PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] dram_para برای Marsboard

hamidak
11-01-2014, 15:51
سلام دوستان

دیگه داره حالت تهوع بهم دست میده از نبود مستندات کافی برای این برد کوفتی مارس برد :unh:

مشکل اینه که هیچ جایی تو سایتهای مختلف دقیقا dram_para رو برای مارس برد تنظیم نکردن و کپی از بردهای دیگه هست که طی کار با سیستم عامل دایما به خطاهای Segmentation Fault و Pipe broken برخورد می کنم

آخرین چیزی که خودم ست کردم اینه:
[dram_para]
dram_baseaddr = 0x40000000
dram_clk = 384
dram_type = 3
dram_rank_num = 1
dram_chip_density = 2048
dram_io_width = 8
dram_bus_width = 32
dram_cas = 6
dram_zq = 0x7b
dram_odt_en = 0
dram_size = 1024
dram_tpr0 = 0x30926692
dram_tpr1 = 0x1090
dram_tpr2 = 0x1a0c8
dram_tpr3 = 0x0
dram_tpr4 = 0x0
dram_tpr5 = 0x0
dram_emr1 = 0x0
dram_emr2 = 0x0
dram_emr3 = 0x0

ولی بازم انگار یه جای کار می لنگه...

۴ تا چیپ رم روی مارس برد هست بنابراین چیپ دنسیتی باید با ۲ مگابیت که بر ۸ بیت تقسیم و بر ۴ چیپ ضرب بشه همون ۱۰۲۴ مگابایت رو بده
یه مشکل سر پارامتر ODT هست. با اینکه تو شماتیک هم مارس برد و هم کوبی برد چک کردم این پایه از پردازنده A10 به رمها وصله و اونم فقط پین صفر (پین یک قطعه) نمی دونم باید فعال باشه یا نه؟
مشکل دیگه سرعت مناسب کلاک هست که تو موضوعات قبلی پرسیده بودم و کسی پاسخ نداد!
هر چیپ هم طبق شماتیک مارس برد با ۸ پین IO وصله که مجموعا ۳۲ بیت رو تشکیل میده ۴ تا چیپ

جان جدتون یکی که سر در میاره بیاد عقلامونو رو هم بریزیمcry::
خیلی ناراحتم سر حماقتم که کوبی برد چرا نخریدم؟؟ و رفتم چهارتا از این برد واقعا بدرد نخور رو خریدم :x

dariush_ab
12-01-2014, 00:28
سلام مهندس.
سوالات شما کمی سطحش بالاست و خوب طبیعتا کسی نمیتونه جواب بده.
مهندس چنگانی که سرشون حتما شلوغه وگرنه خیلی میتونستن کمکتون کنن.مهندس نوری زاده هم که برد رو ندارن.
من دیدم شما خودتون برای مارس ایمیج درست می کنید واقعا تعجب کردم چون واقعا سخته.

طی کار با سیستم عامل دایما به خطاهای Segmentation Fault و Pipe broken برخورد می کنم
این خطاها رو خود سیستم عامل میده؟
من تقریبا تمام ایمیجهای موجود در اینترنت برای a10 رو تست کردم. تو تاپیک مارس هم گفتم بهترین ایمیج ایمیج pcduino هستش .درسته که مال مارس نیست ولی من چندین روز گذاشتم کار کرد کوچکترین مشکلی نداشت.به راحتی هم بوت میشود. هر چی بخواین هم داره. البته تنظیمات dram اون هم چون مال hynix نیست باز به قول شما میشه کپی!
یا از اون استفاده کنید یا اگر نمیخواهید ببینید اون چه کار کرده.
موفق باشید.

hamidak
12-01-2014, 14:50
متشکرم از راهنمایی شما

فعلا مشکلم گوش شیطون کر درست شده...
ظاهرا ربطی به کانفیگ رم نداره
بررسی بیشتری که کردم دیدم شماتیک کوبی رو میشه روی مارس برد تعمیمش داد و تقریبا همون کانفیگ کوبی رو گذاشتم و داره کار می کنه.

چند تا رام مختلف را تست گرفتم و الان دیگه تقریبا تمرکز کردم روی debian wheezy که سایت miniand برای mk802II ارایه کرده بود.
بسیار سریع کار می کنه ولی مشکل segmentation fault رو توی apt-get کردن هر نرم افزاری میداد
تا اینکه فهمیدم از آدرس مخازنیه که می خواد بهش مراجعه کنه و به هر دلیل (احتمالا تحریمها) به برخیشون نمیتونه وصل بشه
چند تا فرعیاشو کامنت کردم از توی فایل /etc/apt/sources.list و الان داره مثل مرد آت آشغالایی رو که می خوام رو دانلود و نصب میکنه
فعلا کارم به اونجا نکشیده که سیستم عامل کامپایل کنم :D
ولی تونستم کرنل های مختلف رو تو ایمیج تعویض کنم
الانم از کرنلی که تو پست قبلیم به دوستان معرفی کرده بودم استفاده می کنم و راضی ام...

dariush_ab
12-01-2014, 21:34
چند تا رام مختلف را تست گرفتم و الان دیگه تقریبا تمرکز کردم روی debian wheezy

بله همینطوره.این ایمیج روی مارس واقعا سرعتش خوبه.یک ایمیج lubuntu هم تو سایت miniand هستش که سرعتش مثل همینه ولی هیچ ایمیجی به کاملی ایمیج pcduino ندیدم.واقعا روش کار شده البته سرعتش از دو مورد بالا کمتر هستش.

hamidak
13-01-2014, 03:13
امروز بعد از چند روز جواب ایمیلم از سازنده مارس برد اومد که ایمیلش رو دوستان کویر الکترونیک بهم داده بودند
کلی موارد در توضیح خواسته بودم لاکن کم گوی و گزیده گوی چون خلق چین: :mrgreen:
فقط نوشته ۳۶۰ مگاهرتز سرعت رم !!!

این رامی که می فرمایید رو نگرفتم تاحالا!‌ البته زیاد دیدم اسمشو. ظاهرا اولین رامی رو هم که تونسته FullHD ‍پخش کنه اینا دادن....
کاملترین رامی که دیدم Cubintu 06 بود!‌ البته نگارش ۰۸ و ۰۹ اش هم اومده تو سایت cubieforums که ۰۸ رو نتونستم ران کنم (احتمالا به خاطر overclock کردنشون) ۰۹ رو هم فرصت نکردم دانلود کنم

از این debian wheezy نسبتا راضیم ام! ولی گاها هنگ می کنه...

امشب ته script.bin رامم این خطها رو اضافه کردم
خیلی بهم کمک کرد...

[leds_para]
leds_used = 1
leds_num = 4
leds_pin_1 = port:PB05<1><default><default><0>
leds_name_1 = "pb05:red:led1"
leds_trigger_1 = "heartbeat"
leds_pin_2 = port:PB06<1><default><default><0>
leds_name_2 = "pb06:red:led2"
leds_trigger_2 = "cpu0"
leds_pin_3 = port:PB07<1><default><default><0>
leds_name_3 = "pb07:red:led3"
leds_trigger_3 = "mmc0"
leds_pin_4 = port:PB08<1><default><default><0>
leds_name_4 = "pb08:red:led4"
leds_trigger_4 = "default-on"

لااقل می فهمم کدوم قسمت خوابیده! مثلا الان هنگه و قلبش نمی زنه یعنی کرنل رفته تو کما :baad: