PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از شارژر موبایل برای چندین ماه!

M3R
05-02-2014, 15:57
سلام
دوستان کسی شارژر موبایل رو واسه چندین ماه (8 9 ماه) به صورت دائم کار استفاده کرده؟
من یه مدار دارم که حدود 100 میلی جریان میکشه و 24 ساعته روشن هست.
به نظر شما استفاده از شارژر موبایل کار درستیه واسه چنین مداری؟
عمر مدار خیلی واسم مهمه!

sigma-mx
05-02-2014, 16:26
اگه قراره از شارژر موبایل ( تغذیه سوییچینگ) استفاده کنی پس لااقل برو یه شارژر ارجینال بگیر . چون شارژر های تو بازار معمولا بی کیفیت هستند و خیلیاشون حتی قسمت فیدبک ندارند و داخلشون رو نگاه کنید می فهمید چه افتضاحیه ولی در کل اینکار زیاد جالب نیست ! برای این کار اگه از منبع سوییچینگ های جدا (رومیزی ) مثل مال لپتاپ استفاده کنید خیلی بهتره . فرق سوییچینگ های معمولی و موبایل و صنعتی همین پایداری دراز مدت و طول عمر بالا و سیسنم حفاظتی شون هست ...

Ma3ood
05-02-2014, 16:38
دقیقا موافقم با نظر اقا سعید ، کیفیت را هیچ موقع فدای هزینه نکنید ، مدارهای شارژ موبایل همون دو ساعت شارژی که میکنند اونم هر چند روز خراب نمیشن باید خدا رو شکر کرد .

M3R
05-02-2014, 20:14
ممنون از راهنمایی دوستان
فک کنم باید بیخیال این شارژرا بشم!
نظرتون راجع به ترانسفورماتور 220 به 12 و پل دیود و یه خازن چیه؟
از نظر کارکرد میشه برای 1 سال روش حساب کرد؟
مدار هم زیاد حساس نیست!

modj.ir
05-02-2014, 21:10
اصولا همین گذینه ترانس خوب با سایر ملحقات برای کار مداوم فعلا بهترین گذینه هست برای پروژه های ساده، اگر دقت کنید داخل تمام لوازم برقی ای که معمولا همیشه به برق هستند یا همین ترانس هست ( به نجوی که با پیچ بدنه ترانس به بدنه فلزی ، گرما رو خارج می کنند ) یا مدارات سوئیچینگ . فکر کنم خرید و تست مدارات سوئیچینگ داخل ویدیو سی دی ها یا رسیور ها هم بد نباشه و قیمت هم مناسب هست

sadeghbakhshi
05-02-2014, 23:30
استفاده از ترانس به نظرم گزینه ی بدی نیست
برای راه اندازی تابلوهای اسانسور نیز از ترانس استفاده میشه
فقط یه نکته ای رو دقت داشته باشید که نوسانات برق روی خروجی
تاثیر نگذاره
اجناس توی بازار هم نه میشه گفت خوبه نه میشه گفت بده باید تست کرد و زیر بار گذاشت
حتی نمونه هایی دیدم که روش 4.13 امپر نوشته و جعبه ی داغون داشته و سیمش هم از بیخ بریده شده بود
ولی مشتری التماس میکرد که اگر از اون جنس هست بهش بدیم چون تا 5 امپر هم جواب میداد و هیت سینک بزرگی داشت
و در با افزایش دما ولتاژ خروجی ثابت بود

abrisham
04-05-2014, 05:12
درود.
اگه جای کافی دارید بهترین تغذیه ترانس هست.
برای جریان 100 میلی آمپر یه ترانس 300 میلی آمپر و پل دیود و یه خازن 2200 میکرو و یه خازن 104 مولتی لایر تغذیه کاملا پایدار و طولانی مدت حتی برای چند سال رو تضمین میکنه.
همیشه ساده ترین راه بهترین راه هست.
:hi: