PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اختلاف سنجش دما با دو سنسور smt160 , sht11

raminrayat
05-03-2014, 18:22
سلام دوستان برام یه مشکلی پیش اومده
من قبلا یه کیت ترموستات نمیدونم مال نیوکیت بود یا نه خریده بودم که با میکرو اتمگا 8 و سنسور smt10 کار میکرد
این مدت یه مدار ساختم با sht11 سنسور رطوبت و دما که دستورات برنامه رو که تو بسکام نوشتم عینا کپی شده از سایت ارائه دهنده هست
اما مشکل اینه که ای دوتا مدار دما رو دقیقا با اختلاف 1 درجه نشون میدن:(
حالا من حرف کدومشون رو باور کنم؟:baad:هیچ چیزی هم به عنوان مرجع ندارم تا تست کنم حرف کدوم درسته .موندم حیرونو سرگردون
چه راه حلی به نظرتون میرسه؟علت این متفاوت نشون دادن دما چی میتونه باشه
.....
راستی ماژول تبخیر بخار اب سرد رو از تهران فرستادن برام امشب میرسه دستم.سعی میکنم فردا مدارو درست کنمو اگه ایشا.. جواب داد یه تاپیک اینجا بزنیم بحث کنیم روش

dariush_ab
05-03-2014, 19:44
سلام دوستان برام یه مشکلی پیش اومده
من قبلا یه کیت ترموستات نمیدونم مال نیوکیت بود یا نه خریده بودم که با میکرو اتمگا 8 و سنسور smt10 کار میکرد
این مدت یه مدار ساختم با sht11 سنسور رطوبت و دما که دستورات برنامه رو که تو بسکام نوشتم عینا کپی شده از سایت ارائه دهنده هست
اما مشکل اینه که ای دوتا مدار دما رو دقیقا با اختلاف 1 درجه نشون میدن
:(

حالا من حرف کدومشون رو باور کنم؟
:baad:
هیچ چیزی هم به عنوان مرجع ندارم تا تست کنم حرف کدوم درسته .موندم حیرونو سرگردون
چه راه حلی به نظرتون میرسه؟علت این متفاوت نشون دادن دما چی میتونه باشه
.....
راستی ماژول تبخیر بخار اب سرد رو از تهران فرستادن برام امشب میرسه دستم.سعی میکنم فردا مدارو درست کنمو اگه ایشا.. جواب داد یه تاپیک اینجا بزنیم بحث کنیم روش

سلام.
من چند وقت پیش اتفاقا هردو سنسور رو با هم داشتم تست میکردم.هر دو سنسور جزو بهترینها هستند.مدت زیادی گذشته اما فکر کنم اختلاف دو سنسور خیلی کم بود شاید 0.1-0.2 !
رزولوشنی که SMT160 شما نشون میده چقدر هستش؟تو دو سنسور آیا fluctuation مشاهده میکنید؟چقدر؟
در چه محیطی تست کرده اید؟

sigma-mx
05-03-2014, 20:12
در مورد سری smtxx من این مشکل رو دیدم که مربوط به ارجینال نبودن سنسور هست ولی فکر نکنم سری shtxx موردی داشته باشه..

raminrayat
05-03-2014, 23:07
سلام.
من چند وقت پیش اتفاقا هردو سنسور رو با هم داشتم تست میکردم.هر دو سنسور جزو بهترینها هستند.مدت زیادی گذشته اما فکر کنم اختلاف دو سنسور خیلی کم بود شاید 0.1-0.2 !
رزولوشنی که SMT160 شما نشون میده چقدر هستش؟تو دو سنسور آیا fluctuation مشاهده میکنید؟چقدر؟
در چه محیطی تست کرده اید؟

smt رزولوشنش 0.1 درجست
fluctuation یعنی چی؟
سنسورا رو گذاشتم کنار هم توی کشوی میز کامپیوترمو بستم مداراشون بیرون بود.روی میز
بعد 10 دقیقه یا بیشتر دیدم دقیقا 1 درجه اختلاف دارن
اهان منظورت از fluctuation نوساناته؟ تو smt دماش 0.1 هی بالا پایین میشد اما sht کاملا ثابت دما رو نشون میداد

dariush_ab
06-03-2014, 14:50
smt رزولوشنش 0.1 درجست
fluctuation یعنی چی؟
سنسورا رو گذاشتم کنار هم توی کشوی میز کامپیوترمو بستم مداراشون بیرون بود.روی میز
بعد 10 دقیقه یا بیشتر دیدم دقیقا 1 درجه اختلاف دارن
اهان منظورت از fluctuation نوساناته؟ تو smt دماش 0.1 هی بالا پایین میشد اما sht کاملا ثابت دما رو نشون میداد

با توجه به مطالبی که گفتید سنسور smt160 دمای دقیق رو نشون نمیده.دمای sht درسته.شما می تونید با یک ds18b20 هم تست کنید.
موفق باشید.

raminrayat
06-03-2014, 15:29
با توجه به مطالبی که گفتید سنسور smt160 دمای دقیق رو نشون نمیده.دمای sht درسته.شما می تونید با یک ds18b20 هم تست کنید.
موفق باشید.

ds18b20 ندارم عزیزم.من تو بابلم ازینا پیدا نمیشه که تست کنم:(

Ma3ood
06-03-2014, 20:14
ds18b20 ندارم عزیزم.من تو بابلم ازینا پیدا نمیشه که تست کنم:(

خرید اینترنتی :mrgreen:

raminrayat
06-03-2014, 22:16
خرید اینترنتی :mrgreen:

یعنی تنها راهی که بفهمم کدوم سنسور دمای واقعی رو نشون میده همینه؟

Ma3ood
06-03-2014, 23:30
sh11 دمای واقعی را نشون میده و کسانی هم که باهاش کارکردن تا به حال مشکلی از نظر اختلاف دمایی اعلام نکردندولی به علت قیمت بالا در پروژه های معمولی استفاده نمیشه ، من با سنسور ds18b20 کار کردم سنسور خوبی بود و چون دیجیتاله تا 20 متر با سیم خوب میتونی از برد اصلی دورش کنی بدون خطا