PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک درارتباط avrتوسطusb

mahdimoslem
22-07-2009, 22:00
با سلام خدمت دوستان اگر ممکن است درمورد ارتباط میکرو توسطusb کمی توضیح دهید. البته توسط آی سی ft245
من کار با bascom را بلدم ولی متوجه شدم که در bascom کتابخانه ای برای ارتباط usb وجود ندارد وباید از winavr استفاده کنم . حالا می خواستم بدونم چطوری می شه توسط این کامپایلر ارتباط usb برقرار کرد :k01: :cry:

kavir
23-07-2009, 02:40
سلام
من یک پیشنهاد به شما می کنم مطمئن باشید ضرر نمی کنید شخصا تست کردم و مطمئن هستم
توی انجمن و گوگل AVRCDC رو جستجو کنید
این برنامه که دانلود می کنید در اصل اومده یک میکرو M8 رو مثل Ft232 شبیه سازی کرده و یک پوروت سریال مجازی می سازه و شما به سادگی می تونید با usb ارتباط برقرار کنید و آی سی واسط هم که مگا 8 باشه smd نیست و :wink:
به صورت مستقیم نمی تونید در بیسیک با USB ارتباط برقرار کنید
به نظر من دست از bascom بردارید و بیاین سراغ winavr و در مراحل بعدی که بخواین برید سراغ ARM هم باز winarm سرکار دارید
You can see links before reply
یه سر بزنید :wink:

mahdimoslem
24-07-2009, 00:44
با تشکر از راهنمایی خوبتان
می خواستم بدونم که می شه میکرو رو به یک آی سی ft232 وصل کرد ودر بیسکام همان دستورات uart را نوشت واطلاعات را ارسال ودریافت کرد؟
برای کنترل اطلاعات در کامپیوتر از چه نرم افزاری می تونم استفاده کنم؟

kavir
24-07-2009, 02:09
سلام
خوب همون avrcdc که من گفتم هم دقیقا با دستورات سریال کار می کنه
برای برنامه کامپیوتر تمامی برنامه ها تقریبا
حتی با php که برنامه تحت وب هست می تونید با usb ارتباط برقرار کنید
فقط کافیه به دنبال ارتباط با پورت com بگرید
مثلا در ویژال بیسیک راه ارتباط با پورت کام رو پیدا کنید برای مثال
شما دستگاه رو به کامپیوتر وصل می کنید یک پورت کام مجازی می سازه مثلا com4 شما وقتی با برنامه کامپیوتر ی دیتا رو روی com4 بفرستید در اصل روی usb می فرستید به همین سادگی

mahdimoslem
25-07-2009, 18:24
با تشکر از راهنمایی سریع وخوبتان چند سوال دیگر داشتم
1- سرعت انتقال اطلاعات در حالت avr-cdc چقدر است
2- منظور از baud rate که در میکروها و همین avr-cdc مطرح می شود چیست ؟ درواقع می خواستم بدونم مثلا باود ریت 9600 یعنی چند بایت در ثانیه؟
3- چطور می تونم یک متغیر 2 بایتی را در bascom روی یک پورت خروجی ارسال کنم؟ در واقع با چه دستوری می توان یک متغیر مثلا از نوع word را به دو بخش lsb, msb جدا کرد تا سپس روی پورت خروجی به ترتیب ارسال نمود؟
4- چطور می توان 2 بایت اطلاعات را در رجیستر و یا حافظه avr ذخیره کرد ؟ چون تا جایی که میدونم مثثلا atmega32 دارای 32 رجیستر 1 بایتی است ؟