PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه بسيج بشوند تا مشكل sim900 من حل شود

ramin_kent
14-12-2013, 01:55
سلام. اول ببخشيد كه تاپيك زدم ميدونم كه تاپيك مربوط به ماژول sim 900 هست ولي گفتم همه با هم بسيج بشيم شايد مشكلم حل شد

چند وقته يك برد براي راه اندازي ماژول sim900 طراحي كردم براي برقراري ارتباط با پورت كامپيوتر. برد را كه وصل ميكنم به كامپيوتر و دستورات را بهش ميدم مشكلي از اين بابت ندارد اما مشكل شناسايي شبكه را دارد يعني led روي برد 64m روشن و300م خاموش است يعني شبكه را پيدا نميكند.وقتي به هايپر ترمينال وصلش ميكنم و برد را روشن ميكنم بلافاصله اين متن را ميفرسد cpin not inseart
با چندين سيم كارت هم امتحان كردم ولي مشكل حل نشد
ماژول را عوض كردم گفتم شايد ايراد از ما‍ژول باشد ولي باز هم شبكه پيدا نكرد.
منبع تغذيه هم چك كردم توانايي جريان 3 آمپر را دارد
اتصالات پين هاي سيم كارت به ماژول هم چك كردم مشكلي نداشت
ولتاژ پايه تغذيه سيم كارت را اندازه گرفتم ولتاژ پايه صفر ولت بود
آنتن برد را هم عوض كردم ولي باز تاثيري نداشت
شماتيك مدار را هم نشون يكي از بچه هاي سايت دادم مدار را تاييد كرد.

خلاصه هر كاري كه لازم بود انجام دادم ولي نشد

اگر كسي نظري دارد درباره مشكل من بگوييد شايد من فراموش كرده باشم در نظر بگيرم.
ممنون

sobhan537
14-12-2013, 04:03
سلام
به نظر من، به احتمال خیلی زیاد مشکل شما مربوط به pcb هست که طراحی کردید. طراحی pcb برای اینگونه ماژولها جزییات زیادی داره که باید رعایت بشه. این جزییات توی مقالات شرکت simcom اومده.

agape
14-12-2013, 09:07
من احتمالی که میتونم بدم مربوط میشه به سیم کارت ، مثلا اگه برد رو خوب نشوری و روغن لحیم بمونه رو برد میتونه باعث عدم شناسایی سیم کارت بشه - یا شاید سوکت سیم کارتت مشکل داره - حداقل شماتیک رو میذاشتی

Ma3ood
14-12-2013, 10:38
کاش در تاپیک مربوطه مشکل خودتون را دنبال و از زدن تاپیک جدید خود دداری میکردید
شما بهتره که pcb را یک بار دیگه بزنید قطعاتی مانند خازن ها را تعویض کنید چون امکان اتصال کوتاه اون هست
از روی برد با تست بوق تمامی مسیر های سیم کارت را چک کنید . در صورت امکان عکس مناسب از پروژه ساخته شده + شماتیک دقیق + pcb اون قرار دهید .

ramin_kent
14-12-2013, 15:09
اين شماتيك مداري كه طراحي كردم.از نظر الكتريكي هم با اهم متر مدار را چك كردم مشكلي ندارد.

ولي يك موضوع اين كه ماژول قبلا" روي يك بردي بود كه آنتن بهش وصل نبود و چند باري روشن شد بدون آنتن دوستان گفتن اگه آنتن روي برد نباشه ماژول ميسوزه.
ماژول من روشن ميشود دستور هم ميگيرد ولي شبكه پيدا نميكند ممكنه مشكل از اينجا باشد؟

Ma3ood
15-12-2013, 12:39
قبلا این شماتیک بررسی شده بود بیشتر منظور پشت فیبر و محصول نهایی اون هست چون نکاتی حتما باید رعایت بشه چون گاهی مثل الان ماژول مشکلاتی پیدا میکنه

gbg
19-12-2013, 02:24
من هم با ماژولم همین مشکل رو دارم
فقط به نتیجه ای که رسیدیم با دوستان این بود که ترک هام رو کلفت تر کنم
ولی هنوز نساختم که ببینم درست شده یا نه

modj.ir
19-12-2013, 03:06
سلام. اول ببخشيد كه تاپيك زدم ميدونم كه تاپيك مربوط به ماژول sim 900 هست ولي گفتم همه با هم بسيج بشيم شايد مشكلم حل شد

چند وقته يك برد براي راه اندازي ماژول sim900 طراحي كردم براي برقراري ارتباط با پورت كامپيوتر. برد را كه وصل ميكنم به كامپيوتر و دستورات را بهش ميدم مشكلي از اين بابت ندارد اما مشكل شناسايي شبكه را دارد يعني led روي برد 64m روشن و300م خاموش است يعني شبكه را پيدا نميكند.وقتي به هايپر ترمينال وصلش ميكنم و برد را روشن ميكنم بلافاصله اين متن را ميفرسد cpin not inseart
با چندين سيم كارت هم امتحان كردم ولي مشكل حل نشد
ماژول را عوض كردم گفتم شايد ايراد از ما‍ژول باشد ولي باز هم شبكه پيدا نكرد.
منبع تغذيه هم چك كردم توانايي جريان 3 آمپر را دارد
اتصالات پين هاي سيم كارت به ماژول هم چك كردم مشكلي نداشت
ولتاژ پايه تغذيه سيم كارت را اندازه گرفتم ولتاژ پايه صفر ولت بود
آنتن برد را هم عوض كردم ولي باز تاثيري نداشت
شماتيك مدار را هم نشون يكي از بچه هاي سايت دادم مدار را تاييد كرد.

خلاصه هر كاري كه لازم بود انجام دادم ولي نشد

اگر كسي نظري دارد درباره مشكل من بگوييد شايد من فراموش كرده باشم در نظر بگيرم.
ممنون

cpin: not inserted یعنی سیم کارت رو پیدا نکرده و ارتباطش با تعویض آنتن و ماژول و ... رو نمی دونم. دقیقا در مورد قسمت بولد شده، فقط اندازه گیری رو انجام دادید و می فرمایید خلاصه هر کار بوده انجام دادید !!؟