PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] انتقال ولتاژ در فاصله 10-20 متر

جعفری نیا
15-02-2014, 22:09
با سلام

من میخواهم ولتاژ 9 ولت یا 12 ولت را با سیم حدود 15-20 متر منتقل کنم. یعنی دستگاهی که در فاصله 20 متری قرار داره رو برقش رو با این متراژ سیم بدم.

سوالی که مطرح شده برام اینه که آیا ممکن هست به خاظز 20 متر قاصله، ولتاژ 9 ولت و 12 ولت، افت ولتاژ پیدا کنه یا چیز دیگری روش اثر بزاره؟ اگه اره چه کاری میشه براش کرد

ممنونم

Ma3ood
15-02-2014, 23:06
سلام یه چیز بگم که از سیم قوی مثل 0.75 * 2 استفاده کن
اینو میگم چون همین چند روز پیش با پدیده ای نادر مواجه شدم بعد مدتها برق کشی ساختمان و قدرت یه ولتاژ 12 ولت ac را خواستم منتقل کنم
با سیم مسی مفتولی مخصوص اف اف و.... اهمش بسیار بسیار کمه
ولی با این حال افت میکرد و تا میرسید به محلش ولتازش نصف میشد ، ولی با تعویض سیم به نمره بالاتر کاملا حل شد

modj.ir
15-02-2014, 23:30
2 انتهای سیمی که انتخاب کردید رو به هم وصل کنید و امپدانسی که از این طرف دیده میشه رو اندازه گیری کنید.
روش اصولی این هست که در طر ف دوم مدار رگلاتور قرار بدید و از این طرف ولتاژ بیشتری ارسال کنید

sjafarim
15-02-2014, 23:37
افت که همیشه داریم، هرچی سیم با کیفیت تر (مقاومت کمتر) باشه افت کمتره، در اصل،امپدانس مدارت اون سر سیم و جریانی که قراره از سیم کشیده بشه+ مقاومت سیم تعیین کننده میزان افته، ولی تو 20 متر هی سیمی هم بذاری اونقدری افت نمیکنه اگر جریان قابل توجهی نکشی...
مدار و سیم یک تقسیم مقاومتی میشه انگار، میتونی راحت حساب کنی...