PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] سنسور تشخیص حرکت

alimka
14-12-2013, 00:29
سلام دوستان.
این سوال رو تو چنتا انجمن دیگم مطرح کردم اما جوابی نگرفتم. از چند نفری هم پرسیدم اما اونام جواب درستی ندادن.
بعد از کلی جستجو تو سایتهای خارجی فهمیدم به کارم ژیروسکوپ و شتاب سنج میاد.
یه ماژول پیدا کردم با اسم mpu6050 که اینکارو فک کنم برام انجام بده. حالا می خوام بدونم نظر شما چیه.
من می خوام این ماژول رو رو دستم نصب کنم و دیتای x,y,z رو ازش دریافت کنم البته همراه با زاویه چرخشش.
حالا می تونم از این ماژول همچین استفاده ای بکنم ؟
برای استفاده از این ماژول نیاز به چه چیزایی دارم ؟ ( می خوام به pc متصلش کنم و دیتاش رو هر میلی ثانیه داشته باشم یعنی به کوچیکترین حرکات دستم جواب بده. )

مورد بعدی دیتاش به چه صورته ؟ آیا باید تبدیلش کنم یا خودش یک عدد بهم میده ؟

با تشکر از شما

agape
14-12-2013, 09:10
فکر میکنم شما تا حالا با دیتا سروکله نزدید ، همچین کاری رو میشه انجام داد ؛ قبل از هرچیزی شما نیاز داری بدونی که ماژولت چه خروجی میده ، اون موقه خروجی رو با میکرو میگیری و تبدیل میکنی به یکی از واسط های usb یا com که به راحتی میتونی متصلش کنی به کامپیوتر

alimka
14-12-2013, 12:12
با تشکر فراوان از شما.
یعنی این ماژول جوابگوی کار من هست دیگه ؟
اگه لطف کنید و یک مقاله در اختیار من بذارید که بتونم کارمو راه بندازم ممنون میشم ازتون.

omid83
16-11-2016, 00:37
سلام این سنسور سرعت زاویه ای و شتاب خطی را در سه محور می دهد برای بدست آوردن زاویه چرخش و میزان حرکت در سه محور نیاز به تلفیق این اطلاعات است از که فیلتری هایی در این زمینه موجود است نظیر فیلتر کالمن یا فیلتر ماهونی(Mahony) که باید پیاده سازی شود البته پیاده سازی نیاز به مقدار تخصص داره