PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] یاد گیری برد های embed بهتر است یا برنامه نویسی میکروکنترلر ها از پایه ؟

reza_gh
02-02-2014, 11:00
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مدیران و کاربران سایت
بنده قبلا با میکروکنترلر های pic و avr کار کرده ام و همکنون قصد دارم کار خود را با میکروکنترلر های arm شروع کنم .
در سایت مطالب آموزشی زیاد وجود دارد که بنده با مطالعه آنها از ماهیت کار و چگونگی یادگیری اطلاع پیدا کردم ، اما در این بین سوال زیر برای بنده ایجاد شده است :

دوستی میگفت که جدیدا در اغلب دستگاه های مورد استفاده در صنعت ، لوزام خانگی و... از برد های embed استفاده میشود ، یعنی شما برای ساخت یک دستگاه صنعتی کافی است یک برد embed تهیه کنید و مطابق نیاز خود در لایه های بالایی سیستم عامل آن را پیکربندی کنید ، بدون آنکه نیازی به دانستن نحوه برنامه نویسی سطح پایین ( برنامه نویسی به زبان c و.. برای هسته میکروکنترلر ) داشته باشید . مثل کامپیوتر که ما کاری به cpu و رم ,... نداریم و از نرم افزار های مثل ویژوال استدیو و... تهیه برنامه استفاده میکنیم .
در واقع امروزه کمتر کسی به سراغ طراحی برد های الکترونیکی میکروکنترلر میرود و اغلب طراحان از برد های آماده برای کار خود استفاده میکنند .
با توجه به این توضیحات :
از بین برد های آموزشی و میکرو کنترلر های کدام یک را انتخاب کنیم ؟ ( من یک برد embed بگیرم بهتر است یا کارم را با یکی از خانواده ای اتمل یا فیلیپس یا st شروع کنم ؟ )
ایا با وجود برد های آموزشی ( منظورم بیشتر برد های embed میباشد ) نیازی به یادگیری برنامه نویسی میکروکنترلر ها وجود دارد ؟
اصلا کسی تا حالا با برد های embed پروژه ای انجام داده است ( لطفا برای توجیح این جانب لطف کرده و در مورد پروژه توضیح دهید )
مزیت برد های embed نصبت به برد های pc چیست ؟ ( البته میدانم که مصرف توان کمتر و اندازه کوچکتر از مزیت ها هستند ، اما این مزیت ها تنها برای ساخت دستگاه های پرتابل استفاده میشود و در دستگاه های ثابت نمیتوان آنها را مزیت دانست چود در این دستگاه ها فصا و توان به مقدار کافی وجود دارد ، از طرف دیگر در برد های pc منابع سخت افزاری قوی تر است و بر روی اغلب آنها میتوان سیستم عامل ویندوز رو نصب کرد ) . ( در اینجا منظور من از برد های embed ، برد های با پردازنده arm و منظور از برد های pc برد های با cpu اینتل یا amd میباشد ، اگر اشتباه می گوییم لطفا تصحیح کنید )
پیشاپیش از پاسخ های شما تشکر میکنم .