PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل not recognized در پروگرامر avr نوع usb

alirezatkh2
08-12-2013, 13:05
سلام خسته نباشید
من پروگرامر معروف avr نوع usb طراحی شده توسط فیشل رو ساختم و فیوز بیت های cksel0-3 رو هم 1111 تنظیم کردم و کریستال رو هم 12 مگا گذاشتم خیلی هم چک کردم ولی به محض اینکه می زنم به سیستم error : the device not recognize رو میده دیگه خسته شدم از بس چک کردم
لطفا کمک کنید.
با تشکر

sadmonew
08-12-2013, 13:57
سلام
دقیقا" طبق شماتیکی که تو این صفحه (You can see links before reply) قرار داره مدارو بستی؟
هیچی رو از قلم ننداختی؟

alirezatkh2
08-12-2013, 14:19
بله دقیقا همونو بستم
دیود زنر ها 1N4729 بستم و بقیه مقاومتها عینا طبق نقشه ...
وقتی سریال میکروی پروگرامر رو پروگرام می کنم یکی از لامپ ها که به پایه ی PC1 وصله روشن میشه(درسته؟ باید همینجوری باشه؟)
برنامه میکرو هم همین امروز از سایت USBasp - USB programmer for Atmel AVR controllers - fischl.de (You can see links before reply) دانلود کردم یعنی بروزه!
خازن های کریستال رو هم 22 پیکو گذاشتم

alirezatkh2
08-12-2013, 14:23
ولتاژ دو سر دیود زنری که به پایه دو usb و مقاومت 2.2k وصله 2 ولته و اون یکی زنز صفر ولته! باید همینجوری باشه ؟

alirezatkh2
08-12-2013, 14:28
فیوز بیت ها رو اینجوری پروگرام کردم:
cksel0 = 1
cksel1 = 1
cksel2 = 1
cksel3 = 1
stu0 = 0
stu1 = 1
boden = 1
bodlevel = 1
bootrst = 1
bootsz0 = 0
bootsz1 = 0
eesave = 1
ckopt = 0
wdton = 1
rstdisbl = 1
درست تنظیم کردم ؟ مشکل از تنظیم من نیست؟

sadmonew
09-12-2013, 12:37
سلام
عكسو نگاه كن.

alirezatkh2
11-12-2013, 10:26
عکسو دیدم پست قبلی هم که ارسال کرده بودم مثل شما بود.
مشکل دیود زنر ها بودن نمی دونم چرا با 1n4729 که خودم تو دیتاشون خوندم 3.6 ولت هستن کار نمی کنه !!
رفتم بازار چندتا زنر 3.6 غیر از 1n4729 گرفتم و کار کرد. در هر صورت ممنون.
اما حالا به یه مشکل دیگه بر خوردم . درایور نصب میشه و چیپ Erase هم میشه و تو حالت Fast میکرو نه Program میشه و نه میشه از میکرو Read کرد. ولی در حالت Slow همه چیز درست کار می کنه.به نظرتون مشکل کجاست؟ اصلا کسی تا حالا در حالت Fast تونسته باهاش Program کنه یا همه تو حالت Slow فقط باهاش کار می کنن؟

morteza_rk
11-12-2013, 19:41
تو حالت fast میکرو نه program میشه و نه میشه از میکرو read کرد. ولی در حالت slow همه چیز درست کار می کنه.به نظرتون مشکل کجاست؟ اصلا کسی تا حالا در حالت fast تونسته باهاش program کنه یا همه تو حالت slow فقط باهاش کار می کنن؟

سلام

توی پروتکل isp این قانون رو داریم که فرکانس پرورگرم کردن باید حداکثر یک چهارم فرکانس میکروکنترلری باشه که قصد پروگرم کردنش رو دارید.

حالا شما یه میکرو از بازار می خرید. این روی فرکانس داخای 1 مگ تنظیم شده. پس برای پروگرم کردن حداکثر سرعت باید 250 کیلو باشه. اگه بیشتر باشه پروگرم نمیشه.

alirezatkh2
18-12-2013, 15:13
دوست عزیز این قانون رو می دونم و وقتی می گم با slow پروگرام می کنه یعنی چند بار تو این حالت پروگرام کردم و با کریستال هشت مگاهرتز کار کرده. این یعنی میکروی من از نو بودن در اومده و دیگه اولین بارش نیس که پروگرام میشه فیوز بیت هاش هم رو سرعت بالا تنظیم شده.
حالا بگید مشکل کجاست ؟
چند روزه که درگیرم و هیچی که هیچی... دوستان هم تو اینترنت کارایی خاصی نداشتن! با این وصف اگه کسی بلده کمک کنه!

Ma3ood
18-12-2013, 15:36
اصلا کسی تا حالا در حالت fast تونسته باهاش program کنه یا همه تو حالت slow فقط باهاش کار می کنن؟

بله پراگرام میشه مشکلی نداره