PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد چگونگی پروگرم کردن م

bidgol
13-07-2009, 09:27
با سلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم آیا مانند میکروی ای وی آر، میکروهای پی آی سی رو هم میشه از طریق اس پی آی پروگرم کرد.
ممنون.

alnz
13-07-2009, 11:52
سلام

جسارتا اين SPI كه فرموديد يه پروتكل ارتباطي بين دو تا ميكرو هستش ii998)

احتمالا منظور شما ISP بود . پروگرم شدن تو مدار :k08:

اگه اينه كه بله پيك هم داره و بهش ICSP ميگن

bidgol
14-07-2009, 02:02
آره قربونت
اشتباه از من بود
توی میکرو سی در قسمت مربوط به پروگرم
به نظرم فقط با پورت یو اس بی کار میکنه مثل کد ویژن و میکروهای ای وی آر با پورت پرینتر نیست.
اگر اشتباه میگم لطفا تصحیح کنید.
و بگید که با چه مداری از طریق پروتکل اس پی آی می تونم میکروی پی آی سی را روی مدار پروگرم کنم.
ممنون

alnz
14-07-2009, 02:29
سلام مجدد

به لينكاي زير يه سري بزنيد

You can see links before reply
You can see links before reply

اما توجه داشته باشيد كه اولا تراشتون بايد اين قابليت رو ساپورت كنه و دوما پروگرمرتون بايد اين سوكت رو داشته باشه

ممكنه مداري كه كشيده شده جواب نده :?or:( بايد به راهنماي پروگرمرتون مراجعه كنيد

bidgol
16-07-2009, 12:08
توي کامپايلر microc در منوي tool قسمتي براي پروگرم داره اما ظاهرا اين کار از طريق پورت usb انجام ميشه و در ccs هم به نظرم از طريق پورت usb يا سريال اين کار انجام ميگيره.
ميخواستم ببينم دقيقا مانند avr که از طريق پورت پرينتر با يه مدار ساده ميتونستيم avr را پروگرم کنيم، در pic هم ميتونيم اين کار را انجام بديم(از طريق پورت پرينتر) ؟
اگر اين امکان وجود داره از طريق کدوم کامپايلر يا نرم افزار؟
اگر بتونيد چند تا نقشه مدار پروگرمر ساده که با اون بتونيم از طريق پورت پرينتر يا سريال يا usb ميکروي pic رو در کامپايلر هاي معروف microc و ccs پروگرم کنیم براي من ارسال کنيد، ممنون ميشم.
کلا خودتون پروگرم از طريق isp يا in system programming را چه جوري و با چه مداري انجام ميديد؟

alnz
16-07-2009, 16:06
سلام

شرمنده من تا حالا با avr كار نكردم :k01: . يه ذره pic بلدم ولي تا حالا پروژه اي نبوده كه مجبور باشم تو خود مدار پروگرمش كنم
ببخشيد اطلاعي از اين بابت ندارم :?or:(

اميدوارم دوستاني كه بلدن كمك كنن

موفق باشيد :wink: