PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هر پایه در at91sam7 چقدر جریان میده؟

beroz
05-12-2013, 00:37
سلام

هر پایه از میکرو های آرم اتمل چقدر جریان میده؟
میخام ببینم میتونم به عنوان vcc واسه ماژولم استفاده کنم؟ تا اینجوری هروقت که نیاز دارم فقط ماژولم رو روشن کرده باشم

من میخام به طور مثال ماژولم رو ۵ ثانیه روشن کنم و توی این ۵ ثانیه ۲۰ میلی آمپر در هر ثانیه جریان میکشه آیا احتمال اینکه پایه میکرو آسیب ببینه هست؟

1nafar
05-12-2013, 10:23
سلام

هر پایه از میکرو های آرم اتمل چقدر جریان میده؟
اینا اطلاعاتی هست که توی دیتا شیت میکروکنترلر وجود داره ( توی دیتاشیت اطلاعات مفید دیگه ای هم وجود داره ، حتما بخونش ) :

I/O Lines Current Drawing
The PIO lines PA0 to PA3 are high-drive current capable. Each of these I/O lines can drive up to
16 mA permanently.
The remaining I/O lines can draw only 8 mA.
However, the total current drawn by all the I/O lines cannot exceed 200 mA

بر گرفته از صفحه ی 14 فایل doc6120.pdf .

beroz
05-12-2013, 15:19
سلام

اینا اطلاعاتی هست که توی دیتا شیت میکروکنترلر وجود داره ( توی دیتاشیت اطلاعات مفید دیگه ای هم وجود داره ، حتما بخونش ) :

i/o lines current drawing
the pio lines pa0 to pa3 are high-drive current capable. Each of these i/o lines can drive up to
16 ma permanently.
The remaining i/o lines can draw only 8 ma.
However, the total current drawn by all the i/o lines cannot exceed 200 ma

بر گرفته از صفحه ی 14 فایل doc6120.pdf .

سلام

ممنون از پاسختون راستش بیشتر دنبال اینم ببینم کسی تجربه عملی انجام این کار رو داشته که مشکلی واسه میکروش به وجود نیومده باشه یا نه (البته در دراز مدت) چون معمولا اطلاعات دیتاشیت در مورد اینجور موارد با چیزی که در واقعیت هست خیلی فرق داره
چون همینطور که میبینید تو دیتاشیت گفته به جز اون ۴ پایه باقی پایه ها حداکثر ۸ میلی آمپر میدن ولی من دارم ۱۹ میلی آمپر میگیرم و تقریبا یک هفته هم هست مشکلی پیدا نکردم یعنی ماژول من روشن میشه بین ۳ تا ۵ ثانیه کار میکنه و ۱۹ میلی آمپر میکشه

حالا مشکلی که دارم اینه که یک وقت این رو همینطوری ندم دست مشتری یک ماه دیگه پایه میکرو سوخته باشه و کلا دستگاه از کار بیوفته
البته من دیتاشیت آرم اتمل رو نخوندم بلکه خوردمش ولی خوب یکی از بدترین دیتاشیت هایی هست که تا الان دیدم و خیلی رو اطلاعتی که داخلش هست اعتماد نمیکنم و بیشتر تجربه عملی دیگران رو ملاک قرار میدم

agape
05-12-2013, 16:07
چرا از ترانزیستور برای تامین برق ماژول استفاده نمی کنید ؟
با میکرو هم میتونید خاموش و روشنش کنید ، مطمئن تر هم هست

beroz
05-12-2013, 17:13
چرا از ترانزیستور برای تامین برق ماژول استفاده نمی کنید ؟
با میکرو هم میتونید خاموش و روشنش کنید ، مطمئن تر هم هست

محدودیت فضای بسیار شدیدی دارم همه مقاومت و خازن ها smd 0402 انتخاب شدن حالا نمیخام صرفا به خاطر خاموش روشن کردن ماژول یک ترانزیستور بزرگ تو مدار قرار بدم
ترانزیستور smd که تو بازار ایران باشه میشناسید که خیلی کوچیک باشه؟

agape
06-12-2013, 10:38
بله - شما از جوان میتونتید ماسفت های smd تهیه کنید ، هم p و n رو داره ، من استفاده کردم