PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : "مینی برد صنعنی سایز 10 در 14 سانتی متر بدون نیاز به فن سیستم عامل ویندوز xp"

farhangz
19-01-2014, 22:04
با عرض سلام و خسته نباشيد.
در مورد برد ميني كامپيوتر بدون نام (!) "مینی برد صنعنی سایز 10 در 14 سانتی متر بدون نیاز به فن سیستم عامل ویندوز xp" سوال داشتم.
آيا ميتوان برنامه اي در يك محيط برنامه نويسي مثلا در ويژوال c نوشت و در ويندوز xp اين برد اجرا كرد؟
من مي خواهم اطلاعات وارده از پورت usb يا rs232 را كه به كامپيوتر وارد مي شود را به شكل دلخواه مثلا بصورت يك گيج سرعت سنج ماشين (داراي عقربه و قيافه آنالوگ) نمايش دهم.
مي خواهم توسط يك برد ديگر داده ها را بصورت سريال (rs232 يا usb) تهيه و به اين ميني كامپوتر ارسال كنم تا در مانيتور متصل به اين ميني كامپيوتر به شكل نمايشگر عقربه اي نشان داده شود.
راه حل بهتري سراغ دارين؟ ممنون مي شوم راهنمايي كنيد.

dariush_ab
19-01-2014, 22:09
سلام.
همین که اینجا بپرسید دیگه نیازی به پیام عمومی یا خصوصی نیست.
من این برد رو ندارم ولی با توجه به مشخصاتی که گفته شده بله میشود.شما می توانید با زبانهای بسیاری براش برنامه بنویسید.
پیشنهاد من labview هستش.
موفق باشید.

KHM
19-01-2014, 22:35
لطفا سوال خود را فقط در یک جا مطرح کنید و از زدن تاپیک های تکراری خودداری کنید...

farhangz
20-01-2014, 01:03
سلام.
همین که اینجا بپرسید دیگه نیازی به پیام عمومی یا خصوصی نیست.
من این برد رو ندارم ولی با توجه به مشخصاتی که گفته شده بله میشود.شما می توانید با زبانهای بسیاری براش برنامه بنویسید.
پیشنهاد من labview هستش.
موفق باشید.

ميشه علت پيشنهادتون را اعلام كنيد؟ دليل برتري labview چيه؟
من با labview آشنايي ندارم. آيا برنامه آماده براي نمايشگر هاي عقربه اي دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آيا امكان تغيير و تبديل نمايشگر به حالت دلخواه وجود دارد؟
آيا اين برنامه labview روي ويندوز بهينه شده xp كه روي ميني كامپيوتر كوير سوار شده، قابل نصب و اجراست؟
بقيه دوستان كه تجربه كار با اين ميني كامپيوتر را دارند ممنون ميشه به سوال آخر من جواب بدهند.

farhangz
20-01-2014, 01:05
لطفا سوال خود را فقط در یک جا مطرح کنید و از زدن تاپیک های تکراری خودداری کنید...
به روي چشم. فكر كردم با نوشتن در چند محل افراد بيشتري كمكم مي كنند.

dariush_ab
21-01-2014, 12:19
ميشه علت پيشنهادتون را اعلام كنيد؟ دليل برتري labview چيه؟
من با labview آشنايي ندارم. آيا برنامه آماده براي نمايشگر هاي عقربه اي دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آيا امكان تغيير و تبديل نمايشگر به حالت دلخواه وجود دارد؟
سلام.
علت اینه که نمایشگرهایی که نیاز دارید همه در labview به صورت آماده هستند.شما یک جستجو ساده بکنید مطلب براش زیاده.
اگر هم با سی شارپ کار کردید می تونید از measurement studio استفاده کنید.
نرم افزارهای بالا برای این برد ممکن است سنگین باشند پس باید تست کنید و البته بهتره از ورژنهای قدیمی تر اونها استفاده کنید.
موفق باشید.

MAZIARBEIGI
29-01-2014, 03:39
سلام پاور اين برد چطوري هست مستقيم هست يا با تبديل

kavir
29-01-2014, 12:06
سلام پاور اين برد چطوري هست مستقيم هست يا با تبديل
سلام
یک برد تبدیل روش هست که همراهش ارسال میشه یکی پاور 12 ولت بهش میشه

MAZIARBEIGI
29-01-2014, 15:19
ميشه روش ويندوز 7 نصب كرد

MAZIARBEIGI
30-01-2014, 17:39
ميشه روش ٧ نصب كرد

farhangz
31-01-2014, 02:01
چقدر خوب بود روش نصب ويندوز روي برد را توضيح مي داديد.
من برد را خريده ام جز يك فايل pdf انگليسي هيچ راهنمايي ندارد!
حداقل ويندوز xp كه در سايت كوير اشاره كرده ايد را خودتان نصب مي كرديد....

farhangz
31-01-2014, 20:23
آيا ويندوز xp كه در سايت فروشگاه لينكش را گذاشتين را بايد روي حافظه 2.5 گيگا برد image كرد؟ چگونه؟

farhangz
31-01-2014, 20:43
در فايل pdf در cd برد محتويات موجود شامل يك راهنماي نصب سريع (quick installation guide) هم بايد همراه برد باشد كه نيست!
علاوه بر آن موارد زير هم در برد ارسالي كوير نيست كه طبق فايل cd همراه برد بايد باشد:
one 44-pin IDE cable
one serial ATA cable
one Y cable for PS/2 keyboard and mouse

خواهشمندم جواب لازم را داده و براي راه اندازي سريع برد راهنمايي كنيد....

modj.ir
31-01-2014, 21:34
با وجودی که برام حذاب هست اما فعلا بودجه لازم برای تست اون بورد رو ندارم اما واضحه که یک کامپیوتر کامل هست . یعنی راهنمای نصب معمولی ویندوز رو هم باید کنارش بدن ؟
برای نصب ویندوز روی تبلت ها و نت بوک ها که درایو نوری ندارند یا باید یک مدل IDE به USB نهیه کنید یا اینترنت رو اگر بگردید برنامه های زیادی پیدا می کنید که با استفاده از اونها می تونید از روی cd ویندوز روی یک فلش usb معمولی ایمیجی منتقل کنید و اون فلش رو bootable کنید و ویندوز رو نصب کنید.

kavir
31-01-2014, 22:11
چقدر خوب بود روش نصب ويندوز روي برد را توضيح مي داديد.
من برد را خريده ام جز يك فايل pdf انگليسي هيچ راهنمايي ندارد!
حداقل ويندوز xp كه در سايت كوير اشاره كرده ايد را خودتان نصب مي كرديد....
راهنمای اون در سی دی های جدید هست
هر xp حداقل یک ساعت زمان میخواد و شما حساب کن 50 تا که وارد شده کی وقت میکنه این همه ویندوز نصب کنه

آيا ويندوز xp كه در سايت فروشگاه لينكش را گذاشتين را بايد روي حافظه 2.5 گيگا برد image كرد؟ چگونه؟
ویندوز نصب کردنش دقیقا مشابه مادر بردهای معمولی هست و هیچ فرقی نمیکنه اصلا این هاردها صنعتی هستند و دقیقا مشابه یک هارد معمولی هستند

در فايل pdf در cd برد محتويات موجود شامل يك راهنماي نصب سريع (quick installation guide) هم بايد همراه برد باشد كه نيست!
علاوه بر آن موارد زير هم در برد ارسالي كوير نيست كه طبق فايل cd همراه برد بايد باشد:
one 44-pin IDE cable
one serial ATA cable
one Y cable for PS/2 keyboard and mouse

خواهشمندم جواب لازم را داده و براي راه اندازي سريع برد راهنمايي كنيد....
خیر این ها فروشنده واسط در چین به ما نداد و فقط سری اول همراهش دادن

MAZIARBEIGI
31-01-2014, 22:58
ميشه windows 7 نصب كرد

kavir
31-01-2014, 23:19
ميشه windows 7 نصب كرد
نه من ویندوز سرویس پک 3 رو نصب کردم البته نسخه بهینه شده بود و سرعتش هم بسیار خوب بود
اگر نسخه های سبک شده

gate_crasher
01-02-2014, 00:55
با توجه به مشخصات بورد و حداقل های مورد نیاز ویندوز 7 باید نصب بشه فقط مشکل موجود نبدن داریور کارت گرافیک اون که مدلش via cx700m هست، که حداکثر درایور ویندوز ویستا داره که اگه خوش شانس باشین روی ویندوز 7 هم جواب می ده

این لینک دانلود درایور ویندوز vista:

You can see links before reply

اگه تست کردین نتیجه رو هم اینجا اعلام کنید.

modj.ir
01-02-2014, 01:47
این بورد برای کار سنگین گرافیکی نیست که ویندوز 7 نصب بشه.
نسخه های سبک ویندوز xp که از هر برنامه اضافی استفاده نشونده پاک شده ، باید روش نصب بشه.
خرید این سیستم به خاطر قیمت پایین به جای کامپیوتر شخصی اشتباه هست و مثلا نباید با اون وبگردی کرد
به طور حتم بعد از تمام شدن این آخر ترمی که واقعا به من صدمه زده و اوضاع خوشایندی ندارم حتما یکی از اون رو تهیه می کنم. کاربردهای بسیار بسیار زیاد خاص خودش رو داره. خیلی وقته در برابر واردات بیهوده مینی بورد های رنگارنگ سکوت کردم، اما بالاخره این بورد با توجه به قیمتش یک مورد مناسب وارد شده هست ....

MAZIARBEIGI
02-02-2014, 03:01
مگه مثل مادر برد معمولي با چيپ via نيست فكر كنم ويندوز 7 نصب شه اما با هارد ساتا

reza_gh
02-02-2014, 11:07
سلام
اگر امکان دارد در مورد کاربرد این برد چند مثل ارسال کنید ؟
فرق این برد با مادر برد های کامپیوتر های قدیمی چیست ؟ آیا مزیت خاصی نصبت به آنها دارد ؟ مثلا ورودی / خروجی ها آن طبق استاندارد خاصی طراحی و ساخته شده اند ؟ (
من الان یک کامیپوتر قدیمی مال 5 سال پیش رو میتونم به قیمت 100 تا 150 بخرم ( البته بدون هارد و مانیتور ) ، ایا این مادر برد امکانات اضافه تری نسبت به کامپیوتر دارد ؟

modj.ir
02-02-2014, 20:27
ساده ترین مزیت، یک تغذیه ساده.
اما در مورد کاربرد ها، باید بسته به نیازتون خودتون پی ببرید

sigma-mx
02-02-2014, 23:04
و بسیار کوچک و قابل حمل (Compact & Portable)

MAZIARBEIGI
03-02-2014, 15:53
ويندوز ويستا ميشه نصب كرد

gate_crasher
03-02-2014, 17:37
ویندوز ویستا مشکل داره و نسبت به سون منابع بیشتری نیاز داره اگه هم تصب بشه سرعت کمی خواهد داشت.

MAZIARBEIGI
04-02-2014, 02:06
ويندوز قاصدك چي

farhangz
04-02-2014, 15:14
همچین کوچیک و سبک هم نیست ها! با آداپتور و برد تغذیه که کنارش بگذاری تازه یک کامپیوتر بدون مانیتور داری و بدون ماوس و کیبرد!

farhangz
04-02-2014, 15:28
آقای زارعی عزیز یا بقیه دوستان که با این برد کار کرده اند لطفا لینک ویندوزی را که روی این برد جواب گرفته اند را به من اطلاع رسانی کنند که حسابی کلافه این برد شدم....
لینکی که در تبلیغات این برد در سایت فروشگاه کویر گذاشته اند را 2 بار دانلود کردم (360 مگا بایت) ولی ویندوز قابل بوت گیرم نیامده! لطفا کمکم کنید. یک فایل ظاهرا ویندوزی با پسوند iso بود (en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x8 6_cd_vl_x14-73974.iso) که extract کردم رایت کردم ولی برد با آن بوت نشد!

آقای زارعی عزیز و بقیه دوستان زحمتکش کویر ای کاش خود ویندوزی که شما روی این برد با موفقیت جواب گرفته اید را کنار cd هوراه برد به خریداران برد می دادید که این همه وقت امثال من مجددا گرفته نشود... .
با تشکر از دوستانی که نظر می دهند و راهنمایی می کنند.

MAZIARBEIGI
04-02-2014, 16:53
وارد شدن تو بايوس مثل مادربرد معمولي هست ميشه مثل تين كلاينت استفاده كرد

MAZIARBEIGI
04-02-2014, 16:55
امپر مصرفي چقدر هست

dariush_ab
04-02-2014, 21:21
آقای زارعی عزیز یا بقیه دوستان که با این برد کار کرده اند لطفا لینک ویندوزی را که روی این برد جواب گرفته اند را به من اطلاع رسانی کنند که حسابی کلافه این برد شدم....
لینکی که در تبلیغات این برد در سایت فروشگاه کویر گذاشته اند را 2 بار دانلود کردم (360 مگا بایت) ولی ویندوز قابل بوت گیرم نیامده! لطفا کمکم کنید. یک فایل ظاهرا ویندوزی با پسوند iso بود (en_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x8 6_cd_vl_x14-73974.iso) که extract کردم رایت کردم ولی برد با آن بوت نشد!

آقای زارعی عزیز و بقیه دوستان زحمتکش کویر ای کاش خود ویندوزی که شما روی این برد با موفقیت جواب گرفته اید را کنار cd هوراه برد به خریداران برد می دادید که این همه وقت امثال من مجددا گرفته نشود... .
با تشکر از دوستانی که نظر می دهند و راهنمایی می کنند.

سلام.
دوست عزیز من در جریان کار شما دقیق نیستم.بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون بکنم.
شما قصد نصب ویندوز رو از چه طریقی دارید؟؟
اینکه شما یک فایل iso رو اکسترکت و رایت کنید دیگه قابل بوت شدن نیست باید حتما با نرم افزار یک سی دی ویندوز روی مثلا فلش ریخته بشه تا bootable از بین نره.
من این برد رو ندارم وگرنه حتما براتون تست میکردم و توضیح کامل میدادم.
تا جایی که من میدونم شما ویندوز رو باید روی
CF کارت 2.5 گیگ بریزید.حالا 2 حالت هستش 1 : شما اگر بتونید - اگر مادربرد این قابلیت رو داشته باشه -با usb بوت کنید احتمالا می تونید تو قسمت انتخاب محل CF رو معرفی کنید.2 : یک ویندوز آماده را روی CF بریزید که در این حالت هم باید یکی قبلا این مراحل نصب رو رفته باشه و یک CF آماده باشد.
میتونید یک هارد sata هم وصل کنید و یک سی دی رام اکسترنال هم از یکی قرض بگیرید و ویندوز رو نصب کنید و بعد بک آپ بگیرید تا دیگه نیاز به سی دی رام نباشه.

farhangz
04-02-2014, 22:19
سلام.
دوست عزیز من در جریان کار شما دقیق نیستم.بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون بکنم.
شما قصد نصب ویندوز رو از چه طریقی دارید؟؟
اینکه شما یک فایل iso رو اکسترکت و رایت کنید دیگه قابل بوت شدن نیست باید حتما با نرم افزار یک سی دی ویندوز روی مثلا فلش ریخته بشه تا bootable از بین نره.
من این برد رو ندارم وگرنه حتما براتون تست میکردم و توضیح کامل میدادم.
تا جایی که من میدونم شما ویندوز رو باید روی
CF کارت 2.5 گیگ
بریزید.حالا 2 حالت هستش 1 : شما اگر بتونید - اگر مادربرد این قابلیت رو داشته باشه -با usb بوت کنید احتمالا می تونید تو قسمت انتخاب محل CF رو معرفی کنید.2 : یک ویندوز آماده را روی CF بریزید که در این حالت هم باید یکی قبلا این مراحل نصب رو رفته باشه و یک CF آماده باشد.
میتونید یک هارد sata هم وصل کنید و یک سی دی رام اکسترنال هم از یکی قرض بگیرید و ویندوز رو نصب کنید و بعد بک آپ بگیرید تا دیگه نیاز به سی دی رام نباشه.

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز....
ای کاش مسؤولین محترم فروشگاه یک توضیح روشن در مورد نحوه نصب ویندوز xp که علت اصلی خرید این برد توسط من بود می دادند ...
نحوه نصب ویندوز که من در پی انجام آن بودم همان توضیح 2-3 کلمه ای در تبلیغات سایت کویر می باشد:
یک cd درایو که ساتا پشتیبانی کند را به پورت ساتا برد متصل کردم. البته تغذیه سی دی درایو هم از جای دیگر تامین کردم . برد هم که کلید on-off ندارد! برق که به برد وصل می شود شروع به بالا آمدن کرده و طبق تنظیمات default در bios آن دنبال سی دی bootable در سی دی درایو می گردد.
البته من cd ویندوز معمولی xp که بهینه شده نیست امتحان کردم شروع به نصب کرد ولی بعد از اولیت re start که حین نصب به آن نیاز دارد دوباره از اول شروع به نصب می کند! خلاصه اینکه نصب نمیشود و در دور باطل می افتد!

farhangz
04-02-2014, 22:30
سلام
یک برد تبدیل روش هست که همراهش ارسال میشه یکی پاور 12 ولت بهش میشه

البته پاور مورد اشاره مدیر سایت نیاز به یک آداپتور 12 ولت دارد که همراه برد تعبیه نشده است! تازه آداپتور را که می خرید متوجه خواهید شد که کانکتور (فیش) آن به برد پاور مورد اشاره نمی خورد!

farhangz
04-02-2014, 22:36
با وجودی که برام حذاب هست اما فعلا بودجه لازم برای تست اون بورد رو ندارم اما واضحه که یک کامپیوتر کامل هست . یعنی راهنمای نصب معمولی ویندوز رو هم باید کنارش بدن ؟
برای نصب ویندوز روی تبلت ها و نت بوک ها که درایو نوری ندارند یا باید یک مدل IDE به USB نهیه کنید یا اینترنت رو اگر بگردید برنامه های زیادی پیدا می کنید که با استفاده از اونها می تونید از روی cd ویندوز روی یک فلش usb معمولی ایمیجی منتقل کنید و اون فلش رو bootable کنید و ویندوز رو نصب کنید.

با توجه به وضعیت خاص برد و مینی بودنش به نظرم نصب ویندوز همچین ساده و معمولی هم نیست دوست عزیز! ویندوز xp معمولی قابل نصب نیست.
توضیح نحوه نصب ویندوز به نظرم جزو حداقل هایی است که از فروشنده انتظار می رود ....

kavir
04-02-2014, 22:51
با توجه به وضعیت خاص برد و مینی بودنش به نظرم نصب ویندوز همچین ساده و معمولی هم نیست دوست عزیز! ویندوز xp معمولی قابل نصب نیست.
توضیح نحوه نصب ویندوز به نظرم جزو حداقل هایی است که از فروشنده انتظار می رود ....

در مورد ویندوز قبلا هم توضیح دادم یک نصب ویندوز ساده هست
شما اشتباهی که کردی دوستان هم نوشتن باید فایل ISO رو رایت کنی با نرم افزار های alcohol,nero,clone cd,.... نباید اکسترکت کنید

کلیت کار بدین صورت هست:
1.سی دی رام ساتا به پورت های ساتای اون وصل میکنید
2. با زدن Delet وارد بایوس اون شده و می تونید بوت رو تنطیم کنید دقیقا مشابه مادر بردهای معمولی
3.سی دی ویندوز داخل سی دی رام
4. فقط هنگام فرمت هارد باید به صورت فول فرمت و با پسوند Ntfs انتخاب کنید و به هیچ عنوان Quick فرمت یا Fat32 انتخاب نکنید
5.ما بقی خودتون استادین
نکته:
هارد این دستگاه صنعتی هست و شکلش فقط فرق داره و تنطیمات خاصی نمیخواد و توی بایوس هم دقیقا به اسم هارد می شناسه

modj.ir
04-02-2014, 23:31
اما جواب سوال شما رو بارها قبلا داده ام . شما نه نیازی به یخرید آداپتور (چون شما مدل هم خوان انتخاب نکرده اید، نیاز به تغییر سر داشته ) دارید نه به دریافت مبدل.
من هم این برد را ندارم و فعلا با توجه به مشکلات متعددی که برایم پیش آمده بودجه تهیه کردن آن را ندارم تا خیلی از جواب های دیگر را بدهم، اما برای بار آخر می نویسم :
اینقدر نپرسید سون یا وین 8 نصب می شود یا خیر ! این سوال یعنی شما می خواهید از این برد به عنوان یک کامپیوتر شخصی استفاده کنید که این برد به در این کار نمی خورد .

farhangz
04-02-2014, 23:37
یعنی من روی cd تنها فایل iso را رایت کنم؟ در آن صورت موقع بوت شدن این cd رایتی را به عنوان سی دی bootable خواهد شناخت؟
من این کار را کردم پیام می دهد که سی دی قابل بوت پیدا نمی کند! موقع رایت سی دی برای بوت بودن سی دی تنظیمات خاصی هست که من رعایت نکرده باشم؟

dariush_ab
05-02-2014, 00:43
یعنی من روی cd تنها فایل iso را رایت کنم؟ در آن صورت موقع بوت شدن این cd رایتی را به عنوان سی دی bootable خواهد شناخت؟
من این کار را کردم پیام می دهد که سی دی قابل بوت پیدا نمی کند! موقع رایت سی دی برای بوت بودن سی دی تنظیمات خاصی هست که من رعایت نکرده باشم؟

نه مهندس.شما با نرم افزار nero یا ... فایل iso رو رایت کنید و روی یک کامپیوتر معمولی تست کنید ببینید بالا میاد یا نه؟ فکر نکنم بالا اومدن این مینی کامپیوتر با یک کامپیوتر معمولی فرق داشته باشه.

به خاص بودن برد زیاد ربطی نداره ممکنه اشکال از این باشه که شما ویندوز رو می خواهید روی CF نصب کنید.
در مورد ریست شدن در نصب ویندوز معمولی احتمالا به این دلیل هستش که وقتی روی CF نصب میشه از روش بالا نمیاد که این هم مهندس زارعی میگن مثل هارد عمل میکنه پس قاعدتا نباید مشکلی باشه!
توضیحات که در پایین مهندس زارعی دادن دقیقا مانند نصب روتین ویندوز هست .ایشون حتما تست کردن و گرنه نمی گفتن.من تعجب میکن که شما به مشکل می خورید!

1.سی دی رام ساتا به پورت های ساتای اون وصل میکنید
2. با زدن Delet وارد بایوس اون شده و می تونید بوت رو تنطیم کنید دقیقا مشابه مادر بردهای معمولی
3.سی دی ویندوز داخل سی دی رام
4. فقط هنگام فرمت هارد باید به صورت فول فرمت و با پسوند Ntfs انتخاب کنید و به هیچ عنوان Quick فرمت یا Fat32 انتخاب نکنید
5.ما بقی خودتون استادین

farhangz
05-02-2014, 00:56
مگر قرار نیست ویندوزروی cf نصب شود؟
من cd مینی ویندوز hiren دارم. وقتی این سی دی را در درایو متصل به برد می گذارم از روی هارد مینی ویندوز xp از روی سیدی بالا میاد. نه اینکه ویندوز نصب بشه از روی سی دی بالا میاد و هارد cf را هم به عنوان یک درایو 2.34 گیگ میشناسه.
منظور من یا آقای زارعی این حالت نیست. در این حالت همیشه سی دی درایو باید وصل بوده و سی دی hiren باید داخل آن باشد و از این مهمتر اینکه نمیشود برنامه ای روی آن نصب کرد!
ویندوز باید روی cf به عنوان هارد نصب شده و از روی آن سیستم بوت شود.

