PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] ساخت ایمیج اندروید

shahin
01-03-2014, 02:19
سلام
دوستان کسی ایمیجی برای اندروید تا حالا ساخته و بتونه کمی راهنمایی کنه؟!
توی فیلم آموزشی کوبی برد آموزش ساخت ایمیج برای لینوکس رو دادن که کارآمد هست ولی من دنبال اندروید هستم چون نوشتن برنامه براش برام راحت تر هست و خیلی راحت تر میتونم اون چیزی که میخوام رو پیاده کنم.
توی youtube چند تا فیلم دیدم که آموزش کامپایل سورس اندروید رو گزاشته بودن اما این مورد که چه طور فقط اون قسمت هایی که لازم هست رو اضافه کنیم و کاستومایز کنیم که بوت سریع تر بشه رو نگفته بود! این طور که معلومه کامپایل کل اندروید حدود 5 ساعت زمان نیاز داره و فکر نمیکنم با سعی و خطا بشه به جایی برسم.
اگر کسی منبعی,آموزشی چیزی داره لطفا کمک کنه...

hamidak
01-03-2014, 11:12
والا چیزی که من بهش رسیدم اینه که اندروید روی این دستگاهها اصلا به درد نمی خوره!!!
چیزی که تو فارومها ملت دنبال می کنن بیشتر به لینوکسهای Debian و Ubuntu و Fedora مربوط میشه
من خودم هم اولها تو همین ذهنیت بودم که اندروید راه بندازم که چرا؟ چون مثلا برنامه نویسی توش آسونتره
بعد دیدم منابع اطلاعاتی درست درمونی براش وجود نداره بیخیال موضوع شدم و کلا سوییچ کردم رو لینوکس
ضمنا ممکنه لینوکس برنامه نویسیش یکم سخت تر باشه اونم به خاطر ناآشناییت ما! ولی دست اونجا خیلی بازه
و می تونی با خیلی از زبانها برنامه نویسی کنی!

shahin
01-03-2014, 19:37
ممنون از پاسختون
راستش یکی از دلایلی که تصمیم گرفتم برم سراغ اندروید این بود که بتونم از اپلیکشن های نوشته شده استفاده کنم و لازم نباشه خودم دوباره همه رو بنویسم! میشه از رام های آماده که روی نت هست استفاده کرد و اون رو کاستومایز کنم و برنامه هایی که زیادی هست رو حذف کنم و ظاهرش رو اون طور که میخوام بنویسم ولی مشکل اون ها این هست که زمان بوت شدنشون خیلی زیاد هست و برای همین گفتم خودم از اول کامپایل کنم.
حالا اگه بخوام قضیه این استفاده از اپلیکشن های آماده رو بیخیال بشم مشکلم دسکتاپ لینوکس هست! Gnome,KDE و... برای کارم مناسب نیستن. یه دسکتاپ میخوام که 4-5 تا Icon روش باشه و با انتخاب هرکدوم برنامه مربوط بهش اجرا بشه. چون window manager و تسک بار و این حرف ها نمیخوام نوشتنش خیلی ساده باید باشه (مثل قدیما که رو LCd ها منو مینوشتیم) اما تنها مشکلش این بود که هرچی گشتم نتونستم نمونه ای ببینم که این برنامه رو به عنوان برنامه دسکتاپ به لینوکس معرفی کنم.

hamidak
01-03-2014, 23:26
یک نکته فقط خدمتتون بگم که از اونجایی که اندروید از بیخ ایران رو فیلتر کرده و حجم سورسهاش معمولا بالا هست! اولین ابزاری که بهش احتیاجتون میشه VPS هست!!!‌ یا همون سرور اختصاصی مجازی...
من الان روی سیانوژن یک کارایی دارم می کنم. مثلا سورس سیانوژن ۱۱ که معادل اندروید کیت کت هست ۲۰ گیگ هستش :mrgreen:
ضمنا بهترین سیستم عاملی هم سازگاریش رو خیلی بالا دیدم تو این کارا Ubuntu x64 هست...
چون مدام به ابزار GIT نیاز خواهی داشت و برای اینکه راحت از این ابزار استفاده کنی نیاز به پهنای باند بالا داری
الان VPSی که خودم استفاده می کنم: ۴گیگ رم داره و ۱۰۰ گیگ هارد و سه تا هسته پردازنده ۲۲۰۰ مگاهرتزی با ۱۶ مگ کش در اختیارم گذاشته و قیمت واقعا مفت یعنی ۴۵۰۰۰ تومن در ماه
البته برای کارهای مرتبط با پردازنده های A10 و A20 همون ۲ گیگ رم هم داشته باشی کفایت میکنه...

hamidak
01-03-2014, 23:29
پروژه Sunxi بهترین گزینه برای کاره. sun4i مال A10 و sun7i مال A20 هست
یه نگاهی به این لینک بنداز You can see links before reply
ممکنه مفید باشه
ضمنا از اول استراتژیت رو تعیین کن که می خوای image برای NAND درست کنی یا MicroSD که دو روش مطالبش یکم متفاوته و هر دو موضوع رو مطالعه کنی منجر به گیج شدن میشه ;)

shahin
02-03-2014, 01:08
باز هم ممنون از پاسختون.
لینک رو دیدم. حجم سورسش معقول تر بود ولی در مورد این که چطور کاستومایز باید کرد حرفی نزده! توی نت هم اکثر سرچ ها به کاستومایز کردن رام و نصب با ریکاوری گوشی میرسه.فکر کنم فعلا منطقی تر باشه که پروتوتایپ رو با همین لینوکس پیاده کنم و موقع قطعی کردن یا آپدیت کردنش برگردم سراغ اندروید. یکم از اون چیزی که میخوام فاصله داشته باشه بهتره تا اینکه کلا خسته شم و ول کنم. ایده VPS هم خیلی خوب بود. جدی به فکرم نرسیده بود این کار:oمیخواستم بدم یکی از بچه ها دانلود کنه برام.
راستی سیانوژن حدودی روی برد شما چند ثانیه زمان میگیره برای بوت!؟سیانوژن به سریع بودنش معروفه حالا ببینیم روی این برد ها هم سریع هست یا نه!
فعلا برم یه فکری برای همین دسکتاپ لینوکس کنم تا بعد دوباره برگردم سراغ اندروید. شما برای دسکتاپ لینوکس از چی استفاده میکردید؟ یه رفرنسی دارید که فعلا یه دمو پیاده کنم؟!

این لینک هم جالب بود بود بری شروع اندروید:
You can see links before reply

modj.ir
02-03-2014, 01:59
شرمنده که این پست من بیشتر اسپم هست ، اما بین مباحث اینجا تنها چیزی که برام جذاب بود، محل فروش vps با 4 گیگ رم و 3 هسته اما به قیمت 45 تومن هست. امکانش هست در مورد اون بیشتر توضیح بدید

hamidak
02-03-2014, 10:46
شرمنده که این پست من بیشتر اسپم هست ، اما بین مباحث اینجا تنها چیزی که برام جذاب بود، محل فروش vps با 4 گیگ رم و 3 هسته اما به قیمت 45 تومن هست. امکانش هست در مورد اون بیشتر توضیح بدید

والا من خیلی گشتم توی اینترنت تا این رو گیر آوردم
می ترسم به ارزون فروشی خودش پی ببره و گرون کنه :d
اگه شما خریدار هستید و می خواید vps ارزون داشته باشید پیغام خصوصی بدید تا من آدرس سایت فروشنده رو خدمتتون بدم
فقط بگم ها دان تایمش زیاده
و برای کار من خوبه
نه برای هاستینگ و سرویسهای بدون وقفه...

hamidak
02-03-2014, 10:51
باز هم ممنون از پاسختون.
لینک رو دیدم. حجم سورسش معقول تر بود ولی در مورد این که چطور کاستومایز باید کرد حرفی نزده! توی نت هم اکثر سرچ ها به کاستومایز کردن رام و نصب با ریکاوری گوشی میرسه.فکر کنم فعلا منطقی تر باشه که پروتوتایپ رو با همین لینوکس پیاده کنم و موقع قطعی کردن یا آپدیت کردنش برگردم سراغ اندروید. یکم از اون چیزی که میخوام فاصله داشته باشه بهتره تا اینکه کلا خسته شم و ول کنم. ایده VPS هم خیلی خوب بود. جدی به فکرم نرسیده بود این کار:oمیخواستم بدم یکی از بچه ها دانلود کنه برام.
راستی سیانوژن حدودی روی برد شما چند ثانیه زمان میگیره برای بوت!؟سیانوژن به سریع بودنش معروفه حالا ببینیم روی این برد ها هم سریع هست یا نه!
فعلا برم یه فکری برای همین دسکتاپ لینوکس کنم تا بعد دوباره برگردم سراغ اندروید. شما برای دسکتاپ لینوکس از چی استفاده میکردید؟ یه رفرنسی دارید که فعلا یه دمو پیاده کنم؟!

این لینک هم جالب بود بود بری شروع اندروید:

واقعیتش من هنوز سیانوژن رو روی این بردها امتحان نکردم
بیشتر برای گوشی های سامسونگ این تست رو انجام داده ام
ولی یه سرچی بزنی خیلی مطالب در مورد پورت کردن یا حتی کامپایل سیانوژن برای پردازنده های الوینر نوشته شده

در مورد لینوکس هم به طور خلاصه اگه بگم
Debian Server headless رو از romanrm دانلود کردم
از کرنل patwood که تو سایت cubieforums ارایه شده بود استفاده کردم نسخه 3.4.67+
و روش رابط گرافیکی LXDE نصب کردم که بیشتر راهنماییاش رو از فاروم respberry pi خوندم

modj.ir
02-03-2014, 21:25
اگر برام پ.خ کنید ممنون میشم. دان بودن جزئی از وی پی اس هایی هست که توو ایران فروخته میشه. در حقیقت وی پی اس دان نمی شه، بلکه مصرف سی پی یو و منابع سیستم به حدی بالا می ره که سرویس برای مدتی از دسترس خارج میشه. دلیل هم تعداد بالای سرویس هایی هست که روی اون تعریف میشه .

برای اینکه اسپم نشه ، من کلا با این موضوع برد هایی مثل کیوبی و سایر که بعد از اون وارد شد از اول مخالف بودن ! تا امروز هم هیچ کلمه حرفی نزدم فقط برای اینکه خلاف مسیر جمع شنا نکرده باشم !! اما این مشکل رو برای خودم با راههایی حل کردم که تقریبا از این موارد بی نیاز شدم . اگر یکی از سیستمها وارد میشد و روی اون تمرکزی میشد، خیلی خوب بود ، ولی الان کمی سر در گم کننده شده . اما متاسفانه به حدی تند تند شاهد واردات بودم که حتی نشد پیشنهادی بدم !

hamidak
02-03-2014, 22:39
اگر برام پ.خ کنید ممنون میشم. دان بودن جزئی از وی پی اس هایی هست که توو ایران فروخته میشه. در حقیقت وی پی اس دان نمی شه، بلکه مصرف سی پی یو و منابع سیستم به حدی بالا می ره که سرویس برای مدتی از دسترس خارج میشه. دلیل هم تعداد بالای سرویس هایی هست که روی اون تعریف میشه .

برای اینکه اسپم نشه ، من کلا با این موضوع برد هایی مثل کیوبی و سایر که بعد از اون وارد شد از اول مخالف بودن ! تا امروز هم هیچ کلمه حرفی نزدم فقط برای اینکه خلاف مسیر جمع شنا نکرده باشم !! اما این مشکل رو برای خودم با راههایی حل کردم که تقریبا از این موارد بی نیاز شدم . اگر یکی از سیستمها وارد میشد و روی اون تمرکزی میشد، خیلی خوب بود ، ولی الان کمی سر در گم کننده شده . اما متاسفانه به حدی تند تند شاهد واردات بودم که حتی نشد پیشنهادی بدم !

من که نفهمیدم هی میگین اسپم نشه مانند اینه قبل هر حرفی بگیم نعوذ بالله :mrgreen:
الان کلی از مردم دنیا دارن روی پردازنده های الوینر کار میکنن و پروژه میسازن
حالا شما مخالف واردات کابی (بفرموده کیوبی) باشید یا نباشید
به نظرم اینکه برخی مثل کویر الکترونیک که داره بروز بردهایی رو وارد می کنه لطف می کنه! ولی اشکالی که در کارشون هست عدم تناسب پشتیبانیشون نسبت به تنوع محصولاتیه که وارد کردن!!!
الان من یک مارس برد سوخته دارم! برید تو موضوع سوالی که کرده بودم ببینید یکی جواب داشت چی کار کنم ؟؟؟
البته عمه ی بنده هم اگه سواد انگلیسی داشته باشه می تونه واردات انجام بده...
خوب ما الان دور هم تو این فاروم نسبتا خلوت جمع شدیم یه گِلی به سرمون بگیریم دیگه
شما اگه پیشنهادی داری بیا بگو حتما اگه معقول باشه مورد استقبال قرار میگیره!!!

electera
10-03-2014, 11:01
والا چیزی که من بهش رسیدم اینه که اندروید روی این دستگاهها اصلا به درد نمی خوره!!!
چیزی که تو فارومها ملت دنبال می کنن بیشتر به لینوکسهای Debian و Ubuntu و Fedora مربوط میشه
من خودم هم اولها تو همین ذهنیت بودم که اندروید راه بندازم که چرا؟ چون مثلا برنامه نویسی توش آسونتره
بعد دیدم منابع اطلاعاتی درست درمونی براش وجود نداره بیخیال موضوع شدم و کلا سوییچ کردم رو لینوکس
ضمنا ممکنه لینوکس برنامه نویسیش یکم سخت تر باشه اونم به خاطر ناآشناییت ما! ولی دست اونجا خیلی بازه
و می تونی با خیلی از زبانها برنامه نویسی کنی!

منم خیلی دنبال ساخت ایمیج اختصاصی برای اندروید هستم اما با این جمله که اندروید مناسب این سخت افزارها نیست، مخالفم.
دوستانی که تجربه کار با لینوکس و اندروید دارن، زمان بوت این دو سیستم عامل چقدر تفاوت داره؟
اتفاقا اندروید همان لینوکس اختصاصی برای این نوع سخت افزارهاست و یکی از دلایل مهم برای اینکه دوستان الکترونیک دنبال توزیع های لینوکسی میروند بیشتر جهت کار با پورتها، gpio، سریال و... هستش و به اشتباه دنبال جایگزینی این بردها بجای میکروها یا آرم های 8 و 16 بیتی هستند و به لطف سیستم عامل و محیط توسعه مناسب، در این بردها بیشتر باید دنبال یوزر اینترفیس و تجربه کاربری و تعامل کاربر با برنامه مورد نظر شما باشه. همانطور که از یک HMI انتظار عملکرد PLC نیست و به عنوان مکمل PLC به اون نگاه میکنند.
با همین دیدگاه با واردات یک نوع برد به شدت مخالفم!
من شخصاً برای یک استفاده از mk802 استفاده میکنم و برای یک مصرف دیگه، به جهت lan و پورتها و... از مارس برد و برای کارهای سنگین تر از چهار هسته ای ها و تا حالا هیچ وقت دغدغه تغییر نوع سخت افزار نداشتم، چون برنامه ها روی تمام سخت افزارها بدون تغییر قابل نصب و اجراست و خیلی دوست داشتم Radxa Rock با این امکاناتش تک هسته ای یا حداکثر دو هسته ای اون بیاد تا بلکه قیمتش پایین تر می بود تا میتونستم اونوم بخرم.
بنظرم اشتباه در نوع نگاه ها و استفاده ها باعث میشه ما وابسته به یک نوع برد خاص باشیم وگرنه برنامه ای که تحت سیستم عامل اجرا میشه چرا باید وابسته به سخت افزار باشه؟!
.

hamidak
10-03-2014, 11:14
منظور من از بدرد نخوردن! ایمیج های موجود روی اینترنت بود و الا من خودم شخصا ارادت خاصی به اندروید دارم :0013: