PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] کمک در ساخت پروژه

saged2000
15-01-2014, 23:45
سلام دوستان عزیز
راستش من میخوام یه پروژه رو استارت بزنم خواستم با شما دوستان مشورت کنم
جزئیات به این صورت که میخوام یه دوربین رو مدار سوارکنم که تصویر برا کامپیوتر ارسال کنه ( فرقی نداره با وایرلس یا بلوتوث ) بعد رو کامپیوتر با یه نرم افزاری تصویر و دریافت کنم
میخوام بشه رو یه شی خاصی تو تصویر قفل کرد به این صورت که هر طرف که حرکت کرد یه اهرم دقیقا به سمتش حرکت کنه(عین سیستم موشک هواپیما یعنی وقتی مثلا یه ماشین وارد تصویر شد با حرکت اون اهرم هم دقیقا به سمتش حرکت کنه )
امکانش هست؟
avr جواب میده؟؟؟؟؟

gate_crasher
16-01-2014, 00:03
چقدر می خوای هزینه کنی؟

حداکثر فاصله برای ارسال تصویر چقدر هست؟

روش های زیادی وجود داره ولی از avr برای ارسال تصویر نمی تونی استفاده کنی چون معمولا میکرو هاش 8 بیتی هستن و برای انتقال تصویر نمی شه ازشون استفاده کرد و اگه هم بشه باید کیفیت تصویر رو به شدت کاهش بدید که با توجه به اینکه قرار پردازش تصویر روش انجام بشه انجامش با avr شدنی نیست.

sadeghbakhshi
16-01-2014, 01:30
شما اگر می خواهید پردازش تصویر انجام بدید
میتونید با متلب این کار رو کنید
اگر می خواهید با میکرو دوبین رو هدایت کنید
میتونید از استپ موتور - سروو یا موتورهای خود دوربین هم استفاده کنید
اون اهرم هم که دست کنترل کننده است
میتونه یه کیبرد کامپیوتر یه دسته ی پلی استیشن یا از این دسته خلبانی ها باشه
ولی اگر می خواهید یه چیز شسته رفته باشه کیبرد و دوربین و موتور اماده توی بازار موجود هست
در مورد هدایت اتومات نیز میتونید با همون متلب انجام بدید و دستورات رو به پورت سریال ارسال کنید
اگر هم میخواهید همه ی اینکارها با هم انجام بشه حداقل یه dsp برای پردازش تصویر لزومی هست
یا از مینی پی سی استفاده کنید
مشکلتون رو دقیق تر بیان کنید

saged2000
16-01-2014, 14:49
درمورد هزینه هم حداقل راهنمایی کنید هم حداکثر
یعنی بهتر از arm استفاده بشه؟
حداکثر فاصله برای انتقال تصویر درنظر بگیرید
اگه بخوایم انتقال تصویر به صورت امن انجام بشه روی پروتکل انتقال دیتا تاثیر داره؟
منظورم از امن این که تا جایی که ممکن امکان دریافت برای دیگران نباشه حالا اگه هم کسی تونست اطلاعات ارسالی رو دریافت کنه اطلاعات به درد بخوری دم دستش نباشه

gate_crasher
16-01-2014, 15:42
شما برای این کار باید از ip camera و یه فرستنده وایرلس استفاده کنی کنی که پروتکل های امنیتی قوی مثل wpa2 رو روی اون فعال کنی و اگه بیشتر از این امنیت بخوای در کنار اون پروتکل از رمز گذاری (encryption) بسیار قوی AES استفاده کنی. اینایی که گفتم به راحتی روی هر access point پیدا می شه ولی فقط برای دوربین و Access point باید حدود 1.2 میلیون هزینه کنی.

بسته به نوع access ponit و کیفیت تصویر حداکثر به 300 متر برد دست پیدا می کنی.

این راه سریع ترین راه، امن ترین راه و بی دردسر ترین راه ممکن هست که شمارو از برنامه نویسی پیچیده سمت ربات تقریبا بی نیاز می کنه.