MAZIARBEIGI
05-02-2014, 17:42
عجب بردي هست من روش card reader اينترنال pc. نصب كردم ويندوز 7 تقريبا بالا مياد كليد خاموش روشن ريستارت و led پاور و هارد نصب كردم با باتري ليتيوم ١٢ولت روشن كردم هارد هم نياز به تغذيه خارجي نداره و از همه جالب تر CF كارت همراه برد هارد hdd هست و دور ان 3600rpm 5v ولت هست كار با بايوس هم راحته نياز به اموزش خاصي نداره

dariush_ab
05-02-2014, 19:42
عجب بردي هست من روش card reader اينترنال pc. نصب كردم ويندوز 7 تقريبا بالا مياد كليد خاموش روشن ريستارت و led پاور و هارد نصب كردم با باتري ليتيوم ١٢ولت روشن كردم هارد هم نياز به تغذيه خارجي نداره و از همه جالب تر CF كارت همراه برد هارد hdd هست و دور ان 3600rpm 5v ولت هست كار با بايوس هم راحته نياز به اموزش خاصي نداره
سلام.
مهندس بالاخره اینقدر همه جا گفتید ویندوز تا بالاخره نصب کردید.ویندوز 7 برای این برد خیلی سنگینه.

MAZIARBEIGI
05-02-2014, 21:07
اره اما نسخه سبك

modj.ir
05-02-2014, 21:19
ویندوز 7 چند نسخه داشت، از نسخه HOME و HOME BASIC تا ULTIMATE و ...
به عنوان مثال ظاهر ترانسپارنت فورم ها یا نحوه ظاهر شدن و ... در نسخه های پایین وجود نداره و به جاش سرعت بیشتری داره و منابع کمتری می خواد
اماموضوع دوم ویندوز های دستکاری شده هستند. در نسخه اصلی ویندوز مثلا درایور اکثر پرینتر هابه صورت پایه ای هست و فقط اگر امکانات اضافه اون رو بخواهید مجبور به نصب درایور اصلی می شین.
با حذف این درایور ها از بسته نصب ویندوز برای همچین بردهایی، نسخه های جالب و سبکی از ویندوز ارایه شده .
مثلا You can see links before reply g.htm با حجم کلی حدود 110 مگابایت.
با توجه به اینکه بهتر هست این بورد ها به نمایشگر های بزرگ وصل نشوند و جایی که قرار هست نمایشگر بزرگ باشه، یعنی فضا زیاد هست و بردهای سریعتر رو می شه جایگزین کرد و با توجه به اینکه از امکانات پیچیده ویندوز 7 به بالا هم در این سرعت استفاده نشه بهتر هست، این نسخه ها از ویندوز های XP یا سایر نسخه های دستکاری شده گذینه های خوبی هستند.
فکر کنم کار خوبی باشه کسی ویندوز رو نصب کنه و از کارت مموری بک آپ بگیره و برای استفاده دیگران آپلود کنه

MAZIARBEIGI
05-02-2014, 22:59
Ubuntu فكر كنم بهتره

farhangz
07-02-2014, 00:47
فایل iso را نباید به صورت data رایت کرد! بلکه به صورت image باید رایت شود!
حالا از cd بوت می شود ولی یک مشکل جدید ! پس از اینکه فایل های ویندوز حین نصب به cf کپی می شود و سیستم restart میشود تا نصب اصلی ویندوز آغاز شود .... انگار تازه cd از صفر شروع به نصب میکند ... یعنی مرحله قبل تکرار می شود (کپی فایل های ویندوز و ...) دوباره به همین ترتیب .... خلاصه در دور باطل میفتد و ....
لطفا کمک !

MAZIARBEIGI
07-02-2014, 03:07
خوب بأيد سي دي رو در بياري ريست كني تا كامل شه اما من windows7 نصب كردم رازيم يه فن كوچولو ١٢ ولت بزار أصلا كند نميشه

farhangz
07-02-2014, 15:46
خوب بأيد سي دي رو در بياري ريست كني تا كامل شه اما من windows7 نصب كردم رازيم يه فن كوچولو ١٢ ولت بزار أصلا كند نميشه

اين كار را كردم error داد ! يعني ويندوز بالا نيامد! راستي 7 معمولي نصب كردي؟ يا ورژن خاصي؟ ممنون مي شوم به من كمك كني. تا حالا چندين ويندوز xp را تست كردم در همه آنها به همين مشكل برخوردم. تنظيمات خاصي لازمه؟ مو قعيت جامپر ها بايد عوض بشه؟ در bios لازمه كار خاصي انجام بدم؟ چند روزه كه حسابي كلافه كرده من را!
اولش كه بايد از سي دي بوت بشه ok است و مشكلي نيست. اما بعدش كه دوباره ميره رو سي دي رفتم bios را روي بوت با اولويت cf هارد گذاشتم، كه بازم نشد.
خلاصه حالتهاي مختلف را چندين بار تست كردم. اگر كسي تجربه كرده اين مشكل در نصب ويندوز را به من ياري برسونه ...

dariush_ab
07-02-2014, 16:46
فایل iso را نباید به صورت data رایت کرد! بلکه به صورت image باید رایت شود!

تمام دوستان بارها این مطلب رو گفتن

MAZIARBEIGI
07-02-2014, 17:44
بأيد اول كليد پاور و ريست درست كني و بايوس نه اما يه گزينه هست همون قسمت تنظيم بوت boot controlerبأيد فعال باشه بعد ريست كن سي دي ويندوز ٧ رو بزار نصب شروع ميشه

MAZIARBEIGI
10-02-2014, 14:12
سلام خسته نباشين من كه اين برد رو كردم لب تاب با lcd 15.6 اينچ و برد راه انداز و يك عدد باتري ليتيوم راضيم

mortezaghaher
13-02-2014, 18:27
سلام: چطور نیست یک وبلاگ کامل به نام کامل برد رو جستجو کن میبینی اگه نتونستی که حتما میتونی pdf مربوطش رو برات میفرستم یکمی تحقیق خیلی خوبه.

mostafazaker
14-02-2014, 13:53
سلام
سرعت بوت ویندوز چقدر هست؟

MAZIARBEIGI
15-02-2014, 01:24
با ويندوز 7 ultimate خوبه زير 60ثانيه

farhangz
17-02-2014, 12:11
بأيد اول كليد پاور و ريست درست كني و بايوس نه اما يه گزينه هست همون قسمت تنظيم بوت boot controlerبأيد فعال باشه بعد ريست كن سي دي ويندوز ٧ رو بزار نصب شروع ميشه

ميشه اين قسمت جمله را بيشتر توضيح بدي كه گفتي " بايوس نه" .من هنوز موفق به نصب ويندوز نشدم.... پيام خطاي "invalid boot.ini file " را دارم. سيستم از هارد روي برد بوت نميشه! انواع فرمت ها را انجام دادم. با ويندوز هاي مختلف xp تست كردم جواب نگرفتم. همش اين خطاي بوت مياد و پيش نميره نصب ويندوز... . تو فروم ها و سايتهاي مختلف سرچ كردم برخي جا ها احتمال داده بودند كه اين ايراد از مشكل در هارد يا رم ميتونه باشه! اگر يك هارد اكسترنال داشتم مي تونستم تستش كنم با اتصال به ساتاي برد كه در دسترسم نيست!

KHM
17-02-2014, 15:36
روش نصب ویندوز از روی فلش:

شاید به دردتون بخوره...خودم رو pc تست کردم جواب میده...
فقط در آخر که زدم کپی،فولدر هارو کپی نکرد که خودم کپی کردم و نصب شد...
موفق باشین...

MAZIARBEIGI
18-02-2014, 04:10
تو بايوس يه گزينه داره بهتره ويندوز ٧ نصب كني يه گزينه به نام boot hard sata control داره فعال كن

mehdi_ghp
12-04-2014, 21:57
سلام
pdfاز این بورد رو میزارین ؟
من پورت سریالشو بصورت rs 485 لازم دارم . چطور باید تنظیم کرد ؟
دوستان با VISUAL STUDIO.NET میشه براش برنامه نوشت ؟