PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد بهترین نرم افزار مدار چاپی

MRSTAR
17-12-2013, 14:16
با سلام
من قبلا پروتل 99 کار میکردم و چندتایی مدار چاپی با اون زدم الان مدتیه کنار گذاشتم
بعد از چند وقتی که میخوام دوباره الکترونیک شروع کنم گفتم شاید بهتر باشه یه نرم افزار دیگه یاد بگیرم و پروتل 99 قدیمی شده باشه الانم مدارهای میکرو مو با پروتیوس 7 شبیه سازی میکنم حالا دوستان لطف کنن بگن برای مدار چاپی چه نرم افزاری یاد بگیرم بهتره که تو بازار هم هر جایی بردم فایل رو قبول کنن و از روش مدار بزنن

ممنون

Ma3ood
17-12-2013, 14:41
با سلام همون نسخه جدید پروتل 99 به نام Altium Designer که نرم افزار فوق العاده قدرت مندی در این زمنیه هست برای دانلود هم میتونید به سایت مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل (You can see links before reply) مراجعه کنی و کتابخانه ، اموزش های متنی و فیلم هم در سراسر نت بسیار موجود هست برای این نرم افزار .

MRSTAR
17-12-2013, 15:35
با سلام همون نسخه جدید پروتل 99 به نام Altium Designer که نرم افزار فوق العاده قدرت مندی در این زمنیه هست برای دانلود هم میتونید به سایت مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل (You can see links before reply) مراجعه کنی و کتابخانه ، اموزش های متنی و فیلم هم در سراسر نت بسیار موجود هست برای این نرم افزار .

ممنون دوست عزیز
همین پروتیوس چطوره میشه برای مدارات پیچیده باهاش pcb طراحی کرد ؟ تو بازار فیل خروجی شو قبول میکنن ؟ بعضی جاها خوندم میشه خروجی شو تبدیل به فایل پروتل کرد این روش چی کارایی داره ؟

1nafar
17-12-2013, 22:14
همین پروتیوس چطوره میشه برای مدارات پیچیده باهاش pcb طراحی کرد ؟ تو بازار فیل خروجی شو قبول میکنن ؟ بعضی جاها خوندم میشه خروجی شو تبدیل به فایل پروتل کرد این روش چی کارایی داره ؟
سلام
برای طراحی فیبر مدار چاپی نرم افزار های زیادی وجود داره که میتونید ویژگی های اغلب اونا رو در آدرس زیر مشاهده کنید :
Pcb | مرجع تخصصی برق-الکترونیک و کنترل (You can see links before reply)
معمولا کار با اغلب نرم افزار های طراحی pcb مشابه به هم هست و اگه کاربر با یکی از اونا به صورت کامل آشنا باشه ٰ به راحتی میتونه با بقیه کار کنه . همچنین خروجی تمامی اونا رو میشه به نرم افزار دیگه انتقال داد ( مثلا pcb طراحی شده با پروتوس یا ایگل رو در پروتل باز کرد ) .
رتبه بندی نرم افزار های طراحی pcb به نظر من :
1- پروتل dxp یا همون Altium Designer
2- ارکد
3- ایگل
4- پروتوس