PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش c# از برنامه نویس تا ساخت ستاپ

setare.gh90
07-12-2013, 01:14
من بنا به پروژه ای که داشتم مجبور به یادگیری سی شارپ شدم و اطلاعاتی به نسبت، نه زیاد بد در مورد اون به دست اوردم از اساتیدی که تمایل دارن من جلوی اونا درس پس بدم خواهشمند ابراز علاقه ی خود را اعمال نموده تا در صورت مشاهده تمایل اقدام به اموزش نماییم و شروع به اموزش با نرم افزار ویژوال استودیو 2008 از برنامه نویسی تا ساخت ستاپ کرده.:125:

mzarkoob
07-12-2013, 01:29
سلام
خوب بسم الله ....

vahidasm
07-12-2013, 01:31
سلام
خیلی خوبه من به شخصه مشتاقم یاد بگیرم ولی وقت ندارم
اگه شما شروع کنید شاید ما هم یه تکونی به خودمون بدیم

sarbaz13
08-12-2013, 00:56
سلام
بسم الله...

setare.gh90
08-12-2013, 01:36
خوب بسم الله!
اول به دوستان عزیز بگم دوست دارم با هم مطالب را یاد بگیریم وبه پیش ببربم چون من هم خیلی زیاد تخصصی کار نکردم ولی دوست دارم واسه اونایی که می خوان شروع کنن یه led کوچولی بشه یه خورده راه را نشون بده:mrgreen:.
از اون جایی که من 10/1 بایدبرم خدمت:( سعی می کنم که این بحث را تا یه حد معقول جلو ببرم و بسپارم به دوستان علاقه مند.
از اونجایی که من وقت زیادی ندارم و فکر نمی کردم کسی علاقه مند باشه نرم افزار ویژوال استودیو را نصب نکردم، پس برای این پست به یک سری توضیحات کلی بسنده میکنیم تا انشاالله با همت دوستان به پیشرفت بیشتری برسیم و من هم نرم افزار را نصب کنم چون من به صورت تجربی کار کردم و رشته ام هم الکترونیکه و بیشتر اطلاعاتم تجربی هست از دوستانی که علمی تر کار کرده اند خواهشمندم اشتباهات من را تصحیح نماییند.
خوب واسه دوستانی که اطلاعاتی زیادی در رابطه با نرم افزار نویسی ندارن بگم که زبان های و نرم افزار های زیادی واسه برنامه نویسی وجود داره ولی ساده ترین و در عین حال یکی از قدرتمندترین زبان ها c# هستش به شرطی که از نرم افزار درستی واسه برنامه نویس اون استفاده کنیم نرم افزار های زیادی هم واسه برنامه نویسی وجو د دارن که باز هم به نظر من ویژوال استودیو از همه بهتره به دلیل داشتن محیطی گرافیکی ، کاربر پسند ، قدرمتند و داشتن کتابخانه هایی بسیار قوی از انجایی که من تقریبا با نسخه های 2008 و 2010 و 2012 این نرم افزار کار کرده ام به دوستانی که قصد دارن برای پروژ هایی که شامل بانک اطلاعاتی (بعدا توضیح داده می شود ) می باشد و در سطح مقدماتی و متوسط می باشد از نسخه 2008 استفاده کنن به دلیل اینکه همراه خود یک sql server 2005 (نرم افزار ساخت بانک اطلاعاتی ) هم دارد که شمارا از نصب جداگانه این نرم افزار و خرید ان بی نیاز می کند .ولی برای دوستانی که به صورت خیلی حرفه ای می خواهند کار کنندتوصیه می شو که از نسخه 2010 استفاده کنن که در این صورت در صورت نیاز به کار با بانک اطلاعاتی باید یک sql server 2008 مجزا خریده و روی ان نصب نموده چون درون سی دی ان موجود نمی باشد به هیچ وجه به دوستان نسخه ی 2012 توصیه نمی شود به دلیل اینکه برای ساخت ستاپ نرم افزار شان به مشکل بر می خورن و بایداز نرم افزار های ساخت ستاپ مجزا استفاده کنن و خود نرم افزار به صورت پیش فرض نمیشه با اون ستاپ ساخت و نیاز به نرم افزار های مجزای دیگه داره که تجاریترین نرم افزار ساخت ستاپ پروژها که اسمش Installshield نسخه کرک دارش روی ویژوال استودیو 2012 نصب نمیشه وبایداز ورژن بالاتر نرم افزار Installshield استفاده کرد که حداقل من هر چی گشتم کرکش را تو نت پیدا نکردم ولی این مشکل تو ویژوال استودیو 2010 نیست و تقریبا با Installshield 2010 می تونیم کد ها مون ر ا تو نرم افزار ویژوال استودیو 2010 تبدیل به ستاپ کنیم پس به طور خلاصه از البته این را بگم که ساخت ستاپ در نسخه ویژوال استودیو 2008 به راحتی و با خود نرم افزار ویژوال استودیو 2008 به راحتی هم انجام میشه و نیازی به نصب Installshield نیست ولی در نسخه های ویژوال استودیو 2010 و ویژوال استودیو 2012 باید نرم افزار Installshield را جداگانه تهیه نمود چون در خود سی دی نیست و با این نرم افزار نمی توان اقدام به ساخت ستاپ نمدود حداقل من بدون این نرم افزار هر کاری کردم نتونستم ستاپ بسازم البته اگه عمری باقی باشه انشالله طریقه ی کار با Installshield را هم بهتون میگم چون در واقع این نرم افزار خیلی قوی و ساده است در ضمن کد های بازی pes 2013 را هم با این نرم افزار تبدیل به ستاپ کردن هنگام نصب توجه کنید صفحه ی اولی که میاد بالاش Installshield نوشته قایل توجه اونایی که Pes 2013 بازی میکنن! پس برای شروع به نظر من بهتره نرم افزار ویژال استودیو 2008 رانصب نموده چون واقعا از همه جهت کامله البته من تقریبا همه ی اونای که دیدم نرم افزار تجاری به صورت حرفه ای می نویسنن با این نسخه کار میکنن .برای اموزش خود زبان سی شارپ هم من کتاب های زیادی تو نت دیدم ولی بهترینش به نظر من کتاب اقای سید محمد هاشمیان هست که از مبتدی تاحرفه ای روان توضیح داده یه سرچ تو نت بزنین کتاب سی شار پ هاشمیان راحت گیرتون میاد اگه نتونستید پیدا کنید بگید اپلود کنم فعلا واسه شروع نرم افزار را ویژوال استودیو 2008 را نصب و اون کتابه را هم دانلود کرده و یه نگاه بندازید تا ادامه بحث..
:125:

