PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرعت و راحتی hmtr یا rfm12

ROBOMAN
22-11-2013, 20:37
سلام

من 4 تا فرستنده دارم که هر کدوم 6 حالت ارسال کد دارند، این 4 تا در یک لحظه باید هر کدام 1 کد ارسال کنند به یک گیرنده مثلا فرستنده 1-کد a1 فرستنده 2 - کد b1 و ذو فرستنده دیگر هم هر کدام کد c3و d4 را ارسال میکنند ،حالا اگر سه کد از کدهای ارسالی شبیه هم بود یه led روشن بشه
حالا من میخام تو فرستنده از hm t و در گیرنده از hmtr استفاده کنم ، نظر شما ازش استفاده کنم یا از rfm12 ،ممنوون میشم بچه ها یاری کنن

Ma3ood
22-11-2013, 21:34
هر فرستنده گیرنده ای استفاده کن به جز hmtr
شاید دیگر فرستنده گیرنده ها راه اندازیشون دردسر بیشتر داشته باشه ولی یه باره ولی HMTR :baad:

Aghaeifar
22-11-2013, 23:56
شاید دیگر فرستنده گیرنده ها راه اندازیشون دردسر بیشتر داشته باشه ولی یه باره ولی HMTR :baad:

تایید میشه، موافقم. :wink:

A.Amiri
23-11-2013, 00:06
شاید دیگر فرستنده گیرنده ها راه اندازیشون دردسر بیشتر داشته باشه ولی یه باره ولی hmtr :baad:

میشه بیشتر توضیح بدید ؟ مشکل کجاس دقیقا ؟

Ma3ood
23-11-2013, 00:23
شما توی محیط نسبت نویز دار روشنش کن اون موقع مشخص میشه مشکلش کجاست صرفا ماژول hmtr جنبه اموزشی داره تا کاربردی و صنعتی

modj.ir
23-11-2013, 22:10
hmtr این امکان که 6 تای اونها به طور همزمان روی یک فرکانس در یک مجدوده روشن باشند رو نداره. مثل 6 ایستگاه رادیویی می مونه که با هم روی یک فرکانس برنامه پخش کنند
از nrf24l01 موجود در فروشگاه استفاده کنید

sadmonew
24-11-2013, 16:58
سلام
منم با نظر دوستمون موافقم از nRF24L01 استفاده كن، حالشو ببر!
قيمت مناسب و امكانات فوق العاده

azadmard
23-12-2013, 00:15
سلام دوستان
ببخشید وسط بحثتون شاید سوال بی ربطی باشه
بهترین ماژولی که برای کار سراغ دارید چیه ؟
واسه پروژه های دانشجویی میخام،مثلا ارسال اطلاعات دریافتی از gps ،ارسال مقدار دما و ...
برای فاصله 100-200 متر تو فضای آزاد
راه اندازیش هم زیاده از حد دردسر نداشته باشه
برای ارسال کارکتر میخام از rlp434,tlp434 استفاده کنم،خوبه؟
بازم ببخشد اگه یه کم بی ربط پرسیدم

sadeghbakhshi
23-12-2013, 01:28
همون طور که دوستان گفتند hmt راه اندازی راحتی داره یا بهتره بگم راه اندازی نمیخواهد
ولی تجربه ی شخصی من هم این رو گواه میده که اصلا خوب نیست
من توی دانشگاه موقعی که هیچ کس و هیچ چیزی بجز سه نفر از بچه ها بودند و تمامی تجهیزات برقی قطع بود (بجز روشنایی ) جواب مناسبی نمیداد
rfm12 استفاده کن چون قابلیت تنظیم فرکانس هم داره
ولی اون دوتا که گفتی نمیدونم چی هست

azadmard
23-12-2013, 10:59
مدلهای مختلفی ار ماژول های rfm توی بازار هست ا
اونطور که از roboeq دیدم:rfm01,rfm02,rfm12,rfm12b,rfm12bpو...
کدومشون بعنوان اینکه یه ماژول پابت واسه کارام داشته باشم خوبه؟

Ma3ood
23-12-2013, 12:01
HMT هم میتونی استفاده کنی اینقدرا هم بد نیست اگه تغذیه خوب و نویز های تغذیه گرفته بشه میتونه برای یه کار دانشجویی استفاده بشه و لی همون طور که اقا صادق هم گفتند برخی مشکلات هم همراه این ماژول هست .
در مورد استفاده میتونید از RFM12b استفاده کنید تفاوت اونها بیشتر در میزان توان خروجی (میزان بردشون ) هست .

azadmard
23-12-2013, 16:48
راه اندازیش چطور؟ آسونه؟
مدار راه انداز نیاز داره ؟ آمادش توی بازار هست؟
جای رو میشناسی که راجع به راه اندازیش بحث شده باشه؟
ببخشید اینقدر سوال میپرسم...

Ma3ood
23-12-2013, 17:57
درون انجمن خودمون سرچ کنید به نتیجه میرسید
به عنوان نمونه
ماژول انتقال دیتای RFM12B - صفحه 2 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

mansoory
29-12-2013, 15:44
سلام
منم با نظر دوستمون موافقم از nRF24L01 استفاده كن، حالشو ببر!
قيمت مناسب و امكانات فوق العاده

من هم ماژول NRF24L01p رو امتحان کردم و بسیار عالی و بدون دردسر کار میکنه. ضمنا در محیط نویز دار پدرش رو درآوردم و آخ نگفت.
یک جفت از این ماژولها رو با AVR در محیط صنعتی داخل تابلوفرمان 3فاز چسبیده به کنتاکتورها، کنار دستگاه جوش درحال کار، کنار اینورتر 3فاز، کنار موتورهای سه فاز و داخل تراشکاری تست کردم هیچ مساله ای نداشت. ضمنا AVR هم تازمانیکه از نوسان ساز داخلیش استفاده بشه در تمام شرایطی که عرض کردم بدون مشکل کار میکنه. من از Mega32a برای گیرنده و از Mega8a برای فرستنده استفاده کردم و Nrf هم در مود shock burst @ 256kbps قرار داشت. در این مود با ترکیب یک ماژول NRF24L01p+LNA+PA آنتن دار درگیرنده و یک ماژول ساده بدون آنتن در فرستنده به برد 200 متر داخل سوله رسیدم .