PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دخیره داده با nandflash و xmega

jalil_211
17-01-2014, 13:44
با سلام خدمت همه دوستان
من قصد دارم تا با استفاده از adc های میکروی xmega یه لاگر دیتا بسازم. ولی چون حجم اطلاعات و سرعتم بالاست و فضای قابل استفاده هم کمه فکر کردم استفاده از یه nandflash با ظرفیت 2Gb که تو ایرانم موجوده کار خیلی خوبی بشه. ولی ظاهرا xmega نمی تونه مستقیم اونو درایو کنه. کسی پیشنهاد یا راه حلی برای این کار داره . چون adc میکروی xmega فرکانس نمونه برداریش بالاست خیلی خوش دسته و گرنه میکروهای arm میتونن nandflash رو پشتیبانی کنن

1nafar
17-01-2014, 22:08
با سلام خدمت همه دوستان
من قصد دارم تا با استفاده از adc های میکروی xmega یه لاگر دیتا بسازم. ولی چون حجم اطلاعات و سرعتم بالاست و فضای قابل استفاده هم کمه فکر کردم استفاده از یه nandflash با ظرفیت 2Gb که تو ایرانم موجوده کار خیلی خوبی بشه. ولی ظاهرا xmega نمی تونه مستقیم اونو درایو کنه. کسی پیشنهاد یا راه حلی برای این کار داره . چون adc میکروی xmega فرکانس نمونه برداریش بالاست خیلی خوش دسته و گرنه میکروهای arm میتونن nandflash رو پشتیبانی کنن
سلام
nandflash برای کار های بزرگتری استفاده میشه ، استفاده از این قطعه برای ذخیره سازی داده ، زیاد مناسب نیست .
برای ذخیره سازی این دادها شما میتونید از حافظه های فلش سریال مثل at45db165 یا حافظه های mmc یا sd استفاده کنید .
در انجمن قبلا در مورد راه اندازی این حافظه ها بحث شده که میتونید با استفاده از جستوجو اونا رو پیدا کنید .