PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برد avr

elec28
22-01-2014, 17:09
دوستان سلام
من میخوام یه برد اموزشی AVR تهییه کنم که در خروجی امکان نصب آنتن داشته باشه و به امکانات جانبی LCDو سون سگمنت وموتور و..نیاز ندارم .از انواع بردها هم اطلاعی ندارم (google هم سرچ کردم برد اونی که میخواستم پیدا نکردم)اگر کسی اطلاعاتی داره که چجوری و از کجا میتونم تهییه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .

agape
22-01-2014, 19:00
منظور شما از خروجی آن نصب آنتن داشته باشه چیه ؟!

elec28
22-01-2014, 21:57
منظور شما از خروجی آن نصب آنتن داشته باشه چیه ؟!

میخوام یه موج مربعی رو با انتن بفرستم یعنی رو برد جایی باشه انتن بذارم(اصلا عملی هست؟)

agape
23-01-2014, 00:33
نه دایی جان قطعا نمیتونی این کار رو به این صورت انجام بدی
شما بگو دقیقا چی میخوای و برای چه کاری میخوای که بشه راهنمایی کرد

elec28
23-01-2014, 08:35
نه دایی جان قطعا نمیتونی این کار رو به این صورت انجام بدی
شما بگو دقیقا چی میخوای و برای چه کاری میخوای که بشه راهنمایی کرد

میخوام یه جریان dc رو که تغذیه 5ولت داره رو به موج تبدیل کتم و با انتن بفرستم بعد با یه گیرنده موج رو بگیرم و دوباره به جریان تبدیل کنم. گفتم شاید با میکرو راحتتر باشه. برد زیادی هم نمیخوام در حد فضای اتاق.دوست عزیز خیلی ممنون که راهنمایی میکنید شدیدا نیازمندم

agape
23-01-2014, 12:24
سلام ، خوب اونطور که فهمیدم ، شما میخواید تغزیه رو از این طریق منتقل کنید ،
این کار شدنی هست ولی نه برای این فاصله ای که میخواد ، شما میتونی با این کار ماکزیمم تا 2 سانتی متر از این طریق توان رو تو حد قابل قبولی منتقل کنید ،

elec28
23-01-2014, 17:07
سلام ، خوب اونطور که فهمیدم ، شما میخواید تغزیه رو از این طریق منتقل کنید ،
این کار شدنی هست ولی نه برای این فاصله ای که میخواد ، شما میتونی با این کار ماکزیمم تا 2 سانتی متر از این طریق توان رو تو حد قابل قبولی منتقل کنید ،

سلام
بله تقریبا.
این نظر درسته:
این جریان رو به یه اسیلاتور بدم و بعدش به انتن ؟
اصلا چه مداری رو پیشنهاد میکنید؟
اگر فرکانس بالا باشه میشه فاصله رو بیشتر کرد؟
سوالام زیاد شد شرمنده

1nafar
25-01-2014, 06:58
سلام
اگه شما میخواید داده های رو به صورت بیسیم ارسال کنید ( مثلا دمای یک نقطه رو اندازه گیری کنید و بعد اطلاعات اندازه گیری شده رو به صورت بیسیم به کامیپوتر ارسال کنید ) باید از ماژول های ارسال داده بیسیم استفاده کنید ، با مراجعه به آدرس زیر میتونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید :

کار با ماژول های hmr و hmt - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
آشنایی با ماژول های rf - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

اگر هم میخوایید یک وضعیت رو منتقل کنید و در واقع صحت داده ارسال شده براتون مهم نیست ، میتونید از فرستنده / گیرنده های fm استفاده کنید . توی اینترنت سرج کنید ، مدار براش زیاده .
اما به نظر بهتره برید سراغ ماژول های rf ( لینک های بالا )