PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کپی کردن اطلاعات داخل یک فلش مموری به فلش مموری دیگر توسط میکرو

sobhan537
22-02-2014, 20:11
سلام دوستان عزیز، خسته نباشید...

من احتیاج به مداری دارم که بتونه محتویات داخل یک فلش مموری رو داخل یک فلش مموری دیگه کپی کنه. کار مدار فقط کپی کردن همه محتویات داخل یک فلش مموری به فلش مموری دیگه هستش. و کار دیگه ای لازم نیست انجام بده. سرعت کپی اطلاعات باید قابل قبول باشه. چون ممکنه مثلا یک فلش 8گیگ رو بخوام کپی کنیم داخل یه فلش 16 گیگ. نباید سرعت کپی خیلی پایین باشه. اگه عمل کپی پیست کردن همزمان باشه خیلی بهتره.

دراین مورد خیلی سرچ کردم، فهمیدم که برای ارتباط فلش مموری با میکرو، یا باید از آی سی های واسط usb host مثل ch376 یا vnc1l یا sl811hs (که تو فروشگاه خودمون هم موجود هست) استفاده کنم، یا باید از میکروهایی که خودشون usb host دارن مثل میکروهای avr سری های at90usb یا میکروهای arm استفاده کنم.

نوع آی سی واسط یا نوع میکرو برام مهم نیست، فقط پایین بودن قیمت و بالابودن سرعت مهمه برام. قیمت نهایی مدار نباید از 20 هزار تومن بیشتر بشه.

از عزیزانی که این کار رو انجام دادن و عزیزانی که با میکروهای سری at90usb کار کردن و عزیزانی که توسط میکرو تونستن با فلش مموری ارتباط برقرار کنن، خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنن.

متاسفانه کارم خیلی خیلی گیره و وقت کمی دارم.
نمیدونم چیکار کنم؟ از کجا شروع کنم؟ کدوم یکی از روشهای گفته شده بالا ارزانتر و سریعتره؟

sobhan537
23-02-2014, 01:17
دوستان لطفا راهنمایی کنید :(
یعنی هیچ کس با فلش مموری ارتباط برقرار نکرده؟؟

processor
23-02-2014, 12:00
سلام
قبلا یکی از دوستان دنبالش بود و بعد از کلی تحقیقات شدنی نبود
شما نیاز به سرعت بالا در خواندن و نوشتن داری
برای این کار شما به کلاک بالایی نیاز داری که این زمان با میکروهای معمولی بسیار بالا میشه
اگه از cm3 استفاده کنی در نهایت 100 مگ بتونی سرعت داشته باشی

فقط پایین بودن قیمت و بالابودن سرعت مهمه برام
با اطلاعات من شدنی نیستا

sobhan537
23-02-2014, 15:13
فکر میکنم با میکروهای arm که سرعت بالایی دارن و usb host هم دارن، بشه اینکار رو انجام داد.

دوستان دیگه نظری ندارن؟؟

sadeghbakhshi
24-02-2014, 05:28
سلام
فر کنم شما بتونید با استفاده از ای سی های یو اس بی کنار یک میکرو اینکار رو انجام بدی
همون طور که اترنت رو روی میکرویی که اترنت نداره پیاده میکنند
توی سایت chan نوشته که با کتابخانه اش میشه اطلاعات usb هم انتقال داد
ولی مطمئن نیستم
این لینک سایت اصلی هست
You can see links before reply
البته شما میتونید با کارتهای حافظه این کار رو کنید

sobhan537
24-02-2014, 12:37
مهندس صادق ممنون که پیگیری میکنی،
دوستانی که با arm و usb host کار کردن، افتخار ندادن ما رو راهنمایی کنن، مجبورم خودم کار رو شروع کنم و تنهایی جلو برم.
تصمیم گرفتم اول با آی سی های دارای usb host شروع کنم و مدار رو طراحی کنم. اگه سرعتش پایین بود بعد برم سراغ arm