PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] استفاده از adc میکروی arm

mahdi_j61
17-02-2014, 23:49
من سیگنال یکسو شده سینوسی با دامنه پیک 3v و فرکانس 400hz رو به adc میکرو دادم ولی دقت تبدیل واسم خیلی مهمه میخوام اثر نویز روی سیگنالم رو کاملا حذف کنم چیکار باید کنم

Doloop
18-02-2014, 01:03
سلام

الان شما با adc میخواهید چیکار کنید ؟؟؟

نویز رو با تقویت کننده هایی مثل تفاضلی کاهش میدن
ربطی به adc نداره ...

alishekarriz
18-02-2014, 09:07
چرا رفت داره شما اگر سريعتر از زمان پر شدن بافر مبدل چه خارجي چه داخلي رجيسترش رو بخواني عدد اشتباه ميشه هر چه سرعت كمتر دقت بالاترموفق باشيد

Doloop
18-02-2014, 15:20
سلام

اگر سريعتر از زمان پر شدن بافر مبدل چه خارجي چه داخلي رجيسترش رو بخواني عدد اشتباه ميشه

خوب این مربوط به نویز نمیشه !!! میشه خطای مبدل یا اشتباه ما توی برنامه نویسی که انتظار سرعت تبدیل بالایی که از مبدل داریم

اون نویزی که مد نظر بنده هست قبل از اینکه تبدیل صورت بگیره روی سیگنال تاثیر گذاشته حالا باید حذف بشه بعد سیگنال رو برای تبدیل بدیم به مبدل :0013:

mahdi_j61
18-02-2014, 18:49
از جناب alishekarriz بخاطر نکته ای که گفتن ممنونم حتما این موردو چک میکنم حالا سوال من اینه که با توجه به فرمایش جناب doloop که گفتن باید از differential amp. استفاده کرد میخوام بیشتر توضیح بدن و احیانا اگر مدار خاصی با توجه به نیاز من سراغ دارن ممنون میشم کمکم کنن ، من خودم یه مدار bandpass filter طراحی کردم ولی به جواب مورد نظرم نرسیدم

Doloop
18-02-2014, 23:03
خوب شما اول شرایط کاری و محیطی رو بگید ببینیم مشکل کار کجاست که به جواب مورد نظر شما نرسیده

هدفتون از تبدیل موج یکسو شده 400 هرتز چیه ؟؟؟ موج مربعی میخواهید داشته باشید یا مورد دیگه ای مد نظرتون هست ؟؟؟
مطمئنید مشکل از تبدیل نیست و مربوط به نویز میشه ؟؟؟

یکم بیشتر در مورد قصدتون از تبدیل توضیح بفرمائید ... :0013:

mahdi_j61
19-02-2014, 20:16
در حقیقت من دارم خروجی استاتور یک سینکرو را که دارای اطلاعات زاویه ای هستش رو آشکار سازی میکنم، خروجی یک سیگنال سه فاز هستش که من تونستم به هدفم برسم و زاویه رو آشکار کردم مشکل اینجاس که یه مقدار تلورانس دارم و گاهی زاویه مورد نظرم پرشهای ناگهانی داره البته اینو بگم که کد برنامم از لحاظ الگوریتم مشکلی نداره حالا نمیدونم که مشکل از کجاس البته سیگنال اعمالی به adc میکرو تا حدودی نوسان داره و همینطور من مدارمو رو بردبورد بستم و سیمهای ارتباطی هم شیلد دار نیست (نمیدونم شاید یه دلیلش اینه) و شرایط کاریم هم اینکه تو محیط نویزداری هستم محیط کارگاه هستش

mahdi_j61
21-02-2014, 14:08
در حقیقت من دارم خروجی استاتور یک سینکرو را که دارای اطلاعات زاویه ای هستش رو آشکار سازی میکنم، خروجی یک سیگنال سه فاز هستش که من تونستم به هدفم برسم و زاویه رو آشکار کردم مشکل اینجاس که یه مقدار تلورانس دارم و گاهی زاویه مورد نظرم پرشهای ناگهانی داره البته اینو بگم که کد برنامم از لحاظ الگوریتم مشکلی نداره حالا نمیدونم که مشکل از کجاس البته سیگنال اعمالی به adc میکرو تا حدودی نوسان داره و همینطور من مدارمو رو بردبورد بستم و سیمهای ارتباطی هم شیلد دار نیست (نمیدونم شاید یه دلیلش اینه) و شرایط کاریم هم اینکه تو محیط نویزداری هستم محیط کارگاه هستش

Aghaeifar
22-02-2014, 10:51
این سوالی که شما دارید تقریبا به میکروکنترلر مربوط نمیشه (از این بابات که در بخش میکروکنترلرها مطرح شده).
برای اینکه مطمئن بشید قسمت adc میکرو بی ایراد هست یه سیگنال dc ثابت بدید ببینید در توالی های خواندن چقدر اختلاف بین مقادیر مختلف است.

mohsen418
22-02-2014, 19:02
دوستان میکرویی سراغ دارید که ۸ کانال adc داخلی با دقت ۱۶ بیت داشته باشه و در بازار موجود باشه؟

salamlora1
15-03-2014, 10:32
LPC1788 که خود سایت میفروشتش و فرکانسش تا 120mhz میره
برای مشکل نویزت هم میتونی سیگنالت رو یا سرعت بالا تر نمونه بر داری کنی و از هر چند نمونه ای که میگیری مناسب ترین نمونه رو استفاده کنی

mahdi_j61
09-10-2014, 00:09
من سیگنال dc از power supply به adc میکرو arm دادم ولی دقت مورد نظر منو نداره تو صدم ولت تغییرات دارم که این تغییرات واسم خیلی مهمه واقعا موندم چیکار کنم نمیدونم مشکل از adc میکرو هستش یا نه، من ریت sampling رو حداقل و حداکثر کردم ولی بازم مشکلم حل نشد کمک کنید