PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیباگر برای pic

mansoory
15-12-2013, 11:22
سلام.
من تابحال با PIC کار نکردم و کاربر قدیمی AVR هستم. من یه JTAG-ICE MKii دارم که با اون میتونم میکروی AVR رو پروگرام و دیباگ کنم (ISP ، JTAG, DEBUG WIRE) .
یه مشکلاتی درباره AVR هست که نمیشه خیلی به کارکردش اطمینان کرد. نگرانی از هنگ کردن اون و نویز پذیری و ریست شدن گاه بگاه باعث شده که جرات نکنم از اون در پروژه های جدی استفاده کنم. شاید میکروهایی که توی ایران هست این مشکل رو داره چون در چند برد صنعتی ATMEGA128 رودیدم ( اینورتر LS 5kw 3p، ریموت جرثقیل).
شنیدم که PIC این مشکلات رو نداره و میشه بهش اعتماد کرد. اما برای شروع من به دیباگرش نیاز دارم و نمیدونم که از کجا باید تهیه کنم. ظاهرا PICKIT3 یه دیباگر وپروگرامره ولی جایی ندیدم بفروشن.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

agape
15-12-2013, 12:02
دوست گرامی - بیشتر این مشکلاتی که نام بردید بر میگرده به طراحی نادرست و برنامه نویسی غیراصولی ولاغیر
چه بسا پروژه های صنعتی و کنترلی حساسی که با این میکرو ها انجام شده
ولی خوب از این مطالب که بگذیرم برای خودم هم جالبه بودنم دیباری هست برای pic اگه اوپن سورس باشه که خیلی عالی میشه

ali_rostami_7
15-12-2013, 13:26
سلام تا اونجایی که میدونم icd2 و icd3 دیباگر و پروگرامرهای پیک هستند.که فکر نکنم جایی بتونید تهیه کنید و باید سفارش بدید براتون بیارن .مثلا به جوان الکترونیک .که البته خب مطمئنا قیمتشم :xداره.ولی خب اگه براتون هزینه مهمه برای شروع پروگرامر pikit2 کافیه اگه بخوای بخری که دردسرشم کمه از eca میتونید اونو تهیه کنید فکر کنم 50000تومان و اگه هم می خوایید اونو بسازید تو انجمن eca روش ساختش هست..موفق باشید

sarab1
15-12-2013, 13:53
سلام.
من تابحال با PIC کار نکردم و کاربر قدیمی AVR هستم. من یه JTAG-ICE MKii دارم که با اون میتونم میکروی AVR رو پروگرام و دیباگ کنم (ISP ، JTAG, DEBUG WIRE) .
یه مشکلاتی درباره AVR هست که نمیشه خیلی به کارکردش اطمینان کرد. نگرانی از هنگ کردن اون و نویز پذیری و ریست شدن گاه بگاه باعث شده که جرات نکنم از اون در پروژه های جدی استفاده کنم. شاید میکروهایی که توی ایران هست این مشکل رو داره چون در چند برد صنعتی ATMEGA128 رودیدم ( اینورتر LS 5kw 3pو PLC LOGO Siemense).
شنیدم که PIC این مشکلات رو نداره و میشه بهش اعتماد کرد. اما برای شروع من به دیباگرش نیاز دارم و نمیدونم که از کجا باید تهیه کنم. ظاهرا PICKIT3 یه دیباگر وپروگرامره ولی جایی ندیدم بفروشن.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
شما که JTAG-ICE MKii رو دارید یه دونه هم ICD3 بگیرید تو تهران هست منم دارم فروشی نو و دست دوم سورس های ساخت clone برای pickit 2 -3 رو هم دارم خواستید میدم ولی به درد سرش نمیارزه! یه دونه اورجینال بگیری خیلی خوبه! با MPLABX هم کپی ها شناسایی میشن!:wink:

Ma3ood
15-12-2013, 13:55
بله پراگرامرهای PICKIT2 ,3 قابلیت دیباگ دارند البته فقط نوع اصلی
برای خرید من چند هفته پیش نمونه pickit3 را داخل جهان کیت دیدم حدودای 250 اینا قیمتش هست (خدا کنه اصل باشه )
You can see links before reply