PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه کردن چندین کامپوتر بصورت بی سیم

morteza_rk
04-12-2013, 00:54
سلام دوستان

آقا اگه بخوایم چندین کامپیوتر رو در یک مکان شبکه کنیم ولی بطور وایرلس ، چه ابزار و امکاناتی نیازه و آیا اصولا فرقی با حالت کابلی شبکه lan داره یا نه؟

KHM
04-12-2013, 02:29
سلام دادا...اگه همشون وایرلس داشته باشن (لپتاپ باشن یا کارت وایرلس داشته باشن) که چیز دیگه ای نمیخواد...فقط تنظیم داره...یکی میشه سرور و بقیه بش وصل میشن..تو ویندوز 7 تنظیمش خیلی راحته...
فرقش اینه که سرعتش کمتره...

morteza_rk
04-12-2013, 03:58
ممنون

منظورم اینه که ممکنه ما 30 تا کامپیوتر داشته باشیم. حالا باید چه نوع سوئیچ روتری انتخاب کنیم؟ من تا حالا همچین چیزی ندیدم. معمولا سوئیچ روترها 12 تائی یا 24 تائی هستن (اگه اشتباه نکنم) و کامپیوترها با کابل lan بهش وصل میشن و بعدم نوبت تنظیم آی.پی هست.

agape
04-12-2013, 08:22
سلام دایی جان ،
اگه وایرلس میخوای شبکه کنی حتما اکسز پویت میخوای که خودش کار روتر رو هم انجام میده ، به عیر از اون چیز دیگه ای نمیخواد

Aghaeifar
04-12-2013, 09:24
یه دونه مودم adsl که وایرلس داره می گیری و راحت شبکه هم می شن نمی دونم ولی 30 تا سیستم رو ساپورت می کنه یا نه.

gate_crasher
04-12-2013, 12:37
آقا قبل از هر کاری بگو چه کارایی می خوای توی این شبکه انجام بدی چون روی هزینه خیلی تاثیر داره. از نظر تئوری 30 تا سیستم رو می تونی شبکه کنی با تجهیزات معمولی شبکه ولی اگه حجم ارسال و دریافت زیاد باشه نیاز به تجهیزان تخصصی داره که در اون صورت شبکه کابلی به صرقه تر هست مگر اینکه امکانش وجود نداشته باشه.

morteza_rk
04-12-2013, 15:50
سلام

منون از همه دوستان.

راستش یکی به من گفته که می تونی این کارو برای یه کارخونه انجام بدی یا نه؟ منم یه دوستی دارم که توی کار شبکه هست. ولی بنده خدا در حد کافی نت با 6 - 7 تا سیستم کار کرده. خودمم زیاد نرم افزارشو بلد نیستم.

به این بنده خدا گفتم باید بیام محل کارو ببینم. قراره یه روز بریم ببینیم چی به چیه! اگه دیدم سخته این کارو انجام نمیدم و خودمو خراب نمی کنم. بالاخره از قبل هیچ تجربه ای ندارم.

با مودم که میشه کهرم جان. ولی مودم 30 تا سیستم رو ساپورت نمی کنه.

دائی جان منظور از اکسز پوینت دقیقا چیه اینجا؟ اونم مودم روتر هست؟ این سخت افزار چیه که به همه دسترسی میده؟

راستی برد این وایرلس ها چقدره؟

gate_crasher
04-12-2013, 16:09
اکسس پوینت در واقع دستگاهی که مثل سوییچ عمل می کنه ولی به صورت وایرلس. مثلا اگه شما بخوای اینترنت رو بین 30 نفر به اشتراک بذاری چون وایرلس خود مودم ای دی اس ال به انداره کافی قوی نیست اون رو به کابل به اکسس پوینت وصل می کنی و از طریق اکسس پوینت اینترنت رو share می کنی.

بردش اگه فضای آزاد باشه نهایتا 250 یا 300 متر اونم توی بعضی مدل های خوبش هست.

ولی در صورتی که برد بیشتری بخوای باید از ریپیتر یا نکرار کننده ها استفاده کنی.

و اینکه نگفتی چه کارهایی می خوان انجام بدن تو این شبکه اگه قضا خیلی بزرگه اصلا بهت پیشنهاد نمی کنم وایرلس کار کنی چون کار پر دردسری هست اون جوابی رو که می خوای نمی گیری.

morteza_rk
04-12-2013, 19:12
و اینکه نگفتی چه کارهایی می خوان انجام بدن تو این شبکه اگه قضا خیلی بزرگه اصلا بهت پیشنهاد نمی کنم وایرلس کار کنی چون کار پر دردسری هست اون جوابی رو که می خوای نمی گیری.

ممنون مهندس. من که نوز نرفتم ببینم چی کارا می خوان بکنن و فضا چقدره؟ اگه قسمت شد و رفتم ، سایر اطلاعات رو میگم.

javadshahvand
16-12-2013, 13:04
سلام دوستان

آقا اگه بخوایم چندین کامپیوتر رو در یک مکان شبکه کنیم ولی بطور وایرلس ، چه ابزار و امکاناتی نیازه و آیا اصولا فرقی با حالت کابلی شبکه lan داره یا نه؟

اینجا (You can see links before reply) آموزش داده با عکس دستگاه هم یک مودم وایرلس میخواهید و به تعداد سیستم ها کارت شبکه بی سیم

alimka
16-12-2013, 15:15
ممنون مهندس. من که نوز نرفتم ببینم چی کارا می خوان بکنن و فضا چقدره؟ اگه قسمت شد و رفتم ، سایر اطلاعات رو میگم.

برادر سی تا که سهله 300 تا هم بدی فرقی نمی کنه و همرو ادد می کنه.
فقط مشکلی که این وسط برای شما پیش میاد سرعت پایین شبکست که نمیشه کاریش کرد.
توی دانشگاه ما از این کار استفاده کرده بودیم البته از اکسس پوینت برای ادامه مسیر استفاده کرده بودیم.
بدک نشد. البته شما می تونی از روترهای بی سیم هم استفاده کنی. فک کنم برد روتر بیشتر باشه و تا 500 متر رو راحت جواب بده.
البته شما چون میگی کارخونست شاید بخوان دیتای زیادی جابه جا کنن. مثلا از سرور چیزی بخونن یا مثلا سیستم کنترل نوار نقاله و از این جنگولک بازیا داشته باشن که شاید سرعت جواب گوی کار نباشه. اما تستش هیچ ضرری نداره.
البته از اینام میتونی استفاده ببری کارتو راحت تر میکنه. توجه کن که تعداد آنتن ها هرچی بیشتر باشه شعاع بیشتری جواب میده و هم دستگاه های بیشتر.
لینک1 (You can see links before reply)
لینک دوم (You can see links before reply)
اکسس پوینت (You can see links before reply)

بازم اگه سوالی بود در خدمتم.