PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیوز برگشتی

sadeghbakhshi
23-12-2013, 03:12
سلام
بچه ها من نیاز به یک فیوز دارم ولی باید برگشتی باشه
آمپرش هم 10 الی 12 آمپر هست
از این فیوز مینیاتوری ها هست ولی اون ها اصلا بکار من نمیاد چون قراره توی جعبه قرار بگیره
ولتاژ هم حداکثر24 ولت ست
میشه مداری به من معرفی کنید؟
و یه سوال دیگه vdr چی هست و کجا استفاده میشه
با تشکر

Ma3ood
23-12-2013, 11:52
وریستور یا همان مقاومتهای تابع ولتاژ (VDR) در واقع یک مقاومت است که میزان مقاومت آن متناسب با ولتاژ دو سرش است. هر وریستور دارای سه پارامتر ولتاژ DC و ولتاژAC و ولتاژ نامی هستند.که در برگه دیتا شیت آنها تحت عنوان VdcوVac ذکر می شود. ولتاژ نوشته شده روی آنها در واقع ولتاژ نامی آنها است .
برای انتخاب یک وریستور باید ببینید آن را سر ولتاژAC می گذارید یاDC سپس با یک درصد مناسب برای خودتان کمی ولتاژ آن را بالاتر فرض کنید.
برای حفاظت در برابر ولتاژ زیاد فیوز سری با جریان مناسب فراموش نشه ، چون از ولتاژ بیش از حد نامی مقاومت اون کاهش پیدا میکنه و جریان کشی اون زیاد میشه و از یه حدی به بعد میسوزه

sadeghbakhshi
23-12-2013, 16:01
سلام
ممنون از راهنماییتون
میشه چندتا پارت نامبر با همون مشخصات اولیه که دادم ذکر کنید؟
و رابطه ی ولتاژ و جریان چطوری هست
در اصل من به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای جلوگیری از جریان کشی بالا از منبع
میخواهم استفاده کنم

Ma3ood
23-12-2013, 17:52
خوب یه جورایی این قطعه به کارتون نمیاد چون با افزایش جریان کاری نداره ، فقط با ولتاژ دو سرش رابطه داره و به طور موازی در مدار نصب میشه
شما میتونی از فیوز های گچی استفاده کنی که یه تاخیری دارند تا بسوزند مانند فیوز شیشه ای سریع عمل نمی کنن