PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپایلر برتر لطفا کمکم کنین

amin1139
25-01-2014, 19:39
سلام دوستان من میخوام از یک کامپایلر فقط استفاده کنم ولی از بین ccs و microc و mplab موندم اولی که غیر حرفه ای هست خصوصا لایبرریاش دومی همه چیو به عهده برنامه نویس گذاشته و خودم باید فرمان وقفه و تایمرو با فرمان به رجیستر ها تنظیم کنم برا سومی هم منبع اموزشی کمه میترسم بمونم توش لطفا کمکم کنین که کدومو انتخاب کنم
با هر سه در حد برنامه ساده کار کردم

sadeghbakhshi
25-01-2014, 21:19
انتخاب به عهئه ی خودتون
اولی یعنی CCS لایبرری هاش چندان هم بد نیست و توانایی تغییر در کتابخانه هاش رو دارید
و یکسری درایور خوب داره مثل mcp41xxx ولی خوب اره یه جاهایی خیلی اذیت میکنه
اشکالات بی خود و بی جهت میگیره
در مورد mplab من چیزی رو نمیدونم
در مورد mikroC هم اگر فقط مثال های خود کامپایلر رو بخونید خیلی خوب و سریع راه میوفتید
کتاب پرتوئی فر انتشارات نص به نام میکرو کنترلر های DSPIC با این کامپایلر کار کرده
که کتاب خوبی هست و قیمت کمی هم داره
و از طرفی کتابخانه های خیلی زیاد و جامعی رو داره
از سایت electronic2 نرم افزار رو دانلود کن و یه نگاهی به کتابخانه هاش بنداز
یه کتاب دیگه هم هست که گرونه ولی کلش چرت و پرت گفته به نام
مرجع کامل ریزکنترلگرهای PIC به زبان C تالیف مهندس رضا دادگستر
که گیرت نمیاد اگر هم اومد طرفش نرو
کتاب مهندس حسين چهرقاني هم هست که با CCS اموزش داده و خیلی سریع میتونید راه بیوفتید
برای CCS هم اقای هاشمی یه فایل PDF توی سایت قرار دادند و برای شروع بد نیست
پیدا نکردی بگو برات بزارمش :0013:

amin1139
25-01-2014, 23:19
انتخاب به عهئه ی خودتون
اولی یعنی CCS لایبرری هاش چندان هم بد نیست و توانایی تغییر در کتابخانه هاش رو دارید
و یکسری درایور خوب داره مثل mcp41xxx ولی خوب اره یه جاهایی خیلی اذیت میکنه
اشکالات بی خود و بی جهت میگیره
در مورد mplab من چیزی رو نمیدونم
در مورد mikroC هم اگر فقط مثال های خود کامپایلر رو بخونید خیلی خوب و سریع راه میوفتید
کتاب پرتوئی فر انتشارات نص به نام میکرو کنترلر های DSPIC با این کامپایلر کار کرده
که کتاب خوبی هست و قیمت کمی هم داره
و از طرفی کتابخانه های خیلی زیاد و جامعی رو داره
از سایت electronic2 نرم افزار رو دانلود کن و یه نگاهی به کتابخانه هاش بنداز
یه کتاب دیگه هم هست که گرونه ولی کلش چرت و پرت گفته به نام
مرجع کامل ریزکنترلگرهای PIC به زبان C تالیف مهندس رضا دادگستر
که گیرت نمیاد اگر هم اومد طرفش نرو
کتاب مهندس حسين چهرقاني هم هست که با CCS اموزش داده و خیلی سریع میتونید راه بیوفتید
برای CCS هم اقای هاشمی یه فایل PDF توی سایت قرار دادند و برای شروع بد نیست
پیدا نکردی بگو برات بزارمش :0013:
ممنون از پاسخت راستش با ccs خیلی کار کردم کتابخونه هاش متاسفانه پروتکل های ارتباطی رو درست پیاده نمیکنه چون عیب یابی نداره و حتی لایبرریش مشکل داره من x10 رو دیدم خیلی بدم امد همچنین تو دستورات تک بیتی باگ داره دست درد نکنه اون فایل ccs هم خیلی وقت پیش خوندم .
میخوام کامپایلرمو عوض کنم ولی میترسم وقتم حروم شه و دست از پا درازتر بیام بگم ccs دوست داریم:o

amin1139
25-01-2014, 23:23
در مورد mplab دوستان کسی کار نکرده کمکم کنه پیشاپیش از کسانی که جواب میدن تشکر میکنم که وقت و انرژیشونو میذارن انشا... جبران کنم واسشون ممنون

sadeghbakhshi
25-01-2014, 23:35
این طور که من فهمیدم
توی mplab شما توانایی برقراری ارتباط با لایبرری بقیه کامپایلر ها رو دارید
مثلا کتابخانه های ccs رو اضافه کنید و با دستورات ccs کار کنید
mikroc هم کتابخانه های جامعی داره و ادم رو وسوسه میکنه :mrgreen:

h-farzandi
26-01-2014, 23:03
من خودم با MikroC کار کردم. خیلی کتابخونه ی خوبی و راهنمای قویی داره! به نظر من که فوق العادس
فروم خیلی قوی و فعالی داره چند تا ویدئو آموزشی هم هست که ضبط کردم میتونی از سایت Digimind.ir دانلود کنی
You can see links before reply

amin1139
29-01-2014, 22:56
من خودم با MikroC کار کردم. خیلی کتابخونه ی خوبی و راهنمای قویی داره! به نظر من که فوق العادس
فروم خیلی قوی و فعالی داره چند تا ویدئو آموزشی هم هست که ضبط کردم میتونی از سایت Digimind.ir دانلود کنی

ممنون آقا حسین از این راهنماییت راستش یک آموزش mplab تو eca دوستی لطف کرده و گذاشته و یک خوبی بزرگ mplab امکان debug با پروگرامر pickit هستش و مثل ccs و microc برد مخصوص نداره ولی درست کار نمیکنه و خطا میزنه تو فکرم بیام microc .....ویدیو هایی که میگین ادرسشو میشه بدین که کجا گذاشتین؟
کرک 2013 دارین؟الان 2011 هست
بازم ممنون از لطفت

h-farzandi
02-02-2014, 20:26
ممنون آقا حسین از این راهنماییت راستش یک آموزش mplab تو eca دوستی لطف کرده و گذاشته و یک خوبی بزرگ mplab امکان debug با پروگرامر pickit هستش و مثل ccs و microc برد مخصوص نداره ولی درست کار نمیکنه و خطا میزنه تو فکرم بیام microc .....ویدیو هایی که میگین ادرسشو میشه بدین که کجا گذاشتین؟
کرک 2013 دارین؟الان 2011 هست
بازم ممنون از لطفت

سلام
ببخشید چند روز نبودم. فیلم هارو میتونی از اینجا (You can see links before reply) دانلود کنی. نرم افزار های میکروسی 2013 به همراه کرک(که فکر کنم ماله همون کرک 2011 باشه من باهاش کار کردم مشکلی نداشت و با 2013 کار کرد) و نرم افزار های مرتبط هم تو قسمت دانلود همون سایت هستش.
ویدئو هایی که هست برای شروع کار هست. برای ادامه کار هم از خود راهنمای نرم افزار و همچنین سایت LibStock استفاده کنید.پروژه های خیلی خوب و لایبرری های پر کاربردی داره
مثلا لایبرری ال سی دی 3.2" یا ارتباط با پورت USB و ... هستش
تا نبینید متوجه نمیشید :0013:

amin1139
03-02-2014, 18:52
سلام
ببخشید چند روز نبودم. فیلم هارو میتونی از اینجا (You can see links before reply) دانلود کنی. نرم افزار های میکروسی 2013 به همراه کرک(که فکر کنم ماله همون کرک 2011 باشه من باهاش کار کردم مشکلی نداشت و با 2013 کار کرد) و نرم افزار های مرتبط هم تو قسمت دانلود همون سایت هستش.
ویدئو هایی که هست برای شروع کار هست. برای ادامه کار هم از خود راهنمای نرم افزار و همچنین سایت LibStock استفاده کنید.پروژه های خیلی خوب و لایبرری های پر کاربردی داره
مثلا لایبرری ال سی دی 3.2" یا ارتباط با پورت USB و ... هستش
تا نبینید متوجه نمیشید :0013:

خیلی ممنون انشا.. جبران کنم

mahdifah
25-02-2014, 23:59
سلام. عزیز من با mplan ide کار کردم. خیلی راحنه ولی یه کم سخته. البته از زبونی مثل ccs خیلی بهتره. ccs همش بچه بازیه. اصلا نمیفهمی چی مینویسی. شانسیه برنامه نویسی توش. خاستی بگو بهت بگم از چه کتابی شروع کنی واس mplab

sadeghbakhshi
26-02-2014, 01:26
سلام. عزیز من با mplan ide کار کردم. خیلی راحنه ولی یه کم سخته. البته از زبونی مثل ccs خیلی بهتره. ccs همش بچه بازیه. اصلا نمیفهمی چی مینویسی. شانسیه برنامه نویسی توش. خاستی بگو بهت بگم از چه کتابی شروع کنی واس mplab
خب کتاب معرفی کنید ما هم استفاده کنیم :mrgreen:
البته اون یوزر منوالش رو من یه نگاهی انداختم خیلی خوب توابعش رو توضیح داده بود
خیلی هم روان و قابل درک بود

mahdifah
06-03-2014, 21:07
کتاب میکروکنترلر های pic برنامه نویسی اسمبلی و سی
نویسندش هم دکتر مزیدی هستش

esi_52000
07-03-2014, 11:27
سلام .
من مدتهاست که دارم از ccs اسنفاده میکنم و واقعا باهاش راحت بودم.
نمی دونم چرا دوستان میگن این نرم افزار بچه بازی هستش.اما من برای تمام کارای صنعتیم از این کامپایلر استفاده میکنم و همیشه عالی جواب داده.
همیشه تا 100 درصد حافظه ازش استفاده کردم و بدون هیچ مشکلی اونو تو کار پیاده سازی کردم

sadeghbakhshi
07-03-2014, 19:35
سلام .
من مدتهاست که دارم از ccs اسنفاده میکنم و واقعا باهاش راحت بودم.
نمی دونم چرا دوستان میگن این نرم افزار بچه بازی هستش.اما من برای تمام کارای صنعتیم از این کامپایلر استفاده میکنم و همیشه عالی جواب داده.
همیشه تا 100 درصد حافظه ازش استفاده کردم و بدون هیچ مشکلی اونو تو کار پیاده سازی کردم
سلام
من هم نمیگم که کامپایلر بدی هست
ولی مستندات ضعیفی داره
مثلا برای دسترسی به رجیستر ها باید ادرسشون رو به صورت دیفاین در بیارید
و بعضی از کتابخانه هاش مشکل داره
ولی در کل خیلی راحت هست و درایور های خوبی هم داره
و از اون بهتر اینکه میشه کل کتابخانه رو تغییر داد بدون هیچ محدودیتی