-05-2014, 13:46
با سلام.
برای تغییر زبان ابونتو :

ALI_j
08-09-2014, 11:40
سلام
من خيلي سعي كردم روي برد e8 , win ce نصب كنم ك نتونستم، سعي بر تغيير سايز lcd اندرويد از منو بوت هم كردم ك نتونستم . حالا هم اصلا وارد منو بوت نميشه كه ، همون اندرويدش بيارم بالا بتونم ازش استفاده اي بكنم . وقتي كليد پاور نگه ميدارم ال اي دي روشن ميشه و وقتي رها ميكنم كليد پاور خاموش ميشه . ممنون ميشم اگه بتونين راهنماييم كنين .

dariush_ab
08-09-2014, 21:24
سلام
من خيلي سعي كردم روي برد e8 , win ce نصب كنم ك نتونستم، سعي بر تغيير سايز lcd اندرويد از منو بوت هم كردم ك نتونستم . حالا هم اصلا وارد منو بوت نميشه كه ، همون اندرويدش بيارم بالا بتونم ازش استفاده اي بكنم . وقتي كليد پاور نگه ميدارم ال اي دي روشن ميشه و وقتي رها ميكنم كليد پاور خاموش ميشه . ممنون ميشم اگه بتونين راهنماييم كنين .

سلام.
نصب ویندوز سی ای مشکلی ندارد فقط یک سری نکته دارد اگر فرصت بشود آموزش نصب رو تهیه میکنم.
شما الان u-boot برد رو پاک کردید برای بارگذاری مجدد باید از روش usb استفاده کنید.یعنی با تنظیم صحیح جامپر ها با usb برد رو بوت کرده و بعد از ریختن u-boot سیستم عامل دلخواهتون رو نصب کنید.
موفق باشید.

ALI_j
09-09-2014, 09:24
سلام ممنون از راهنمايتون
من جامپر رو حالت om5 اولي گزاشتم . با فشردن كليد پاور برد در برنامه dnd وصل ميشود و عمليات اجرا ميكنم ولي ظاهرا دانلود نميشود .من از منو usb و uboot اقدام ب دانلود كردم . امكانش هست بيشتر مراحل توضيح بديد8050

dariush_ab
09-09-2014, 21:58
سلام ممنون از راهنمايتون
من جامپر رو حالت om5 اولي گزاشتم . با فشردن كليد پاور برد در برنامه dnd وصل ميشود و عمليات اجرا ميكنم ولي ظاهرا دانلود نميشود .من از منو usb و uboot اقدام ب دانلود كردم . امكانش هست بيشتر مراحل توضيح بديد
فایل پیوست 8050 (You can see links before reply)

سلام.
خواهش میکنم.
ببخشید دیر جواب میدم خیلی خیلی درگیرم.
فقط توجه کنید که اگر درست نشد جای هیچ نگرانی نیست چون کلا این برد برد خیلی خوبی است فقط کمی نکته وجود داره.
فکر میکنم درست پیش رفته باشید.فقط توجه کنید که دکمه پاور رو تا لود u-boot رها نکنید و اون سه نقطه که میاد کمی صبر کنید باید بعد از اون منوی u-boot کامل بشود. بعد از اینکه u-boot لود شد اگر دکمه پاور رو رها کنید برد روشن میمونه.u-boot رو هم روی هارد کپی کنید و ترجیحا از روی cd به نرم افزار معرفی نکنید.
مجدد تست کنید نتیجه رو اعلام کنید.

ALI_j
10-09-2014, 00:33
سلام
مرسي از راهنماييتون
چقدر طول ميكشه ؟ من چند دقيقه اي هست كليد پاور نگه داشتم و عمليات هم اجرا كردم ولي هنوز روي چند نقطه شروع دانلود مونده

ALI_j
10-09-2014, 00:58
از منو دوميه كه usb نوشته UBOOT زدم كاري انجام نداد ولي از سوميه 210 usb و 210boot فايل u-boot_E8_20130826.bin زدم دانلود شد و پيغام دانلود كامل شد داد (ترجمه شده با گوگل) ولي بازم علايم حياتي روي برد ظاهر نشد

dariush_ab
10-09-2014, 10:30
شما وقتی dnw رو باز می کنید بایستی ابتدا connect بشوید از اولین منو - آیا این کار رو انجام می دید؟

ALI_j
10-09-2014, 16:23
سلام ، connect براي پورت سريال است ، پورت سريال را هم همزمان متصل كرده و connect زدم ،از منوي 210usb , uboot فايل
u-boot_E8_20130826.bin زدم
بورد روشن شد ، ولي داخل بوت نشد ، فايل لاگ پيوست ارسال ميكنم دايما ارور ميده ، 2 ساعتم گزاشتم ارور ها تموم نشد ، برد خاموش نميشود ، وقتي با قطع usb خاموش ميشود هم مجددا روشن نميشود مثل روز اول

dariush_ab
11-09-2014, 22:28
مدتی است با برد کار نکردم برد کلا دم دست نیست اجازه بدید به زودی با خود برد تست کنم بهتون جواب میدم.

dariush_ab
12-09-2014, 13:17
سلام.
تست کردم شما بایستی بعد از اطمینان از نصب صحیح درایور usb برنامه dnw و همچنین معرفی پورت سریال صحیح به نرم افزار و connect برای نمایش نوشته ها در صفحه برنامه حالت بوت رو روی om5 بذارید و بعد از 210usb برای معرفی u-boot استفاده کنید نه usb - ببخشید من یادم رفته بود اشتباه کردم - خوب فکر میکنم تا اینجا شما پیش رفتید.
ببینید شما یک سری موارد روی برد رو زمانی که میخواستید wince بریزید بهم ریختین و من هم نمیدونم چه کار کردین.شما الان برای قدم اول باید هر طور شده به منوی u-boot دسترسی پیدا کنید و بعد از اون موارد مورد نیاز رو روی برد بریزید.
1- شما برد رو روی حالت emmc میذارید بعد از زدن space منوی u-boot نمیاد؟
2- اگر نمیاد باید از طریق 210usb منوی u-boot رو بیارید - در مد usb -
در اینجا هم من لاگ رو نگاه کردم احساس میکنم برد میخواد بالا بیاد اینجا هم یک بار space رو بزنید تست کنید.
در زمانی که با مد usb و از 210usb یوبوت رو به نرم افزار معرفی می کنید این نوشته ها میاد تا اینکه برد روشن میمونه:
در ضمن من گفتم u-boot رو از روی سی دی یک جای دیگه کپی کنید و بعد به نرم افزار معرفی کنید این کار رو کردید؟چون من لاگ رو دیدم آدرس سی دی رام بود.

准备下载210固件

下载属性:
文件大小 : 11168 (0MB)
起始地址 : 0xd0020010
结束地址 : 0xd0022bb0

开始下载...

210固件下载完成

准备下载文件: F:\u-boot_E8_20140320.bin

下载属性:
文件大小 : 458752 (0MB)
起始地址 : 0x23e00000
结束地址 : 0x23e70000

开始下载...

下载完成
*** Warning - using default environment

##### EmbedSky BIOS for SKY210/TQ210 #####
This Board: SDRAM is 512MB; LCD display size is: 1024X768
Hit any key to stop autoboot: 0
Start Linux ......reading android kernel.. 25649, 12288
MMC read: dev # 0, block # 25649, count 12288 ...12288 blocks read: OK
completed
get_format
-------- 0 --------
Wrong Image Format for bootm command
ERROR: can't get kernel image!

##### Boot for E8 Main Menu #####
##### EmbedSky USB download mode #####

[1] Download u-boot.bin to board
[2] Download Eboot (eboot.nb0) to board
[3] Download Linux Kernel (zImage.bin) to board
[4] Download LOGO Picture (logo.bin) to board
[5] Download RAMDISK image (ramdisk.gz) to board
[6] Download EXT4FS image (root.ex4) to board
[7] Download Program to SDRAM and Run it
[8] Boot the system
[9] Create partition
[0] Set the boot parameters
[b] Enter Recovery mode
[h] system halt
[n] Enter TFTP download mode menu
[t] Test Linux Image (zImage)
Enter your selection:

ALI_j
12-09-2014, 15:23
سلام مرسي از راهنماييتون .
نه ادرس هارد بود .
از روي راهنماهاي برد هاي مشابه كه از spv 210 استفاده كردن ، با استفاده از sd card بوت ساختم و ازون طريق بوت خودش بالا اوردم ، با گزاشتن جامپر روي om3 از طريق sdcard بوت ميشه بعد از اون طريق فايل eboot ريختم برگشت .
وقتي از روي بوت usb فايل دانلود ميكردم ، ميريخت ولي برد عكس العمل نشون نميداد و uboot بالا نميومد.
از طريق uboot به راحتي wince هم نصب كردم ، ولي يه مشكلي كه هست من از lcd 4.3 و تاچ مقاومتي استفاده ميكنم ، كانفيگش براي lcd 7 و ظاهرا تاچ خازني هستش . من با استفاده از bsp و project كه از اقاي زارع گرفتم سعي كردم مجدد پيكره بنديش كنم كه هم lcd درستش كنم هم زبانش ، ولي متاسفانه bsp ناقصه و يه سري فايلها موقع كامپايل كردن پيدا نميكنه .
شما تست كردين bsp همراه ايميج ؟

ALI_j
12-09-2014, 15:30
از اين برنامه هم براي ساخت sd boot استفاده كردم
Download File - FriendlyARM (You can see links before reply)

dariush_ab
12-09-2014, 21:47
از اين برنامه هم براي ساخت sd boot استفاده كردم

با این برنامه چی رو روی کارت حافظه ریختید و بوت کردید؟ تست نکردید خود سیستم عامل رو از روی sd بوت کنید؟
بله یک سورس فکر کنم برای السیدی 7 هستش ولی به نظرم هیچ تاچی روی اون فعال نیست.
من یک سورس رو زبانش رو انگلیسی کردم و برای vga و مثالها رو 4 تاشو باهاش کامپایل کردم.

ALI_j
13-09-2014, 02:59
فايل eboot روي sdcard ريختم و جامپر روي om3 گزاشتم . در اين حالت از طريق sd card . برنامه uboot بالا مياد . خود سيستم عامل تست نكردم ، چون تو آموزشها چيزي در موردش نديدم

shookoh
12-06-2015, 17:03
درود
ممنون از اموزش های خوبتون من تونستم با کمک اموزش های شما ایمیج اندروید روی برد بریزم و اندروید اجرا کنم اگه لطف کنید و راهنمایی کنید که چه شکلی وای فای و بلوتوث بردم راه بندازم ممنون میشم؟
باتشکر

dariush_ab
12-06-2015, 18:08
درود
ممنون از اموزش های خوبتون من تونستم با کمک اموزش های شما ایمیج اندروید روی برد بریزم و اندروید اجرا کنم اگه لطف کنید و راهنمایی کنید که چه شکلی وای فای و بلوتوث بردم راه بندازم ممنون میشم؟
باتشکر
سلام.
خواهش میکنم.
بلوتوث که تا حالا تست نکردم ولی برای وای فای باید ببینید آیا درایورهای وای فای در لیست ماژولهای اندروید هست یا نه اگر نبود باید مجدد کرنل را کامپایل کنید.
بعد ماژول را لود کنید و وای فای را در تنظیمات on کنید.
موفق باشید.

shookoh
19-06-2015, 00:22
سلام.
خواهش میکنم.
بلوتوث که تا حالا تست نکردم ولی برای وای فای باید ببینید آیا درایورهای وای فای در لیست ماژولهای اندروید هست یا نه اگر نبود باید مجدد کرنل را کامپایل کنید.
بعد ماژول را لود کنید و وای فای را در تنظیمات on کنید.
موفق باشید.

درود
ممنون از پاسختون
چه شکلی باید ببينم درایورهای وای فای در لیست ماژول های اندروید هست یا نه؟
باتشکر

dariush_ab
19-06-2015, 01:01
درود
ممنون از پاسختون
چه شکلی باید ببينم درایورهای وای فای در لیست ماژول های اندروید هست یا نه؟
باتشکر
سلام.
دقیقا یادم نیست ولی احتمال زیاد تو مسیر زیر است :

/system/lib/modules

برای اینکه ببینید چه ماژولهایی لود هستند هم می تونید از دستور زیر استفاده کنید:

lsmod

shookoh
20-06-2015, 13:57
سلام.
دقیقا یادم نیست ولی احتمال زیاد تو مسیر زیر است :

/system/lib/modules

برای اینکه ببینید چه ماژولهایی لود هستند هم می تونید از دستور زیر استفاده کنید:

lsmod

ممنون از پاسختون
ببخشید ولی من هنوز نتونستم پیدا کنم مسیری که میگین
و کدی که برای ماژول های لود شده گفتین چه شکلی استفاده میشه؟

dariush_ab
20-06-2015, 16:00
ممنون از پاسختون
ببخشید ولی من هنوز نتونستم پیدا کنم مسیری که میگین
و کدی که برای ماژول های لود شده گفتین چه شکلی استفاده میشه؟

سلام.
من فرض رو بر این گرفتم که شما با اندروید آشنا هستید.
شما باید اول وارد شل اندروید شوید.

adb shell

بعد برای مشاهده ماژولهای لود شده :

lsmod

بعد اگر ماژول نبود با دستور زیر اون رو لود کنید.مثلا:

insmod /system/vendor/modules/8188eu.ko

dariush_ab
31-07-2015, 13:47
با سلام.
پست اول به روز رسانی شد.
راهنمای انگلیسی و ترجمه شده برد قرار داده شد.

m791550
14-04-2017, 01:17
سلام. میشه لطف کنین و شماتیک این برد رو هم قرار بدید؟

dariush_ab
14-04-2017, 11:09
سلام. میشه لطف کنین و شماتیک این برد رو هم قرار بدید؟
سلام.
لطفا به من ایمیل بزنید تا براتون بفرستم. اینجا حجمش محدودیت داره.
در ضمن این برد قبلا استفاده میشده. الان دارید یا میخواین تهیه کنید؟