PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر جهت سریع

avr_rva
25-11-2013, 21:03
سلام به همه
من ربات ساختم ولی سر پیچ نمیتونه با سرعت زیاد بپیچه
من تو مسابقات دیدم که برخی ربات ها با سرعت وحشتناک میپیچند You can see links before reply
من چند تا حدس زدم شما هم کمک کنید You can see links before reply
1-میتونه از درایور های قوی (آمپر بالا) باشه ،چون موتورها سر پیچ و در سرعت زیاد تغییر حالت میدن و این جریان زیادی میکشه(l298 به خوبی نمیتونه این جران رو تامین کنه و به شدت داغ میکنه و در مواردی میسوزه) You can see links before reply
2-میتونه از تعداد سنسور ها باشه که من نمیدونم که چرا از این همه سنسور استفاده میکنن You can see links before reply
3-میتونه از ابعاد ربات باشه که من از این هم سر در نمیارم You can see links before reply
4-میتونه از مقایسه کننده ها باشه،که من یا از lm324 ویا آی دی سی میکرو استفاده میکنم(البته برا تنظیم مقایسه کننده ها در ولتاژ مورد نظر من از یه pot برای همه مقایسه کننده ها استفاده میکنم آیا این مشکلی داره؟ You can see links before reply)
5-میتونه از عدم استفاده از کریستال خارجی باشه(من همیشه از کریستال داخلی استفاده میکنم)
6-میتونه از چرخ ها باشه
7-میتونه از تغذیه میکرو باشه(من همیشه ورودی رو میدم به رگولاتور 7805 و خروجی رو میدم به میکرو بدون هیچ خازن و دیودی You can see links before reply)
8-یا میتونه از موتور های ارزون باشه You can see links before reply
به این موارد نگاه کنید و بگید کدوم بی ربطه و کدوم باربط و اگه شما هم نظری دارین بگین You can see links before reply

modj.ir
25-11-2013, 21:57
از موتور هست

1nafar
26-11-2013, 07:22
سرعت اجرای برنامه ( زمانی که طول میکشه تا داده ها از سنسور ها خونده بشه ، در مورد اونا تصمیم گیری بشه و فرمان به موتور اعلام بشه ) هم موثره ، البته نه به اندازه ی موتور ها

pooriya
26-11-2013, 23:50
با سلام
1-از موتور با rpm بالا استفاده کن.
2-از opamp سریع استفاده کن.
3-از لاستیک پهن استفاده دکن.(قطرش هم کم باشه بهتره)
4-روی لاستیک رو با یه لایه از این چسب های دو طرفه بپوشون.
5-تو چیدمان سنسورها دقت کن.

modj.ir
27-11-2013, 01:48
هنوز فرصت نکردم صفحات سایت و فیلم ها و عکس ها رو کامل آپلود کنم و شاید با این سر شلوغ ! (البته از لحاظ مو کچل ) زمان زیادی ببره برام. اما می تونید بخشیش رو فعلا اینجا
Z.K. Welcome (You can see links before reply)
ببینید