PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x"

سهند سجادی
11-02-2014, 11:49
کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x" نوشته مهندس سهند سید سجادی با همکاری شرکت کویرالکترونیک به بازار آمد.
You can see links before reply (You can see links before reply)

کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای LPC17xx(lpc1768) با همکاری شرکت کویرالکترونیک
کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176X، دارای خصوصیات زیر است که این کتاب را از نمونه مشابه متمایز میکند.
1- توضیحات کامل مربوط به هریک از امکانات جانبی، به نحوی که خواننده با مطالعه هر فصل به طور کامل به توانایی¬های میکروکنترلر آشنا می-شود. همه رجیسترهای امکانات جانبی مورد بررسی قرار گرفته¬اند که در سایر کتاب¬ها به توضیحات کلی اکتفا شده است. تفاوت تعداد صفحات موید همین مطلب است.
2- استفاده از CMSIS برای آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر، کار با میکروکنترلر را برای افراد مبتدی بسیار ساده می¬کند. کاربر حرفه¬ای نیز علاوه بر آشنایی با همه رجیسترها با حداکثر صرفه¬جویی در زمان می-تواند به بهترین وجه برنامه¬های کاربردی خود را بنویسد. تک تک توابع و ثوابتCMSIS مورد بررسی قرار گرفته¬اند. با مطالعه این کتاب خواننده برای استفاده از این واسط برای برنامه نویسی سایر میکروکنترلرها نیز آماده می¬شود.
3- مثال¬هایی به هدف آموزش هر یک از امکانات میکروکنترلر در پایان هر فصل در اختیار خواننده قرار گرفته است. پس از مطالعه هر فصل علاوه بر آشنایی کامل با رجیسترها، مفاهیم کلی و توابع CMSIS مثال¬هایی با توضیحات خط به خط فارسی آمده است. با مطالعه این مثال¬ها که در لوح فشرده همراه کتاب نیز قرار گرفته¬اند، خواننده به طور کامل آماده کار با مبحث مورد نظر می¬شود. مثال¬های کاربردی از قبیل راه اندازی حافظه EEPROM، حافظه SD، فانکشن ژنراتور و ... نیز به ساده¬ترین زبان و توضیحات کامل خط به خط در کتاب آمده است.
4- مثال¬های مطرح شده در کتاب با با بورد آموزشی شرکت kavirelectronic همخوانی کامل دارد.
بردهای LPC1768 Lantiger (You can see links before reply) و برد LPC1768-wb (You can see links before reply)
5- فصل مربوط به دسترسی مستقیم به حافظه (DMA)، روش کار با این واحد را به طور کامل توصیف کرده است. در این رابطه آموزش¬های بسیار اندکی در جامعه الکترونیک ایران وجود دارد. این مبحث جذاب توانایی-های میکروکنترلر را چند برابر می¬کند. مثال¬های فراوان برای انتقال داده از امکانات جانبی به حافظه، حافظه به امکانات جانبی و حافظه به حافظه، بدون دخالت CPU قدرت برنامه نویسی خوانندگان را چند برابر می¬کند.

مثالهای کتاب با بردهای زیر منطبق می باشد:

بردهای LPC1768 Lantiger (You can see links before reply)

برد LPC1768-wb (You can see links before reply)

مثالهای کتاب با بردهای زیر منطبق می باشد:

بردهای LPC1768 Lantiger (You can see links before reply)

برد LPC1768-wb (You can see links before reply)

arvin2009
12-02-2014, 23:17
سلام و خسته نباشید.اولش وقتی این کتاب رو دیدم خیلی خوشحال شدم ولی با دیدن سر فصلها یکم خرد تو ذوقم.فصل یک صفحه ای یا چهار صفحه ای من تا به حال تو کتابی ندیدم.شما اگه میخواستید همون دیتا شیت رو هم معنی کنید خیلی زیادتر میشد.میشه توضیح بدید تو این فصل های سه یا چهار صفحه ای بیشتر در چه مورد صحبت شده.یا اگه امکان داره یک فصل اون رو بزارید تا با نوع نگارش بیشتر اشنا بشیم.چون قیمت کتاب به این فصلهای 2 صفحه ای جور در نمیاد.
بعد این کتاب فقط با cmsis هست و از رجسترها چیزی گفته نشده؟مثالها همه cmsis هست؟

modj.ir
12-02-2014, 23:43
البته من هیچ طرفی رو نمی شناسم و خیلی وقته کتابی نخوندم، اما دیگه خداییش 26 فصل 768 صفحه، فکر نکنم فصل ها بتونه 4صفحه ای باشه :d !

سهند سجادی
13-02-2014, 02:25
سلام و خسته نباشید.اولش وقتی این کتاب رو دیدم خیلی خوشحال شدم ولی با دیدن سر فصلها یکم خرد تو ذوقم.فصل یک صفحه ای یا چهار صفحه ای من تا به حال تو کتابی ندیدم.شما اگه میخواستید همون دیتا شیت رو هم معنی کنید خیلی زیادتر میشد.میشه توضیح بدید تو این فصل های سه یا چهار صفحه ای بیشتر در چه مورد صحبت شده.یا اگه امکان داره یک فصل اون رو بزارید تا با نوع نگارش بیشتر اشنا بشیم.چون قیمت کتاب به این فصلهای 2 صفحه ای جور در نمیاد.
بعد این کتاب فقط با cmsis هست و از رجسترها چیزی گفته نشده؟مثالها همه cmsis هست؟

رجیسترهای مربوط به هر فصل به طور کامل توضیح داده شده.البته مثالها بیشتر با cmsis هست. در مورد فصلا سعی شده موضوعات باهم قاطی نشه. برا همین یکی از فصل ها کوتاه شده که البته موضوع مورد بحث که از اتفاق موضوع مهمی هم هست (نقشه حافظه) در همین تعداد صفحه به طور کامل بیان شده. نمیدونم کوتاه بودن یک فصل از 26 فصل کتاب، چرا اینقد به چشمتون اومده اما میخوام بهتون اطمینان بدم کتاب بطور کامل همه مباحث رو پوشش داده. البته فصل چهار یا یک صفحه ای دیگه کم لطفی شماست و همچین چیزی توی این کتاب نیست.

hs_golpa
14-02-2014, 02:40
مطالب خوبیه و فکر میکنم برای سطوح مقدماتی و متوسط خوب باشه.
آیا راجع به شبکه، usb ، can و سیستم عامل rt هم مطلبی منتشر میکنید؟

سهند سجادی
14-02-2014, 11:14
مطالب خوبیه و فکر میکنم برای سطوح مقدماتی و متوسط خوب باشه.
آیا راجع به شبکه، usb ، can و سیستم عامل rt هم مطلبی منتشر میکنید؟

عرض کنم خدمتتون کتاب در ابتدا در 29 فصل نوشته و آماده چاپ شده بود. اما به دلیل حجم بیش از حد مطالب، که خودش باعث میشد قیمت کتابم کمی از محدوده مناسب خارج بشه ناشر درخواست کرد که سه فصل آخر یعنی فصل های can، اترنت و سیستم عامل به جلد دوم منتقل بشه. برای مثال فصل اترنت خودش نزدیک 300 صفحس که میتونه یک کتاب مجزا باشه. امیدوارم بتونیم با کمک بچه های ایران میکرو به همین زودی اون کتابم چاپ کنیم و در اختیار خواننده ها قرار بدیم. یک تمهیداتی هم در نظر گرفته شده تا اگه ناشر اجازه بده و دوستان ایران میکرو هم موافقت کنن، باز هم از طریق همین سایت و سایت اختصاصی کتاب، فصل can به صورت pdf در اختیار کسایی که کتاب را میخرن قرار بگیره.

soodi
14-02-2014, 12:01
سلام دوستان

من میخام این کتاب رو بخرم ولی نمیدونم به زبان ساده گفته یا پیچونده ؟؟؟
من بیشتر فصل i2c رو نیاز دارم که توی کتاب های دیگه که خوندم هر خطش رو باید بدم به یه دکترای الکترونیک تا بتونه برام تعریف بکنه !!!
این کتاب خوب و روون توضیح داده یا مثل بقیس ؟؟؟

sarbaz13
14-02-2014, 12:23
سلام
بسیار ساده قابل فهم و رووان نوشته شده از این بابت من به شما قول میدهم.
و به اتفاق روبروی هر خط توضیحات و تعریف و کارکرد اون خط کد را به صورت فارسی و روان نوشته شده است.
یک خسته نباشید و خدا قوت باید به آقای سهند سجادی عزیز گفت.

سهند سجادی
14-02-2014, 14:21
آقای
محمدی، مولف کتاب اینجاست چرا از بقیه میپرسید:mrgreen:؟
من به شما و بقیه خوانندگان اطمینان میدم پیچیدگی وجود نداره و شما به راحتی میتونید مطالب را متوجه بشید و استفاده کنید.

سهند سجادی
14-02-2014, 14:29
آقای
قاسمی عزیز بنده دورادور خدمت شما ارادت دارم و از محضرتون چیزای زیادی یاد گرفتم و از لطفتون به حاصل کار خودم کمال تشکر را دارم. اما باید عرض کنم اشتباه تایپی پیش اومده. مولف این کتاب بنده هسنم. با آرزوی موفقیت برای شما و آقای شکری عزیز.

sanup2006
14-02-2014, 21:05
من میخوام arm رو یاد بگیرم و باهاش پروژه انجام بدم.پروژه های bms
این کتاب واسه من که از صفر میخوام شروع کنم خوبه ؟
مثال زیاد داره ؟

sarbaz13
14-02-2014, 21:30
من به شخصه معذرت میخوام از حضور شما مهندس سهند سجادی
بنده حقیر فکر کردم کتاب arm atmle آقای شکری رو گفتند من تصحیحش کردم و بازم شرمنده ام
خیلی خیلی ببخشید.
اینجانب که قابل نیستم بنده یک نسخه رو برای خوندن کتاب زیبای شما تهیه میکنم و حمایت هم میکنم.
کار بسیار بزرگ و خوبی انجام دادین.

سهند سجادی
14-02-2014, 22:43
من میخوام arm رو یاد بگیرم و باهاش پروژه انجام بدم.پروژه های bms
این کتاب واسه من که از صفر میخوام شروع کنم خوبه ؟
مثال زیاد داره ؟

سلام دوست عزیز. هر فصل کتاب با چندین مثال به طور کامل شفاف سازی شده. اتوماسیون ساختمان از کاربردهای اصلی این میکرو کنترلر. مطمئنا کمکتون میکنه که پروژه هاتون رو شروع کنید و به سرانجام برسونید. موفق باشید.

سهند سجادی
14-02-2014, 22:45
من به شخصه معذرت میخوام از حضور شما مهندس سهند سجادی
بنده حقیر فکر کردم کتاب arm atmle آقای شکری رو گفتند من تصحیحش کردم و بازم شرمنده ام
خیلی خیلی ببخشید.
اینجانب که قابل نیستم بنده یک نسخه رو برای خوندن کتاب زیبای شما تهیه میکنم و حمایت هم میکنم.
کار بسیار بزرگ و خوبی انجام دادین.
لطف دارین مهندس. چون این کتابم به همون سبک توضیح خط به خط فارسی مثال ها نوشته شده فکر کردم شاید اشتباه تایپی رخ داده. امیدوارم از این کتابم خوشتون بیاد مهندس. بازم متشکر

sadeghbakhshi
15-02-2014, 15:06
با عرض سلام و خسته نباشید
یه سوال مهم داشتم
توی این کتاب برای انجام پروژه هاتون از کتابخانه ها استفاده کردید
یا نه به طور کامل توضیح داده شده؟
چون در برخی از کتب دید شده که مولف محترم یک کتابخانه داخل CD قرار داده و از روی اون مثلا بخش adc رو راه اندازی میکنه
تنها با دستور ADC_init()
به همین سادگی :mrgreen:
حالا این وسط چیشد ما هم نمیدونیم
امیدوارم این کتاب این طوری نباشه
و ای کاش میشد اندکی از یک بخش رو اپلود میکردید
آیا این کتاب در بازار تهران هم هست؟

سهند سجادی
15-02-2014, 19:21
با عرض سلام و خسته نباشید
یه سوال مهم داشتم
توی این کتاب برای انجام پروژه هاتون از کتابخانه ها استفاده کردید
یا نه به طور کامل توضیح داده شده؟
چون در برخی از کتب دید شده که مولف محترم یک کتابخانه داخل CD قرار داده و از روی اون مثلا بخش adc رو راه اندازی میکنه
تنها با دستور ADC_init()
به همین سادگی :mrgreen:
حالا این وسط چیشد ما هم نمیدونیم
امیدوارم این کتاب این طوری نباشه
و ای کاش میشد اندکی از یک بخش رو اپلود میکردید
آیا این کتاب در بازار تهران هم هست؟
ممنون از خسته نباشید. عرض کنم خدمتتون مهندس که این کتاب همونطور که از حجمش مشخص توضیحات خیلی کاملی در مورد تک تک مباحث مطرح شده در اختیار خواننده قرار میده. در ضمن تفاوت دیگش با سایر کتابا اینه که نویسندش تقریبا هر شب تو این انجمن حاضر که به سوالات جواب بده و پیشنهادات و انتقادات خوانندگان رو در حضور بقیه بگیره و جواب بده. تهران فکر میکنم الان موجود باشه اما ترجیح با این هست که از طریق سایت ایران میکرو خریداری بفرمایید تا از پشتیبانی این سایت هم بهره مند باشید. موفق باشید مهندس

D.S
19-02-2014, 14:58
مهندس اگه میتونستید این کتاب رو الکترونیکی با قفل بست محکم که خیالتون راحت باشه درست میکردید و فروش و دانلودش انلاین بود کلی تا العان فروش میرفت.اگه این کار رو هم نمیتونید انجام بدید خرید پستی این کتاب رو درست کنید که پست بیاره و پولش رو همون مامور پوست بگیره.قبول کنید خریذ از فروشگاه یک پروسه کندی هست .غیر از ان یا کارت بانکی در اون موقع پول نداره یا رمز دوم نداریم و یا بانک جواب نمیده و... تازه هم جواب بده چهار پنج روز دیگه دست ادم میرسه.
من خودم چند بار تصمیم گرفتم بخرم که یکی از مشکلات بالا پیش امد و منصرف شدم.یک فکری برای کار برهای عجول مثل من بکنید.چه خوب بود الان خرید میکردم و الانم میتونستم استفاده کنم

pouyan87
19-02-2014, 19:57
ممنون از خسته نباشید. عرض کنم خدمتتون مهندس که این کتاب همونطور که از حجمش مشخص توضیحات خیلی کاملی در مورد تک تک مباحث مطرح شده در اختیار خواننده قرار میده. در ضمن تفاوت دیگش با سایر کتابا اینه که نویسندش تقریبا هر شب تو این انجمن حاضر که به سوالات جواب بده و پیشنهادات و انتقادات خوانندگان رو در حضور بقیه بگیره و جواب بده. تهران فکر میکنم الان موجود باشه اما ترجیح با این هست که از طریق سایت ایران میکرو خریداری بفرمایید تا از پشتیبانی این سایت هم بهره مند باشید. موفق باشید مهندس

سلام مهندس
این کتاب برای افراد مبتدی که تازه میخوان شروع به یادگیری آرم کنن مناسبه ؟
کلا نظر شما برای افراد مبتدی سری lpc هستش یا ARM های ساخته شده توسط شرکت اتمل ؟ یا شرکت های دیگه ؟
راجع به زبان برنامه نویسی یه توضیحی بدین
ممنون

سهند سجادی
20-02-2014, 02:09
سلام مهندس
این کتاب برای افراد مبتدی که تازه میخوان شروع به یادگیری آرم کنن مناسبه ؟
کلا نظر شما برای افراد مبتدی سری lpc هستش یا arm های ساخته شده توسط شرکت اتمل ؟ یا شرکت های دیگه ؟
راجع به زبان برنامه نویسی یه توضیحی بدین
ممنون

کتاب به صورتی نوشته شده که برا افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای قابل استفاده باشه. با خوندنش میتونین استارت خوبی برا رسیدن به اهدافتون بزنید. در مورد شرکت های سازنده میکروکنترلر با معماری arm من با توجه به تجربیات شخصیم شمارو به کار با محصولات شرکت های nxp و ST و دوری کردن از اتمل دعوت میکنم. موفق و پیروز باشید.

سهند سجادی
20-02-2014, 02:20
مهندس اگه میتونستید این کتاب رو الکترونیکی با قفل بست محکم که خیالتون راحت باشه درست میکردید و فروش و دانلودش انلاین بود کلی تا العان فروش میرفت.اگه این کار رو هم نمیتونید انجام بدید خرید پستی این کتاب رو درست کنید که پست بیاره و پولش رو همون مامور پوست بگیره.قبول کنید خریذ از فروشگاه یک پروسه کندی هست .غیر از ان یا کارت بانکی در اون موقع پول نداره یا رمز دوم نداریم و یا بانک جواب نمیده و... تازه هم جواب بده چهار پنج روز دیگه دست ادم میرسه.
من خودم چند بار تصمیم گرفتم بخرم که یکی از مشکلات بالا پیش امد و منصرف شدم.یک فکری برای کار برهای عجول مثل من بکنید.چه خوب بود الان خرید میکردم و الانم میتونستم استفاده کنم
در مورد آپلود کردن فایل کتاب روی اینترت که عملا غیر ممکن. چون همینجوری نگران کپی شدن غیر مجازش هستیم. در ضمن منافع حاصل از فروش تقریبا به طور کامل مال ناشر و من زیاد تصمیم گیرنده نیستم. راستش برای من کتاب خوندن راحتتر از خوندن یک مطلب از صفحه مانیتور. در مورد ارسال کتاب درب منزل و دریافت وجه در اونجا دوستان کویر الکترونیک تصمیم میگیرن که مثل اینکه تجربه خوبی نداشتن و فعلا تو برنامشون نیست. اما دوستان زیادی از همین طریق فعلی کتاب رو خریداری کردن، به دستشون هم رسیده و مطالعه رو هم شروع کردن. شما میتونین بدون نگرانی از بابت دریافت کتاب در سریعترین فرصت، از طریق ایران میکرو کتابتون رو تهیه کنید.

iaun
20-02-2014, 16:32
این کتاب امروز به دست من رسید و ترجمه دیتا شیتی بیش نیست و اصلا قابل مقایسه با کتاب arm7اقای شکری نیست اون خیلی بهتر است فارسی توضیح دادن خط به خط مثال هاش هم ناقصه هم نا مفهوم

arvin2009
20-02-2014, 17:40
وای دوستان از یک کتاب چه انتظاری دارند.همه میگن ترجمه دیتاشیت.انتظار دارید اطلاعات نویسنده بیشتر از تولید کننده باشه تا بتونه فراتر از دیتا شیت بنویسه؟اصلا این میکرو مگه چی داره که شما انقدر انتظار دارید از کتابش.کسی بخواد یاد بگیره با همون دیتا شیت هم میتونه یاد بگیره باقیش هنر برنامه نویسی هست.حالا یک چند نفر پیدا شدند زحمت کشیدن و همون ترجمه دیتا شیت رو با توضیحات بیشتر و مثالها ی کاربردی تر همراه کردن.حالا یک ترجمه روان تر و قابل فهم تر و یکی سختر.درست نیست اینجور مقایسه ها و تبلیغ کتاب دیگه در تاپیک یک کتاب دیگه صورت گیرد.من دیدم بعضی از دوستان میپرست برای مبتدی ها این کتاب خوبه یا نه.مهندس هم فکر میکنه مبتدی منظور کسای هست که زبان سی رو فول هستن با یک میکرو دیگه کار کردن حالا اومدن با ارم کار کنن برای همین میگه خوبه.بعد طرف کتاب رو میخره به امید اینکه یک بار از روش بخونه و همه چیز رو بفهمه و یاد بگیره.وقتی چند صفحه میخونه بعد میفهمه اینا رو توی همون دیتا شیت هم نوشته و یادگیریش سخته.
بیاید یکی که یک قدمی برمیداره رو حمایتش کنیم تا یکم پیشرفت کنیم.من خودم امروز یکی خریدم و خیلی خوشحال میشم یک ترجمه روان از دیتا شیت باشه.
خیلی دیگه دیتا شیت ها هست که اگه به فارسی ترجمه و روان سازی بشه جای تقدیر و تشکر داره.مثل دیتا شیت emwin که اگه یکی پیدا بشه و ترجمه کنه و با مثال همراه کنه کتاب ارزشمندی میشه

iaun
20-02-2014, 21:45
انتقاد پذیری هم خوب چیزیه کسی که نتونه دیتا شیت بخونه باید بره رشته ادبیات بخونه نه الکترونیک اکثر کتابای بازار ترجمه دیتا شیته در نتیجه کتابی ارزش داره که ترجمه دیتا شیت نباشه منم نظرما دادم تعریف و تمجیدم زوری نیست

arvin2009
20-02-2014, 22:49
یعنی میفرماید تمام رجستر ها رو دوباره نامگداری کنند و کارکرداشون رو تغییر بدن.کتاب داستان یا همون ادبیات که فرمودید نیست که بخواد هرجور دوست داره بنویسه.توی تعریف یک قسمت میکرو شما به هر زبانی و هرجور که بخوای بنویسی اسم ها و کارکردها یکی هست.من این جمله شما رو که ترجمه دیتاشیته رو خیلی جاها دیدم برای همین تا اینجا دیدم گفتم بزار این موضوع رو یکم روشن کنم.منظورم کلا با شما نبود خیلی تفکر شما رو این کتاب ها دارند.

سهند سجادی
21-02-2014, 10:09
انتقاد پذیری هم خوب چیزیه کسی که نتونه دیتا شیت بخونه باید بره رشته ادبیات بخونه نه الکترونیک اکثر کتابای بازار ترجمه دیتا شیته در نتیجه کتابی ارزش داره که ترجمه دیتا شیت نباشه منم نظرما دادم تعریف و تمجیدم زوری نیست
این فروم دقیقا به همین هدف اینجا باز شده تا همه بتونن نظرشون رو بدن.حالا یک نفر مثل شما انتقاد داره. ممکن بعضی ها هم راضی تر از شما باشن و نظر مساعد بدن. چنین محیطی تو کشور ما زیاد مرسوم نیست و برای کتابای کمی وجود داره. پس ممنون از انتقادتون. قطعا قسمت هایی از کتاب و نه همه اون ترجمه دیتاشیت هست. چنان که روش برنامه نویسی و کار کردن با قسمت های مختلف میکرو به همراه مثال های کافی و... هم توضیح داده شده. مسلما اگه هدف آموزش رجیسترهای یک قسمت از میکرو باشه منبع دیگه ای غیر از دیتا شیت وجود نداره. نام رجیسترها و کاربرد اون ها، داخل دیتا شیت موجود و هیچکس نمیتونه در این مورد چیزی اضافه و کم کنه.

pswin
21-02-2014, 12:38
سلام

دو تا سوال تو ذهن من ایجاد شده

1. کتاب فقط با cmsis کار میکنه؟ ( یعنی اگر کسی نخواد اصلا از cmsis استفاده کنه. کتاب به دردش میخوره - تمامی فصلها - )
2. کتاب ویرایش دوم هم داره؟ اگر داره توی ویرایش دوم چه فصلهایی موجوده؟

موندم که چرا کتابهای آرم بحث های جدیدتری مثل اترانت و یا usb رو مطرح نمی کنن و وقتی اونها رو میخونی مثل این میمونه که داری با یک میکروی avr کار میکنی. یعنی دقیقا همون قابلیتهایی که توی avr هستش رو فقط توضیح میدن. من تا اینجا چند تا کتاب arm گرفتم که نه تنها اینجورین بلکه خیلی هاشون دقیقا کپی دیتاشیت هستن. ( بگذریم از اینکه متن انگلیسی دیتا شیت قابل درک تر از متن فارسی ترجمه شده توسط نویسنده هست. )

من این کتاب رو تا حالا ندیدم. خیلی خوبه که لااقل توی کتاب فروشی های مطرح پخش شه ( متاسفانه تا حالا تو هیچ کتافروشی ندیدمش) و با توجه به شناختی که از این سایت دارم ( عرضه محصولات خوب) امیدوارم این کتاب هم خوب باشه. یه نکته خوب برای یه کتاب ارائه مثالهای ساده هست. مثلا اگر قرار dac توضیح داده بشه. صرفا سوئیچ نشه به اینکه برین و از اسکوپ نگاه کنید و یا مثالهایی مثل این. فکر کنم مدار مثل زده شده با led هم بسته بشه بهتر از این مورد باشه.

سهند سجادی
21-02-2014, 13:26
سلام

دو تا سوال تو ذهن من ایجاد شده

1. کتاب فقط با cmsis کار میکنه؟ ( یعنی اگر کسی نخواد اصلا از cmsis استفاده کنه. کتاب به دردش میخوره - تمامی فصلها - )
2. کتاب ویرایش دوم هم داره؟ اگر داره توی ویرایش دوم چه فصلهایی موجوده؟

موندم که چرا کتابهای آرم بحث های جدیدتری مثل اترانت و یا usb رو مطرح نمی کنن و وقتی اونها رو میخونی مثل این میمونه که داری با یک میکروی avr کار میکنی. یعنی دقیقا همون قابلیتهایی که توی avr هستش رو فقط توضیح میدن. من تا اینجا چند تا کتاب arm گرفتم که نه تنها اینجورین بلکه خیلی هاشون دقیقا کپی دیتاشیت هستن. ( بگذریم از اینکه متن انگلیسی دیتا شیت قابل درک تر از متن فارسی ترجمه شده توسط نویسنده هست. )

من این کتاب رو تا حالا ندیدم. خیلی خوبه که لااقل توی کتاب فروشی های مطرح پخش شه ( متاسفانه تا حالا تو هیچ کتافروشی ندیدمش) و با توجه به شناختی که از این سایت دارم ( عرضه محصولات خوب) امیدوارم این کتاب هم خوب باشه. یه نکته خوب برای یه کتاب ارائه مثالهای ساده هست. مثلا اگر قرار dac توضیح داده بشه. صرفا سوئیچ نشه به اینکه برین و از اسکوپ نگاه کنید و یا مثالهایی مثل این. فکر کنم مدار مثل زده شده با led هم بسته بشه بهتر از این مورد باشه.

مثال های کتاب با CMSIS بیان شده اما با توجه به این که کتاب شامل توضیحات کامل همه رجیسترهای مربوط به هر فصل هست خواننده میتونه بدون استفاده از CMSIS هم با میکرو کار کنه. ویرایش دوم کتاب انشاالله با توجه به انتقادات و پیشنهادات خوانندگان در چاپ های بعدی کتاب در اختیار قرار میگیره. اما حدس میزنم منظور شما جلد دوم کتاب باشه که اگه اینطور هست باید عرض کنم که کتاب جلد دوم هم داره که در اون فصل های اترنت، CAN و سیستم عامل قرار داده شده و به زودی در اختیار علاقه مندان قرار میگیره. نکته دیگه ای هم که خواستم خدمت شما دوست عزیز عرض کنم این هست که یک میکرو را فقط به چشم یک بسته از peripheral ها نگاه نکنید. درسته که AVR و LPC1768 هر دو مثلا adc دارن اما کارکرد همین adc و سرعت پردازنده و روش کوپل شدن adc با پردازنده و قابلیت های روال های رسیدگی به وقفه و هزار چیز دیگه تو این میکروها از زمین تا آسمون با هم فرق دارن. پس خودتون را محدود نکنید به میکروکنترلرهای قدیمی.مثال های کتاب به راحتی و بدون هیچ مشکلی بوسیله بورد Lantiger ایران میکرو قابل پیاده سازی هستند. کتاب برای اینکه ابتدا به اندازه کافی از طریق ایران میکرو فروش کنه، هنوز در همه شهرها توزیع نشده اما اگه بفرمایید کدوم شهر زندگی میکنید میتونم راهنماییتون کنم از کجا تهیه کنید. موفق باشید.

pswin
21-02-2014, 21:35
سلام

ممنون بابت پاسختون.
من خودم تبریز هستم و اینجا چندتا از بزرگترین کتابفروشی ها رو نگاه کردم ( یکیشون سه طبقه هست). منتها این کتاب موجود نبود. اگر بتونید usb رو هم اضافه کنید. خیلی عالی عالی میشه. حیف از میکرو آرم استفاده کنی و رابط مثلا RS232 باشه.

امیدوارم موفق باشید.

az_10s
23-02-2014, 11:49
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما مولف عزیزو دوستان داخل سایت
اقا دست شما واقعا درد نکنه کتاب فیلیپس 700 صفحه ؟ دست مریزاد مطمئنم یکی از بهترین کتابای ارم رو نوشتید
مگه کلا چند تا کتاب از فیلیپس هست؟ مال شما سومی یا چهارمیه نمیدونم چرا دوستان سعی دارن کم لطفی بکنن؟اقا چرا موضوع رو از این زاویه نمیبینی که اگه مهندس باشی ، باید از هر مرجعی چیزی یاد بگیری
مخصوصا اگه مراجع کمیاب باشن.البته از اینکه ویرایش های بعدی هم تو راهه و با سیستم عامل همراهه بسیار خرسند شدم
اقای سجادی کتابت رفت تو لیست واجباتم.
انصافا گیر به چیزای الکی ندید تخصص چیزه کمیابیه ، شما سطح خودتو بالا ببر.خداوکیلی این سایت و کویر الکترونیک گل کاشتن.من بشخصه ارزش و قدر کارای اینا رو میدونم.
تشکر و سپاس فراوان مستقیم از تهران

سهند سجادی
23-02-2014, 12:43
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما مولف عزیزو دوستان داخل سایت
اقا دست شما واقعا درد نکنه کتاب فیلیپس 700 صفحه ؟ دست مریزاد مطمئنم یکی از بهترین کتابای ارم رو نوشتید
مگه کلا چند تا کتاب از فیلیپس هست؟ مال شما سومی یا چهارمیه نمیدونم چرا دوستان سعی دارن کم لطفی بکنن؟اقا چرا موضوع رو از این زاویه نمیبینی که اگه مهندس باشی ، باید از هر مرجعی چیزی یاد بگیری
مخصوصا اگه مراجع کمیاب باشن.البته از اینکه ویرایش های بعدی هم تو راهه و با سیستم عامل همراهه بسیار خرسند شدم
اقای سجادی کتابت رفت تو لیست واجباتم.
انصافا گیر به چیزای الکی ندید تخصص چیزه کمیابیه ، شما سطح خودتو بالا ببر.خداوکیلی این سایت و کویر الکترونیک گل کاشتن.من بشخصه ارزش و قدر کارای اینا رو میدونم.
تشکر و سپاس فراوان مستقیم از تهران

متشکرم مهندس. به من که انرژی مثبتی دادید. امیدوارم از خوندنش استفاده لازم ببرید و در پروژه هاتون کمک حالتون بشه.

mbntechco
24-02-2014, 00:24
سلام قبل از هر چیزی از زحمات و تلاش مهندس سجادی سپاسگزاری میکنم،در جواب اون دسته از دوستان عزیزی که معتقدند این کتاب صرفا ترجمه دیتاشیت هست و کسی که بلد نیست دیتاشیت بخونه بره ادبیات بخونه باید عرض کنم که شما اگه در حدی هستید که با خوندن دیتاشیت به تنهایی قادر به انجام پروژه های مربوطه هستید پس هیچ نیازی به مطالعه همچین کتابی ندارید و اگر در این سطح از آگاهی و اطلاعات فنی مربوط به این آی سی هستید شخصا به شما تبریک میگم و از شما دعوت به همکاری میکنم تا بلکه برای بنده و دوستانی که مثل من پیشنهاد تغییر رشته بعد از سالها تلاش و تجربه کاری داریمو دادید انگیزه بشید تا مسیر صحیح رو انتخاب کنیم،بهتره یه کم منصف باشیم و فقط نوک بینی خودمونو نبینیم،در این رشته،هیچ وقت انتهایی وجود نداره و هیچ وقت نمیتونیم مدعی باشیم که همه چیزو میدونیم،شاید بیان مهندس سجادی در توضیح بعضی قسمتها سنگین بوده باشه اما دلیل لازم برای زیر سوال بردن کل کتاب نیست.انتفاد هم باید منصفانه باشه

D.S
24-02-2014, 01:26
سلام
منم از تلاش و وقتی که اقای سجادی برای این کتاب گداشته سپاس گذارم.ولی چند تا مورد هست باید بگم.من این کتاب را چند روز پیش خریدم ولی اصلا اونی که تصور میکردم و اقای سجادی میگه نیست.فقط با خالی گداشتن صفحه ها و چاپ جدول های بزرگ و گذاشتم برنامه ها بصورت کامل که فقط سه صفحه را توضیحات بالای برانامه گرفته این کتاب به 780 صفحه رسیده که میشد در حجم کمتر اماده میشود و به جای این دست و دل بازی در سفید گذاشتن صفحات و جدول های بزرگ میشد , بخشهای بیشتری در این کتاب جای داد.شما فقط چند تا بخش معمول این میکرو رو که میشه از اینترنت کامل ترش رو پیدا کرد را داخل این کتاب گذاشتید که کل مطالب مفید این کتاب به 100 صفحه نمیرسه.لطفا در ویرایش دو این مطالب را حتما لحاظ کنید و اون بخش دوم رو هم به امین کتاب اضافه کنید .من نمیخوام زحمتی که کشیدید رو زیر سوال ببرم ولی راستش رو بخواید نمیشه به این گفت کتاب.اونم با اون قیمت نجومی.لطفا اگه میشه یک امکانی بزارید که اگه کاربر کتاب رو خرید و خوشش نیامد بتونه مرجوع کنه.یک برنامه ده صفحه ای گداشتید فقط توضیحات جلوی برنامه رو فارسی بنویسید؟
خیلی بده که همه ما ایرانی ها فقط به جنبه مالی یک کار فکر کنم.دوستانی هم که دارن طرفداری میکنن هیچ کدوم این کتاب رو ندیدن.یکشون بیاد این کتاب رو من زیر قیمت بهش بدم بعد ببینم بازم طرفداری میکنند.
من جای اقای سجادی بودم این کتاب رو به قیمت خرید رد میکردم میرفت و دوباره با الگو برداری از کتابهای جامع دوباره سعی میکردم.با چاپ این کتابها کتابخانی هم از بین میبرد.اقای سجادی من ارادتمند شما هستم و قصد ناسپاسی ندارم.ولی اگه شما هم همچین کتابی را 33500 میخریدید دلتون به درد میامد

sadeghbakhshi
24-02-2014, 04:16
سلام
آقای سجادی این کتاب رو از کجای تهران میشه تهیه کرد؟
به کدام یک از کتاب فروشی های انقلاب فروخته شده؟
من امروز بیشتر کتاب فروشی های بزرگ و مهم انقلاب رو چک کردم ولی خبری نبود
من ترجیح میدم قبل از خرید یک نگاهی به کتاب بندازم .
با تشکر

سهند سجادی
24-02-2014, 12:15
سلام
منم از تلاش و وقتی که اقای سجادی برای این کتاب گداشته سپاس گذارم.ولی چند تا مورد هست باید بگم.من این کتاب را چند روز پیش خریدم ولی اصلا اونی که تصور میکردم و اقای سجادی میگه نیست.فقط با خالی گداشتن صفحه ها و چاپ جدول های بزرگ و گذاشتم برنامه ها بصورت کامل که فقط سه صفحه را توضیحات بالای برانامه گرفته این کتاب به 780 صفحه رسیده که میشد در حجم کمتر اماده میشود و به جای این دست و دل بازی در سفید گذاشتن صفحات و جدول های بزرگ میشد , بخشهای بیشتری در این کتاب جای داد.شما فقط چند تا بخش معمول این میکرو رو که میشه از اینترنت کامل ترش رو پیدا کرد را داخل این کتاب گذاشتید که کل مطالب مفید این کتاب به 100 صفحه نمیرسه.لطفا در ویرایش دو این مطالب را حتما لحاظ کنید و اون بخش دوم رو هم به امین کتاب اضافه کنید .من نمیخوام زحمتی که کشیدید رو زیر سوال ببرم ولی راستش رو بخواید نمیشه به این گفت کتاب.اونم با اون قیمت نجومی.لطفا اگه میشه یک امکانی بزارید که اگه کاربر کتاب رو خرید و خوشش نیامد بتونه مرجوع کنه.یک برنامه ده صفحه ای گداشتید فقط توضیحات جلوی برنامه رو فارسی بنویسید؟
خیلی بده که همه ما ایرانی ها فقط به جنبه مالی یک کار فکر کنم.دوستانی هم که دارن طرفداری میکنن هیچ کدوم این کتاب رو ندیدن.یکشون بیاد این کتاب رو من زیر قیمت بهش بدم بعد ببینم بازم طرفداری میکنند.
من جای اقای سجادی بودم این کتاب رو به قیمت خرید رد میکردم میرفت و دوباره با الگو برداری از کتابهای جامع دوباره سعی میکردم.با چاپ این کتابها کتابخانی هم از بین میبرد.اقای سجادی من ارادتمند شما هستم و قصد ناسپاسی ندارم.ولی اگه شما هم همچین کتابی را 33500 میخریدید دلتون به درد میامد

من قصد ندارم شمارو قانع کنم اما باید عرض کنم خدمتتون که این کتاب با کوچکترین فونت مجاز نوشته شده و حتی یک صفحه سفید برای آخر فصل ها در نظر گرفته نشده.هیچ صفحه نصفه ای یادم نمیاد موجود باشه (غیر از صفحه آخر چند فصل). من نهایت صرفه جویی رو کردم که صدای ناشر رو در اورده، اونوقت شما میفرمایید دست و دلبازی و این حرفا. یا انتقاد به قرار دادن مثال یا توضیحات کامل مثال ها که شما میفرمایید چرا گذاشتید برعکس حرف بقیس.اتفاقا خیلیها از توضیحات کامل هر مثال خیلی راضی هستند. شما یک ساعت کلاس آرم بخواهید شرکت کنید بیشتر پول این کتاب رو باید بپردازید.واقعا بی انصافی هست که انگیزه این کارو مالی بدونید.بازم ممنون که نظرتون رو گفتید.

D.S
24-02-2014, 14:24
ممنون منظور حاشیه اطراف هست.حالا انشاء الله در ویرایش دوم تمام مثال ها رو به سیدی انتقال بدید تا کاربر بهتر با نحوی برنامه نویسی اشنا شود و بتواند همانجا برنامه را تست کند و سعی کنید کل پریفرالها را در یک کتاب توضیح بدید تا بشه اسمش رو گذاشت جامع.شایدم انتطار من زیاده چون این کتاب را با کتاب جامع avr نوشته سه تن که یکیش فرزاد مظاهریان هست مقایسه میکنم.فکر میکنم همه خونده باش.خدایش بخش ها رو به همان گونه که در دیتا شیت توضیح داده بصورت سطحی و با بیانی سخت ترجه کردید و نوشتید و در اخر یک مثال بلند چند صفحه ای کپی کردید و بعضی از کامنتها رو فارسی نوشتید و سریعا رفته زیر چاپ.به هرحال میشود از وقت و سرمایه ای که گذاشتید بهتر بهربرداری میکردید تا خواننده هم از خرید این کتاب راضیتر میشود .با تشکر

سهند سجادی
24-02-2014, 14:51
واقعا باور کنید قصد دفاع بیجا ندارم اما حاشیه هم در حداقل مقدار مجاز برای صدور مجوز چاپ کتاب هست.یک مثال نیست و چند مثال در آخر هر بخش هست.در این که قسمت هایی از کتاب ترجمه دیتاشیت هست حق با شماست، خواهش من اینه که در نظر داشته باشید این کتاب فقط برای افرادی با سطح دانش شما تهیه نشده و افرادی که تجربه کار با سایر میکروکنترلرها رو ندارن یا کمی مبتدی هستند هم باید بتونن ازش استفاده کنن. امیدوارم با خوندن مقدار بیشتری از کتاب رضایتتون بیشتر جلب بشه و ارتباطتون رو با بنده قطع نکنید. با کمال میل منظر گرفتن پیشنهادات و انتقادات منصفانتون هستم. مرسیس از وقتی که گذاشتید.

Niloufar.Male
24-02-2014, 16:25
اقای سجادی اول یه تشکر بابت تمام زحماتی که کشیدید
یه سوال
شما یه کتاب دیگه هم دارید به اسم "چگونه به زبان جاوا برنامه نویسی کنیم کنیم"
توی این کتاب lpc در مورد جاوا هم صحبتی شده یا فقط به زبان سی توضیح داده شده
اصلا این میکروها به زبان جاواپروگرم میشن
چه جوری؟
میشه یه توضیحی بدید
من خیلی وقته دنبال این موضوع هستم
ممنون

سهند سجادی
24-02-2014, 16:36
نخیر مهندس. اون یک تشابه اسمی در اسم بنده و اسم نویسنده محترم اون کتاب.این کتاب فقط زبان سی هست.اما اگه علاقه دارید برنامه نویسی میکروکنترلر با #c یاد بگیرید بهم پیام خصوصی بدید تا راهنماییتون کنم.

sadeghbakhshi
24-02-2014, 18:08
ای کاش یکی هم جواب سوال من رو میداد lov: :(

سهند سجادی
24-02-2014, 19:47
جواب سوال شمارو بلد نیستم اصلا که بدم متاسفانه.باید از ناشر بپرسم،اون از پخش کتاب بپرسه تا بتونم جواب بدم.ممنون

بدون مرز
26-02-2014, 16:27
سلام
خسته نباشید آقای سجادی. من کتاب رو از سایت خود کتاب تهیه کردم و با راهنمایی همون سایت برای دریافت پشتیبانی در این انجمن عضو شدم.
من کار با arm را با کتاب شما شروع کردم. راستش اولش خیلی تردید داشتم اما تا این چند صفحه که خوندم خیلی راضیم.فقط منتظر فصل CAN که فرمودید بصورت PDF ارسال میکنید هم هستم. با تشکر

iaun
27-02-2014, 13:07
نه usb داره نه can داره نه اترنت داره نمیدونم چطوری اسمش مرجع کامله ؟؟؟؟

D.S
27-02-2014, 14:26
همونایی هم که داره چنگی به دل نمیزنه .فلهای pdf بهتری توی انترنت میشه پیدا کرد بهتر و روانتر.این به کاتالوگ نصب سریع بیشتر شباهت داره تا کتاب.کتاب نوشتن هنر نویسندگی میخواد نه با کپی پیست کردن مطالب در کنار هم .

Doloop
27-02-2014, 15:23
سلام

آقا شما ها دیگه خیلی قفل کردید روی این قضییه

نظر و پیشنهاد و انتقاد یعنی اینکه یکنفر میاد پیشنهاد یا نظر یا انتقادشو میگه تموم میشه میره حالا اون نویسنده یا هرکسی که صاحب سبک هست اگر بتونه مشکل رو برای سری های بعد رفع میکنه اگر نتونه هم که آسمون به زمین نیومده که ...!!!

درست نیست بیاد همش پست هایی با محتویات تکراری که آی مطالب کتاب عینا از دیتاشیت کپی شده ... یا دیتاشیت بهتر توضیح داده ... یا چرا USB نداره ... چرا Can نداره ... اینا همش حرف های تکراری شده دیگه و از همون صفحه اول تایپیک چند بار به این قضایا اشاره کردید

مهندس سجادی چندبار گفتن که حجم کتاب زیاد شده و نمیشه همه مطالب رو توی یک جلد جای داد ...!!! نمیدونم باید حتما چاپ این جلد رو هم نگه میداشت تا جلد دوم هم آماده بشه بعد دوتاش باهم بیاد بازار ..؟؟!!

اونوقت نمیگفتید حالا تا جلد دوم آماده بشه جلد اول رو چاپ کنید ...!!! و از این حرفا :sa:

نمیدونم کتاب تا الان چندتا فروش رفته ولی توی این تایپیک فقط سه چهار نفر هستن که خوششون نیومده ...

الان اگر بخواهیم پست های حاشیه یا تکراری این تایپیک رو حذف کنیم شاید کمتر از 20 تا پست باقی بمونه .:baad:

نمیدونم اون آقایونی که دیتاشیت رو بهتر میفهمن چرا این کتاب رو خریدن؟؟؟ و حالا اینطوری دارن انتقاد میکنن ؟؟؟ خوب همون دیتاشیت برای خوندن خوب بود که !!!

متاسفانه این تایپیک درسته برای دادن نظرات و رفع اشکالات ایجاد شده اما دیگه زیادی داره به حاشیه کشیده میشه یا به قولی با نظراتتون پیاز داغشو خیلی زیاد کردین چون هستن کسانی که کتاب به دردشون خورده

راستش اولش خیلی تردید داشتم اما تا این چند صفحه که خوندم خیلی راضیم

شما ها احتمالا در سطح حرفه ای کار میکنید و انتظار چیز فوق حرفه ای دارید ( البته حرفه ایها از همون دیتا شیت نهایت استفاده رو میبرن و نیازی به این کتاب ها ندارن ) با عرض معذرت از مهندس سجادی

بعنوان حرف آخر مهندس سجادی اگر آماری از تعداد فروش کتاب دارید در صورتی که ممکنه بیان کنید تا ببینیم واقعا این کتاب میل باب چند نفر نبوده و این چند نفر چند درصد خریداران رو تشکیل میدن ...؟؟؟

سهند سجادی
27-02-2014, 18:02
عیب نداره مهندس. همچین فرومی برای کمتر کتاب یا محصولی هست و هدفش اینه که همه بتونن بیان و نظرشون رو بگن. با تاکید این دو دوست که کامنت هاشون هم دقیقا پشت سرهم و با فاصله دو دقیقه میاد دیگه هرکسی بیاد تو این انجمن مطمئنا متوجه میشه که فصل های اترنت و can به جلد بعدی موکول شده و اشتباهی پیش نمیاد. هرچند اگه واقعا کتاب رو خریداری کرده باشن میدونن که من 3 روز قبل از آغاز فروش در این سایت، فهرست کتاب رو قرار داده بودم. وقتی کسی فونت 12 فارسی و 10 انگلیسی رو میگه درشت هست و برا صفحه پر کردن، من تکلیفمو باهاش متوجه میشم. در مورد سوالتون کمی بیشتر از 700 جلد کتاب تا حالا از مالکیت مشترک ناشر و بنده خارج شده اما نمیتونم دقیقا بگم چندتاش به دست خواننده رسیده. امیدوارم همش.

D.S
27-02-2014, 19:24
خدا را شکر.ولی من مطمئن هستم اگه گفته شما درست بود که امید وارم باشه الان امثال من تو این تاپیک خیلی زیادتر بود.

سهند سجادی
27-02-2014, 19:34
سلام
خسته نباشید آقای سجادی. من کتاب رو از سایت خود کتاب تهیه کردم و با راهنمایی همون سایت برای دریافت پشتیبانی در این انجمن عضو شدم.
من کار با arm را با کتاب شما شروع کردم. راستش اولش خیلی تردید داشتم اما تا این چند صفحه که خوندم خیلی راضیم.فقط منتظر فصل can که فرمودید بصورت pdf ارسال میکنید هم هستم. با تشکر

سلام دوست عزیز. امیدوارم این انجمن یک محیط سالم باشه واسه هممون که بتونیم چیزای بیشتری در کنار هم یاد بگیریم و اگه نبود، سایت خود کتاب هست. فصل مربوط به can به زودی (حداکثر تا اواسط هفته آینده) در اختیار خریداران محترم کتاب قرار میگیره. مثال های متنوع کار با قسمت های مختلف میکروکنترلر هم توی راه هست که از طریق سایت بدستتون خواهد رسید. شما هم اگه در آینده پروژه جالبی انجام دادید یا مطلب خاصی برای اشتراک گذاری داشتید بقیه رو محروم نکنید.

engineer1
01-03-2014, 19:47
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان خصوصا جناب مولف
من زیاد به انتقادات این افراد کار ندارم
راستش کتاب هم هنوز دستم نرسیده ولی امیدوارم کتاب خوبی باشه درهر صورت هرطور که باشه من راهمو پیدا میکنم چون منتظر یه لقمه اماده نیستم
و اما این قسمتایی که میگید در اینده در دسترس خریداران کتاب قرار میگیره به چه صورت قرار میگیره؟
و اما اون دوستانی هم که دنبال آموزشها و مثالهای بیشتر هستند میتونن تو سایت lpcware عضو شن تو اونجا هر سوالی که بپرسی تو کمتر از24 ساعت پاسخ داده میشه خیلی هم دقیق و روان
آها یچیزی هم یادم رفت درمورد سیستم عاملها هم یه اشاره ای کردید آیا اونارو هم با همون can در اختیار خریداران میزارید یا نه؟
و اگه نه کتاب سیستم عاملا کی حاضر میشه؟
خلاصه اگه امکانش هست یکم درمورد نصب سیستم عامل روی armخصوصا همین lpc1768 راهنماییم کنید ممنون

سهند سجادی
02-03-2014, 11:51
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان خصوصا جناب مولف
من زیاد به انتقادات این افراد کار ندارم
راستش کتاب هم هنوز دستم نرسیده ولی امیدوارم کتاب خوبی باشه درهر صورت هرطور که باشه من راهمو پیدا میکنم چون منتظر یه لقمه اماده نیستم
و اما این قسمتایی که میگید در اینده در دسترس خریداران کتاب قرار میگیره به چه صورت قرار میگیره؟
و اما اون دوستانی هم که دنبال آموزشها و مثالهای بیشتر هستند میتونن تو سایت lpcware عضو شن تو اونجا هر سوالی که بپرسی تو کمتر از24 ساعت پاسخ داده میشه خیلی هم دقیق و روان
آها یچیزی هم یادم رفت درمورد سیستم عاملها هم یه اشاره ای کردید آیا اونارو هم با همون can در اختیار خریداران میزارید یا نه؟
و اگه نه کتاب سیستم عاملا کی حاضر میشه؟
خلاصه اگه امکانش هست یکم درمورد نصب سیستم عامل روی armخصوصا همین lpc1768 راهنماییم کنید ممنون

سی دی همراه کتاب حاوی یک رمز اختصاصی هست که با ارسال اون فایل فصل can به صورت pdf برای شما قابل دانلود خواهد شد. فصلهای مربوط به اترنت و سیستم عامل شامل این رویه نیست و به زودی از طریق جلد دوم کتاب در اختیار علاقه مندان قرار میگیره. در مورد سیستم عامل چون بحثی خارج از محدوده این کتاب هست لطفا پیغام خصوصی بدید تا بیشتر حرف بزنیم. موفق باشید

engineer1
03-03-2014, 21:55
سلام
کتاب چند روز پیش رسید دستم
من تا حالا 5 فصلشو خوندم 5 فصل اولشو خیلی خوبه ولی فصل cmsis رو یکم گذرا درس دادن بنظر من بیشتر جای کار داشت
cmsis خیلی بخش مهمیه و میشد بهتر تدریس بشه ولی سیستم کنترلش که وقفه های خارجی رو هم تو اون توضیح دادن خیلی عالیه تقریبا میشه گفت با خوندن این فصل اطلاعاتتون درمورد منابع ریست و وقفه های خارجی کامل میشه البته تقریبا اگر فصلای دیگرش هم به همین روال باشه خیلی عالیه بخش اموزش keil هم خوب بود
ولی پیشنهاد میکنم برای ویرایشای بعدی رو بخش cmsis بیشتر کار بشه بنظر من خیلی بیشتر جای کار داره
ولی درمجموع (البته تاجایی که من خوندم) خیلی عالی بوده

سهند سجادی
04-03-2014, 01:06
سلام
کتاب چند روز پیش رسید دستم
من تا حالا 5 فصلشو خوندم 5 فصل اولشو خیلی خوبه ولی فصل cmsis رو یکم گذرا درس دادن بنظر من بیشتر جای کار داشت
cmsis خیلی بخش مهمیه و میشد بهتر تدریس بشه ولی سیستم کنترلش که وقفه های خارجی رو هم تو اون توضیح دادن خیلی عالیه تقریبا میشه گفت با خوندن این فصل اطلاعاتتون درمورد منابع ریست و وقفه های خارجی کامل میشه البته تقریبا اگر فصلای دیگرش هم به همین روال باشه خیلی عالیه بخش اموزش keil هم خوب بود
ولی پیشنهاد میکنم برای ویرایشای بعدی رو بخش cmsis بیشتر کار بشه بنظر من خیلی بیشتر جای کار داره
ولی درمجموع (البته تاجایی که من خوندم) خیلی عالی بوده

خوشحالم که خوندید و راضی بودید. امیدوارم نظرتون در مورد بقیه فصل ها هم همین باشه. حتما نظرتون در مورد فصل cmsis رو خاطرم میمونه و بیشتر روش کار میکنم. موفق باشید

powerelectro
06-03-2014, 13:42
سلام و خسته نباشید
کتاب قیمتش چنده و چگونه تهیه کنیم ؟
خرید اینترنتی داره ؟

engineer1
06-03-2014, 14:50
سلام
آقا من تو پروژه هام با خطای مقصد مشخص نشده مواجه میشم
هزاربارم با اینور اونورش ور رفتم ولی درست نشده
طبق آموزش کتاب رفتم نمیدونم باید چیکار کنم
چجوری باید این خطارو رفع کنم؟

سهند سجادی
06-03-2014, 17:42
سلام
آقا من تو پروژه هام با خطای مقصد مشخص نشده مواجه میشم
هزاربارم با اینور اونورش ور رفتم ولی درست نشده
طبق آموزش کتاب رفتم نمیدونم باید چیکار کنم
چجوری باید این خطارو رفع کنم؟

میشه نتیجه کامپایلتون رو اینجا بذارید یا برای من بفرستید تا راهنماییتون کنم؟

سهند سجادی
06-03-2014, 17:43
سلام و خسته نباشید
کتاب قیمتش چنده و چگونه تهیه کنیم ؟
خرید اینترنتی داره ؟

You can see links before reply

engineer1
06-03-2014, 19:02
منظورتونو دقیقا از نتیجه کامپایل متوجه نشدم
هم خروجی پنجره بیلد رو براتون میزارم و هم پوشه اصلی پروژه
اینم لینک دانلودشون (You can see links before reply)
منتظرم لطفا یکم سریعتر
کلا کیل با من مشکل داره نمیدونم چشه لجش گرفته

سهند سجادی
06-03-2014, 19:28
منظورتونو دقیقا از نتیجه کامپایل متوجه نشدم
هم خروجی پنجره بیلد رو براتون میزارم و هم پوشه اصلی پروژه
اینم لینک دانلودشون (You can see links before reply)
منتظرم لطفا یکم سریعتر
کلا کیل با من مشکل داره نمیدونم چشه لجش گرفته

کیل با شما مشکل نداره.
; آخر معرفی آرایه led ها رو فراموش کردید.اگه یک ایمیل به من بدید من پروژه تصحیح شده رو براتون میفرستم.

engineer1
06-03-2014, 21:17
کیل با شما مشکل نداره.
; آخر معرفی آرایه led ها رو فراموش کردید.اگه یک ایمیل به من بدید من پروژه تصحیح شده رو براتون میفرستم.
نه اون مشکلش نیست تو فایلی که برای شما فرستادم اینجوری شده ولی کلا درست زدم
تازه اگه اشتباها یوقتی اینجوریم بشه باید ارور بده ولی هیچ اروری نمیده
خب پروژه ای که شما بخاید برام بنویسید که بکارم نمیاد
این پروژه رو محض تست نوشتم برای اینکه ببینم میتونم با gpio کار کنم یا نه
فکر نکنم برنامه نوشته شده مشکلی داشته باشه
طبق گفته خودتون تو کتاب هم تمامی فایل هارو لینک کردم ولی باز این خطارو میده نمیدونم چشه
یه لطفی کنید راه حلو بهم بگید پروژش برام مهم نیست چون چیزی نیست کلا تستی بود

engineer1
06-03-2014, 21:37
آقا مشکل حل شد
اشکال از همون خط تعریف آرایه بود
البته مشکلش نبود سیمیکلون نبود چون اونو گذاشته بودم
مشکل این بود که اسم متغیرو گذاشته بودم led-mask
و نمیشه انطوری اسم گذاشت
بلکه باید led_mask بزاری
باید آندرلاین استفاده بشه
البته تو کامپایلرای دیگه از جمله ویژوال استودیو فکر کنم قبلا اینطوری نوشتم
نمیدونم شایدم ننوشتم یادم نیست
خلاصه مشکل ازینجا بود

سهند سجادی
06-03-2014, 23:12
آقا مشکل حل شد
اشکال از همون خط تعریف آرایه بود
البته مشکلش نبود سیمیکلون نبود چون اونو گذاشته بودم
مشکل این بود که اسم متغیرو گذاشته بودم led-mask
و نمیشه انطوری اسم گذاشت
بلکه باید led_mask بزاری
باید آندرلاین استفاده بشه
البته تو کامپایلرای دیگه از جمله ویژوال استودیو فکر کنم قبلا اینطوری نوشتم
نمیدونم شایدم ننوشتم یادم نیست
خلاصه مشکل ازینجا بود
موفق باشید.

engineer1
07-03-2014, 00:16
خیلی ممنون که اینقدر سریع پاسخ میدید
راستی اون بخشایی که قرار بود بصورت پی دی اف تو سایت قرار بدید که دانلودشون کنیم هنوز آماده نشده؟
جلد دوم کتاب که درمورد سیستم عاملا بود کی حاضر میشه؟

سهند سجادی
07-03-2014, 10:44
فصل اول از جلد دوم کتاب، از امروز برای کسایی که جلد اول کتاب رو خریداری کردن، از طریق سایت اختصاصی کتاب به آدرس You can see links before reply (You can see links before reply) قابل دانلود هست. امیدوارم کسایی که خیلی منتظر استفاده از پریفرال CAN بودند، استفاده لازم رو ببرن. اگه مشکلی در زمینه دانلود داشتید حتما لطفا مطرح کنید. از پیام های دلگرم کننده همگی ممنونم

dada110
07-03-2014, 13:04
سلام
من هم از ديروز كتابب رو گرفتم و شروع كردم
هنوز مطالبشو زياد نخوندم ولي صحافيش يه كم ضعيفه
كتاب من داره ورق ور ميشه
ممنون از راهنماييهاتون

engineer1
05-04-2014, 12:55
سلام عید گذشته تمامی دوستان مبارک باشه ایشاللا
نمیدونم چرا نرم افزار keil من قسمت کانفیگریشن ویزارد )configuration wizard البت نمیدونم املاشو درست نوشتم یا نه)رو نداره
هرکار کردم نتونستم بیارمش
چطور باید بیارمش آیا؟

farshad271
07-04-2014, 02:33
سلام. من از میکرو ARM هیچی نمیدونم (البته تو دانشگاه به واسطه ی آزمایشگاه میکرو یه مقدار با avr آشنایی دارم)
حالا هم فقط بخاطر انجام این پروژه پام به این جاها باز شده! :mrgreen:
برای انجام یه همچین پروژه ای چه کتاب و یا کتاب هایی رو پیشنهاد میکنید؟ آیا کتاب معرفی شده جوابگوی نیاز من هست (با توجه به اینکه شامل مطالب ethernet نمیباشد!!!)

فرض کنيد يک نرم افزار تحت ويندوز با #C نوشتيم که اين کارو انجام ميده:

- از ورودي يک فايل text حاوي يک رشته دريافت ميکنه. فرض بر اينه که اون رشته، آدرس يک سايت اينترنتي مي باشد. بلافاصله بعد از دريافت فايل text، برنامه به اينترنت وصل ميشه و بررسي ميکنه که آيا رشته اي که توي اون فايل text هست درسته و واقعا همچين سايتي وجود داره يا نه؟ (الگوريتم انجام اين کار خيلي مهم نيست، شما فرض کنيد آدرس سايت رو پينگ ميکنه و باقي ماجرا) درصورتي که وجود داشت يک فايل text ايجاد ميکنه و توي اون مينويسه "ok" و فايل رو ذخيره ميکنه. همين.
عملياتي که اين برنامه انجام ميده خيلي سادس و اين درواقع فقط يک مثاله براي اينکه بتونم منظورم رو برسونم. خب، ادامه ميدم:
حالا دقیقا یه همچین کاری رو بدون نیاز به کامپیوتر و با یک بورد ARM میخوام انجام بدم. فرض کنيد بوردي داريم که متشکل از يک ميکروکنترلر arm و درگاه Ethernet براي اتصال به مودم (مثلا مودم Adsl) و يک پورت usb هست براي اتصال يک فلش ديسک. (البته اگه از طریق wifi بتونه به مودم وصل بشه خیلی بهتره).

چه کتاب و یا کتاب هایی رو بخونم که بتونم همچین پروژه ای رو از 0 تا 100 انجام بدم؟ (برنامه نویسیش و ارتباط با اترنت و wifi و usb و...)

با سپاس از همگی.

سهند سجادی
07-04-2014, 09:44
سلام عید گذشته تمامی دوستان مبارک باشه ایشاللا
نمیدونم چرا نرم افزار keil من قسمت کانفیگریشن ویزارد )configuration wizard البت نمیدونم املاشو درست نوشتم یا نه)رو نداره
هرکار کردم نتونستم بیارمش
چطور باید بیارمش آیا؟

ربطی به نرم افزار keil نداره. اینکه یک فایل بصورت ویزارد قابل تغییر باشه از خصوصیات فایل هست. فایلی که در کتاب گفته شده (system_LPC17XX.c) فقط دارای ویزارد پیکربندی هست نه تمومی فایلها

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام. من از میکرو ARM هیچی نمیدونم (البته تو دانشگاه به واسطه ی آزمایشگاه میکرو یه مقدار با avr آشنایی دارم)
برای انجام یه همچین پروژه ای چه کتاب و یا کتاب هایی رو پیشنهاد میکنید؟ آیا کتاب معرفی شده جوابگوی نیاز من هست (با توجه به اینکه شامل مطالب ethernet نمیباشد!!!)

چه کتاب و یا کتاب هایی رو بخونم که بتونم همچین پروژه ای رو از 0 تا 100 انجام بدم؟ (برنامه نویسیش و ارتباط با اترنت و wifi و usb و...)

با سپاس از همگی.
این کتاب برای راهنمایی آغاز به کار با میکرو و بعضی از بخشهای پروزتون مفید هست اما نمیتونه برا 0 تا 100 پروژه راهنماییتون کنه. ایشالا با چاپ جلد دوم کار با واحد اترنت برای خوانندگان آسونتر میشه

iaun
08-04-2014, 03:02
حذف شد
------------------------
khm: لطفا ادامه ندهید.

sadeghbakhshi
08-04-2014, 06:59

با سپاس از همگی.
سلام
پیشنهاد میکنم پستهای تاپیک زیر رو مطالعه کنید
بعد که راه افتادید با استفاده از یوزرمنوال بخش های دیگه رو هم یادبگیرید
البته فیلمهای اموزشی اقای زرکوب هم در فروشگاه هست که سرعت یادگیری شما
رو خیلی زیاد میکنه

سهند سجادی
08-04-2014, 23:01
سلام. در سال جدید بهترین آرزوها رو برای شما دارم و امیدوارم در سومین سال کار با آرم به منظور انجام بهترین پروژه ها در راه خدمت به صنعت و دانش کشور، فرصت سر خاروندن هم نداشته باشید. اینقد هم عصبانی نباشید. چون مطمئنم قصد شما انتقاد سازندس و به همین خاطر بیشتر از بنده برای این تاپیک وقت دارید.

hamid_trans
11-04-2014, 00:42
من این کتاب شما رو یک روز پیش خریدم و با دقت مطالعه کردم البته تمام نشده اون چیزی که واقعا و وقعا کم داره نسبت به تمام کتاب های میکرو کنترلر اینه که
1- شما در قسمت اخر به هیچ وجه خوب جمع بندی نکردید

2- در قسمت اخر اصولا با پروژه های کاربردی تموم میشه که قدرت یک کتاب روبه صورت کاربردی نشون میده که کتاب شما جای خالی اون احساس میشه و فکر کنم بزرکترین مشکل کتاب شما همین باشه

3-در کتابهای اموزشی برنامه نویسی قبل از اینکه به معرفی کامپایلر و دستورات بپردازه بهتر بود برنامه زبان مثلا c رو به طور مختصر در ان برای ان کسانی که مثلا برنامه نویسی کار نکردند میگزاشتید

4- کلمات شیوا و گویا و ساده مطرح نشده و فوق العاده خشک و کلیشه ای و بدون انعطاف هست و بسختی قابل درک هست برای همینه که خیلی ها فکر میکنند که شما فقط ترجمه کردید البته به استسنای زیر نویسی که برای توضیحات کلمات اختصاری میزاشتید

5- ضمنان فصل بندی مناسبی نداره مثلا شما میبایست بخش تایمر ها و وقفه ها داخلش میومدید تایمر ها و وقفه ها رو معرفی میکردید و یا بخش مثلا ارتباطات داخلش ارتباط i2c یا چیز های دیگه رو میتونستید معرفی کنید

البته باید گفت که تو بازار کتاب های اموزشی avr و pic مثل گوجه خیار ریختته و باید بگم خودمم دیگه از avr زده شدم چون سرعت نداره یه دونه ال سی دی موبایل هم نمیتونه بکشه جواب نمیده فقط به درد اسباب بازی و این جور چیزا میخوره که تا اینکه من این کتاب رو تو سایت کویر الکترونیک دیدم واقعا باورم نمیشد همچین کتابی وجود داشت باید بگم شما انقلابی تو زمینه اموزش میکروکنتلر کردید کار شما بیش از این ارزش داره بنده ازتون تقاضا دارم که این راه رو ادامه بدید و انشا.. در جلد های بعدی شاهد بهتر شدن کتابتون بشم

سهند سجادی
12-04-2014, 01:34
من این کتاب شما رو یک روز پیش خریدم و با دقت مطالعه کردم البته تمام نشده اون چیزی که واقعا و وقعا کم داره نسبت به تمام کتاب های میکرو کنترلر اینه که
1- شما در قسمت اخر به هیچ وجه خوب جمع بندی نکردید

2- در قسمت اخر اصولا با پروژه های کاربردی تموم میشه که قدرت یک کتاب روبه صورت کاربردی نشون میده که کتاب شما جای خالی اون احساس میشه و فکر کنم بزرکترین مشکل کتاب شما همین باشه

3-در کتابهای اموزشی برنامه نویسی قبل از اینکه به معرفی کامپایلر و دستورات بپردازه بهتر بود برنامه زبان مثلا c رو به طور مختصر در ان برای ان کسانی که مثلا برنامه نویسی کار نکردند میگزاشتید

4- کلمات شیوا و گویا و ساده مطرح نشده و فوق العاده خشک و کلیشه ای و بدون انعطاف هست و بسختی قابل درک هست برای همینه که خیلی ها فکر میکنند که شما فقط ترجمه کردید البته به استسنای زیر نویسی که برای توضیحات کلمات اختصاری میزاشتید

5- ضمنان فصل بندی مناسبی نداره مثلا شما میبایست بخش تایمر ها و وقفه ها داخلش میومدید تایمر ها و وقفه ها رو معرفی میکردید و یا بخش مثلا ارتباطات داخلش ارتباط i2c یا چیز های دیگه رو میتونستید معرفی کنید

البته باید گفت که تو بازار کتاب های اموزشی avr و pic مثل گوجه خیار ریختته و باید بگم خودمم دیگه از avr زده شدم چون سرعت نداره یه دونه ال سی دی موبایل هم نمیتونه بکشه جواب نمیده فقط به درد اسباب بازی و این جور چیزا میخوره که تا اینکه من این کتاب رو تو سایت کویر الکترونیک دیدم واقعا باورم نمیشد همچین کتابی وجود داشت باید بگم شما انقلابی تو زمینه اموزش میکروکنتلر کردید کار شما بیش از این ارزش داره بنده ازتون تقاضا دارم که این راه رو ادامه بدید و انشا.. در جلد های بعدی شاهد بهتر شدن کتابتون بشم

سلام دوست عزیز
اولا از نظر لطفتون (اون قسمتایی که به بنده لطف داشتید) ممنونم.
1-در مورد جمع بندی کلی کتاب ممکن یکم بیشتر توضیح بدید؟ انتظارتون رو بفرمایید تا مدنظر قرار بگیره
2- به نظرم قرار دادن چندتا پروژه کلیشه آخر کتاب چندان مناسب نیومد. شاید چون بیشتر کتابهای این زمینه اینطورین بد نبود منم میذاشتم اما با توجه به حجم کتاب پروژههای کاربردی رو گذاشتیم برای این سایت و سایت خود کتاب. هر فصل خودش شامل چندتا مثال آموزشی هست که برای یادگیری اون فصل خیلی راه گشاست بنظرم. البته بعضیاش از نوع پروژههایی هست که به کاربردی معروفن.مثل EEPROM یا فانکشن ژنراتور یا SD. اما بطور کلی هدف بیشتر آموزش بوده تا انجام پروژه خاص مدنظر خواننده (همون مثال معروف ماهیگیری و ماهی). شاید وظیفه این بخش رو شما و دیگر خوانندگان کتاب به عهده بگیرید و پروژه های خوبی بسازید و به اشتراک بگذارید.
3-حجم کتاب بیشتر از اون بود که بشه یک فصل مجزا به زبان برنامه نویسی C اختصاص داد. با توجه به منابع مختلف برای آموزش این مقوله کتاب میکروکنترلرهای LPC176x را برای اون مناسب ندونستم. مثلا خود شما که سابقه کار با AVR دارید احتمال زیاد به اندازه کافی و بیشتر از اون به C مسلط هستید. اما در مثال ها، قسمت هایی که درکشون برای افراد کم تجربه تر احتمالا سخت بوده خط به خط توضیح تفصیلی داده شده.
4- این بخش حرفتون رو از منتقدان با انصاف مثل خودتون زیاد شنیدم و خودمم قبول دارم که لحن کتاب بیش از اندازه رسمی و بدون انعطاف هست. البته باید عرض کنم حقیقت ماجرا اینه که قسمت هایی از کتاب ترجمه دیتاشیت به عنوان تنها منبع رسمی شناسایی رجیسترهای این نوع میکرو هست. انشاالله در ادامه کار حتما مدنظر قرار میگیره. شما این عیب رو به بزرگواری خودتون ببخشید و باهاش بسازید لطفا.
5- آیتم پنجم از نظراتتون رو به درستی متوجه نشدم. مثلا در فصل تایمرها،تایمر ها و وقفه ها به طور کامل توضیح داده شده. تا اونجا که فهمیدم انتظارتون اینه که اگه ارتباطی مابین مثلا بخش I2C با تایمرها هست در بخش تایمرها به اون اشاره بشه. این روش فصل بندی هم بهش فکر کردم اما تلاش کتاب این بوده که فصل بندی به صورت ترتیبی انجام بشه. به این معنا که هر بخشی که مورد استفاده قرار میگیره در صفحات قبل توضیح داده شده باشه. در فصول اولیه چندجا اینکار ممکن نبوده که سعی شده با توضیح بیشتر و ارجاع به فصل مربوط حل بشه. اگه درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید لطفا
در مورد بخش آخر صحبتتون هم همون اول عرض کردم که خیلی لطف دارید و باعث دلگرمی در بهتر شدن ادامه کار میشید.

iaun
12-04-2014, 23:36
سلام من فصل can را نتونستم دانلود کنم نمیدونم چرا؟ پسووردم در سی دی کاراکترا عجیبی داره نمیدونم درسته یا نه؟

- - - Updated - - -

سلام من فصل can را نتونستم دانلود کنم نمیدونم چرا؟ پسووردم در سی دی کاراکترا عجیبی داره نمیدونم درسته یا نه؟

سهند سجادی
13-04-2014, 09:08

- - - Updated - - -

ساام مهندس جان.لطفا همون پسورد کتاب رو برای ایمیل موجود در سی دی بفرستید یا در سایت کتاب در قسمت ارتباط با ما بگذارید تا بتونید دانلود کنید این فصل رو. از ته دل امیدوارم لااقل از این یکی راضی بشید.

hamid_trans
13-04-2014, 12:17
سلام دوست عزیز
اولا از نظر لطفتون (اون قسمتایی که به بنده لطف داشتید) ممنونم.
1-در مورد جمع بندی کلی کتاب ممکن یکم بیشتر توضیح بدید؟ انتظارتون رو بفرمایید تا مدنظر قرار بگیره
2- به نظرم قرار دادن چندتا پروژه کلیشه آخر کتاب چندان مناسب نیومد. شاید چون بیشتر کتابهای این زمینه اینطورین بد نبود منم میذاشتم اما با توجه به حجم کتاب پروژههای کاربردی رو گذاشتیم برای این سایت و سایت خود کتاب. هر فصل خودش شامل چندتا مثال آموزشی هست که برای یادگیری اون فصل خیلی راه گشاست بنظرم. البته بعضیاش از نوع پروژههایی هست که به کاربردی معروفن.مثل EEPROM یا فانکشن ژنراتور یا SD. اما بطور کلی هدف بیشتر آموزش بوده تا انجام پروژه خاص مدنظر خواننده (همون مثال معروف ماهیگیری و ماهی). شاید وظیفه این بخش رو شما و دیگر خوانندگان کتاب به عهده بگیرید و پروژه های خوبی بسازید و به اشتراک بگذارید.
3-حجم کتاب بیشتر از اون بود که بشه یک فصل مجزا به زبان برنامه نویسی C اختصاص داد. با توجه به منابع مختلف برای آموزش این مقوله کتاب میکروکنترلرهای LPC176x را برای اون مناسب ندونستم. مثلا خود شما که سابقه کار با AVR دارید احتمال زیاد به اندازه کافی و بیشتر از اون به C مسلط هستید. اما در مثال ها، قسمت هایی که درکشون برای افراد کم تجربه تر احتمالا سخت بوده خط به خط توضیح تفصیلی داده شده.
4- این بخش حرفتون رو از منتقدان با انصاف مثل خودتون زیاد شنیدم و خودمم قبول دارم که لحن کتاب بیش از اندازه رسمی و بدون انعطاف هست. البته باید عرض کنم حقیقت ماجرا اینه که قسمت هایی از کتاب ترجمه دیتاشیت به عنوان تنها منبع رسمی شناسایی رجیسترهای این نوع میکرو هست. انشاالله در ادامه کار حتما مدنظر قرار میگیره. شما این عیب رو به بزرگواری خودتون ببخشید و باهاش بسازید لطفا.
5- آیتم پنجم از نظراتتون رو به درستی متوجه نشدم. مثلا در فصل تایمرها،تایمر ها و وقفه ها به طور کامل توضیح داده شده. تا اونجا که فهمیدم انتظارتون اینه که اگه ارتباطی مابین مثلا بخش I2C با تایمرها هست در بخش تایمرها به اون اشاره بشه. این روش فصل بندی هم بهش فکر کردم اما تلاش کتاب این بوده که فصل بندی به صورت ترتیبی انجام بشه. به این معنا که هر بخشی که مورد استفاده قرار میگیره در صفحات قبل توضیح داده شده باشه. در فصول اولیه چندجا اینکار ممکن نبوده که سعی شده با توضیح بیشتر و ارجاع به فصل مربوط حل بشه. اگه درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید لطفا
در مورد بخش آخر صحبتتون هم همون اول عرض کردم که خیلی لطف دارید و باعث دلگرمی در بهتر شدن ادامه کار میشید.

منظور از جمع بندی نکات مهم و خلاصه هر فصل هست
انشاء ا.. در جلد های بعد مطالب روان تر و بهتر بشه

beroz
13-04-2014, 13:51
نه usb داره نه can داره نه اترنت داره نمیدونم چطوری اسمش مرجع کامله ؟؟؟؟

کسی مجبورت نکرده به عنوان مرجع کامل قبول بکنی شما مرجع خیلی کامل میخوای دیتاشیت هست
این تاپیک لطف نویسنده به خواننده کتاب هست که اگر سوالی در مورد کتاب داره یا مشکلی داره بپرسه کاری که ۹۹.۹۹۹۹۹۹ نویسنده های کتاب در ایران انجام نمیدن

سهند سجادی
13-04-2014, 15:14
کسی مجبورت نکرده به عنوان مرجع کامل قبول بکنی شما مرجع خیلی کامل میخوای دیتاشیت هست
این تاپیک لطف نویسنده به خواننده کتاب هست که اگر سوالی در مورد کتاب داره یا مشکلی داره بپرسه کاری که ۹۹.۹۹۹۹۹۹ نویسنده های کتاب در ایران انجام نمیدن
ایشالا با کمک همه و همدلی مرجع کامل کامل هم درست میکنیم.

iaun
16-04-2014, 02:07
can دانلود نشد که نشد من همه کاری کردم ولی لینکش برام نیومد کمک کنید

- - - Updated - - -

با نویسنده کتاب بودم نه شما

سهند سجادی
17-04-2014, 09:48
can دانلود نشد که نشد من همه کاری کردم ولی لینکش برام نیومد کمک کنید

- - - Updated - - -

با نویسنده کتاب بودم نه شما

من پیگیری میکنم. خیلیا دانلود کردن بدون مشکل. ایمیلتونم دیدم که رمز رو صحیح فرستاده بودید. نگران نباشید.

iaun
18-04-2014, 09:45
مهندس نمیشه این فصل can را خودتون برام ایمیل کنید؟ من هرکاری کردم نشد دانلود کنم

iaun
18-04-2014, 17:40
ممنون مهندس دستت درد نکنه 1 سوال جلد دوم کتابتون شامل چه فصل هایی میشه؟

سهند سجادی
19-04-2014, 10:07
ممنون مهندس دستت درد نکنه 1 سوال جلد دوم کتابتون شامل چه فصل هایی میشه؟

خواهش میکنم دوست عزیز. خودم سیستم عامل و اترنت مدنظرم بود اما دوستان ایران میکرو یک پیشنهادات دیگه ای هم دارند که فعلا داریم روش تصمیم گیری میکنیم. امیدوارم بتونیم به زودی اطلاع رسانی کنیم.

0098
07-05-2014, 02:08
سلام جناب مهندس سجادی
من فردا انشاله میخوام کتاب و برد لن تایگر و فیلم اموزشی را سفارش بدم.
ولی مثل اینکه دو مسله مهم ( can - usb) به جلد دو این موکول شده است.
درخواستی که از شما دارم اینکه این دو فصل به صورت کامل و جز به جز توضیح بدید(برای افراد بی سوادی مثل من)
و یک سوال هم : جلد دوم ان شا الله کی اماده میشه .
با تشکر از زحمات بی دریغ شما .
ان شا الله که همیشه پر انرژی باشی بتونی به هم وطن هات خدمت کنی.
برات ارزوی موفقیت دارم.

bijannnet
08-05-2014, 01:44
سلام با اجرای FirstProject
خطای cvb.c(2): error: #5: cannot open source input file "debug_frmwrk.h": No such file or directory میده
لطفا راهنمایی کنید

hamid_trans
08-05-2014, 08:26
سلام و خسته نباشید

فصل کن رو چطور میشه دانلود کرد لطفا لینکشو بزارین

سهند سجادی
08-05-2014, 10:20
سلام جناب مهندس سجادی
من فردا انشاله میخوام کتاب و برد لن تایگر و فیلم اموزشی را سفارش بدم.
ولی مثل اینکه دو مسله مهم ( can - usb) به جلد دو این موکول شده است.
درخواستی که از شما دارم اینکه این دو فصل به صورت کامل و جز به جز توضیح بدید(برای افراد بی سوادی مثل من)
و یک سوال هم : جلد دوم ان شا الله کی اماده میشه .
با تشکر از زحمات بی دریغ شما .
ان شا الله که همیشه پر انرژی باشی بتونی به هم وطن هات خدمت کنی.
برات ارزوی موفقیت دارم.

فصل can همین الان از طریق سایت کتاب قابل دانلود هست. اگه عضو بشید و رمز یکتای موجود در سی دی کتاب را برای ما بفرستید میتونید از مطالب این فصل هم بهره مند بشید. از لطف و محبتتون بسیار سپاسگزارم. زمان دقیق نمیتونم عرض کنم خدمتتون اما انشاالله به زودی در اختیارتون خواهد بود.

- - - Updated - - -

فصل can همین الان از طریق سایت کتاب قابل دانلود هست. اگه عضو بشید و رمز یکتای موجود در سی دی کتاب را برای ما بفرستید میتونید از مطالب این فصل هم بهره مند بشید.

- - - Updated - - -

سلام با اجرای FirstProject
خطای cvb.c(2): error: #5: cannot open source input file "debug_frmwrk.h": No such file or directory میده
لطفا راهنمایی کنید

میتونم خواهش کنم یک بار مراحل اجرای پروژه رو به صورت قدم به قدم از روی فصل مربوط از کتاب انجام بدید؟اگه بازم مشکل داشتید بفرمایید تا در خدمتتون باشم. ممنون

bijannnet
09-05-2014, 02:23
با سلام ممنون از پاسخ گویی سریع شما
با اجرای کرک گزینه prof.developer kit real viwe mdk باتوجه به عکس کتاب نیست
windows 8
مراحل اجرای پروژه رو به صورت قدم به قدم از روی فصل مربوط از کتاب انجام دادم متاسفانه همان خطا
compiling main.c...
main.c(1): error: #5: cannot open source input file "lpc1766_gpio.h": No such file or directory
main.c - 1 Error(s), 0 Warning(s).
پروژه اپلود کردم
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

- - - Updated - - -

windows 8
مراحل اجرای پروژه رو به صورت قدم به قدم از روی فصل مربوط از کتاب انجام دادم متاسفانه همان خطا
compiling main.c...
main.c(1): error: #5: cannot open source input file "lpc1766_gpio.h": No such file or directory
پروژه اپلود کردم
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

سهند سجادی
09-05-2014, 21:50
windows 8
compiling main.c...
پروژه اپلود کردم
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

- - - Updated - - -

windows 8
compiling main.c...
پروژه اپلود کردم
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

انتقال فایلها به فولدر lpc17xx که در آخرین خط از صفحه 55 کتاب عنوان شده را انجام دادید؟

bijannnet
09-05-2014, 22:33
بله
به
C:\Keil\ARM\INC\NXP\LPC17xx
و
C:\Keil\ARM\Examples\p1
کپی شده
ام EROR میده

سهند سجادی
10-05-2014, 13:20
بله
به
C:\Keil\ARM\INC\NXP\LPC17xx
و
C:\Keil\ARM\Examples\p1
کپی شده
ام EROR میده

من نتونستم پروژتون رو دانلود کنم. یک جای دیگه آپلود کنید یا بهتر از اون به ایمیلم بفرستید. ورژن نرم افزار کیل رو هم بفرمایید.

bijannnet
26-05-2014, 22:30
به ایمیل فرستاده شد

سهند سجادی
27-05-2014, 21:12
به ایمیل فرستاده شد

در قسمت target options در زبانه Target در مونی کشویی Operating System گزینه none را انتخاب کنید، مشکلتون حل میشه.

bijannnet
28-05-2014, 23:54
در قسمت target options در زبانه Target در مونی کشویی Operating System گزینه none را انتخاب کنید، مشکلتون حل میشه.

ممنون پیش فرض نرم افزار none بود مشکل حل نشد

سهند سجادی
29-05-2014, 09:23
ممنون پیش فرض نرم افزار none بود مشکل حل نشد

پروژه ای که برای من فرستاده بودید تنظیمات روی rtx بود. پروژه موجود در سی دی رو کپی و کامپایل کنید لطفا، نتیجه رو بهم بگید.

bijannnet
29-05-2014, 14:29
با تشکر از پیگیری شما
نرم افزار را در یک کامپیوتر دیگر نصب کردم و برنامه درون cd را اجرا کردم باز هم همین خطا را نشان داد
اخرین ورژن نرم افزار را در کامپیوتر خودم نصب کردم و از منو project -open project را انتخاب و سپس در cd ادرس LPC17xx\Book Example\FirstProject انتخاب و کپی کردم همچنان همان خطا وجود دارد
لطفا راهنمایی فرمایید

سهند سجادی
30-05-2014, 13:49
با تشکر از پیگیری شما
نرم افزار را در یک کامپیوتر دیگر نصب کردم و برنامه درون cd را اجرا کردم باز هم همین خطا را نشان داد
اخرین ورژن نرم افزار را در کامپیوتر خودم نصب کردم و از منو project -open project را انتخاب و سپس در cd ادرس LPC17xx\Book Example\FirstProject انتخاب و کپی کردم همچنان همان خطا وجود دارد
لطفا راهنمایی فرمایید

وظیفس.
دو تا نکته
1- پروژه را از روی سی دی اجرا نکنید.ابتدا پروژه را بر روی هارد دیسک کپی کنید سپس کامپایل کنید.
2- اگه این کارم جواب نداد از منوی TargetOption زبانه C/C++ را انتخاب کنید. در این زبانه از منوی کشویی Include Path مسیر پوشه CMSIS داخل فولدر پروژه را انتخاب کنید. OK بزنید و پروژه را Rebuild کنید.
موفق و موید باشید.

bijannnet
30-05-2014, 19:24
خیلی ممنون نکته 2 جواب داد
با تشکر از راهنمایی شما
چرا این نکته را در کتاب نیست

سهند سجادی
30-05-2014, 20:02
خیلی ممنون نکته 2 جواب داد
با تشکر از راهنمایی شما
چرا این نکته را در کتاب نیست

اگه کپی فایلها به پوشه هایی که در کتاب گفته شده و روش ساخت پروژه همونطور که کتاب گفته عمل شده باشه نیازی به انجام این کار نیست. کس دیگه ای این مشکل رو نداشته. به هرحال امیدوارم در ادامه مسیر موفق باشید. هرجا کمک خواستید من در حد سوادم در خدمتتون هستم.

ghaderiaram
04-06-2014, 23:36
با سلام وتشکر بابت زحماتتون
مهندس من قبلا خواستم ARM رو شروع کنم ولی چون مرجع خوبی واسه ارم NXPپیدا نمیکردم یکم سست بودم ولی الان که این کتابو دیدم میخوام تهیه اش کنم وانشا... استارت کارو بزنم امیدوارم که بتونه منو تو مسیر قرار بده چون واسه من مهم همینه که راه بیافتم بقیه شو خودم پیدا میکنم البته اگه جایی هم گیر کردم امیدوارم شما راهنمایی کنید:mrgreen:

سهند سجادی
05-06-2014, 18:10
با سلام وتشکر بابت زحماتتون
مهندس من قبلا خواستم ARM رو شروع کنم ولی چون مرجع خوبی واسه ارم NXPپیدا نمیکردم یکم سست بودم ولی الان که این کتابو دیدم میخوام تهیه اش کنم وانشا... استارت کارو بزنم امیدوارم که بتونه منو تو مسیر قرار بده چون واسه من مهم همینه که راه بیافتم بقیه شو خودم پیدا میکنم البته اگه جایی هم گیر کردم امیدوارم شما راهنمایی کنید:mrgreen:

تصمیم خیلی خوبی گرفتید. همیشه اولین قدم مهمترین قدم. منم در کنارتون هستم با آرزوی موفقیت خیلی زیاد.

ANIL12
07-06-2014, 16:17
سلام مهندس سجادی
من منتظر جلد دوم کتاب هستم اما خواهش میکنم روی یه برد تمرکز نکنید و به جای توضیح اصول و قواعد به مثال های keil تکیه نکنیدمثل
بعضی ها که میگن اموزش در آخر میبینی اومده مثال های keilخیلی مختصر توضیح داده من که نمی تونم اسم اینو بزارم آموزش!!!!!!!!

سهند سجادی
07-06-2014, 17:36
سلام مهندس سجادی من منتظر جلد دوم کتاب هستم اما خواهش میکنم روی یه برد تمرکز نکنید و به جای توضیح اصول و قواعد به مثال های keil تکیه نکنیدمثل بعضی ها که میگن اموزش در آخر میبینی اومده مثال های keilخیلی مختصر توضیح داده من که نمی تونم اسم اینو بزارم آموزش!!!!!!!! سلام جلد اول کتابو مطالعه کردید؟ منم سعیم این بوده مثال هایی انتخاب بشه که جنبه آموزش داشته باشه و اصول کلی رو آموزش بده. اگه پیشنهاد خاصی دارید بفرمایید تا لحاظ کنیمو ممنون

ANIL12
07-06-2014, 18:33
سلام بله خوندم و راضی بودم تشکر فراوان

سهند سجادی
07-06-2014, 22:26
سلام بله خوندم و راضی بودم تشکر فراوان

خوشحالم. با بهترین ارزوها. اگه پیشنهادی برای یهتر شدن کار دارید همینجا یا به صورت خصوصی خوشحال میشم بفرمایید

ghaderiaram
22-06-2014, 01:04
باسلام
مهندس منظور از جلد دوم این کتاب همون ویرایش دوم کتابه یا اینکه فصلهای جدیدی بهش اضافه شده؟:alc:جلد دوم انشا... کی اماده میشه؟
باتشکر از زحماتتون:mrgreen:

سهند سجادی
22-06-2014, 01:38
باسلام
مهندس منظور از جلد دوم این کتاب همون ویرایش دوم کتابه یا اینکه فصلهای جدیدی بهش اضافه شده؟:alc:جلد دوم انشا... کی اماده میشه؟
باتشکر از زحماتتون:mrgreen:

نه مهندس جان. جلد دوم شامل مباحث پیشرفته تری میشه که در دست تهیس و انشاالله اواسط تابستون در اختیار خواننده ها قرار میگیره. چاپ دوم (ویرایش دوم) از جلد اول کتابم به امید خدا با توجه به راهنمایی های خوانندگان عزیز ایشالا به زودی در دسترس قرار میگیره.

ghaderiaram
14-07-2014, 00:49
چاپ دوم یا همون ویراییش دوم از جلد اول واسه کی آماده میشه انشا ا...؟چون فک میکنم اگه اونو بگیریم بهتره چون مطالبش بهتر ودقیقتره

ecb2
29-07-2014, 03:39
سلام
آیا این کتاب در مشهد هم در دسترس هست ؟

hamideghbali
30-07-2014, 10:51
سلام آقای سجادی. من این کتاب رو یکی دو هفتست می خوام بخرم اما تو فروشگاه کویر موجود نیست. بهترین موقع برای شروعش هم برای من همین تابستونه. کی می خواد تو فروشگاه کویر دوباره به فروش برسه؟ تو تهران هم یافت نشد متاسفانه. از کجا بخرمش؟؟؟

soodi
30-07-2014, 15:09
سلام

من یدونه آکبند دارم
پیام بدید تا براتون ارسال کنم

سهند سجادی
05-08-2014, 11:52
چاپ دوم یا همون ویراییش دوم از جلد اول واسه کی آماده میشه انشا ا...؟چون فک میکنم اگه اونو بگیریم بهتره چون مطالبش بهتر ودقیقتره

تاریخ دقیق نمیتونم عرض کنم خدمتتون چون با توجه به تغییر ناشر یک مقدار کارا طول کشید اما خیلی امیدوارم یکی دو هفته ای آماده باشه

سهند سجادی
05-08-2014, 11:57
سلام
آیا این کتاب در مشهد هم در دسترس هست ؟

چاپ دوم کتاب به زودی در فروشگاه کویر و کتابفروشی های تهران و مشهد , ... در اختیارتون قرار میگیره.حداکثر یکی دو هفته آینده.

ghaderiaram
15-08-2014, 00:40
انشاا... که هرچه زودتر آماده بشه.موفق وپیروز باشید

ghaderiaram
03-09-2014, 03:11
سلام مهندس سجادی
آقا چه خبر؟ ویرایش دوم از جلد اول به کجا رسید؟ما منتظریم
باتشکر:hi:

سهند سجادی
03-09-2014, 09:08
سلام مهندس سجادی
آقا چه خبر؟ ویرایش دوم از جلد اول به کجا رسید؟ما منتظریم
باتشکر:hi:

سلام
از شما و همه کسای دیگه ای که منتظر کتاب هستن واقعا عذرخواهی میکنم. همه تلاشم این هست که اول هفته آینده در اختیارتون باشه. بازم ببخشید همگی.

ghaderiaram
06-09-2014, 02:27
انشاالله که آماده میشه خبر خوبی بود.مرسی وخسته نباشید:0013:

سهند سجادی
28-09-2014, 10:13
سلام دوستان
بالاخره ویرایش دوم کتاب با ناشر جدید آماده شد. فکر میکنم از امروز بتونید از فروشگاه کویر دریافت کنید. هر سوالی باشه از همینجا در خدمت دوستان خواننده هستم.

mahdi8888
30-09-2014, 21:57
با تشکر از شما برای نوشتن این کتاب کاربردی و با ارزش ، میخواستم بینم این کتاب در مشهد هم هست یا نه.

سهند سجادی
01-10-2014, 09:21
با تشکر از شما برای نوشتن این کتاب کاربردی و با ارزش ، میخواستم بینم این کتاب در مشهد هم هست یا نه.

ممنون از لطفتون.ناشر کتاب انتشارات قدیس هست، هر سوالی در مورد مراکز پخش در نقاط مختلف کشور دارید از اونا بپرسید. اگه علاقه‌مند به تهیه کتاب هستید، ایران میکرو و سایت خود کتاب بهترین و راحتترین راه هستند دوست عزیز.

zizi110
04-10-2014, 18:20
سلام خدمت تمامی بزرگان
یک سوال کوچیک دارم. من برای انجام پروژم نیاز دارم که خروجی گرفته شده از سیمولینک رو به میکروکنترلرم منتقل کنم. آیا LPC1768 این قابلیت رو داره که با سیمولینک ارتباط برقرار کنه؟ ( به هر شکلی )

من تجربه کار با at91sam7x256 رو دارم ولی تا الان نتونستم با سیمولینک ارتباطش بدم.
آیا LPC میتونه مشکل من رو حل کنه تا برای یادگیریش وقت بزارم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
مرسی

سهند سجادی
07-10-2014, 09:20
سلام خدمت تمامی بزرگان
یک سوال کوچیک دارم. من برای انجام پروژم نیاز دارم که خروجی گرفته شده از سیمولینک رو به میکروکنترلرم منتقل کنم. آیا lpc1768 این قابلیت رو داره که با سیمولینک ارتباط برقرار کنه؟ ( به هر شکلی )

من تجربه کار با at91sam7x256 رو دارم ولی تا الان نتونستم با سیمولینک ارتباطش بدم.
آیا lpc میتونه مشکل من رو حل کنه تا برای یادگیریش وقت بزارم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
مرسی
سلام. شما اگه بتونید ارتباط سیمولینک با پورت com کامپیوتر را برقرار کنید، ارتباط با میکرویی مثل lpc1768 به سادگی قابل راه اندازی هستش. من خیلی وقت با سیمولینک و متلب کار نکردم اما با یک سرچ ساده مطالب خوبی در مورد سیمولینک و پورت rs232 پیدا میکنید.

zizi110
07-10-2014, 13:47
سلام
مرسی از راهنماییتون
بله کار من با ارتباط سریال برقرار شد و همه چیز اوکی بود ( این روش برای میکرو at91 هم جواب داده )ولی مساله اینجاست که هدفم استفاده از ارتباط سریال نیست.
هدف اینه که همه چیز با کد نویسی جلو بره.
بازم ممنونم از پستی که قرار داید.

سهند سجادی
11-10-2014, 10:50
سلام
مرسی از راهنماییتون
بله کار من با ارتباط سریال برقرار شد و همه چیز اوکی بود ( این روش برای میکرو at91 هم جواب داده )ولی مساله اینجاست که هدفم استفاده از ارتباط سریال نیست.
هدف اینه که همه چیز با کد نویسی جلو بره.
بازم ممنونم از پستی که قرار داید.

میشه لطفا بیشتر توضیح بدید. بستر فیزیکی ارتباط میکرو با سیمولینک چی میخواید باشه؟
شایدم منظورتون برنامه نویسی میکرو با سیمولینک هست؟

zizi110
12-10-2014, 08:18
سلام
من دقیقا نمیدونم چه راه هایی وجود داره ... شاید راهی در ذهن شما هست که من ازش بی اطلاع هستم.
ولی چیزی که فعلا به فکر من رسیده برای کارم، این هست که :
یک مدولاتور سیگما دلتا در سیمولینک شبیه سازی کردم که میخوام به یه نحوی اون رو روی میکرو ( و یا اگر بشه fpga) پیاده سازی کنم.
خب راه اول این هست که کد سی معادل این مدل رو در بیارم و کلی فانکشن نویسی کنم واسش و بدم به میکرو که میکرو برای من کاری معادل کار این مدولاتوری که تویه سیمولینک شبیه سازی شده رو انجام بده.
راه دومی که به ذهنم رسید این بود که چه خوب میشد اگر راهی بود که میشد این مدل در سیمولینک رو بریزم روی میکرو.
مثلا یه جا خوندم برای میکروهای شرکت st این قابلیت وجود داره که با سیمولینک در ارتباط باشند و هر مدلی که در سیمولینک ساخته میشه به راحتی روی یک میکرو از نوع stm فرستاده بشه ولی یکی از دوستام میگفتند که این قابلیت برای برد های آماده خود شرکت st برقراره و نه برای میکرو st.
من خودم هم دقبقا نمیدونم.
راه دیگه ایی که به ذهنم رسید این بود که کد معادل verilog این مدل رو دربیارم و روی fpga پیاده سازی کنم ولی از اون جایی که روی fpga مسلط نیستم این راه زمان بره برای من.
خوشحال میشم اگر شما ایده ایی به ذهنتون میرسه بفرمایید.
اگر هم موضوع هنوز نشفاف نیست بگید تا بیشتر توضیح بدم.
مرسی

hamedghasemi
13-10-2014, 00:47
آقای سجادی هیچ کتابی که توی فروشگاه نیست:mrgreen:
فقط همون جلد یک وجود داره

سهند سجادی
14-10-2014, 09:26
سلام
من دقیقا نمیدونم چه راه هایی وجود داره ... شاید راهی در ذهن شما هست که من ازش بی اطلاع هستم.
ولی چیزی که فعلا به فکر من رسیده برای کارم، این هست که :
یک مدولاتور سیگما دلتا در سیمولینک شبیه سازی کردم که میخوام به یه نحوی اون رو روی میکرو ( و یا اگر بشه fpga) پیاده سازی کنم.
خب راه اول این هست که کد سی معادل این مدل رو در بیارم و کلی فانکشن نویسی کنم واسش و بدم به میکرو که میکرو برای من کاری معادل کار این مدولاتوری که تویه سیمولینک شبیه سازی شده رو انجام بده.
راه دومی که به ذهنم رسید این بود که چه خوب میشد اگر راهی بود که میشد این مدل در سیمولینک رو بریزم روی میکرو.
مثلا یه جا خوندم برای میکروهای شرکت st این قابلیت وجود داره که با سیمولینک در ارتباط باشند و هر مدلی که در سیمولینک ساخته میشه به راحتی روی یک میکرو از نوع stm فرستاده بشه ولی یکی از دوستام میگفتند که این قابلیت برای برد های آماده خود شرکت st برقراره و نه برای میکرو st.
من خودم هم دقبقا نمیدونم.
راه دیگه ایی که به ذهنم رسید این بود که کد معادل verilog این مدل رو دربیارم و روی fpga پیاده سازی کنم ولی از اون جایی که روی fpga مسلط نیستم این راه زمان بره برای من.
خوشحال میشم اگر شما ایده ایی به ذهنتون میرسه بفرمایید.
اگر هم موضوع هنوز نشفاف نیست بگید تا بیشتر توضیح بدم.
مرسی

متوجه منظورتون شدم. برنامه نویسی باLabview برای میکروهایی با هسته m3,m4 را دیدم و همینطور با #C برایm4 . نکاتی که تو اینجور کارا مهم اول اینه که معمولا برای برنامه نویسی با این ابزار نیاز به toolkitsهای خاص هست و نمیشه یک برنامه معمولی را که برای کار با کامپیوتر نوشته شده بر روی میکرو ریخت. نکته دوم محدودیت همین toolkits هاست. یعنی همه امکانات Labview یا #C در اینجور برنامه نویسی در دسترس نیست که یعنی بازم نمیشه مطمئن بود یک برنامه از قبل نوشته شده لزوما روی میکرو همه قابل دانلود باشه. و نکته آخر اینکه من برای سیمولینک ماژول یا تول کیت برنامه نویسی برای میکروکنترلرهای معمولی در حد هسته m3,m4 ندیدم که این بزرگترین مشکل شماست. اگه شما پیدا کردید حتما به ما هم خبر بدید.

سهند سجادی
14-10-2014, 15:07
آقای سجادی هیچ کتابی که توی فروشگاه نیست:mrgreen:
فقط همون جلد یک وجود داره

کتاب موجود در فروشگاه ویرایش و چاپ دوم از همون جلد اول کتاب هست. جلد دوم هنوز به چاپ نرسیده

zizi110
16-10-2014, 09:29
بی نهایت سپاس از راهنمایی تون.

hamidcia
28-10-2014, 23:28
آقای سجادی سلام
کتاب رو از انتشارات گرفتم ، ضمن تشکر از شما
مثال ها رو چطوری و از کجا می تونم دانلود کنم؟

سهند سجادی
01-11-2014, 09:54
آقای سجادی سلام
کتاب رو از انتشارات گرفتم ، ضمن تشکر از شما
مثال ها رو چطوری و از کجا می تونم دانلود کنم؟
سلام
همه مثال‌های کتاب در دی وی دی همراه کتاب موجود هست. بقیه مواردم که در کتاب شرح داده شده است.
با آرزوی موفقیت برای شما

hamidcia
07-11-2014, 01:01
عجب ، پس این کتاب DVD هم داشت به ما ندادند!:baad:
اما روی جلد یا پشت جلد حرفی یا علامتی از DVD نیست تا خریدار پی به وجود آن برد و آن را از فروشنده درخواست کند!!
انتقاد: فکر میکنم بایستی رو ی جلد یا حداقل پشت جلد یه علامت CD می گذاشتید یا اینکه توی صفحه دوم کتاب در قسمت شناسه کتاب حرفی از وجود DVD می آوردید!

سهند سجادی
09-11-2014, 09:16
عجب ، پس این کتاب DVD هم داشت به ما ندادند!:baad:
اما روی جلد یا پشت جلد حرفی یا علامتی از DVD نیست تا خریدار پی به وجود آن برد و آن را از فروشنده درخواست کند!!
انتقاد: فکر میکنم بایستی رو ی جلد یا حداقل پشت جلد یه علامت CD می گذاشتید یا اینکه توی صفحه دوم کتاب در قسمت شناسه کتاب حرفی از وجود DVD می آوردید!

از کجا کتاب را تحویل گرفتید و چه زمانی؟ اگه ممکن پیام خصوصی بهم بدید تا کمکتون کنم.

amirparto
29-11-2014, 18:45
سلام مهندس ، من هدر بورد stm32f4-discovery رو دارم و تازه میخوام ARM رو شروع کنم ، آیا این کتاب میتونه در یادگیری این میکرو کمک کنه یا تفاوت های زیادی بین فیلیپس و st هست ؟

سهند سجادی
04-12-2014, 11:08
سلام مهندس ، من هدر بورد stm32f4-discovery رو دارم و تازه میخوام ARM رو شروع کنم ، آیا این کتاب میتونه در یادگیری این میکرو کمک کنه یا تفاوت های زیادی بین فیلیپس و st هست ؟

شباهت‌هایی هست اما مسلما تفاوت‌ها اینقد هست که من این کتاب رو برای کار با اون بورد توصیه نکنم. اگه هدفتون کار با st هست منبع دیگری رو باید انتخاب کنید.
موفق باشید.

amirparto
04-12-2014, 11:14
شباهت‌هایی هست اما مسلما تفاوت‌ها اینقد هست که من این کتاب رو برای کار با اون بورد توصیه نکنم. اگه هدفتون کار با st هست منبع دیگری رو باید انتخاب کنید.
موفق باشید.
متشکر

vahid_22002
05-12-2014, 12:17
تو فهرست کتاب چیزی در مورد motor control داخلی lpc1768 نبود. آیا در واحد PWM گنجانده شده؟

سهند سجادی
06-12-2014, 09:02
تو فهرست کتاب چیزی در مورد motor control داخلی lpc1768 نبود. آیا در واحد pwm گنجانده شده؟

بله واحد pwm با جزییات و مثال‌های کامل در کتاب آموزش داده شده است.

rezaqwer
10-12-2014, 04:36
کار جناب عالی در تالیف این کتاب بسیار ارزشمند است...اما
کلام کتاب واضح نیست و بیشتر به ترجمه میماند ..
البته شاید من بیش از حد مبتی هستم

h13700
24-12-2014, 21:28
سلام من هم در حال نوشتن یک کتاب در همین راستا و موضوع هستم که البته برای رزومه هستش و موضوع اقتصادی نیست لطفا کمک کنید.

سهند سجادی
27-12-2014, 10:44
سلام من هم در حال نوشتن یک کتاب در همین راستا و موضوع هستم که البته برای رزومه هستش و موضوع اقتصادی نیست لطفا کمک کنید.

خوشحال میشم. چه نوع کمکی احتیاج دارید؟

tameh
18-03-2015, 10:50
با عرض سلام خدمت استاد ارجمند جناب اقای سجادی
من کتاب رو خریدم یه مقداری بخش های uart و i2c برای من نامفهومه
فکر کنم اگر تعداد مثال و نمونه حل شده توی بخش کاربران ویژه سایتتون یعنی lpc17xx.ir بگذارید اوضاع بهتر میشه

با تشکر....

AMKH
27-03-2015, 13:07
سلام خسته نباشید. عذر میخوام این کتاب از کجا قابل تهیه است؟ تو فروشگاه که چیزی نبود

سهند سجادی
31-03-2015, 16:42
سلام خسته نباشید. عذر میخوام این کتاب از کجا قابل تهیه است؟ تو فروشگاه که چیزی نبود

پیام خصوصی جوابتون را دادم

amir1367
21-04-2015, 15:07
سلام ببخشید. سوالم ممکنه به خاطر مبتدی بودنم عجیب باشه. من برد شرکت eca رو دارم/ همین 1768. ایا تفاوتی ممکنه باشه، یا چیزی مطابقت نکنه؟

m.elect
21-04-2015, 21:56
سلام مرسی از زحمات شما خیلی خوبه
در این کتاب درباره اجرای برنامه از رویه حافظه خارجی مثل nandflash یا norflash مطلبی هست ؟
چند در صد مطالب این کتاب با lpc1788 و برد ev lpc1788 مطاقبت داره ؟
چطور میشه این کتاب رو تهیه کرد ؟
ممنون

سهند سجادی
12-05-2015, 20:13
سلام ببخشید. سوالم ممکنه به خاطر مبتدی بودنم عجیب باشه. من برد شرکت eca رو دارم/ همین 1768. ایا تفاوتی ممکنه باشه، یا چیزی مطابقت نکنه؟

مشکل خاصی نخواهید داشت شاید مجبور بشید تنظیمات پین ها رو تغییر بدید در بعضی مثالها

سهند سجادی
12-05-2015, 20:18
سلام مرسی از زحمات شما خیلی خوبه
در این کتاب درباره اجرای برنامه از رویه حافظه خارجی مثل nandflash یا norflash مطلبی هست ؟
چند در صد مطالب این کتاب با lpc1788 و برد ev lpc1788 مطاقبت داره ؟
چطور میشه این کتاب رو تهیه کرد ؟
ممنون

کتاب بر پایه خانواده lpc176xنوشته شده ولی تا حدود زیادی با میکروی مورد نظر شما هم تطابق داره

ra.ab996
02-08-2015, 18:06
سلام خسته نباشید.این کتاب از کجا قابل تهیه است؟ تو فروشگاه که چیزی نبود

ghaderiaram
19-08-2015, 23:20
سلام مهندس سجادی،خدا قوت:hi:
من یه مدتی نبودم،الان که اومدم پست ها رو خوندم متوجه شدم که ویرایش دوم از جلد اول رو به چاپ رسوندید(تبریک میگم) ولی متاسفانه تو فروشگاه نبود:sa: میشه راهنمایی کنید این ویرایش دوم از جلد اول رو از کجا میتونم تهیش کنم؟

باتشکر

سهند سجادی
28-12-2015, 17:03
سلام مهندس سجادی،خدا قوت:hi:
من یه مدتی نبودم،الان که اومدم پست ها رو خوندم متوجه شدم که ویرایش دوم از جلد اول رو به چاپ رسوندید(تبریک میگم) ولی متاسفانه تو فروشگاه نبود:sa: میشه راهنمایی کنید این ویرایش دوم از جلد اول رو از کجا میتونم تهیش کنم؟

باتشکر

متاسفانه دوستان ایران میکرو به خاطر حجم کتاب (از نظر تعداد صفحات که باعث افزایش وزن و حجم شده) دیگه به فروش کتاب ادامه ندادن چون ظاهرا هزینه پست نسبت به سایر محصولات سبکتر موجود در فروشگاه مثل فیلم های آموزشی براشون دردسر ساز شد. برای خرید کتاب باید به نشر قدیس یا کتاب فروشی‌های معتبر رجوع کنید. فروشگاه اینترنتی arianeshop.com یک نمونه از فروشگاه هایی هست که میتونید کتابو ازش تهیه کنید.
با تشکر

kat566
04-02-2016, 02:53
سلام

میخواستم بپرسم که با توجه به قطع بودن سایت، از کجا باید اقدام به خریداری جلد 1 lpc1768 نمود؟

وهمچنین با توجه به نیاز مبرم بنده به فراگیری lpc1768 ، جلد 2 lpc1768 چه زمانی چاپ خواهد شد؟

با تشکر از زحمات شما

سهند سجادی
06-02-2016, 15:39
سلام

میخواستم بپرسم که با توجه به قطع بودن سایت، از کجا باید اقدام به خریداری جلد 1 lpc1768 نمود؟

وهمچنین با توجه به نیاز مبرم بنده به فراگیری lpc1768 ، جلد 2 lpc1768 چه زمانی چاپ خواهد شد؟

با تشکر از زحمات شما

0090
16-07-2016, 23:11
کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری LPC176x" نوشته مهندس سهند سید سجادی با همکاری شرکت کویرالکترونیک به بازار آمد.

کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای LPC17xx(lpc1768) با همکاری شرکت کویرالکترونیک

با سلام و خسته نباشيد به نويسنده اين كتاب. من كتاب شما رو خريداري كردم اما بر خلاف انتظارم از تعاريفي كه از اين كتاب شده بود به جز يك ترجمه ي ساده و غير تخصصي از يوزرمنوآل اين اي سي چيز ديگه اي نديدم و اصلا به كارم نيومد البته اينا نظر شخصي منه.
به نظر من فيلم هاي آموزشي آقاي زركوب اونم سري اولش به درد بخور هستن براي كسايي كه ميخوان شروع بكار كنن.
به اميد روزي كه هر كاري توسط متخصصش و براي اداي تكليف و نه از روي سود جويي انجام بشه.

M.ABDOLLAHI
17-07-2016, 02:11
اتفاقا بنظر من کتابت واقعا عالی بود من منتظرم حتما قسمت دومش هم بیاد

ehsan 1393
15-11-2016, 23:21
سلام دوست عزیز .منم با هردو بخش حرفات موافقم.هم راجع به کتاب و هم راجع به آموزش آقای زرکوب

ali5
12-02-2017, 21:48

سلام و خسته نباشید اقای سجادی
ایا توی این تاپیک میتونیم اشکالات و یا سوالاتی که برامون پیش میاد رو بنویسیم؟
توی صفحه ی 55 کتاب اونجایی که گفته یه سری فایل رو پیدا کنیم و به دو پوشه startup و cmsis اضافه کنیم یه سری ادرس نوشته شده که دقیقا معلوم نیست مال کجاست.
ممنون