setare.gh90
09-12-2013, 03:16
سلام به دوستان عزیزمن سعی می کنم اگر عمری باقی باشه تا حد توان هر شب این بحث را پیگیری وبا کمک شما دوستان تکمیل تر کنم .
واسه اینکه یه دید کلی تری نسبت به بحث داشته باشیم من در ابتدا صورت بحث هایی که انشالله مطرح خواهد شد را به دوستان اعلام میدارم تا در صورت تمایل یه پیش ضمینه ای از قبل واسه خودشون ایجاد کنن از انجایی که در اکثر کتاب ها مباحث ریز و پیشرفته و تئوری به صورت مفصل بیان شده من از مطرح کردن اونها به دلیل وقت کم خوداری میکنم و به دوستان توصیه میکنم در صورت علاقه به یادگیری به مطالعه اون کتاب ها بپردازن و من سعی میکنم بیشتر به تکنیک هایی بپردازم که به دلیل کاربردی و عملی بودن از ذکر اونها در کتاب ها خوداری میشه پس اگه دوستان نظری در رابطه با مباحث مطرح شده دارن ابراز بدارن تا با هم پیگیری کنیم و کل مباحث حول ساخت یک پروژه من درآوردی انجام میشه که در پایان کار دوستان اگه اسمی واسش پیدا کردن بگن چون من سعی میکنم از تمام اشیا ء ای که تو نرم افزار می بینم استفاده کنم در ضمن هنوز بهش فکر نکردم چی می خوام بنویسم حالا بریم تو نرم افزار هر چی قشنگ بود میزاریمش!
مبحث اول : ساخت فرم لوگین یا همان ورود ، ترجمه اش میشه :یه صفحه ای که وقتی می خوای وارد پروژه شی ازت پسورد می خواد و مجوز ورود به پروژه هست البته قبل اونم میتونه مبحثمون باشه مثلا ساخت سریال نامبر واسه پروژه که به نظر من قشنگتره .
مبحث بعد : تو ضیح بانک اطلاعاتی و انواع اون البته با ساختن اون
مبحث بعد تر :اتصال بانک اطلاعاتی به پروژه
مبحث بعد تر تر:نمیدونم ببینم هر چی گیرمون بیاد ..
مبحث بعد تر تر تر: ساخت ستاپ با خود نرم افزار و Installshield
خوب بریم سراغ کار
از نصب نرم افزار اگه به خواهیم بگیم که بعید میدونم توش نکته ای باشه ولی یه چیزای مینویسم تا یه چیز نوشته باشیم موقع نصب چون معمولا همه به صورت اتوران اجرا میکنن گزینه نصب ویژوال استودیو 2008 را میزینم و ادامه ی کار فقط اون قسمتی که از ما می خواد می خوای کدوم ویژگی های را نصب کنیم اگه کامپیوترتون مثل سیستم من داغون و قدیمی بود و فقط خواستید با سی شارپ کار کنید می تونید برید اون قسمت و گزینه سوم کاستوم را بزنید وتیک زبان های بیسک و سی پلاس پلاس را بردارید چون به اونا که نیاز ندارید در غیر این صورت گزینه فول را بزنید و در انتهای نصب اگه دوست داشتید هلپ نرم افزار را هم نصب کنید می تونید msdn را هم نصب کنید که فکر کنم موقع اجرای اتوران گزینه دوم باشه !
