NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1930 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 26 از 27 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 520 از 522

موضوع: فیلم آموزش lpc1768 (مقدماتی و متوسط)

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

مگر از چه ورژن کیلی استفاده می کنید؟
    نحوه ایجاد پروژه در نسخه جدید فیلم هم مفصل در فصل اول گفته شده. احتمالا جایی را درست انجام نداده اید.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ورژن پنج...دقیقا از روی فیلم آموزشی پروژه ی جدید و درست میکنم!!

نام
    مهدی زرکوب

خوب کیل 4 و 5 تفاوت هایی می تونه داشته باشه. در کیل 5 legacy support را هم نصب داشته باشید :
    ---------------------------------------------
    وقتی کیل 5 را (MDK-ARM) :
    Keil Product Downloads
    نصب کرده باشید و بخواهید با آن پروژه ای که با کیل 4 ایجاد کرده اید باز کنید، صفحه ای باز می شود. با زدن migrate to device pack پروژه با کیل5 باز می شود و دیگر با کیل 4 باز نمی شود! با زدن install legacy support مرورگر به آدرسی هدایت می شود:
    MDK v4 Legacy Support

که می توان پکی دانلود کرد(بسته به نوع میکرو و ورژن کیل5) که با نصب آن پروژه هایی با کیل 4 ایجاد شده باشد با کیل 5 بدون مشکل باز و کامپایل شود. و با زدن گزینه cancel پنجره ای حاوی یک خطا باز می شود : error: Device not found !
    Telegram: Contact @armeducation
    ---------------------------------------
    با کیل 4.74 هم تست کنید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون تشکر

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

بخشید یه سوال دیگه داشتم....وقتی شما در تابع SendString.... میاید در ابتدا اشاره گر و پلاس پلاس میکنید *s++ ...درخود تابع چاپ میکنه
    چرا خونه ی اول که چاپ نمیکنه چیزی از دست نمیره؟

نام
    مهدی زرکوب

تقدم عملگر ها که مربوط به برنامه نویسی سی میشه
    در فیلم کاربردی سی نیز همین قسمت گفته شده در مثال ها
    اول آدرس اضافه میشه یا اول اشاره می کنه بعد اضافه میشه!؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام وقتتون بخیر. در مثالی که برای پورت سریال زدید که از توابع stdio استفاده میشه.... من وقتی افایل source سریال و اضافه میکنم به پروژه
    و فایل هدر و include میکنم....
    این خطا رو میده باید چی کار کنم؟
    Source\main\main.c(2): error: #5: cannot open source input file "Serial.h": No such file or directory
    #include "Serial.h"

- - - Updated - - -

همه ی فایل های مورد نیاز پروژه هم در پوشه ی پروژه قرار دادم

نام
    مهدی زرکوب

آدرس هدر Serial.h را در پروژه مشخص نکرده اید. یا در پروژه نیست یا در پوشه است و ادرس این پوشه در پروژه داده نشده است.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ببخشید من دارم سوال میپرسم نه اینکه پاسخ بدم ها در جریان باشد .
    بنده یکم مبتدی هستم در میکرو آرم 1768 و کلا میکرو کار نکردم از قبل ولی علاقه دارم به مباحث هوشمند سازی بخاطر همین موضوع خودم خودآموز زبان سی رو فرا گرفتم و هم اکنون برد 1768 و فیلم آموزشی این برد رو از کویر تهیه کردم و در حال یاد گیری هستم ولی بعضی جاها به مشکل میخورم سوالاتم برای چند روز پیش بود و الان یادم نیست ولی در کنار این فیلم های آموزشی بهتره کتاب هم بخونم و رجیستر هارو اونجا در کتاب ببینم و توضیحاتشو چک کنم چون نمیشه پشت سرهم فیلم رو تکرار کرد و بهتره کتاب هم در کنارش بخونم روش من اینطوریه حالا از شما دوستان و مهندسان میخوام راهنماییی کنید چه کتابی رو تهیه کنم که مفید باشه و کامل؟

و یه سوال دیگه 0x که مینویسیم باید جلوش کد هگزا رو بنویسم منظورم اینه که بعد از 0x هر عدد معادل چهار رقم اعداد باینری که با کد 1 2 4 8 ساخته میشن هست وقتی درون فیلم دیدم نوشته 0x83 یعنی 0x10000011 منظور بوده درسته؟ پس چرا درون برنامه کیل اینمدلی مینویسم ایراد میگیره 0b10000011 این مگه معادل باینری هگزا دسیمال عدد 83 نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط A_R_S نمایش پست ها
    و یه سوال دیگه 0x که مینویسیم باید جلوش کد هگزا رو بنویسم منظورم اینه که بعد از 0x هر عدد معادل چهار رقم اعداد باینری که با کد 1 2 4 8 ساخته میشن هست وقتی درون فیلم دیدم نوشته 0x83 یعنی 0x10000011 منظور بوده درسته؟ پس چرا درون برنامه کیل اینمدلی مینویسم ایراد میگیره 0b10000011 این مگه معادل باینری هگزا دسیمال عدد 83 نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    در کیل مثل avr دیگه این باینری وجود ندارد و نمی توانید
    0b10000011 بنویسید. یا هگزا دسیمال یا عدد دسیمال یا به صورت بیتی که بغل هم or کنید .

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط A_R_S نمایش پست ها
    ببخشید من دارم سوال میپرسم نه اینکه پاسخ بدم ها در جریان باشد .
    بنده یکم مبتدی هستم در میکرو آرم 1768 و کلا میکرو کار نکردم از قبل ولی علاقه دارم به مباحث هوشمند سازی بخاطر همین موضوع خودم خودآموز زبان سی رو فرا گرفتم و هم اکنون برد 1768 و فیلم آموزشی این برد رو از کویر تهیه کردم و در حال یاد گیری هستم ولی بعضی جاها به مشکل میخورم سوالاتم برای چند روز پیش بود و الان یادم نیست ولی در کنار این فیلم های آموزشی بهتره کتاب هم بخونم و رجیستر هارو اونجا در کتاب ببینم و توضیحاتشو چک کنم چون نمیشه پشت سرهم فیلم رو تکرار کرد و بهتره کتاب هم در کنارش بخونم روش من اینطوریه حالا از شما دوستان و مهندسان میخوام راهنماییی کنید چه کتابی رو تهیه کنم که مفید باشه و کامل؟
    اگر می خواهید به این روش عمل کنید که چندین کتاب هم کنارتان باشد خوب کتابهای موجود نیز بگیرد در کنارتان از چند جا مطالعه کنید.
    ولی به این سوال پاسخ دهید که می خواهید چه کاری انجام دهید که لازم است این قدر دقیق تک تک بیت های گفته شده در فیلم و نگفته شده را یاد بگیرید؟!
    این مطلب کانال را مطالعه بفرمایید :
    -------------------------------
    در حیطه برنامه نوسی میکروکنترلرهای ARM می توان اطلاعات زیادی از منابع مختلف بدست آورد. چه از منابع آموزشی چه از رفرنس های اصلی مانند رفرنس منوال و ... . مسئله ای که در اینجا مهم به نظر می رسد این است که این همه اطلاعات در کجا بدرد می خورد و چه کارایی دارد؟ بنابراین ابتدا باید در کاری این اطلاعات لازم باشد که شما برای دانستن آن به منابع مراجعه کنید و آن را یاد بگیرید. در غیر این صورت می بینید زمان زیادی گذاشته اید و انبوهی از اطلاعات دارید که بسیاری از آنها را هیچ گاه لازم نمیشود استفاده کنید. چه بسا این زمان صرف کاری میشد نتیجه ای بهتری هم حاصل می شد. بنابراین لازم است هدف گذاری داشته باشید و مطابق آن هدف اطلاعات لازم را کسب کنید.
    اجازه بدهید واضح تر بیان کنم. در توضیحات رجیسترها میبینید شرح بیت های مختلفی که از آن در حالت عمومی تر استفاده نکرده اید داده شده است. یا سمپلهایی برای حالت های مختلف یک پریفرال وجود دارد. یا کامپایلرهای دیگری هم وجود دارد... به صورت کلی یک آشنایی با عملکرد داشته باشید بد نیست تا حداقل در جایی نیاز شد بدانید این قابلیت است و به آن مراجعه کنید. ولی اینکه زمان زیادی صرف آن بکنید تا آن را انجام دهید، بدون اینکه کاری با آن داشته باشید یا کارایی داشته باشد جالب به نظر نمی رسد. از این رو خواندن هزاران صفحه منوال و ... برای شروع لازم نیست بلکه بر اساس نیاز به قسمت مربوطه مراجعه و استفاده نمود. به عنوان نمونه در کاری نیاز به استفاده از gpio و وقفه و سریال و ADC و تایمر و ال سی دی کاراکتری و SD کارت و اترنت است. در این بین ممکن است تنظیمات کلاک هم لازم شود. در حین کار ممکن است ببیند DMA هم لازم شده و نمونه گیری را با آن انجام دهد بهتر است، پس به سراغ این پریفرال هم می رود. و ... بنابراین آیا در این حین فرد وقت خود را صرف usb Device می کند!؟ طبیعتا در حیطه کاری مربوطه هر چقدر لازم باشد دانش خود را زیاد می کند.

Telegram: Contact @armeducation
    ------------------------------
    مطالبی که در فیلم گفته شده آنهایی هستند که جنبه اجرایی دارد قرار هست استفاده شود. شرح رجیسترها ابتدا در پاورپونت گفته شده (البته بایستی خودتان به یوزرمنوال lpc1768 هم مراجعه کنید و آنها را ببینید) و سپس در متن برنامه نیز شرح داده شده و سپس اجرا شده. در بیشتر موارد ابتدا در سیمولاتور خط به خط نتیجه اجرا نشان داده شده و سپس در عمل اجرا شده. اگر مطلبی جا مانده که ابتدا در فروم مطرح کنید و اولین جایی هم که می توان مراجعه کرد به یوزر منوال و سایر سمپل ها است.
    شما این سوال بالا را کامل شرح دهید که می خواهید چه کاری انجام دهید که لازم است این قدر دقیق تک تک بیت های نگفته شده در فیلم را هم یاد بگیرید؟!

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

درست میفرمایید شما
    ولی بنده نظرم بر این است که در جاییی بخوام مشغول شم سوالاتی از من نپرسن که ندونم و یا در کاری در مجموعه ای نیاز به یسری دانستن رجیستر باشه و من نباید دنبال کتاب باشم و یا فیلم هارو دوباره تکرار کنم و ببینمشون. در کل دوست دارم اطلاعاتم کامل باشه ویوه یاد گیری من این مدلیه متاسفانه یا خوشبختانه.

نام
    مهدی زرکوب

در یک جایی اگر بخواهید کار کنید شاید نیایند ازتون اسم رجیسترها بپرسند. می گویند چه کارهایی انجام دادی!؟ و اگر شما با توجه به مراحل آموزشی که طی کردید در نهایت بتوانید چندین کار جلویشان بگذارید به نظرتون این سوالات ابتدایی را می آیند ازتون بپرسند که کار این رجیستر چیه و ..؟ اصلا کی میاد رجیسترها را حفظ کنه که جایی ازش بپرسند بلد باشه. اگر بلد باشه وقتی به مرحله اجرا نرسونده باشه چه فایده داره.
    ما راهنمایی خودمان را کردیم خدمتتان، طبق مراحلی که گذاراندیم و تجربه های آموزشی که داشتیم. انتخاب با خودتان است.
    یا کلی دوروبرتون را شلوغ کنید(روش خودتان) یا یک مسیر را درست تا تهش برید.
    در یک پریفرال گیر نکنید. طبق مراحل فیلم مرحله به مرحله و فصل به فصل بروید جلو. در انتهای فیلم مقدماتی متوسط بایستی بتوانید با همین دانش یک سری کار انجام دهید. اگر نتوانستید برگردید عقب ببنید کجا درست یاد نگرفتید و با انجام تمرینات مختلف رفع ایراد کنید و یادگیریتان را عمیق کنید. این مرحله ایست که هم به رجیسترها و توابع مسلط می شوید و هم برنامه نویسی سی تا را قوی می کنید. سپس در فیلم پیشرفته نیز به سراغ امکانات پیشرفته تر میکرو خواهید رفت.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

وقتی هم با نرم افزار segger میخوام کانکت شوم این ارور می ده photo_2018-03-13_17-55-22.jpg
    ویرایش توسط hamane : 13-03-2018 در ساعت 19:03

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط hamane نمایش پست ها
    وقتی هم با نرم افزار segger میخوام کانکت شوم این ارور می ده photo_2018-03-13_17-55-22.jpg
    سلام
    با توجه به اینکه بعدا فرمودید رفع شد علت رفع مشکل را هم ذکر کنید.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض Rx trigger level

سلام. در فايل اموزشي lpc1768توضيحي در مورد RX TRIGGER LEVEL(بيتهاي شش وهفت FCR) نداديد.لطفا بفرماييد كاركردش چيست؟ واگر مثلا به جاي1 كاركتر ، 4كاركتر باشد چه ميشود وكجا استفاده ميشود؟ از وقتي كه ميگذاريد سپاسگزارم.
    ویرایش توسط mzarkoob : 08-07-2018 در ساعت 12:58

تازه وارد duman آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

آقای زرکوب چرا اموزش SPI نیستش تو tutorial ها .

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط duman نمایش پست ها
    آقای زرکوب چرا اموزش SPI نیستش تو tutorial ها .
    در فیلم پیشرفته مبحث spi هست.

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط joia نمایش پست ها
    سلام. در فايل اموزشي lpc1768توضيحي در مورد RX TRIGGER LEVEL(بيتهاي شش وهفت FCR) نداديد.لطفا بفرماييد كاركردش چيست؟ واگر مثلا به جاي1 كاركتر ، 4كاركتر باشد چه ميشود وكجا استفاده ميشود؟ از وقتي كه ميگذاريد سپاسگزارم.
    خوب برای راه اندازی لازم نبوده و نیازی بهش نداشتیم.
    چه نیازی دارید که می خواهید ازش استفاده کنید؟

صفحه 26 از 27 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین