PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : discovery and tft lcd

hunybal
21-12-2013, 00:40
سلام دوستان من هیدر برای lcd 3.2 , n96 تحت fsmc داشتم که که برای میکرو stm32f103 به درستی کار میکنه تا حدودی برای stm32f407 تغییرش دادم.اما هر کاری می کنم بتونم با برد دیسکاوری راحش بندازم hard fault اتفاق میفته!
اگه دورستان بتونن راهنمایی کنی یا برنامه بدون مشکلی رو به من بدن خیلی ممنون میشم

sadmonew
21-12-2013, 09:28
سلام مهندس
دقيقا" بعد اجراي كدوم قسمت(تابع يا دستور) وارد Hard fault ميشه؟

hunybal
21-12-2013, 11:09
وقتی وارد تابع LCD_Initializtion ابتدا کانفیگ پایه ها و fsmc انجام میشه ولی وقتی وارد تابع LCD_ReadReg میشه و دستور return (LCD_RAM) اجرا میشه fualt اتفاق میفته!

sadmonew
21-12-2013, 17:57
سلام مهندس
راستي يه چيزي يادم افتاد تو مثال هاي برد ديسكاوري(مثال هايي كه بعد از خريد برد ارسال ميشن)، تو اونا مثال هاي واقعا" عالي گذاشته شده، مثل پخش فايل ويدئويي با صدا و راه اندازي دوربين ov7670 و كلي مثال اي ديگه، فقط كافيه كامپايل كني بريزي رو ميكرو و باهاش كلي حال كني!

hunybal
21-12-2013, 20:00
دیروز ایمیل زدم ولی هنوز نفرستاند!ولی اگر بفهمم مشکلم کجا هستم خیلی خوب میشه

hunybal
24-12-2013, 11:23
سلام مشکل سورس ها تا حدودی حل شد. یکی از مشکلات این بود که من از ادرس 0x6f شروع کرده بودم که متعلق به بانک 4 بود اما در صورتی که از بانک 1 استفاده کرده بودم.الان بعضی از کارای روی lcd رو میتونم انجام بدم اما یه سری مشکلات هم برام پیش اومده .مثلا رنگ سفید رو اصلا نمینونم روی lcd به نمایش در بیارم که خیلی عجیبه! چندین بار هم ایمیل زدم که اگه میشه این مثال ها رو ارسال کنید که نتیجه نداشت.اگه میشه مثال های lcd رو توی سایت بذارید.مرس

sadmonew
24-12-2013, 17:52
سلام مشکل سورس ها تا حدودی حل شد. یکی از مشکلات این بود که من از ادرس 0x6f شروع کرده بودم که متعلق به بانک 4 بود اما در صورتی که از بانک 1 استفاده کرده بودم.
سلام
ممنون كه چگونه حل شدن مشكلتون رو اينجا مطرح كردين، به هر صورت دوستان ديگه هم ممكنه همچين مشكلي پيدا كنن. با خوندن اين تاپيك مشكل اون دسته از دوستان هم حل ميشه.

.الان بعضی از کارای روی lcd رو میتونم انجام بدم اما یه سری مشکلات هم برام پیش اومده .مثلا رنگ سفید رو اصلا نمینونم روی lcd به نمایش در بیارم که خیلی عجیبه!
فقط با رنگ سفيد مشكل دارين؟ رنگ سفيد رو اشتباه نشون ميده؟ يا كمرنگ؟ يا مات؟

hunybal
24-12-2013, 23:30
مشکل توی کانفیگ FCMS بود که به نظرم هنوز هم کامل رفع نشده.طبق توضیحات دیتا شیت اگر از SRAMBAN1 استفاده میکنید ادرس شروع خوندن 0X6000000 هست تا 0X6400000 که من این نکترو رعایت نکرده بودم .مشکلم اینه که رنگ که کد هگزشون از 0XFFF0 بیشتر باشه اصلا روی LCD نمایش داده نمیشوند و در حقیقت روی LCD هیچ اتفاقی توی این رنگا نمیوفته
در ضمن EXAMPLE ها هم با کمال تشکر سایت برام ارسال کرده اما هیدر اون LCD از SSD1289 پشتیبانی نمیکنه که باید توی هیدرش اضاف شه :baad: