PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد interrupt

koroush.badi
14-12-2013, 11:41
سلام
من 8 ورودي ديجيتال مي خوام به يه پورت مثلا A بدم و تمامي پين هاي اين پورت را اينتراپت خارجي با لبه بالا رونده ست می کنم.
تا اين جاي کار مشکلي نيست اما چون هر پورت فقط دو زير برنامه وقفه(INT0 و INT1) دارد. من چطوري ميتونم بفهمم که کدوم پايه اينتراپت داده که برنامه به زير برنامه وقفه(INT0 يا INT1) رفته است؟؟؟رجيستري براي اين کار هست؟؟؟؟؟
ممنون از کمکاتون :wink:

Ma3ood
14-12-2013, 11:47
در چنین مواردی میتوانید از گیت or استفاده کنید و در نهایت یک خروجی بگیرید و بدین به یکی از وقفه ها و بعد از اتفاق افتادن وقفه سریع پورت را بخونید این طوری میتونید در میکروی سطح پایین که وقفه خارجی محدود دارند تا حدودی مشکل را مرتفع کرد.

koroush.badi
14-12-2013, 11:56
در چنین مواردی میتوانید از گیت or استفاده کنید و در نهایت یک خروجی بگیرید و بدین به یکی از وقفه ها و بعد از اتفاق افتادن وقفه سریع پورت را بخونید این طوری میتونید در میکروی سطح پایین که وقفه خارجی محدود دارند تا حدودی مشکل را مرتفع کرد.
ممنون اما من دارم از atxmega128A4 استفاده می کنم .این کار جواب نمیده که سریع پورت بخونیم آخه توی یه پالس که اینتراپت داده تا من بخوام پورت بخونم چند سیکل میگذره و در صورت low شدن پین دیگه نمیشه فهمید کدوم پین بوده.
رجیستر استتوسی برای این کار وجود نداره؟؟؟؟