PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] دریافت اطلاعات از پورت سریال توسط stm32f103

sam1367
11-12-2013, 08:51
با محصول MINI STM32F103RBT6 development board که از کویر خریدم قصد دارم یه سری اطلاعات رو از کامپیوتر با پورت سریال دریافت کنم.

از Reference manual طریقه کار رو میدونم که باید:
1. بیت UE از رجیستر USART_CR1 رو برابر 1 قرار بدم.
2. بیت M رو در USART_CR1 تنظیم کنم.
3. تعداد Stop bits رو در USART_CR2 مشخص کنم.
4. میزان baud rate مطلوب رو در رجیستر USART_BRR تنظیم کنم.
5. بیت RE رو در USART_CR1 برابر 1 قرار بدم.
همچنین از Datasheet میدونم که باید مثلاً پورت PA3 رو در حالت 00 تنظیم کنم تا از این پورت بتونم دریافت رو انجام بدم؛ و پورت های مشخص شده برای Tx و GND رو هم به طریق مشابه تنظیم کنم.
و بعد با دستورات مناسب از کامپیوتر داده ها رو ارسال کنم.

اما هیچ دیدی ندارم که کد Keil مربوط به اینها چیه. میشه کمک کنین؟ :cry:

sadmonew
11-12-2013, 09:21
سلام مهندس
اين (You can see links before reply) پستو نگاه كن، همه چي دستگيرت ميشه.

sam1367
22-12-2013, 10:16
سلام مهندس
اين (You can see links before reply) پستو نگاه كن، همه چي دستگيرت ميشه.
ممنون از توجهتون؛ اما این پستی که فرمودین، به کار من نمیاد.
مثل همین پستی که فرمودین، تو کل انجمن فقط شبیه همین یه مثال راجع به ارتباط سریال هست که اصلاً به کار من نمیخوره.
این مثال ها از دستورهای آماده استفاده می کنن و با رجیسترها (شبیه اسمبلی) کاری ندارن. اگه دستور آماده ای برای چیزهایی که تو بالا گفتم وجود داره که ممنون میشم که اونو بگین. ولی اینجور مثال ها راجع به key ها و led های خود میکرو به کارم نمیاد. :( :unh: :cry:

mzarkoob
22-12-2013, 10:57
سلام
سمپل های خود کیل برای این برد را دیدید؟ اونها با رجیستر هست

Greatal
14-01-2014, 10:53
دوست من سلام تو تنظیمات پورت مد رو چی انتخاب کردید AF_PP یا out_PP خالی باید AF باشه ضمنا وضعیت هادرور کنترلتون چجوریه و اینکه کلاک پورت پین TX رو قبلش فعال کردید اون آنالوگ اینپوت عادی هستش کلاکشم عادیه! ضمنا منظورتون از تنظیم GND چیه نکنه یه پین رو 0 کردید بجای گراند!