PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] بهترین انجمن اختصاصی برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی

mzarkoob
26-12-2013, 23:49
سلام
تعدادی انجمن در این رابطه سرچ زدم و پیدا کردم تا واردشون شدم و تعداد کل پست های زده شده و آمار کاربران را دیدم کلا دپرس شدم! :sa: فکر کنم تعداد کل تاپیک های زده شده در اون فروم ها کسری از تعداد تایپیک های زده شده در کنترل هوشمند و plc (You can see links before reply) همین فروم نباشه ! گفتم شاید انجمن هایی باشه که من پیدا نکردم و ندیدم و در اون خیلی فعالیت بالاست شبیه همین انجمن خودمون که بیشتر روی میکرو و .. بسیار فعاله
نظر سایر دوستان چیه؟

sadeghbakhshi
27-12-2013, 04:31
سلام اقامهدی :hi:
متاسفانه حق باشماست
ولی اینبحث فقط مختص بهplcنیست
شما fpga هم دقت کنید:unh:
پشه پر نمیزنه
یا dsp که اصلا حرفش هم نزن:(

mzarkoob
27-12-2013, 11:24
حالا با بحث fpga و dsp توی خود این انجمن کارندارم چون یه حیطه واقعا تخصصیه و کار هر کسی هم نیست و کمتر واردش می شوند ....
مثلا در مورد fpga شاید سایت همسایه بیشتر کار شده و ...
ولی در مورد اتوماسیون صنعتی انجمنی که قدمت زیادی داشته باشه و فعالیت بالایی من تا الان ندیدم. در حالی که مطالب زیادی ازش وجود داره و کتابهای مختلف و کاربران زیاد و ... جای تعجبه
یه فروم دیدم در این رابطه جالب بود عین فروم سایت همسایه ولی سوت و کور ! خوب آدم اصلا رغبت نمی کنه بره پست بزنه اونجا. من موندم این فروم ها رو برای چی درست کردند !؟
مثلا در مورد برنامه نویسی و .. کسی بره انجمن مجید انلاین میبینه اوه چه خبره چقدر فعالیت ولی در این مورد ابدا !
داستان چیه؟

morteza_rk
27-12-2013, 13:15
سلام

من فکر می کنم چون این مباحث از نظر مالی دارای قدرت بیشتری برای صاحبانشون هستن ، این صاحبان کار بلد نمیان تجربیاتشون رو در اختیار عموم قرار بدن.

مثلا شما یه plc رو کاملا مسلط باشی می تونی توی کلی کارخونه پروژه انجام بدی و کلی پول گیرت بیاد.

Ma3ood
27-12-2013, 13:29
سلام

من فکر می کنم چون این مباحث از نظر مالی دارای قدرت بیشتری برای صاحبانشون هستن ، این صاحبان کار بلد نمیان تجربیاتشون رو در اختیار عموم قرار بدن.

مثلا شما یه plc رو کاملا مسلط باشی می تونی توی کلی کارخونه پروژه انجام بدی و کلی پول گیرت بیاد.

قویاَ تایید میشه :mrgreen:
معمولا این گونه کارها زیاد پیچیده نیستند و یادگیریشون بیشتر جنبه تجربی داره و این تجربه هم ارزون به دست نمیاد :sa: واسه همین کمتر کسی رغبت میکنه به اموزش و البته نکته ای هم حایز اهمیت هست اینکه چون این رشته زود به زود مثل الکترونیک اپدیت نمیشه تمامی بحث ها درون کتابها و افراد حل و فصل میشه و نیازی به نت و فرومش هم کمتر

mzarkoob
27-12-2013, 16:10
منم داشتم یه جوارایی به همین موارد فکر می کردم که دیدم شما اشاره کردید.
الان در همین حیطه که ذکر کردم تا بخوای شرکت اتوماسیون صنعتی و .. هست و کلی آموزشگاه که کلاس و دوره می ذارند. هر شرکتی هم که یه برندی را اورده مجری برگزاری دوره آموزشی اتوماسیون صنعتی هم هست! با این اوصاف آدم فکر می کنه خیلی روش کار شده و صنعت اتوماسیون در حال پیشرفت و رو به راهی داریم. ولی در اولین کارگاه اتوماسیون که در حاشیه نمایشگاه اتوماسیون اصفهان امسال برگزار شد دیدم که افراد مدعو در قسمت میزگرد از اوضاع خراب صنعت اتوماسیون صنعتی کشور سخن می گفتند!

DeadLand
27-12-2013, 17:26
لطفا بحث رو منحرف نکنید ....
این حرفایی که دارید میزنید جاش توی این انجمن نیست ...
سه پست آخر رو ویرایش و حذف میکنم

morteza_rk
27-12-2013, 22:11
البته نکته ای هم حایز اهمیت هست اینکه چون این رشته زود به زود مثل الکترونیک اپدیت نمیشه تمامی بحث ها درون کتابها و افراد حل و فصل میشه و نیازی به نت و فرومش هم کمتر

اینم مورد مهمیه. منم 100٪ موافقم. شما همین روند رو به رشد میکروکنترلرها و چند هسته ای شدن و افزایش قدرت گرافیکیشونو در نظر بگیرید. در PLC پیشرفت به این سرعت نیست. معمولا با یه PLC ساده (نه حتما زیمنس Step7) میشه خیلی از پروژه هارو راه انداخت.

ولی در اولین کارگاه اتوماسیون که در حاشیه نمایشگاه اتوماسیون اصفهان امسال برگزار شد دیدم که افراد مدعو در قسمت میزگرد از اوضاع خراب صنعت اتوماسیون صنعتی کشور سخن می گفتند!

به شدت تکذیب می کنم مهندس!

یکی از دوستان من کارش اتوماسیون صنعتی هست. برای یه کوره توی یه کارخونه برنامه ی بسیار بسیار ساده ای نوشته بود که قابلیت تایم گیری ، Stop ، Pauss و کنترل یه اینورتر رو داشت. حدود یک و نیم میلیون گرفت!

خب این چی داره آخه؟ یه ماژول PLC لوگو می خواد که کلا می خواد با لوازمش بشه 350 تومن ، تمام.

حالا همین برنامه رو ما اگه با میکرو بنویسیم اصلا کسی نمیاد بخره که! پروژه کاردانی هم نیست آخه. اگرم باشه 50 تومنه!

از این لحاظ ما خیلی مظلوم واقع شدیم. خدائیش اگه بچه های فعال این سایت بجای یادگیری برنامه نویسی میکروکنترلر برنامه نویسی PLC بلد بودن الان نونشون توی روغن بود.

ولی خب عشق و علاقه یه چیز دیگست! نمیشه کاریش کرد. طراحی برد ، راه اندازی ال.سی.دی گرافیکی ، صفحه لمسی ، پخش عکس و فیلم و موسیقی ، ساخت ربات ، کار با انواع سنسور ، برنامه نویسی کامپیوتر ، آندروید و .... دنیائی داره واسه خودش!!؟ نه؟

mzarkoob
27-12-2013, 22:26
به شدت تکذیب می کنم مهندس!
یکی از دوستان من کارش اتوماسیون صنعتی هست. برای یه کوره توی یه کارخونه برنامه ی بسیار بسیار ساده ای نوشته بود که قابلیت تایم گیری ، stop ، pauss و کنترل یه اینورتر رو داشت. حدود یک و نیم میلیون گرفت!

نمی گم بازارش خرابه . شما کاربلد باشید درآمد خوبی داره. منظورشون خود صنعت اتوماسیون بوده که عقب هست و ...

mmojtabaa
31-12-2013, 19:25
بچه ها سلام
یه پروژه بزارم برنامشو کمک کنید بنویسیم
اقا مسعود کمککن
مرسی
فرآیند شکل زیر شیر - V1 باز می شودتا زمانیکه سنسور ارتفاع در تانک L1 فعال شودشیر V2 نیز به مدت 25 ثانیه باز میشود
سپس شیر V3 تا زمانیکه تانک L1 خالی شود، باز شده در زمانیکه پروانه مخلوط کن فعاال است، تاناک L1 عباارت it is void while stirring را نمایش می دهد.گرمکن H1 به مدت 50دقیقه تا زمانیکه پروانه کاملا راکتور را تخلیه نماید و مواد بر روی
نوار متحرک تخلیه گردند، به مخلوط کن حرارت می رساند.

You can see links before reply

برای فرآیند فوق مطلوبست:
-3 رسم PFD
-2 رسم P&ID
3_ i / o list
-4 Alarm & Setting
-5 Logic Diagram
-6 Wiring )دو بعدی(
-7 Material blance table
-8 طراحی PLC به تمام روشهای برنامه نویسی بررسی شده در کلاس. Ladder ، و ...(
-9 Datasheet Instrument

mzarkoob
31-12-2013, 19:27
الان ابن سوال چه ارتباطی به این تایپیک داره!؟

Ma3ood
31-12-2013, 19:34
دادا در انجمن مباحث و کاریابی مطرح کنید . اینجا فقط به مشکلات در مورد صنعت و اتوماسیون صنعتی رسیدگی و بحث میشه
با تشکر

sadeghbakhshi
04-01-2014, 01:26
اقا مهدی خب چرا منتظر بمونیم بقیه یه کاری کنند؟
میشه همین جا هم یه استارت قوی زد
البته به شرطی که وسط راه خاموش نشه

mzarkoob
04-01-2014, 23:47
بله باید همین کارو بکنیم.
ولی در کل به نظرم یادگرفتن plc همین جوری فایده ای نداره دیگه چون کارش نیست و ...

Ma3ood
04-01-2014, 23:58
بله باید همین کارو بکنیم.
ولی در کل به نظرم یادگرفتن plc همین جوری فایده ای نداره دیگه چون کارش نیست و ...

کارش هست ولی برای اونایی که اسم و رسمی به هم زدن :mrgreen:
یادگرفتن کامل و شروع کردن الان به نظرم بی فایده نیست حتی در حد اشنایی
( در ایران هم باب شده از یه مهندس الکترونیک همه چی میخوان به جز الکترونیک!!! )

dariush_ab
05-01-2014, 13:02
سلام.
من هم با این مطلب کاملا موافقم.
جناب زرکوب عزیز چند سال پیش که کلاس plc میرفتم استادمون میگفت plc فلان کارخونه خراب شده اومدم درست کنم نذاشتن و یک نفر پروازی از خارج اومده و همون کاری که من میخواستم بکنم رو انجام داده و تا دلش خواسته پول گرفته!

morteza_rk
05-01-2014, 13:42
( در ایران هم باب شده از یه مهندس الکترونیک همه چی میخوان به جز الکترونیک!!! )

اینو 100٪ موافقم. یه وضعی شده به خدا. همه فکر می کنن مهندس الکترونیک یعنی تعمیرکار رادیو ، تلوزیون ، لپ تاپ ، گوشی ، شارژر ، دوربین و ....

کلا مهندس یعنی تعمیرکار!!!ii998)

Ma3ood
05-01-2014, 17:48
چی بگم دادا مرتضی .......
جالبه چند جا اگهی برای استخدام زده بودن کارشناسی الکترونیک
هزار و یک شرطی که نوشته بودن یکی از مهمترینش تسلط به PLC بود :baad: اخه PLC کجا و الک کجا :baad:
در کل این وقت انرژی که خیلی از دوستان روی الکترونیک میگذارند اگه یک سومشو روی بازار برق و برق صنعتی و PLC گذاشته بودن الان هر کدوم واسه خودشون غولی بودن ( چیکار کنیم الکترونیک عشقه :018:، پرچم بالاست :eat: همه چی پول نیست :roll:)

sadeghbakhshi
05-01-2014, 18:34
اخه یه جورایی زور هم داره
طرف یکی رو می خواد که fpga -dsp -plc - arm -altium بلد باشه :x
و یه ده سالی هم سابقه کار بچسبونه ته رزومه ی کاریش
که راس ساعت 8 سرکار باشی تا هروقت که شد با ساعتی 3 تومن اضافه کاری :(
من هم موافقم همه چیز پول نیست
ولی دو روز دیگه که یکی بودی شدی دوتا :mrgreen:
اون موقع چی؟

mzarkoob
05-01-2014, 23:51
اخه یه جورایی زور هم داره
طرف یکی رو می خواد که fpga -dsp -plc - arm -altium بلد باشه :x
و یه ده سالی هم سابقه کار بچسبونه ته رزومه ی کاریش
که راس ساعت 8 سرکار باشی تا هروقت که شد با ساعتی 3 تومن اضافه کاری :(

دیگه شرایط عوض شده. بعضی چیزها را باید قبول کرد. بله الان دیگه این طوریه
دیگه استخدام زیاد معنی نمی ده. کسب و کار حالت آزاد بیشتره به خود گرفته تا استخدام
شما در یک شرکتی هم که قرار دادی دارید کار می کنید هم یه جورایی کار آزاد می کنید. چون تا صاحب شرکت دیگه شما را به هر دلیلی نخواد می رید به سلامت ....
در این شرایط افراد هستند که اماده کار هستند و برحسب نیاز به صورت پاره وقت کاری را انجام می دهند. در این شرایط کار آزاد،افراد بایستی همیشه آماده کار باشند. برای ما اماده کار بودن داشتن یک یا چند تخصص است. و قیمتی هم که برای کار دریافت میشه به قیمت روز است قائدتا. مثل کارگر سر میدون که آماده به کاره و روز مزدی برای شما کار می کنه. اگه کار خورده داشته باشید گرون پاتون در میاد و اونم مزد یه روز ازتون کامل میگیره .خوب اگه شما کار زیادی داشته باشید هم نمی صرفه روزد مزدی. مبنا میشه متری یا قراردادی یا ...
اینو می خوام بگم که کارگر سر میدون هم همیشه اماده به کاره و بستگی به نوع کار و تعداد روز اون از شما پول میگیره. خوب ما نیز باید بر اساس رشتمون آماده با کار باشیم و بر اساس نوع کار و میزان ساعت و ... هزینه دریافت کنیم. یعنی چیزی داشته باشیم که دیگران به ان نیاز داشته باشند(اصل اول)
فردی با این تعداد تخصص(fpga -dsp -plc - arm -altium) دیگه قیمت ارزون نمی گیره و مزدشو به روز دریافت می کنه(اصل دوم). چون استخدام 30 ساله که نیست. کار موقتیه هر چند یک سال قرار داد داشته باشه. بعد یک سال چی!؟ کار بعدی ... پس چنین فردی با این همه تخصص درست نیست به صورت موقت جایی مشغول باشه به قیمت ارزون ! درست نمی گم؟

Ma3ood
06-01-2014, 01:03
مهندس زرکوب خورد و خاکشیرمون کردی :(

1nafar
06-01-2014, 14:20
سلام
مشکل اساسی که در برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی وجود داره عدم امکان آموزش عملی اون هست .
به عنوان مثال همه ما به میکروکنترلر های avr یا pic یا ... دسترسی داریم و به سادگی میتونیم باهاش کار کنیم ، به تعداد نامحدود برنامه ریزیشون کنیم ، خرابشون کنیم و...
اما در برق قدرت و اتوماسیون صنعتی اینجوری نیست ، شاید کمتر از 1 درصد فارغ التحصیلان رشته ی برق ، تاحالا از نزدیک یک plc زیمنس دیده باشن ، یا مفهوم اتوماسیون و مانیتورینگ رو به صورت عملی درک کرده باشن . دلیلش هم قیمت بالای تجهیزات هست .

sarab1
06-01-2014, 15:10
دیگه شرایط عوض شده. بعضی چیزها را باید قبول کرد. بله الان دیگه این طوریه
دیگه استخدام زیاد معنی نمی ده. کسب و کار حالت آزاد بیشتره به خود گرفته تا استخدام
شما در یک شرکتی هم که قرار دادی دارید کار می کنید هم یه جورایی کار آزاد می کنید. چون تا صاحب شرکت دیگه شما را به هر دلیلی نخواد می رید به سلامت ....
در این شرایط افراد هستند که اماده کار هستند و برحسب نیاز به صورت پاره وقت کاری را انجام می دهند. در این شرایط کار آزاد،افراد بایستی همیشه آماده کار باشند. برای ما اماده کار بودن داشتن یک یا چند تخصص است. و قیمتی هم که برای کار دریافت میشه به قیمت روز است قائدتا. مثل کارگر سر میدون که آماده به کاره و روز مزدی برای شما کار می کنه. اگه کار خورده داشته باشید گرون پاتون در میاد و اونم مزد یه روز ازتون کامل میگیره .خوب اگه شما کار زیادی داشته باشید هم نمی صرفه روزد مزدی. مبنا میشه متری یا قراردادی یا ...
اینو می خوام بگم که کارگر سر میدون هم همیشه اماده به کاره و بستگی به نوع کار و تعداد روز اون از شما پول میگیره. خوب ما نیز باید بر اساس رشتمون آماده با کار باشیم و بر اساس نوع کار و میزان ساعت و ... هزینه دریافت کنیم. یعنی چیزی داشته باشیم که دیگران به ان نیاز داشته باشند(اصل اول)
فردی با این تعداد تخصص(fpga -dsp -plc - arm -altium) دیگه قیمت ارزون نمی گیره و مزدشو به روز دریافت می کنه(اصل دوم). چون استخدام 30 ساله که نیست. کار موقتیه هر چند یک سال قرار داد داشته باشه. بعد یک سال چی!؟ کار بعدی ... پس چنین فردی با این همه تخصص درست نیست به صورت موقت جایی مشغول باشه به قیمت ارزون ! درست نمی گم؟
آقای زرکوب من که نفهمیدم شما چی گفتیcry::cry::cry::cry::
ولی این روزها من از دو تا شرکت (یکی شرکت معروف و بزرگی هست و دیگری یه شرکت دانش بنیان) دعوت به همکاری شدم یکیشون ازم تعهد 6 ساله میخاد که براش کار کنم اما من دانشجو هستم و ممکن هست که فرصت های بهتری هم داشته باشم در آینده!!!
می خواستم ببینم که الان یه مهندس مسلط در شرکت های خصوصی و دولتی جقدر میگیره!
این شرکت بزرگ و معروفه به من حدود 600 تومن میده ماهی !!!:baad::baad:
درسته که من دانشجو هستم و تمام وقت کار نمیکنم ولی خداییش 600تومن که آخه چیزی نیست تو این دوره زمونه!! درست نمیگم؟؟
دوستان و بزرگواران بنده رو راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟:wink::wink:

sadeghbakhshi
06-01-2014, 18:12
آقای زرکوب من که نفهمیدم شما چی گفتیcry::cry::cry::cry::
ولی این روزها من از دو تا شرکت (یکی شرکت معروف و بزرگی هست و دیگری یه شرکت دانش بنیان) دعوت به همکاری شدم یکیشون ازم تعهد 6 ساله میخاد که براش کار کنم اما من دانشجو هستم و ممکن هست که فرصت های بهتری هم داشته باشم در آینده!!!
می خواستم ببینم که الان یه مهندس مسلط در شرکت های خصوصی و دولتی جقدر میگیره!
این شرکت بزرگ و معروفه به من حدود 600 تومن میده ماهی !!!:baad::baad:
درسته که من دانشجو هستم و تمام وقت کار نمیکنم ولی خداییش 600تومن که آخه چیزی نیست تو این دوره زمونه!! درست نمیگم؟؟
دوستان و بزرگواران بنده رو راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟:wink::wink:

مگه بازیکن فوتبالی که این طوری قرارداد می بندی؟
حتما ازت چند میلیونی هم سفته می خواهد
خیلی ستمه حتی اگر بری روزی یه پیچ ببندی
من هم همین تابستون یه پیشنهاد کار برام پیش اومد ولی فقط 50 میلیون سفته می خواست
تازه توی فرم ثبت نام حقوق در خواستی می خواست من هم زدم 900 چون فقط می خواستم تابستون برم
ولی اون هم گفت قرار داد 5 ساله باید ببندی با حقوق 450
من هم یه چیزی یاد گرفتم وقتی حقوق درخواستی پرسیدن شما هم حقوق مد نظرت رو بنویس هر چیزی هم که گفت بگید من با این حقوق حاظرم کار کنم

Ma3ood
07-01-2014, 01:25
ولی اون هم گفت قرار داد 5 ساله باید ببندی با حقوق 450

دادا مطمئنی که حقوق مزایا نمیاد روی این مبلغ ؟؟؟؟؟
450 :mrgreen: چیکاری بودش؟؟؟؟

sadeghbakhshi
07-01-2014, 23:36
دادا مطمئنی که حقوق مزایا نمیاد روی این مبلغ ؟؟؟؟؟
450 :mrgreen: چیکاری بودش؟؟؟؟

تنها مزایایی که داشت این بود که بیمه برام رد کنه
در اصل کار با دوربینهای کنترل سرعت راهنمایی و رانندگی بود
تعمیر .نگهداری .پشتیبانی فنی
تنها هدفی که از شرکت توی مصاحبه داشتم این بود که بتونم از اینکار برسم به کارهای
پردازشی و طریقه ی کار کردن سیستمها
ولی طرف یه جوری بود مثلا گفت
اگر سیستم عامل خراب شد باید بفرستید شرکت ویندوزش رو عوض کنند
در کل من هم دیدم از اینها آبی گرم نمیشه گفتم بیخی
اگر میشد چیزی یاد گرفت که برای کسب سابقه کار و جمع کردن اطلاعات میموندم

mzarkoob
08-01-2014, 11:31
مهندس زرکوب خورد و خاکشیرمون کردی :(
چرا مگه چی گفتم !؟ii998)

Ma3ood
08-01-2014, 16:38
اینو می خوام بگم که کارگر سر میدون هم همیشه اماده به کاره و بستگی به نوع کار و تعداد روز اون از شما پول میگیره. خوب ما نیز باید بر اساس رشتمون آماده با کار باشیم و بر اساس نوع کار و میزان ساعت و ... هزینه دریافت کنیم. یعنی چیزی داشته باشیم که دیگران به ان نیاز داشته باشند.

اخه فقط تو مهین عزیزمون اینطوری هست که هر روز باید در جستجوی انبوه اطلاعات و تخصص ها (!!!!!!!!!)باشیم . چون هیچ کدوم را تخصصی یاد نمی گیریم و نصفه کاره رها میکنیم و کار و موضوع جدیدی میپردازیم در صورتی که در کشور های صنعتی و توسعه یافته اینطوری نیست یکی در یه چی متخصص میشه و تا اخر عمر در اون رشته فعالیت میکنه موضوع را باز نمی کنم چون دوستان خوب میدونن در مورد چی صحبت میکنم .

morteza_rk
08-01-2014, 21:42
اخه فقط تو مهین عزیزمون اینطوری هست که هر روز باید در جستجوی انبوه اطلاعات و تخصص ها (!!!!!!!!!)باشیم . چون هیچ کدوم را تخصصی یاد نمی گیریم و نصفه کاره رها میکنیم و کار و موضوع جدیدی میپردازیم در صورتی که در کشور های صنعتی و توسعه یافته اینطوری نیست یکی در یه چی متخصص میشه و تا اخر عمر در اون رشته فعالیت میکنه موضوع را باز نمی کنم چون دوستان خوب میدونن در مورد چی صحبت میکنم .

100٪ موافقم مسعود جان. اینجا مدیرا می خوان از یه نفر 10 جور استفاده کنن. مهندس باید هم طراح باشه ، هم برنامه نویس ، هم مونتاژکار ، هم آبدارچی ، هم نظافتچی ، هم بازاریاب ، هم بانک برو و ...

mzarkoob
08-01-2014, 23:29
100٪ موافقم مسعود جان. اینجا مدیرا می خوان از یه نفر 10 جور استفاده کنن. مهندس باید هم طراح باشه ، هم برنامه نویس ، هم مونتاژکار ، هم آبدارچی ، هم نظافتچی ، هم بازاریاب ، هم بانک برو و ...
بله متاسفانه یه همچین انتظاراتی هست
ولی افرادی هستند که این همه تخصص را با هم داشته باشند که بتوند انتظارات یه همچین مدیری را برآورده کنند؟ و اگه فردی باشه که به صورت نیم بند از هر چی یه مقدار بلد باشه می تونه یه کار درست حسابی انجام بده!؟
من فکر می کنم اینکه آدم یه کاری را بده به اهلش هم خودش یه هنریه . زیرا تا می خواد یه کاری را یا پروژه ای را کسی براش انجام بده 100 نفر میاند و 100 جور قیمت می دهند. شما هم که ظاهر قضیه را نگاه می کنی میدی به کسی که کمترین قیمت را داده. بعد می بینی ای بابا طرف هر جور تونسته سر و ته کار را زده و ... حتی یوهو میبینه بلد نیست کارو تموم کنه و صد جور ادا اتفار

Ma3ood
09-01-2014, 00:40

هم بانک برو و ...
خیلی نکته ظریفی بود:mrgreen:

safir
13-07-2021, 17:00
وضعیت بازار کار به عنوان یک متخصص PLC چگونه است؟
امروزه بازار کار در زمینه آموزش plc (You can see links before reply) بسیار وسیع بوده به صورتی که تعداد زیادی از صنایع در بخش های مختلف خواستار متخصص PLC می باشند. صنایع مختلف توجه ویژه ای به افرادی دارند که با خلاقیت می توانند عملکرد کارگاه یا کارخانه ای که در آن مشغولند را بهبود ببخشند. به علاوه در صنایع بزرگ به دنبال متخصصانی هستند که بتوانند به شکل چند بعدی عمل کرده و با اختلالات موجود در تابلوهای PLC تا حد زیادی آشنایی داشته باشند و قادر به برطرف کردن عیوب آن در کوتاه ترین زمان باشند.
در صورتی که این دسته از افراد حاذق بتوانند به صنایع نفوذ کنند واحدهای صنعتی مبالغ بسیار خوبی را برای این افراد به عنوان دستمزد ماهیانه خواهند پرداخت. استخدام شما به عنوان متخصص PLC کمترین منصبی است که با داشتن چنین دانشی می توانید برای خود در نظر بگیرید.