PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سری کردن باتری های li-ion ؟

pirozy
22-02-2014, 20:54
با سلام
دوستان عزیز میشه باتری های li-ion رو برای ایجاد ولتاژ بیشتر با هم سری کرد؟
من 6 تا شو با هم سری کردم ولتاژ بالا ایجاد شد ولی باتری ها زود تخیله شدن و
وقتی دوباره گذاشتمشون واسه شارژ دیگه اصلا چراغ سبز شارژر روشن نشد
در حالی که وقتی قبلا میذاشتم واسه شارژ بعد حدود 4 ساعت باتری پر می شد و
چراغ سبز شارژر روشن میشد. الان 24 ساعت هم میذارم واسه شارژ همون چراغ قرمز
روشنه. لطفا اساتید راهنمایی کنند.

Ma3ood
22-02-2014, 20:59
مشکلی در سری کردنشون نیست ، من هم موازی و هم سری استفاده کردم ولی چیزی که باید توجه کنید اینه ولتاژ باتری ها از حدی پایین تر نیاد مثلا یه باتری لیتوم که ولتاژ 3.7 نوشته ولتاژ شارژش 4.2 هست و تا زمانی که 3.7 رسید باز باید شارژ بشه و نباید این ولتاژ از 3.7 پایین تر بیاد چون سلولهاش خراب میشه و به اصطلاح میمیره

soodi
22-02-2014, 21:59
سلام

برای سری و موازی کردن باید ولتاژ و آمپر و ظرفیت تخلیه سل ها با هم برابر باشه تا بشه سری یا موازی کرد ، البته بهتره که باطری ها از یک مارک یا تولیدی و مدل باشن تا بیشترین بازده رو داشته باشید
همینطوری نمیشه که هر باطری رو سری یا موازی کرد ، مثلا هر باطری 12 ولت رو با هر باطری 5 ولت سری کنید و بگید حالا یه باطری 17 ولت دارم !!!! یا مثلا با هم موازی کنید بگید حالا میتونم 2 آمپر بکشم !!! نه اینطور نیست !!!

Ma3ood
22-02-2014, 22:13
سلام

برای سری و موازی کردن باید ولتاژ و آمپر و ظرفیت تخلیه سل ها با هم برابر باشه تا بشه سری یا موازی کرد ، البته بهتره که باطری ها از یک مارک یا تولیدی و مدل باشن تا بیشترین بازده رو داشته باشید
همینطوری نمیشه که هر باطری رو سری یا موازی کرد ، مثلا هر باطری 12 ولت رو با هر باطری 5 ولت سری کنید و بگید حالا یه باطری 17 ولت دارم !!!! یا مثلا با هم موازی کنید بگید حالا میتونم 2 آمپر بکشم !!! نه اینطور نیست !!!

بله دقیقا همین طوره اصولش همینه که از یک مدل و حتی یک کارخانه چون در صورتی یکی از باتری مقدار کمتری داشته باشه زودتر تخلیه میشه و تحلیه اون از حد مجاز بیشتر میشه و خراب
مثلا وقتی به مغازه های فروش هم برای پک کردن باتری هم مراجعه کنید همینو بهتون میگن

pirozy
23-02-2014, 10:58
تمام باطری از یک نوع و یک مارک بودند ولی نمیدونم چی شد.

Ma3ood
23-02-2014, 11:12
یه سر به اینجا بزنید You can see links before reply