PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب نوع تغذیه

sadeghbakhshi
14-01-2014, 05:04
سلام
دوستان من یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده دنبال جوابش هم رفتم ولی هنوز موندم کدوم رو انتخاب کنم
من برای تغذیه ی میکرو بهتر هست که از یه ترانس استفاده کنم یا از یک سوئیچینگ؟
اون طور که من فهمیدم توی ترانس می تواند اعوجاج هارمونیک ایجاد میشه ولی نویز فرکانس بالای کمی داره . از طرفی مدارات سوئیچینگ امکان انتقال نویز از سمت ورودی به خروجی رو داره
که امکان تداخل با بقیه دستگاه ها ایجاد میکنه
از طرفی برای یکسو کردن ترانس و رسوندنش به ولتاژ 5 ولت ترانس 7 ولتی کافی هست؟
در اصل می خوام روی ترمینال خروجی نویز کمی داشته باشم

Ma3ood
14-01-2014, 10:38
شما مقایسه کامل این دو منبع را میتونی در این لینک (You can see links before reply D9%87_%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%D A%AF)بخونی و بسته به کارت از یکی از این دو مورد استفاده کنی .

از طرفی برای یکسو کردن ترانس و رسوندنش به ولتاژ 5 ولت ترانس 7 ولتی کافی هست؟

ولتاژ ترانس (به خصوص نوع ایرانیش) وابستگی شدیدی به جریان کشی اون داره مثلا من زیاد تست کردم نوشته 12 ولت 1 امپر
تو کار نیم امپر ازش بکشی تا 9 ولت هم پیش میره پس شما جریانتونو را مشخص کنید و گرنه ترانس 7 ولتی بعد از یکسو سازی نزدیک 10 ولت میشه برای کار شما مناسبه

sadeghbakhshi
14-01-2014, 15:30
شما مقایسه کامل این دو منبع را میتونی در این لینک (You can see links before reply d9%87_%d8%b3%d9%88%d8%a6%db%8c%da%86%db%8c%d9%86%d a%af)بخونی و بسته به کارت از یکی از این دو مورد استفاده کنی .

ولتاژ ترانس (به خصوص نوع ایرانیش) وابستگی شدیدی به جریان کشی اون داره مثلا من زیاد تست کردم نوشته 12 ولت 1 امپر
تو کار نیم امپر ازش بکشی تا 9 ولت هم پیش میره پس شما جریانتونو را مشخص کنید و گرنه ترانس 7 ولتی بعد از یکسو سازی نزدیک 10 ولت میشه برای کار شما مناسبه
حداکثر نیاز به یک امپر دارم
همون 7 یک کافی هست
اما اگر همین طوری که شما میگید باشه پس یه سوئیچینگ بگیرم بهتره

Ma3ood
14-01-2014, 16:19
خوب یه امپر بخواهید توصیه میکنم ترانس 2 تا 3 امپر بگیری که افت ولتاژ نداشته باشی
ولی سوئچینگ بزار با خیال راحت (البته جنس پدر مادر دارشو )

alishekarriz
14-01-2014, 20:56
شما ترانس رو كه يكسو ميكنيد بعدش مگه مستقيم ميدي به ميكرو ؟
رگولاتور وخازن خب براي چي هست ؟
فيلتر و نويز گير در سوئچينگ هاي معتبر وجود داره .. اگر هم نداشت خودتون به راحتي ميتونيد اضافه كنيد

agape
15-01-2014, 10:16
هردو خوبن اگه استاندارد باشن
اما الان تو بازار سوییچینگ های بهتری هست