PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره طراحی مدار

Z.F.K
07-01-2014, 16:26
سلام من این حل المسایل طراحی رو پیدا نکردم سوالمو اونجا مطرح کنم.من اگه بخوام ابعاد صفحه شطرنجی پی سی بی رو بیشتر کنم باید چیکارکنم.چون دقیق نمیدونم ابعاد بردم چقدره نمیتونم برم ابعاد بدم.راه دیگه ای هست؟

Z.F.K
07-01-2014, 17:02
یه سوال دیگه هم اینکه چور میشه میکرو رو به صورت کج در مدار قرار داد.یعنی مثل یه لوزی ؟

gate_crasher
07-01-2014, 18:24
در مورد سوال اولتون (فرض رو بر این می زارم کم شما در مورد برنامه altium designer سوالارو پرسیدین)

برای تغییر اندازه برد مسیر زیر رو دنبال کنید:

design --> board shape --> redefine board shape

و در مورد سوال دوم برای قرار دادن قطعات با زاویه دلخواه

روی قطعه دلخواه کلیک راست می کنید و گزینه properties رو انتخاب می کنید و در قسمت componnets properties در text box مربوط به rotation زاویه دلخواه رو وارد کنید

mehdi zavari
12-01-2014, 01:04
سلام ببخشید این خط های که بعد سیم کشی دستی تو نرم افزار altuim design سبز رنگ میشه چیه؟
آیا مدار من آماده چاپ هست؟
فایل پروژه رو گذاشتم اگه میشه یه نگاه بندازین
ممنون

1nafar
12-01-2014, 01:17
سبز شدن خطوط به مفهوم وجود خطا هست .
برای اینکه ببنید بردتون مشکل داره یا نه از منوی tools گزینه ی دیزاین رولز چک رو انتخاب کنید و در پنجره ای که باز میشه بر روی چک رولز کلیک کنید . نرم افزار فایل pcb شما رو چک میکنه و کلیه خطا ها و هشدار ها رو در یک صفحه ی جدید به شما نمایش میده .

sadeghbakhshi
12-01-2014, 04:24
سلام
تاپیک حل المسایل حذف شده؟
یه مشکل داشتم
من توی رول مینیمون قطر ترک رو تعیین میکنم ولی وقتی که لاین میزنم
همیشه اندازه ی ترک 0.256 هست باید چکارش کنم؟

kamikazi
12-01-2014, 09:44
سلام
یه مشکل داشتم
من توی رول مینیمون قطر ترک رو تعیین میکنم ولی وقتی که لاین میزنم
همیشه اندازه ی ترک 0.256 هست باید چکارش کنم؟
خوب مهندس برای اینه که رفرنستونم همون 0.256 گرفتین حتما اینم بگم نرم افزار التیوم بصورت هوشمند لرن میشه و اگر برای یه نتی یه قطری انتخاب کنید و کارتون تموم بشه و یه جای دیگه بخواین همون نت رو روت کنید پیش فرضش میشه اخرین اندازه ای که برای اون نت زدین شاید این باشه شما نت رو که انتخاب کردین تب رو بزنید تغییرش بدین و مشکل قطعا از اونجایی هستش که مقدار مینیمم و ماکزیمم و رفرنس رو تو رولز تعیین کردینه

sadeghbakhshi
12-01-2014, 19:00
خوب مهندس برای اینه که رفرنستونم همون 0.256 گرفتین حتما اینم بگم نرم افزار التیوم بصورت هوشمند لرن میشه و اگر برای یه نتی یه قطری انتخاب کنید و کارتون تموم بشه و یه جای دیگه بخواین همون نت رو روت کنید پیش فرضش میشه اخرین اندازه ای که برای اون نت زدین شاید این باشه شما نت رو که انتخاب کردین تب رو بزنید تغییرش بدین و مشکل قطعا از اونجایی هستش که مقدار مینیمم و ماکزیمم و رفرنس رو تو رولز تعیین کردینه

سلام
به عکسهای زیر دقت کنید
من موقع کار نت تعریف نمیکنم و از روی شماتیک پیش میرم
بخاطر همین ترک رو با شرت کات P+L میزنم
یعنی لاین
You can see links before reply
رفرنسهم حداقل 0.3 هست ولی 0.254 میزنه
اره اگر از شرت کات P+T استفاده کنم از رفرنس مقدارش تعیین میشه
حالا امکانش هست که کاری کنیم بدون تعریف نت با p+T ترک زد؟

elektor
13-01-2014, 00:15
سلام
خیر حذف نشده!
تاپیک حل المسايل آلتيوم (پروتل) و طراحي برد!!!

Link:
حل المسايل آلتيوم (پروتل) و طراحي برد!!! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

kamikazi
13-01-2014, 09:42
سلام
به عکسهای زیر دقت کنید
من موقع کار نت تعریف نمیکنم و از روی شماتیک پیش میرم
بخاطر همین ترک رو با شرت کات p+l میزنم
یعنی لاین
رفرنسهم حداقل 0.3 هست ولی 0.254 میزنه
اره اگر از شرت کات p+t استفاده کنم از رفرنس مقدارش تعیین میشه
حالا امکانش هست که کاری کنیم بدون تعریف نت با p+t ترک زد؟
مهندس اصلا همیچین چیزی امکان نداره که شما تو رولز تعیین کنید که ترکم کمتر از .3 نباشه و بتونید ترکی با پهنای 0.254 بزنید اگرم بتونید قطعا باید سبز رنگ بشه که نشون دهنده خطاست تا به حال با این مورد برخورد نکرده بودم یه موردیم در مورد التیوم بعضی مواقع دردسر سازه اینکه التیوم میاد برای یه پروژه جدیدی که درست میکنید پیشفرض رو میزاره روی اخرین رولز هایی که تعریف کردین
شما یه کاری کن تو بخش رولز - واید برو تو همون عکس اولی که گزاشتی قسمت بالای عکس اونجایی که یه ترک کشیده رو ببین مقادیر 0.3 و 0.3 و 1 میلیمتر برای کمترین و بیشترین و رفرنس نوشته همرو بکن n/a ببین درست میشه اون قسمت پایین همون مقدار بزار باشه فقط قسمت بالا که ترک زرد کشیده رو میگم

mehdi zavari
14-01-2014, 00:41
خیلی ممنون از راهنماییتون
الان pcb من آماده فرستادن واسه چاپ نیست؟
من یکم عجله دارم ببخشید
اولین باره این کارو انجام میدم
اگه میشه بیشتر راهنمایی کنین

mehdi zavari
14-01-2014, 00:44
سبز شدن خطوط به مفهوم وجود خطا هست .
برای اینکه ببنید بردتون مشکل داره یا نه از منوی tools گزینه ی دیزاین رولز چک رو انتخاب کنید و در پنجره ای که باز میشه بر روی چک رولز کلیک کنید . نرم افزار فایل pcb شما رو چک میکنه و کلیه خطا ها و هشدار ها رو در یک صفحه ی جدید به شما نمایش میده .

خیلی ممنون از راهنماییتون
الان pcb من آماده فرستادن واسه چاپ نیست؟
من یکم عجله دارم ببخشید
اولین باره این کارو انجام میدم
اگه میشه بیشتر راهنمایی کنین

sadeghbakhshi
16-01-2014, 01:54
مهندس اصلا همیچین چیزی امکان نداره که شما تو رولز تعیین کنید که ترکم کمتر از .3 نباشه و بتونید ترکی با پهنای 0.254 بزنید اگرم بتونید قطعا باید سبز رنگ بشه که نشون دهنده خطاست تا به حال با این مورد برخورد نکرده بودم یه موردیم در مورد التیوم بعضی مواقع دردسر سازه اینکه التیوم میاد برای یه پروژه جدیدی که درست میکنید پیشفرض رو میزاره روی اخرین رولز هایی که تعریف کردین
شما یه کاری کن تو بخش رولز - واید برو تو همون عکس اولی که گزاشتی قسمت بالای عکس اونجایی که یه ترک کشیده رو ببین مقادیر 0.3 و 0.3 و 1 میلیمتر برای کمترین و بیشترین و رفرنس نوشته همرو بکن n/a ببین درست میشه اون قسمت پایین همون مقدار بزار باشه فقط قسمت بالا که ترک زرد کشیده رو میگم

سلام
خب من که بردم رو چاپ کردم
ولی برای اینده
مشکل من هم همین جاست
ترک رو رسم میکنه ولی سبز میشه بعد دابل کلیک میکنم و مقدار رو روی اون بازه ی مشخص قرار میدم درست میشه
شماهم خودتون یه امتحانی کنید
من می خواهم به صورت اتومات وقتی که لاین میزنم قطر ترک حداقل باشه ولی هر کاری کردم نشد