PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کابل مبدل USB mini به COM

sobhan537
25-12-2013, 14:27
سلام دوستان
این مدار داخل کاتالوگ یه دستگاهی بود. این دستگاه با پورت USB mini کار میکنه، حالا میخوام این دستگاه رو به پورت COM وصل کنم.
حالا سوالم اینه که بین دوسر این کابل، مدار واسطی وجود داره؟ یا کانکتور USB mini مستقیم از روی اون جدول پایین مستقیم به کانکتور DB7 وصل میشه؟؟

morteza_rk
25-12-2013, 16:47
سلام مهندس

حتما یه مدار واسط توی پوشش قسمت db هست. وگرنه هیچکدوم از پورت های کامپیوتر بدون واسط قابل تبدیل به usb نیستن.

Ma3ood
25-12-2013, 17:48
از عکس این طور که بر میاد که در بردی که usb mini میخوره به دلیل کمبود جا و حالا هر چی ! اومدن پورت سریال را از طریق این کانکتور اتصال دادند
توجه کنید از پایه های 2 و3 و 5 استفاده کردن ( مختص ارتباط سریال ساده )
و به کانکتور هم فقط همین پایه ها اتصال داره

در واقع اینجا فقط نقش کانکتور را داره و دیگر هیچ

1nafar
25-12-2013, 18:13
سلام
توی پروتکل rs232 و usb سطوح ولتاژ فرق داره و نمیشه همین جوری دستگاه رو به پورت کام متصل کرد . به نظر من دستگاه رو باز کنید و ببنید پورت مینی usb به چه قطعه ای وصل شده . اینجوری مطمئن تره .

morteza_rk
25-12-2013, 22:31
البته پیشنهادی هم که مسعود جان دادن می تونه وجود داشته باشه که مختص برادران چینی هست!

شاید اون بردی که روش USB mini داره کوچیکه بطوریکه کانکتور DB9 روش جا نمیشه. بعد اینا اومدن یه سرشو DB9 گذاشتن و اون سرشو USB mini که توی بردشون جا بشه.

حالا اگه اینطوری باشه و شما بخواید از سیستمی استفاده کنید که پورت COM نداره باید یه مبدل USB to COM تهیه کنید و بزنید به سر DB9 ، ولی درکل شما بیا اون قاب BD9 رو باز کن و توشو ببین دیگه دادا.

sobhan537
26-12-2013, 02:31
ممنون از همه دوستانی که نظر دادن و راهنمایی کردن...

مشکل اینجاست که من این کابل و دستگاه رو در اختیار ندارم. یه بنده خدایی گفته این کابل رو برام بساز.
به هر حال من منصرف شدم :x، چون نمیدونم دقیقا چی هست! :baad:

sadeghbakhshi
26-12-2013, 03:51
سلام
البته ممکنه که کل برد مبدل داخل کاور پورت سریال گذاشته باشند
مثل همونی که کویرداره
خرج فقط یه تست اتصال با مولتی متر هست :0013: