PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [سوال] کمک در طراحی مدار دریافت اطلاعات آنلاین

amin912
23-11-2013, 15:53
سلام خدمت اساتید محترم
بنده در طراحی اولیه یه مدار هستم و هنوز به برنامه نویسی و ... نرسیدم
حالا در این بین به یه مشکل بر خوردم و اون هم دریافت یک سری اطلاعات از سایت هست در اصل باید اطلاعات هواشناسی رو بصورت روزانه دانلود کنه و بر اساس اون اطلاعات به مرحله بعد بره
حالا اصل مشکل من همین بخش هستش که نمیدونم از کجا و چجوری برنامه رو برای avr بنویسم و از چه مدارها و یا ماژول هایی کمک بگیرم
البته نوع اطلاعات هواشناسی رو میتونم تبدیل کنم به اطلاعات اسمبلی یعنی دوستان برنامه نویسم میگن میشه برنامه نوشت که پس از دریافت اتوماتیک تبدیل بشن
حالا نظر دوستان چیه ؟

sobhan537
23-11-2013, 17:25
شما میخواید از چه اینترنتی استفاده کنید؟ اینترنت خط تلفن یا اینترنت سیمکارت؟
در مورد اتصال avr به اینترنت از طریق سیمکارت من قبلا مفصل کار کردم و میتونم کمکتون کنم...

amin912
25-11-2013, 13:09
سلام ممنون از پاسختون
میخوام از اینترنت سیم کارت همراه اول یا ایرانسل استفاده کنم
البته بگم که اطلاعات دریافتی پس از آنالیز برای شرط گزاری تو یه حلیقه قرار میگیره
مثلاً اگه اوضاع جوی با شرایط x بود مقدار a اعمال بشه و ....
و هر 24 ساعت یکبار شرایط رو دریافت کنه

sobhan537
25-11-2013, 14:11
سلام
مشکلی نیست. برای برقراری ارتباط با اینترنت سیمکارت شما باید ار ماژولهای gsm استفاده کنی. ارزانترین ماژول هم برای اینکار sim900a هستش. حدود 40 تومنه. پس اول ماژول رو راه اندازی کنید. (آموزش راه اندازیش تو همین انجمن خودمون هست.) اطلاع بدید؛ بعد نحوه اتصال سیمکارت به اینترنت رو براتون توضیح میدم.

amin912
25-11-2013, 14:15
مرسی
این طرح در مرحله اولیه هستش چون طرح سنگین هستش و بعدا در ابعاد صنعتی تولید میشه دقت بالایی می خواد
د هر صورت ممنون از راهنماییهاتون
فقط یه سوال اونم اینکه آیا باید اطلاعات در سایت تبدیل به کد بشه خاصی بشه ؟ یا بصورت مستقیم قابل استفاده هستش ؟
نمیدنم منظورم رو درست گفتم یا نه ؟

sobhan537
25-11-2013, 17:47
خواهش میکنم... درهرصورت ما درخدمتیم...
شما هر اطلاعاتی که روی سایت باشه میتونید دریافت کنید (داخل متغییرهایی بریزید) بعد توسط میکرو پردازششون کنید...

roohlla
25-11-2013, 19:47
سلام
مشکلی نیست. برای برقراری ارتباط با اینترنت سیمکارت شما باید ار ماژولهای gsm استفاده کنی. ارزانترین ماژول هم برای اینکار sim900a هستش. حدود 40 تومنه. پس اول ماژول رو راه اندازی کنید. (آموزش راه اندازیش تو همین انجمن خودمون هست.) اطلاع بدید؛ بعد نحوه اتصال سیمکارت به اینترنت رو براتون توضیح میدم.

ما مشتاق توضیحات شما هستیم . اگه میشه بفرمایید :