PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبیه سازی مدار داخلی انواع op-amp

azadmard
28-12-2013, 19:18
سلام
من قصد دارم مدار داخلی چند op-amp رو توی pspice شبیه سازی کنم
اما خصوصیت ترانزیستورها و دیودها و قطعات دیگه بکار رفته توی مدار داخلی اونها،داخل دیتا شیتشون وجود نداره ...
کسی میدونه خصوصیات این قطعات رو باید از کجا پیدا کنم؟
op-amp سری ua741-tl071-tl081-lf351 هستند

1nafar
28-12-2013, 20:04
سلام
لطفا قبل از ایجاد بحث جدید جستوجو کنید :
مدار داخلی 741 سوال؟ - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
درخواست شبيه سازي مدار داخلي lm 741 با پروتئوس - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

azadmard
28-12-2013, 21:22
اتفاقا هردوتا صفحه رو بررسی کردم ولی چیزی نسیبم نشد...

1nafar
29-12-2013, 07:46
سلام
من قصد دارم مدار داخلی چند op-amp رو توی pspice شبیه سازی کنم
اما خصوصیت ترانزیستورها و دیودها و قطعات دیگه بکار رفته توی مدار داخلی اونها،داخل دیتا شیتشون وجود نداره ...
کسی میدونه خصوصیات این قطعات رو باید از کجا پیدا کنم؟
op-amp سری ua741-tl071-tl081-lf351 هستند

اتفاقا هردوتا صفحه رو بررسی کردم ولی چیزی نسیبم نشد...

سلام همون طور که قبلا توی این صفحه (You can see links before reply)گفته شده ، این قطعات خصوصیات مشخصی ندارن ( جای درج نشده که شمارشون چیه یا پارامتر های مختلفش چقدره ) و شما باید خودتون با جایگذاری قطعات مختلف ، از مدار نتیجه بگیرید و بهترین قطعه رو انتخاب کنید .
ظاهرا توی همون پست ، دوستان از ترانزیستور c945 جواب گرفتن ، برای دیود هم با توجه به نوعش ( زنر یا معمولی یا سرعت بالا یا ... ) میتونید از شماره های معرف مثل 1n4148 یا ... استفاده کنید .
مدار داخلی قطعاتی که گفتید توی دیتاشیتشون وجود داره .