PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات LCd در Lpc1788 و cmsis

jalil_211
08-02-2014, 14:06
با سلام خدمت دوستان
من مثال داخل کتابخونه ی CMSIS رو برای کنترلر LCD روی مدارم اجرا کردم.مشکل من اینه که خود مثال با رزولوشن 240*320 هستش و روی بردم جواب میده.حال که میخوام رزولوشن رو بالاتر ببرم نمی دونم چجوری و با چه حساب و کتابی پارامترهای توی CMSIS رو مثل LCD_PIXEL_CLK یا porch ها در راستاهای افقی و عمودی رو باید تغییر بدم تا به رزولوشن دلخواه برسم

kamikazi
08-02-2014, 16:12
با سلام خدمت دوستان
من مثال داخل کتابخونه ی CMSIS رو برای کنترلر LCD روی مدارم اجرا کردم.مشکل من اینه که خود مثال با رزولوشن 240*320 هستش و روی بردم جواب میده.حال که میخوام رزولوشن رو بالاتر ببرم نمی دونم چجوری و با چه حساب و کتابی پارامترهای توی CMSIS رو مثل LCD_PIXEL_CLK یا porch ها در راستاهای افقی و عمودی رو باید تغییر بدم تا به رزولوشن دلخواه برسم

دوست عزیز باید بیشتر توضیح بدین کدوم مثال کجا چی؟؟

jalil_211
09-02-2014, 21:58
وقتی کتابخونه Cmsis رو دانلود می کنیم کلی example همراشه. من example مربوط به lcd رو اجرا کردم. تو تنظیمات lcd یک سری پارامتر داره مثل

/* LCD Config */
#define LCD_H_SIZE 240
#define LCD_H_PULSE 2
#define LCD_H_FRONT_PORCH 17
#define LCD_H_BACK_PORCH 45
#define LCD_V_SIZE 320
#define LCD_V_PULSE 2
#define LCD_V_FRONT_PORCH 22
#define LCD_V_BACK_PORCH 22
#define LCD_PIX_CLK (82000000l)
حالا می خوام بدونم این تنظیمات برای رزولوشون ها مختلف چجوری باید ست بشن مهمترینش LCD_PIX_CLK هستش