PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در کار کردن با pic در پروتئوس

bidgol
20-07-2009, 13:13
با سلام خدمت دوستان محترم و گرامی

من مثال های کامپایلر microc را کامپایل می کنم و بعد فایل هگزش رو در پروتئوس روی میکروی pic لود می کنم. اما هیچ یک از پایه های میکرو تغییری نداری یعنی همچنان خاکستری رنگ باقی می مونه.

میخواستم ببینم راه حل چیه؟
پروتئوس من هم ورژن 6 هستش.
در پایان یه درخواست دارم. اگه کسی بتونه یه مثال کوچیک برای اتصال lcd به میکروی pic با کد هگز و فایل شماتیک برای من بفرسته، ازش ممنون میشم.

با تشکر فراوان .

kavir
20-07-2009, 14:31
سلام
مثال رو با فایل پروتئوس بفرستید
در ضمن دوره پروتئوس 6 خیلی وفته سر اومده از ورژن 7.5 استفاده کنید که پرتابل هست و نیازی به نصب و کرک نداره
You can see links before reply

bidgol
21-07-2009, 10:31
کویر جون سلام

فایل LCD.rar رو لینکش رو اینجا میذارم. داخلش فایل hex, فایل c و \پروتئوس وجود داره.
برنامه با microc نوشته شده.
(برنامه مثال خود microc هستش)

لینک:
You can see links before reply

bidgol
21-07-2009, 11:27
آقای کویر
یه سوال دیگه علاوه بر سوال پروتئوس از شما دارم.
یه برنامه اسمبلی رو توسط mpasm کامپایل کردم، منتهی کد HEX برام تولید نمی کنه . برای تولید کد HEX چیکار کنم؟

kavir
23-07-2009, 02:32
سلام
وقت نکردم مثال رو شبیه سازی کنم فکر می کنم مشکل از تعریف پایه ها باشه یک مثال دیگه هم داره تست کنید اگه باز جواب نگرفتید بگید تا یک نمونه مثال بذارم
به نظر من مستقیم برید سراغ CCS که کامپایلر زبان c برای میکروهای pic هست
بای سوال دوم کار نکردم

hesam_elc
05-09-2009, 13:24
سلام

دوست عزیز باید پایه ریست رو یه 1 وصل کنی چون منطق پی آی سی سی موس پایه ای که آزاد باشه رو بر خلاف ای وی آرصفر در نظر میگیره (*ای وی آر تی تی ال*)

به خاطر همینم هست که اگه ریست پی آی سی رو 1 نکنی دایما ریسته اما ای وی آر نه :wink: :wink: