PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزايش برد ريموت کنترل چينی

sobhan537
19-01-2014, 02:09
سلام بر اساتید گرامی...
چطور میتونیم برد این ریموت های چینی (ریموت FM Player) رو زیاد کنیم؟ باید فرستنده (ریموت) رو دستکاری کنیم؟ درسته؟ فکر نکنم بستگی به گیرنده داشته باشه؟ برد این ریموتها حداکثر 2 متره. اما من میخوام از فاصله حداقل 10 متری برد گیرنده (مثلا FM Player ماشین) رو کنترل کنم.
اگه از یک نوع ریموت دیگه هم استفاده کنم مشکلی نداره. من فقط میخوام از فاصله 10 متری گیرنده (مثلاFM Player ماشین) رو کنترل کنم. دوستان به نظر شما چیکار کنم؟؟

1nafar
19-01-2014, 13:20
سلام بر اساتید گرامی...
چطور میتونیم برد این ریموت های چینی (ریموت FM Player) رو زیاد کنیم؟ باید فرستنده (ریموت) رو دستکاری کنیم؟ درسته؟ فکر نکنم بستگی به گیرنده داشته باشه؟ برد این ریموتها حداکثر 2 متره. اما من میخوام از فاصله حداقل 10 متری برد گیرنده (مثلا FM Player ماشین) رو کنترل کنم.
اگه از یک نوع ریموت دیگه هم استفاده کنم مشکلی نداره. من فقط میخوام از فاصله 10 متری گیرنده (مثلاFM Player ماشین) رو کنترل کنم. دوستان به نظر شما چیکار کنم؟؟
شما باید mp3 پلیر رو باز کنید و بخش تقویت کننده ی رادیویش ( که احتمالا یک تقویت کننده ی کلاس c ) هست رو با تقویت کننده ی خودتون که دارای توان بالاتر هست ، جایگزین کنید .
با توجه به آرایش این تقویت کننده ها ، با تغییر دادن یک قطعه خاص نمیشه توان اونا رو بهبود داد و باید کل بخش تقویت کننده ی اتنهایی رو عوض کرد .

sobhan537
19-01-2014, 14:19
ممنون از راهنماییتون. ولی من میخوام برد ریموت (که از نوع مادون قرمز هست) رو افزایش بدم، نه برد فرستنده fm رو.
میتونم از فرستنده مادون قرمز قویتری به جای فرستنده خود ریموت استفاده کنم؟ یا از گیرنده مادون قرمز قویتری استفاده کنم؟

agape
19-01-2014, 18:14
بهتره که فرستنده رو تقویت کنید که با اضافه کردن یه ترانزیستور و اضافه کردن تعداد لامپ های مادون قرمز میتونه موثر باشه. البته بهبود دادن قدرت گیرنده هم بی تاثیر نیست
فکر میکنم اول گیرنده رو با چشم پارس عوض کنی که کیفیت گیرندگی بالاتری داره بعد برو سراغ فرستنده

sobhan537
19-01-2014, 21:14
ممنون از راهنماییتون.
تست میکنم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم...