PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] دوربين و فرستنده کوچک و برد بالا

tofan8
29-11-2013, 14:54
درود دوستان ،
توي يک پروژه نياز به هست تا اونجاي ممکن دوربين و مدار فرستنده اش کوچک باشه و همونطور هم برد بالا باشه .همچنين امنيت مهم و بايد از رمز نگاري استفاده بشه هست .
دوربين و فرستنده اش روي هم نبايد بزرگتر از 10 سانتي متر بشن .
برد فضاي بيرون 300 متر و داخل 30 متر .

مهمترين فاکتور برد بالا براي ارسال هست و تا حدودي هم امنيت که اگه اينها فاکتور هاي فريم و رزوليشن رو محدود کردند موردي نداره ولي حداقل :
سرعت : 20 فريم
رزوليشن 600*400
رنگ grayscale با درجه 7 يا 8 بيتي .

دوستان چه پيشنهادي دارند ؟

beroz
29-11-2013, 19:51
درود دوستان ،
توي يک پروژه نياز به هست تا اونجاي ممکن دوربين و مدار فرستنده اش کوچک باشه و همونطور هم برد بالا باشه .همچنين امنيت مهم و بايد از رمز نگاري استفاده بشه هست .
دوربين و فرستنده اش روي هم نبايد بزرگتر از 10 سانتي متر بشن .
برد فضاي بيرون 300 متر و داخل 30 متر .

مهمترين فاکتور برد بالا براي ارسال هست و تا حدودي هم امنيت که اگه اينها فاکتور هاي فريم و رزوليشن رو محدود کردند موردي نداره ولي حداقل :
سرعت : 20 فريم
رزوليشن 600*400
رنگ grayscale با درجه 7 يا 8 بيتي .

دوستان چه پيشنهادي دارند ؟

گشتم نبود نگرد نیست :(
این ویژگی ها کنار هم نمیتونن باشن کوچک با برد زیاد اونم ۲۰ فریم :sa: با رزولوشن ۴۰۰ در ۶۰۰
حجم اطلاعات واسه هر فریم میشه ۴۰۰ * ۶۰۰ * ۸ بیت که میشه ۲۴۰۰۰۰ بایت یعنی ۲۳۴ مگ که واسه ۲۰ فریم میکنه ۴.۵ گیگ در ثانیه حالا چطور میشه با سرعت ۴.۵ گیگ در ثانیه :baad: اطلاعات رو به فاصله ۳۰۰ متری فرستاد؟ پس باید چی کار کرد؟؟؟ تنها راه اینه که خودتون یک دوربین بسازید و قبل ارسال اطلاعات دیتا رو به یک فرمت کم حجم تبدیل کنید که این هم یک مشکل دیگه به وجود میاره و اون سرعت پردازش هست که با آرم هایی که ما داریم با ۵۰ مگاهرتز فقط میشه در هر ۳ الی ۴ ثانیه یک فریم رو به فرمتی مثل JPG تبدیل کرد
من دارم همچین کاری میکنم با OV7670 و nRF24L01P دوربینی که تا ۸۰۰ متر برد داشته باشه و هر ۶ ثانیه یک فریم بفرسته ولی به شدت وقت گیره کار و البته در هر دقیقه فقط میتونم ۱۰ فریم بگیرم که لایو نمیشه اون وقت:(

beroz
29-11-2013, 19:54
یک راه دیگه هم هست که از دوربین زیر استفاده کنید ولی چون باش کار نکردم نمیدونم واقعا این حرفا که تو توضیحاتش زده راست هست یا نه چون گفته ۲۵ فریم میده با فرمت JPG یکم عجیب واسم حالا اگه واقعا اینطور باشه شما میتونید همین رو به یک فرستنده فصل کنید

ماژول دوربین رنگی JPEG با ربط TTL سریال ( UART ) (You can see links before reply)

۳۰۰ متر خیلی برد زیادی هست اگه مثلا تا ۳۰ متر در فضای باز میخواستین دوربین آماده تو بازار زیاد بود

tofan8
29-11-2013, 20:37
گشتم نبود نگرد نیست :(
این ویژگی ها کنار هم نمیتونن باشن کوچک با برد زیاد اونم ۲۰ فریم :sa: با رزولوشن ۴۰۰ در ۶۰۰
حجم اطلاعات واسه هر فریم میشه ۴۰۰ * ۶۰۰ * ۸ بیت که میشه ۲۴۰۰۰۰ بایت یعنی ۲۳۴ مگ که واسه ۲۰ فریم میکنه ۴.۵ گیگ در ثانیه حالا چطور میشه با سرعت ۴.۵ گیگ در ثانیه :baad: اطلاعات رو به فاصله ۳۰۰ متری فرستاد؟ پس باید چی کار کرد؟؟؟ تنها راه اینه که خودتون یک دوربین بسازید و قبل ارسال اطلاعات دیتا رو به یک فرمت کم حجم تبدیل کنید که این هم یک مشکل دیگه به وجود میاره و اون سرعت پردازش هست که با آرم هایی که ما داریم با ۵۰ مگاهرتز فقط میشه در هر ۳ الی ۴ ثانیه یک فریم رو به فرمتی مثل JPG تبدیل کرد
من دارم همچین کاری میکنم با OV7670 و nRF24L01P دوربینی که تا ۸۰۰ متر برد داشته باشه و هر ۶ ثانیه یک فریم بفرسته ولی به شدت وقت گیره کار و البته در هر دقیقه فقط میتونم ۱۰ فریم بگیرم که لایو نمیشه اون وقت:(

درود دوست عزیز ، متشکر از اینکه کمک میکنید .
توی محاسباتتون اشتباه کردید ، میشه 36 مگابیت .
راستش بازم ریت سنگینی هست lov: :(

beroz
29-11-2013, 22:11
درود دوست عزیز ، متشکر از اینکه کمک میکنید .
توی محاسباتتون اشتباه کردید ، میشه 36 مگابیت .
راستش بازم ریت سنگینی هست lov: :(

چطور حساب کردین ۳۶ مگا بیت در اومد؟

tofan8
29-11-2013, 22:31
چطور حساب کردین ۳۶ مگا بیت در اومد؟

600*400*8*20 = 38400000
38400000/1024/1024 = 36.62109375

beroz
30-11-2013, 00:56
600*400*8*20 = 38400000
38400000/1024/1024 = 36.62109375

اها متوجه شدم ی ۱۰۲۴ تا از قلم انداختم :(

دوربین زیر هم ببینید ۹ گرم وزن داره ۳۰۰ متر برد داره، تصویر آیینه :mrgreen:
ولی فکر کنم باید سفارش بدین تا ایران ماژول بیاره

سنسور - نور/تصوير/رنگ - دوربین بیسیم EyeCam محصول Draganfly - ايران ماژول الكترونيك (You can see links before reply)

tofan8
30-11-2013, 11:56
اها متوجه شدم ی ۱۰۲۴ تا از قلم انداختم :(

دوربین زیر هم ببینید ۹ گرم وزن داره ۳۰۰ متر برد داره، تصویر آیینه :mrgreen:
ولی فکر کنم باید سفارش بدین تا ایران ماژول بیاره

سنسور - نور/تصوير/رنگ - دوربین بیسیم eyecam محصول draganfly - ايران ماژول الكترونيك (You can see links before reply)

شما استفاده کردید چطور بوده ؟

beroz
30-11-2013, 14:01
خیر ازش چند تا فیلم آموزشی تو یوتیوب دیدم ولی دوربین خفنیه قیمت بالایی هم داره فکر کنم دوربین با ریسیورش رو هم ۲۵۰ دلار در بیاد