حالا بریم یه توضیح مختصر درباره ی خود ویژوال استودیو بدم تو ویژوال استودیو به هر زبانی که دوست داشتیدمی تونید برنامه نویسی کنید مثلا اگه مثل دانشگاه ما به شما سی پلاس گقتن و شما خواستید فقط کد هاتون را تست کنید ببینید درست کار میکنن باید از محیط کنسول نرم افزار استفاده کنید حالا در ادامه توضیح میدم تواین نرم افزار به هر زبانی که بخواهید می تونید کد بنویسید مثلا vb,c # , c++ ، ترکی ، لری و... این نرم افزار خیلی با شعوری و همه چیز را خیلی خوب میفهمه فقط قبل از اینکه می خو.اهیدباهش صحبت کنیدباید بهش بگین با چه زبونی می خواهید صحبت کنید .
اگه دوستان با ساختارهای if و for و خود کد های سی شارپ مشکل دارن بهتره برن و همون کتابی را که معرفی کردم یه نگاهی بندازن توش پر مباحث تئوری هست در ضمن ما اگه دو حرف از دستورمون را بلدباشیم بقیش را خود نرم افزار میاره مو قعی که خودتون باهاش کد نوشتید متوجه می شید گفتم که نرم افزار با شعوریه ! در ضمن معمولابه دلیل زیادی حجم کد ها کسی نمی یاد اونا را حفظ کنه معمولا برنامه نویس ها از یه کتاب مرجع استفاده میکنن و فقط میدونن که تو ساختار برنامه به چی نیاز دارن و میرن کدش را از کتاب مرجع در میارن پس به همین دلیل ما در اینجا از کد گفتن خالی معذوریم
توضیحات مقدماتی درباره خود نرم افزار و گزینه هاش و نحوه ی نصبش را تو خود مرجعی که معرفی کردم اورده پس از توضیح اونا خوداری کرده و سریع میرم سراغ مبحث اول یا همون ساخت سریال نامبر واسه پروژمون .
راههای زیادی واسه ساخت سریال نامبر وجود داره از جمله کد نویسی استفاده از نرم افزار های جانبی یا هنگام ساخت ستاپ توسط Installshield که اگه یادم نره هنگام ساخت ستاپ به هتون میگم چطوری .
نوع کارمون هم بسته به سطح امنیت کار متفاوت هستش مثلا اگه ما بخواهیم که نرم افزاری که نوشتیم فقط روی یک سیستم کار کنه مثلاباید توسط یک تابع سریال های سخت افزاری سیستم را گرفته و به یک تابع دیگه فرستاده و توسط اون یک سریال مختض به این سیتم تولید کنیم اما من در اینجابه دلیل کمبود وقط روش ساده تر و معمول تری را میگم .
ما به دلیل اینکه نرم افزار پس از کرک شدن توسط مشتری به کاربرش اجازه دسترسی به نرم افزار را بده باید سریال نامبری را که تعریف کردیم یک جایی توی سیستم مشتری مخفی کنیم تا نرم افزار اون را بررسی کرده ود ر صورت وجود اون به کاربرش مجوز استفاده از نرم افرار را بده معمولا سه حا برای مخفی کردن این سریال نامبر وجود دارهکه بهترین اون رجیستری ویندوز هستش که کمتر کسی نحوهی دسترسی به اون را اطلاع داره اگه متوج نشدید بگید یه جور دیگه توضیح بدم حالا به کد هاش توجه کنید تو عکسی که ضمیه کردم کد هاش هست لطفا زمانی که دارید کد ها را تایپ می کنید یه ساختار کدها دقت کنید تا توضیحش را بعدا بدم.
:125: