PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منبع تغذیه و کوبی برد

pswin
11-03-2014, 09:45
سلام
آداپتور ارسال شده با کوبی برد ( کابل USB) از USB به عنوان مبع تغذیه استفاده میکنه که طبق استاندارد این منبع حداکثر 500mA میتونه جریان بده اما روی خود برد نوشته 2A-5v . خب حتی اگر این برد با 500 میلی آمپر هم کار کنه برای پورت usb خطرناکه و میتونه باعث سوختش شه. از یه طرف دیگه سوکت آداپتور زیاد استاندارد ( بگیم محبوب بهتره ) نیست. یعنی به زور تو بازار گیر میاد که آداپتور مناسب رو بشه تهیه کرد.

دوستان تجربه ای در این زمینه داشتید؟

sigma-mx
11-03-2014, 12:16
سلام
برای مصارف معمولی زیر 500 میلی آمپر هست و به این مقدار نمیریه ولی اون 2A رو برای حداکثر توان نوشته مخصوصا چون تغذیه SATA رو برد تعبیه شده باید حدود 1A حدودا همین جا بتونه تحویل بده که با احتساب USB HOST و بقیه چیزها حداکثر 2 لازمه . اونم مطمئنا بالاتر از مقدار نامی گفته شده برای احتیاط ..

بهترین راه اینه :
You can see links before reply

یه آداپتور سوئیچینگ 5V و 2A کوچک و قیمت مناسب ...
خروجی آداپتور USB هست بنابراین با همون کابل همراه کوبی میشه اتصالش داد .

dariush_ab
11-03-2014, 15:42
سلام
آداپتور ارسال شده با کوبی برد ( کابل USB) از USB به عنوان مبع تغذیه استفاده میکنه که طبق استاندارد این منبع حداکثر 500mA میتونه جریان بده اما روی خود برد نوشته 2A-5v . خب حتی اگر این برد با 500 میلی آمپر هم کار کنه برای پورت usb خطرناکه و میتونه باعث سوختش شه. از یه طرف دیگه سوکت آداپتور زیاد استاندارد ( بگیم محبوب بهتره ) نیست. یعنی به زور تو بازار گیر میاد که آداپتور مناسب رو بشه تهیه کرد.

دوستان تجربه ای در این زمینه داشتید؟
با سلام.
همانطور که جناب شریفیان عزیز گفتند میتونید از سایت خریداری کنید.گرفتن برق از pc بهتر است تنها زمانی باشد که قصد ارتباط را دارید مثلا برای ریختن ایمیج روی نند.البته برد تنها جریان چندانی نمی کشد و 5V 2A برای زمانی چون اتصال هارد است.
موفق باشید.

pswin
11-03-2014, 16:44
یعنی الان بخوام از برد استفاده کنم. حتما باید یه آداپتور بگیرم؟! حتی برای نصب واستفاده از سیستم عامل مثلا از طریق شبکه و ...

dariush_ab
11-03-2014, 19:42
یعنی الان بخوام از برد استفاده کنم. حتما باید یه آداپتور بگیرم؟! حتی برای نصب واستفاده از سیستم عامل مثلا از طریق شبکه و ...

سلام.
اگر به برد چیزی نمی خواهید وصل کنید نه نیازی نیست.
پیشنهاد من استفاده از برد توسعه و یک آداپتور معمولی 2a است.
موفق باشید.

hamidak
11-03-2014, 23:48
بحث نوع جک رو کار ندارم ولی من تو بازار یه مدل آداپتور 3a سامسونگ کره ای گیر آوردم خیلی با کیفیته :018:
7330
البته من چون هم مدار راه اندازی lcd دارم و هم بارکدخوان و فن 3a گرفتم و الا فک کنم همون 2 زیادش هم هست...
اون جفت سیم سفید رو هم برای اتصال کلید بهش اضافه کردم :0013:

pswin
12-03-2014, 09:41
سلام
من میخوام از شارژ 2 آمپر سامسونگ ( تبلت هاش ) که خروجی usb داره استفاده کنم. فکر کنم جواب بده. منتها قیمتش تو بازار زیاده ( حدود 60 تومن ) البته کیفیتش بالاست.

hamidak
12-03-2014, 10:51
عزیز اینی که من خریدم 14 تومن پول دادم!

dariush_ab
12-03-2014, 12:20
سلام
من میخوام از شارژ 2 آمپر سامسونگ ( تبلت هاش ) که خروجی usb داره استفاده کنم. فکر کنم جواب بده. منتها قیمتش تو بازار زیاده ( حدود 60 تومن ) البته کیفیتش بالاست.

همانطور که جناب فتاحی گفتند نیازی نیست اینقدر هزینه کنید اونا که 60 تومن میدن اطلاعات الکترونیکی ندارن شما نباید این کار رو بکنید.

pswin
12-03-2014, 17:38
همانطور که جناب فتاحی گفتند نیازی نیست اینقدر هزینه کنید اونا که 60 تومن میدن اطلاعات الکترونیکی ندارن شما نباید این کار رو بکنید.

من کلا تبلتش رو دارم. وگرنه نمی رم که 60 بدم به آداپتور :mrgreen: قیمت رو هم برای اطلاع دوستان گفتم که اگه خواستن تهیه کنن. قیمتش رو بدونن

dariush_ab
12-03-2014, 18:52
من کلا تبلتش رو دارم. وگرنه نمی رم که 60 بدم به آداپتور :mrgreen:
قیمت رو هم برای اطلاع دوستان گفتم که اگه خواستن تهیه کنن. قیمتش رو بدونن

اگر اینطوره پس خوبه ولی منظور من این بود که اینا به دلیل خاص بودنشون این قیمت رو دارن ولی فکر نکنم خیلی با آداپتور 15-20 تومنی اختلاف کیفیت داشته باشن.

hamidak
17-03-2014, 01:12
تو پروسه عیب یابی کابی برد آقای عباسی یه چیزی برای این موضوع کشف کردم :0013:
اگه کسی با جک ورودی تغذیه مشکل داره می تونه از این پورت چهارپین زیر کابی برد استفاده کنه
دوتاش گراند و دوتاش 5v+ هست (با اهم متر جفتاشو پیدا کنید خودتون)
7371

sarab1
17-03-2014, 11:09
علت اصلی گرون بودن بعضی مدا ها اینه که ایزوله هستن
و روش تشخیصی هم یه علامت مربع توخالی هستش

shahin
17-03-2014, 17:26
تو پروسه عیب یابی کابی برد آقای عباسی یه چیزی برای این موضوع کشف کردم :0013:
اگه کسی با جک ورودی تغذیه مشکل داره می تونه از این پورت چهارپین زیر کابی برد استفاده کنه
دوتاش گراند و دوتاش 5v+ هست (با اهم متر جفتاشو پیدا کنید خودتون)
موضوع به درد بخوری رو اشاره کردید. علاوه بر تغذیه IR و USB Host رو هم میشه از این طریق استفاده کد.این عکس رو از یکی از شماتیک های برد گرفتم.بزرگش کنید نوشته هر پین برای چی هست. یه جا خوندم یه مدلی از این برد ها هم تولید میشه که این سوکت ها رو ندارند و کلا با پین هدر به بیس بردشون وصل میشن.
7376

pswin
19-03-2014, 09:08
یه سوال
یعنی الان نمیشه برد رو از طریق پایه های توسعه ( زیر برد ) تغذیه کرد؟

shahin
19-03-2014, 16:19
یه سوال
یعنی الان نمیشه برد رو از طریق پایه های توسعه ( زیر برد ) تغذیه کرد؟

از اون پین هدر اصلی ها (96 تایی) نه نمیشه ولی میتونید 4 تا پین رو زیر سوکت پاور لحیم کنید و با اون برد رو روشن کنید.

MAZIARBEIGI
05-04-2014, 03:47
من كه از شارژر اي پد استفاده ميكنم خروجيش2.1aهست هارد رو وصل ميكنم اولش كم مياره ولي بعد خوب ميشه