PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما هم کارت گرافیک بسازید

agape
02-12-2013, 23:17
سلام – حدود دو سال پیش به سرم زد که یه کارت گرافیک طراحی کنم که به میکرو وصل بشه و از اون طرف به مانیتور وصل بشه ، و یه کنسول نمایش تصویر رو در اختیار میکرو قرار بده که بتونه پارامتر های مختلف رو روی مانیتور به نمایش در بیاره ؛ در این باره با آقای زارعی مدیر محترم سایت کویر الکترونیک صحبت کردم و قرار شد که ایشون هم پشتیبانی بکنن ، طرح اولیه رو پیاده سازی کردم ، قرار شد از CPLD جهت درایو مانیتور و برقرار ارتباط با میکرو استفاده بشه :blink: ، خوب اون موقه هم من عملی CPLD رو کار نکرده بودم و هرچیزی که می دونستم فقط تئوری محض بود You can see links before reply ، دست به کار شدیم و طرح اولیه رو ریختم و شروع کردم به ساخت PCB و شماتیک ، بعد از مدتی مدار زیر اماده شد
You can see links before reply (You can see links before reply)

برای دانلود پروژه به لینک زیر مراجعه کنید:

ساخت کارت گرافیک | وب سایت شخصی محمد مزارعی (You can see links before reply)

morteza_rk
02-12-2013, 23:43
به... به...

من که تست نکردم. ولی پروژه جالبیه دائی جان. ممنون

agape
03-12-2013, 08:58
حالا یه ورژن هم ازش درست کردم با avr که اگه فرصت بشه - اونم میذارم

morteza_rk
03-12-2013, 15:28
البته توی سایت بسکام یه کتابخونه هست به نام Bascom TV که همین کارو می کنه. یعنی میشه با AVR روی تلوزیون متن و باک های رنگی نشون داد. ولی یادم نیست که به مانیتور هم می خوره یا نه.

Ma3ood
03-12-2013, 15:55
اره قبلا یکی توی انجمن همسایه این کارو کرده بود اسم خودشو روی تلویزیون های انالوگ نوشته بود با مگا 32

agape
03-12-2013, 21:41
درسته ، اون سیستم ها تعداد رنگ محدودی رو ساپورت میکنن ، مثلا 16 تا 32 ، ولی این سیستم تا هر تعداد رنگی میتونه ارتقا پیدا کنه فقط به میزان رمش بر میگرده