PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد proteus 7

MRSTAR
17-12-2013, 14:09
با سلام

در proteus 7 برای سنسور التراسونیک از چی استفاده کنیم ؟

ممنون

r0b0
17-12-2013, 15:14
با سلام

در proteus 7 برای سنسور التراسونیک از چی استفاده کنیم ؟

ممنون

سلام
میخواهید عملکرد سنسور رو شبیه سازی کنید یا میخواهید صرفا یک قطعه جایگزین بعنوان اولتراسونیک فراخوانی کنید؟
اگه بخواهید شبیه سازی کنید که باید با توجه به خصوصیات رفتاری، خودتون عملکرد سنسور رو شبیه سازی کنید
ولی برای فراخوانی یک قطعه جایگزین میتونید از buzzer استفاده کنید.

خوش باشید.

MRSTAR
17-12-2013, 15:30
سلام
میخواهید عملکرد سنسور رو شبیه سازی کنید یا میخواهید صرفا یک قطعه جایگزین بعنوان اولتراسونیک فراخوانی کنید؟
اگه بخواهید شبیه سازی کنید که باید با توجه به خصوصیات رفتاری، خودتون عملکرد سنسور رو شبیه سازی کنید
ولی برای فراخوانی یک قطعه جایگزین میتونید از buzzer استفاده کنید.

خوش باشید.

ممنون از پاسخ سریع تون
میخوام عملکرد اونو شبیه سازی کنم اونم قسمت دریافت کنندش

r0b0
18-12-2013, 14:48
ممنون از پاسخ سریع تون
میخوام عملکرد اونو شبیه سازی کنم اونم قسمت دریافت کنندش

خواهش میکنم
عملکرد سنسور اولتراسونیک به این طریق هستش که یه پالس 40کیلوهرتز ارسال میشه و بعد برخورد به مانع به گیرنده میرسه و باتوجه زمانی که طی شده تا پالس از گیرنده به فرستنده برسه ،میشه مسافت رو محاسبه کرد
در شبیه ساز؛
درحالت پیش فرض ما قابلیت ارسال پالس رو داریم ولی دریافت پالس و محاسبه زمان و مسافت طی شده رو نداریم
خب برای این کار میاییم خروجی فرستنده رو به گیرنده وصل می کنیم و با قابلیت تایمر زمان ارسال و دریافت رو محاسبه می کنیم
برای محاسبه مسافت و تست عملکرد می تونیم یا طی برنامه یا بصورت دستی زمان ارسال و دریافت پالس رو تعیین کنیم
فرضا یک بار بعد طی زمان 1 ثانیه، پالس رو ارسال می کنیم و طی محاسبات مسافت رو محاسبه می کنیم
و یک بار بعد 2 ثانیه و الی آخر
کلا بستگی به خودمون داره که محاسبات به چه طریق صورت بگیره

خوش باشید.