PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [درخواست] پردازش صدا

processor
04-02-2014, 14:25
سلام
در یه پروژه نیاز به پردازش صداهای دریافتی دارم
در مرحله اول کافیه که صدای دریافتی رو آنالیز کنم بدین صورت که مثلا به سه بخش تقسیم بشه و فرکانس های متوسط ، زیر و بالا
اگه بشه صدای انسان رو هم از صداهای دریافتی تفکیک کرد که بهتر
برای این کار دو روش به ذهنم میرسه
1- با استفاده از میکروفن صدا رو دریافت کنم و به صورت همزمان پردازش بشه که به سرعت بالا نیاز داره و کار با dsp
2- با استفاده از یه رکوردر صدا ضبط و به میکرو فرستاده بشه و میکرو تنها وظیفه انالیز رو برعهده داشته باشه
که هر کدوم از این روشها مزایا و معایب خودشون رو دارن

دوستان اگه پیشنهادی دارن بگن شاید به راه حل آسون تر رسیدیم

sadeghbakhshi
06-02-2014, 01:24
سلام
من در مورد پردازش سیگنال اطلاعاتی ندارم
ولی در همین حد میدونم که شما میتونید با یه میکرو کنترلر صدا رو روی کارت حافظه ذخیره کنید
که بهتر هست به صورت wave باشه
چون دیگ فشرده نمیشه و وقت و سرعت میکرو یا dsp روی انکود و دیکد کردن فایل هایی مثل mp3 یا aac هدر نمیره
به نظرم میکروی lpc1768 برای نمونه برداری بد نباشه
سرعت نمونه برداری به 200 کیلو میرسه و تعداد بیتش هم 12 هست که اگر یه adc به صورت جدا بزارید و با یه میکروی
ارزون تر کار کنید به صرفه تره چون همین 12 بیت استاندارد نیست و تعداد بیتهای استاندارد برای صوت
8-16- 32 هست که چون 32 حجم زیادی داره خیلی معقول نیست و همون 16 خوبه
ای سی مثل AD7705BR هست قیمتش حدود 10 تومنه و 16 بیته ولی سمپل ریتش رو نمیدونم

processor
06-02-2014, 11:41
چیزی که به ذهن من رسید برای اینکه درگیر بحث های پیچیده الگوریتم های سیگنال و فوریه نشم (چون پیاده سازی این توابع سخته اما برای دقیق کار کردن تنها راه)
به صورت ماژولار کار کنم قسمت پخش ، فیلتر و خروجی
بخش مهم فعلا نحوه فیلتر کردن برای بدست آوردن فرکانس دقیق
واسه A/D هم سری lpc با کلاک بالا جوابگو هستش البته بستگی به تعداد کانال ورودی داره که چون من فعلا با 3 تا شروع کردم جواب میده